LM 17/18 (1/4) : Real Madryt 1-3 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 10:10

Powiem tak, najgrosze jest to że miałem troszkę nastawienie jak Pumex przed tym spotkaniem.

Mówiłem sobie - najgorsze nie będzie to, że nie awansujemy.
Najgorszym będzie kop w Jaja w stylu prowadzenia 3:0 i stracenia bramki w 90+.

Od 70 min nie ogladałem meczu praktycznie bo łaziłem po domu tłumacząc narzeczonej że jeżeli teraz stracą bramkę to się naprawdę wk..

Wolałbym oglądać 1:1, zakończone zwycięstwem 2:1, niżeli rozjechanie Realu na Santiago 3:0 i stworzenie największego 'comeback'u' w historii LM, zakończone przez bezjajowego sędziego który po raz X daje się nabierać na akcje zawodników z Madrytu.

Ronaldo vs Chiellini, Ramos vs Cuadrado, Vasuquez vs Benatia.

Dlaczego to zawsze MY jesteśmy po drugiej stronie tego równania?


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 12:18

Adrian27th pisze: Ronaldo vs Chiellini, Ramos vs Cuadrado, Vasuquez vs Benatia.

Dlaczego to zawsze MY jesteśmy po drugiej stronie tego równania?
Dlatego bardzo podoba mi się stanowcza reakcja ludzi związanych z Juve (łącznie z Prezydentem) po tym meczu w Madrycie i nie chodzi mi wcale o podyktowanie karnego dla Realu w ostatnich sekundach spotkania, tylko np. decyzje tureckiego arbitra w Turynie. Zazwyczaj siedzieliśmy cicho po ewidentnych błędach sędziów decydujących o naszych porażkach/odpadnięciach (i tak byłoby np. w rewanżu z Totkami, gdzie Kane strzelał głową będąc na pozycji spalonej i gdyby nie szczęście i poprzeczka, to mielibyśmy dogrywkę). Teraz wreszcie pokazaliśmy, że mamy dość ciągłego krzywdzenia Juve i nie zamierzamy tego tolerować. Jedyne wyjście to wprowadzenie VARu do LM, ale z jasnymi regułami typu sprawdzanie po każdej bramce czy nie było spalonego/faulu/pomocy ręką, a nie według widzimisię sędziów.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
WhySoSerious?

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2016
Posty: 129
Rejestracja: 28 lipca 2016

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 12:34

dimebag11 pisze:
Adrian27th pisze: Ronaldo vs Chiellini, Ramos vs Cuadrado, Vasuquez vs Benatia.

Dlaczego to zawsze MY jesteśmy po drugiej stronie tego równania?
Dlatego bardzo podoba mi się stanowcza reakcja ludzi związanych z Juve (łącznie z Prezydentem) po tym meczu w Madrycie i nie chodzi mi wcale o podyktowanie karnego dla Realu w ostatnich sekundach spotkania, tylko np. decyzje tureckiego arbitra w Turynie. Zazwyczaj siedzieliśmy cicho po ewidentnych błędach sędziów decydujących o naszych porażkach/odpadnięciach (i tak byłoby np. w rewanżu z Totkami, gdzie Kane strzelał głową będąc na pozycji spalonej i gdyby nie szczęście i poprzeczka, to mielibyśmy dogrywkę). Teraz wreszcie pokazaliśmy, że mamy dość ciągłego krzywdzenia Juve i nie zamierzamy tego tolerować. Jedyne wyjście to wprowadzenie VARu do LM, ale z jasnymi regułami typu sprawdzanie po każdej bramce czy nie było spalonego/faulu/pomocy ręką, a nie według widzimisię sędziów.
No i co Ci da VAR skoro czynnik ludzki i tak zostanie zachowany? Mimo powtórek sędzia może podjąć decyzje taką jaka mu pasuje. Już w naszej Ekstraklasie były przypadki, że uznawano gole, których nie powinni. VAR to ściema dla naiwnych, że się cokolwiek w tym mafijnym układzie zmienia.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 13:04

nie chce mi się logować na stronę polskich kibiców Realu i ich pytać, ale strasznie mnie ciekawi, czy też by tak lekko i przyjemnie zaakceptowali decyzję sędziego, gdyby to był identyczny karny dla Juve w 93 min. na 0:4 odbierającego im dogrywkę i awans???

jestem pewny, że nie.. ciekawe czy Ronaldo powiedziałby, że "tak to był karny" tak jak to zrobił zaraz po meczu. role by się odwróciły i dziś świat mówiłby o "skandalicznym" zachowaniu zawodników Realu, a nie Juve..

dlatego denerwuje mnie gadanie kibiców Realu Madryt, że karny i KONIEC był gol i Juve odpadło...


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 13:08

rammstein pisze:nie chce mi się logować na stronę polskich kibiców Realu i ich pytać, ale strasznie mnie ciekawi, czy też by tak lekko i przyjemnie zaakceptowali decyzję sędziego, gdyby to był identyczny karny dla Juve w 93 min. na 0:4 odbierającego im dogrywkę i awans???

jestem pewny, że nie.. ciekawe czy Ronaldo powiedziałby, że "tak to był karny" tak jak to zrobił zaraz po meczu. role by się odwróciły i dziś świat mówiłby o "skandalicznym" zachowaniu zawodników Realu, a nie Juve..

dlatego denerwuje mnie gadanie kibiców Realu Madryt, że karny i KONIEC był gol i Juve odpadło...
Ziom u nas nikt by nie chciał strzelać tego karnego :D


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 14:08

No wlasnie dobry pytanie kto by strzelil ta jedenastka dla nas ostatnich sekundach. Prawdopodobienstwo ze go ktos by zmarnowal jest 10 krotnie wyzsze ze Ronaldo by nie trafil.
I wtedy byloby lament.
Niestety zycie trwa dalej kto pamieta ze przed bramka Barcelona na 2-1 w finale 2015 mogl byc faul na Pogba w pole karnym? I kto pamieta ze Real zdobyl gola w finale 1997 po ewidentnym spalonego?
Nikt oprocz kibice Juve.
LM idzie dalej my musimy sie skupic na spotkanie z Sampdoria bo narazie niczego nie wygralismy w tym sezonie oraz wyciagnac odpowiednich wnioskow zeby wzmocnic druzyna latem.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 14:58

WhySoSerious? pisze:
dimebag11 pisze:
Adrian27th pisze: Ronaldo vs Chiellini, Ramos vs Cuadrado, Vasuquez vs Benatia.

Dlaczego to zawsze MY jesteśmy po drugiej stronie tego równania?
Dlatego bardzo podoba mi się stanowcza reakcja ludzi związanych z Juve (łącznie z Prezydentem) po tym meczu w Madrycie i nie chodzi mi wcale o podyktowanie karnego dla Realu w ostatnich sekundach spotkania, tylko np. decyzje tureckiego arbitra w Turynie. Zazwyczaj siedzieliśmy cicho po ewidentnych błędach sędziów decydujących o naszych porażkach/odpadnięciach (i tak byłoby np. w rewanżu z Totkami, gdzie Kane strzelał głową będąc na pozycji spalonej i gdyby nie szczęście i poprzeczka, to mielibyśmy dogrywkę). Teraz wreszcie pokazaliśmy, że mamy dość ciągłego krzywdzenia Juve i nie zamierzamy tego tolerować. Jedyne wyjście to wprowadzenie VARu do LM, ale z jasnymi regułami typu sprawdzanie po każdej bramce czy nie było spalonego/faulu/pomocy ręką, a nie według widzimisię sędziów.
No i co Ci da VAR skoro czynnik ludzki i tak zostanie zachowany? Mimo powtórek sędzia może podjąć decyzje taką jaka mu pasuje. Już w naszej Ekstraklasie były przypadki, że uznawano gole, których nie powinni. VAR to ściema dla naiwnych, że się cokolwiek w tym mafijnym układzie zmienia.
Przeczytaj ze zrozumieniem ostatnie zdanie mojej wypowiedzi i wtedy jeszcze raz odpisz na mojego posta.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
casus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 września 2013
Posty: 10
Rejestracja: 17 września 2013

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 15:22

Jestem tylko ciekawy, czy kiedyś w końcu wyciągniemy te wnioski.

Wiem, że łatwo się mówi, ale mieć real na tacy i nie strzelić na 4:0, zagrali <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mecz, strzeli 3 bramki, pół godziny na strzelenie kolejnej i mogli to zrobić, ale cofnęli się, gdyby straci bramkę z kontry... ale oni sami się prosili, gdy cofnęli się na swoją 16. Roma cisnęła do końca, Salzburg złapał Lazio i już nie wypuścił, a Juve strzeliło 3, albo aż 3 bramki i potem postanowiło czekać na kontry? Bo nie wiem, przecież obrona Realu nie istniała, jeszcze 3-4 wrzutki na pole karne i coś by w końcu wpadło, tak jak Navas w pierwszym meczu wyciągał wszystko, tak w drugim puszczał wszystko, co leciało na bramkę.
Jeszcze dali sędziego, który super pokazał się na meczu polska nigeria, jakiegoś trepa.

Już teraz nie chce mówić o Juve, ale ogólnie, ile incydentów z głównym udziałem sędziów jest w meczach? Ile drużyn odpadło, albo straciło jedyną szansę na jakiś puchar/awans przez błędy sędziego?
W innych sportach sędziowie jakoś nie sa głównymi aktorami widowiska, a w piłce niestety za często. Ktoś dostaje czerwo, ktoś nie, raz jest karny, raz nie, raz spalony, raz nie, cały czas interpretacje i ślizganie się, wielkie analizy i domysły, nie rozumiem dlaczego w dobie takiego dostępu do technologii nie można nic zrobić...

Decyzję w Sądzie można podważyć, ale w piłce nie, nie można nic zmienić, cofnąć, powtórzyć meczu, więc dlatego powinna być lepsza weryfikacja w trakcie spotkania

Z drugiej strony właśnie czy Real albo barca odpadli kiedyś przez sędziego? Czy gdyby ramos tak skasował Dybale albo, co miało miejsce, carvajal Cuadrado? Albo jak Ramos wywinął fikołka po dotknięci palcem? No ludzie... ile można to oglądać?
Niektórzy mówią, że VAR zabija piękno footballu, a przekręty, niedopatrzenia i ewidentne pomyłki już nie?


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 15:32

Nie wiem czy było już wrzucone, jeśli tak to sory. Michael Oliver z żoną...
Obrazek


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 15:49

Jak patrze na te pary i wyobrażam sobie nas w miejscu Realu, to chyba nigdy nie było by łatwiej zdobyć LM.

Bez Realu,Bez Barcy. Ależ to jest smutne. Chyba do usranej śmierci się nie doczekamy.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
casus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 września 2013
Posty: 10
Rejestracja: 17 września 2013

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 15:51

Adrian27th pisze:Jak patrze na te pary i wyobrażam sobie nas w miejscu Realu, to chyba nigdy nie było by łatwiej zdobyć LM.

Bez Realu,Bez Barcy. Ależ to jest smutne. Chyba do usranej śmierci się nie doczekamy.
Jeszcze ROMA wygra LM i wtedy dopiero będzie śmiesznie :P


Adi666666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2003
Posty: 596
Rejestracja: 26 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 16:21

Wojtek pisze:Nie wiem czy było już wrzucone, jeśli tak to sory. Michael Oliver z żoną...
Obrazek
Ten Pan sędziował kilka dni temu mecz Polska Nigeria - przypomnę karny z kapelusza dla Nigerii i nie uznana bramka Polski , piłka tam przekroczyła linie bramkową o dobre pół metra. To tak tylko dla przypomnienia.

Wygrać co jest do wygrania odmłodzić i wzmocnić skład i jazda !


Gdybym miał dwa życia oba oddałbym Tobie ... FORZA JUVE PER SEMPRE !!
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 16:24

casus pisze:
Adrian27th pisze:Jak patrze na te pary i wyobrażam sobie nas w miejscu Realu, to chyba nigdy nie było by łatwiej zdobyć LM.

Bez Realu,Bez Barcy. Ależ to jest smutne. Chyba do usranej śmierci się nie doczekamy.
Jeszcze ROMA wygra LM i wtedy dopiero będzie śmiesznie :P
Niech wygrają. Życze im tego.

Co do wniosków, to wydaje mi się, że ten mecz z Realem dał nam na pewno jedno: pozbyliśmy się traumy po Cardiff. Tym bardziej szkoda, że nie mieliśmy więcej szczęscią w tym spotkaniu, bo gdybyśmy puknęli Real to... mam wrazenie, ze tym razem bysmy już nie przegrali w finale ;).

Jeśli mercato będzie dobre, a Allegri zostanie to za rok wygramy uszaka. I chętnie się założe o dobrą gorzałkę z pierwszym śmiałkiem ;).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
casus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 września 2013
Posty: 10
Rejestracja: 17 września 2013

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 16:32

jakku1 pisze:
casus pisze:
Adrian27th pisze:Jak patrze na te pary i wyobrażam sobie nas w miejscu Realu, to chyba nigdy nie było by łatwiej zdobyć LM.

Bez Realu,Bez Barcy. Ależ to jest smutne. Chyba do usranej śmierci się nie doczekamy.
Jeszcze ROMA wygra LM i wtedy dopiero będzie śmiesznie :P
Niech wygrają. Życze im tego.

Co do wniosków, to wydaje mi się, że ten mecz z Realem dał nam na pewno jedno: pozbyliśmy się traumy po Cardiff. Tym bardziej szkoda, że nie mieliśmy więcej szczęscią w tym spotkaniu, bo gdybyśmy puknęli Real to... mam wrazenie, ze tym razem bysmy już nie przegrali w finale ;).

Jeśli mercato będzie dobre, a Allegri zostanie to za rok wygramy uszaka. I chętnie się założe o dobrą gorzałkę z pierwszym śmiałkiem ;).
Oby! Nie dla REALU i nie dla BM :D Bo wtedy wchodząc nawet na stronę z materiałami budowlanymi będzie info, że Lewy wygrał LM :D


WhySoSerious?

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2016
Posty: 129
Rejestracja: 28 lipca 2016

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 21:39

dimebag11 pisze:
WhySoSerious? pisze:
dimebag11 pisze: Dlatego bardzo podoba mi się stanowcza reakcja ludzi związanych z Juve (łącznie z Prezydentem) po tym meczu w Madrycie i nie chodzi mi wcale o podyktowanie karnego dla Realu w ostatnich sekundach spotkania, tylko np. decyzje tureckiego arbitra w Turynie. Zazwyczaj siedzieliśmy cicho po ewidentnych błędach sędziów decydujących o naszych porażkach/odpadnięciach (i tak byłoby np. w rewanżu z Totkami, gdzie Kane strzelał głową będąc na pozycji spalonej i gdyby nie szczęście i poprzeczka, to mielibyśmy dogrywkę). Teraz wreszcie pokazaliśmy, że mamy dość ciągłego krzywdzenia Juve i nie zamierzamy tego tolerować. Jedyne wyjście to wprowadzenie VARu do LM, ale z jasnymi regułami typu sprawdzanie po każdej bramce czy nie było spalonego/faulu/pomocy ręką, a nie według widzimisię sędziów.
No i co Ci da VAR skoro czynnik ludzki i tak zostanie zachowany? Mimo powtórek sędzia może podjąć decyzje taką jaka mu pasuje. Już w naszej Ekstraklasie były przypadki, że uznawano gole, których nie powinni. VAR to ściema dla naiwnych, że się cokolwiek w tym mafijnym układzie zmienia.
Przeczytaj ze zrozumieniem ostatnie zdanie mojej wypowiedzi i wtedy jeszcze raz odpisz na mojego posta.
No to polecam abyś to Ty jednak przeczytał ze zrozumieniem to co napisałem. Jasne reguły? podaj przykład, skoro wskazuje Ci sytuacje z naszej ligi kiedy gol EWIDENTNIE wg powtórek (i ludzi postronnych) nie powinien być uznany, a sędzia i tak go uznaje. Kto będzie ustalał czy był faul? Komputer? Jak to widzisz mistrzu? Spalonego jeszcze można poza czynnikiem ludzkim weryfikować, goal-line już mamy, ale podjęcie decyzji o faulu czy ręce w polu karnym np. jest nie do zrobienia bez człowieka. Dotarło? :think:


Zablokowany