Serie A 17/18 (29): SPAL 2013 0-0 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 00:26

Oglądałam tylko 2. połowę, ale i tak moje oczy ledwo to wytrzymywały. Żadnego pomysłu na grę w ofensywie, żadnego! Środek pola praktycznie nie istnieje, Pjanić jest kompletnie bez formy, może kilka meczów na ławce by mu się przydało(z drugiej strony kto mógłby za niego grać?) jedynie obrona trzyma poziom, chociaż SPAL raczej nie chciało jej szczególnie sprawdzać... Widać też brak jakichkolwiek zawodników ofensywnych na ławce, w takim meczu, w takiej sytuacji, bardzo przydałby się taki Cudrado, czy Berna, który, wchodząc ze świeżymi siłami na podmęczonego rywala, rozruszałby atak, szarpał, walczył, a tak mógł wejść jedynie napastniko-pomocniko-obrońca, który formy nie widział od dłuższego czasu. Nie potrafię też pojąć dlaczego nie gra Marchisio, ostatnio gdy grał prezentował się nieźle, na pewno by mu zależało, a gorzej niż obecni na boisku pomocnicy zagrać się raczej nie dało. Nasi grali też jakby w ogóle im nie zależało, albo jakby byli przekonani, że wygraną mają w kieszeni(czego potwierdzeniem była kopanina w środku pola po 90 minucie), naprawdę strasznie irytował dzisiejszy Juventus. Boli okropnie ta strata punktów, szczególnie ledwo po odskoczeniu Napoli, ale przewaga na szczęście jeszcze będzie. Mimo wszystko najbardziej po tym meczu niepokoi mnie zdrowie Giorgio, obawiam się kontuzji dwugłowego uda(chyba się za niego złapał), a to mogłoby oznaczać, że nie zagra z Realem, a chyba nikt nie jest nam tak potrzebny jak on...

Alex Sandro...
Według mnie świetny zawodnik, z jeszcze dużym potencjałem, ze sporymi umiejętnościami, co zresztą było widać gdy był w formie, jaką różnicę potrafił zrobić, ale to co się z nim ostatnio(a właściwie to w prawie całym sezonie) dzieje, to po prostu tragedia. Pytanie co jest tego przyczyną? Czy to, że został na siłę i gra z przymusu, czy brak podwyżki w lecie, która według mnie się mu należała, czy ustawienie(mimo wszystko jest obrońcą i może gra w ataku aż tak bardzo mu nie pasuje), czy jakieś zmęczenie, czy inne problemy osobiste(wcześniej się chyba o nich mówiło), ale jeśli ma tak grać, to zdecydowanie lepiej, żeby odszedł latem. Mam jednak nadzieję, że odzyska formę(może latem dostanie podwyżkę) i zostanie, bo on w swojej najlepszej formie jest po prostu świetny i zdecydowanie Kwadwo przewyższa, choć on ostatnio gra bardzo dobrze.


Ja jednak mimo wszystko łudzę się, że "Mityczna Wiosna" nadejdzie, może właśnie po tym meczu(to już któryś mecz z kolei po którym to mówię :P ), bo to się już zdarzało naszym, jakaś kompromitacja z kilka klas słabszym zespołem(Frosinone, Sassuolo), później mocne słowa Buffona/Agnellego/Maxa i przebudzenie, wierzę w to(chociaż po meczu z Lazio było dokładnie to samo-też uważałam, że to idealny moment na przełamanie, bo to się już zdarzało po takich wyrwanych zwycięstwach w ostatnich sekundach), teraz czas na przerwę reprezentacyjną, więc na szanse na zmazanie tego niesmaku niestety trzeba będzie trochę poczekać, ale może ona też będzie dobra dla naszych, oby tylko bez kontuzji, Forza!


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 00:33

Ze skrajności w skrajność - czyli teraz jesteśmy beznadziejni i nie wygramy nic? :prochno:

Jeszcze zaskoczony tym poruszaniem, poprzednie sezony nic was nie nauczyły? Jesteśmy mistrzami w komplikowaniu sobie sytuacji, jeśli może być szybko, gładko i przyjemnie, my zrobimy wszystko by było inaczej.
Mecz beznadziejny, nie nadawał się do oglądania, najsłabsi na boisku Sandro i Pjanic. Liczę, ze kontuzja (mięśniowa, a jakże!) Cheilliniego okaże się niegroźna (nie wyobrażam sobie by jechał na reprezentacje).
Nie zdziwię się jeśli Napoli jutro da ciała.

Ps
Również powiem teraz, ze jestem zwolennikiem zmian po sezonie. Mam nadzieje, ze niezależnie od wyników Allegri sam odejdzie, mam wrażenie, ze zarówno on jak i my potrzebujemy czegoś nowego.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 01:39

Ein pisze:Za Trapatonniego, Lippiego, Capello, Conte, Allegriego mieliśmy takie mecze, że pół - amatorzy bronili w 11 pole karne i nie szło wcisnąć bramki.

Miało tak Real, ManU, Chelsea i inne kluby.

Ale wielka wina Maxa, że nie siadło.

Allegri wystawił najbardziej ofensywny skład. Bez nielubianego na Juvepoland jugola, z wszystkimi możliwymi ofensywnymi piłkarzami, gdzie większość chciała posadzić pół podstawy w rezerwie (bo być może odpoczną przed reprezentacją), a tu zaskoczenie synek. Nie szło :D
Sam zauważyłeś w czym problem. Nie w tym, że nie siadło czy nie szło. Problem w tym, że nie miało co siąść. Jak ktoś wcześniej napisał, można zremisować mecz z beniaminkiem odbijając słupki, poprzeczkę, minimalnie się mylić, bramkarz może mieć mecz życia... wtedy faktycznie można powiedzieć "mieliśmy pecha, zdarza się, nie szło".
My dzisiaj dosłownie nie zrobiliśmy nic żeby ten mecz wygrać. Tak, nie zrobiliśmy nic. W 80 minucie nam się przypomniało, że trzeba się ruszać. I mając w składzie takich piłkarzy jak Higuain, Dybala, Costa czy Pjanic (który zresztą jest ostatnio beznadziejny i nic nie wnosi do gry) autobus beniaminka nie może być wytłumaczeniem. Ten zespół nie potrafi grać w ataku, zero schematów. Człowieka szlag trafia jak oglada to podanie do boku, wycofanie do środka, rozciagniecie na drugą stronę, schemat sie powtarza i dalej niech się dzieje co chce. I tak, to jest wina Maxa, ktory praktykuje tę zachowawczą, minimalistyczną grę.

Obecny Juventus daje bardzo niewiele radości z oglądania meczu. Chyba że mówimy o radości masochistycznej.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 07:42

Już ok. 70 minuty czułem, że stracimy punkty, chociaż ciągle miałem nadzieję na jakiś zryw Dybali, strzał z pupy Higuaina lub wolny Pjanicia/Dybali. Niestety żadna z indywidualności dzisiaj nie dała rady.

Gramy nadal bez pomysłu, musieliśmy w końcu stracić punkty. Spal bardzo dobrze i dzielnie się broniło. Gratulacje dla nich.

Podtrzymuje swoje zdanie. Po tym sezonie Allegri musi odejść, bo stracił już pomysł na tę drużynę.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 08:29

Zasłona dymna przed Realem :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ale żenua :hellyes:
Protip dla kibiców z forum JuvePoland: najlepiej mecz ze SPAL ogląda się po pijaku :dance:

Pjanić kompletnie się stoczył, jest tragicznie słaby. A reszta? Olali SPAL i zorbili sobie sparing, Wybitny Taktyk nie dał rady zmotywować pogromców Realu :angry: Szkoda.


:allegri: na śmietnik
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 10:30

Po 1 to poczekajmy aż Napoli wygra dzisiaj swój mecz, po drugie, jeśli wygramy scudetto to ten remis nie ma znaczenia. Ocenimy po sezonie.


wongier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 marca 2005
Posty: 156
Rejestracja: 16 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 10:51

szkoda cokolwiek pisać, moim zdaniem nie wygramy ligi, tak grając przez 3/4 sezonu. trenejro mówi o zmęczeniu :rotfl: . co mecz inny skład a oni zmęczeni. Co ma powiedzieć sarri. śmieciarze teraz nie odpuszczą. sami podaliśmy im rękę. mamy cięższy terminarz i grę na 3 frontach.


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 11:19

miała przyjść mistyczna wiosna..... a my mamy piłkarzy kontuzjowanych albo bez formy... jesienią czekamy na wiosnę, zimą czekamy na wiosnę, jest wiosna i ?? rzutem na taśmę wygrana z Lazio, autobus z Tottenhamem i remis ze SPAL? WTF? nasza taktyka od dłuższego czasu polega na "coś tam zawsze wpadnie" to jest fakt nie mamy w ogóle pomysłu na grę do przodu, nasz znamienity taktyk wie jak w 11 murować bramkę ale to tyle na dzień dzisiejszy, za Conte były dalekie piłki od Pirlo wrzucane do Vidala bądź Lichtsteinera, później wrzutki .... ale coś było a teraz? nie ma nic, po prostu nic liczymy że ktoś się zawsze urwie, może będzie jakiś wolny, ale nic poza tym. Nawet wolne to nie są jakieś przemyślane schematy, liczymy na strzał Dyblali lub Pjanica.
Co do Pjanica on zawsze był chimeryczny już w ROmie czy Lyonie genialne mecze przeplatał tragicznymi, teraz ma słabszy okres pewnie zaraz się odbuduje. Jest źle, w lidze jesteśmy pierwsi ale bądźmy szczerzy z takimi piłkarzami każdy z nas wiele mniej w tym sezonie by nie osiągnął. Nazwiskami wyprzedzamy wszystkich. My powinniśmy juz mieć z 10 pkt przewagi nad śmieciarzami.

Nie wiem czy Allegri się wypalił u nas czy ta mega forma na wiosnę będzie późną wiosną na samą końcówkę ligi i na finał LM ale dobrze nie jest.


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 11:36

MishaAveJuve pisze: My powinniśmy juz mieć z 10 pkt przewagi nad śmieciarzami.
Popieram. Powinniśmy mieć 83 ptk w tej chwili minimum. (zakładam zwycięstwo Napoli)

27-2-0
26-3-0 w ostateczności.

Obecny wynik jest fatalny, nie przypominam sobie tak słabego wyniku na tym etapie rozgrywek. w 1963 chyba o ile dobrze kojarzę. Wczorajszy remis de facto niweczy dotychczasowy wysiłek na przestrzeni całego sezonu. Wiosna okaże się mistyczna już tylko wtedy, kiedy ktoś ogarnie dobre LSD..


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 14:12

Od końcówki lutego drużyna gra co 3 dni, więc coś takiego mogło się zdarzyć.
Prosiło się o rotację w pomocy. Marchisio i Bentancur dobrze ostatnio wyglądali. Ogólnie to uważam, że Allegri popełnia błąd robiąc z Marchisio etatowego ławkowicza. Przy jego umiejętnościach, doświadczeniu, mógłby stanowić wartość dodaną na końcówkę sezonu. Matuidi z Khedirą nie zawieszają wysoko poprzeczki... On (Marchisio) ma 32 lata i powinien zaliczać sporo minut (kiedy akurat nie jest kontuzjowany). Zostało mu max 2-3 lata, więc kurde wykorzystajmy to co mamy... Parę lat temu każdy cieszył się gdy grał zamiast Pirlo, było to z korzyścią dla drużyny. Tymczasem oglądamy Pjanicia, który daje tyle co właśnie 40letni Pirlo, czyli stały fragment i nic poza tym. Przy tym dużo macha łapami i nie ma kondycji na granie co 3 dni. Zdecydowanie powinien odpocząć.

Wystawienie w linii trzech lewonożnych piłkarzy, z czego dwóch ewidentnie nie ma prawej nogi... cóż, niekoniecznie zwiastuje to problemy dla przeciwnika.

Tak czy inaczej nie ma co robić tragedii. Za nami prawdziwy maraton i seria 12 zwycięstw. Nie da się wygrać wszystkich spotkań, choć to wczorajsze akurat było do wygrania. Niech odpoczną. Na horyzoncie widać już Real, a Milan będzie dobrym przetarciem.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 18 marca 2018, 22:14

Nie stworzyc ani jednej skladnej akcji, przy ofensywnym ustawieniu :hellyes: Co oni trenuja na treningach ? Standardowo zero schematow i poleganie na indywidualnosciach.

Tyle gonilismy Napoli, zeby stracic punkty z druzyna, z ktora powinnismy wygrywac 4/5:0.

vitoo :ok:


prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 20 marca 2018, 00:27

Jesteście jak takie Janusze, co w niedziele oglądają skoki :D
- Jak Stoch wygra to najlepszy na świecie, lepszy od niemca, a jak!
- Jak Stoch zajmie miejsca 2-30 to jest dziad


Zablokowany