Serie A 17/18 (28): JUVENTUS F.C 2-0 Udinese

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 marca 2018, 18:07

Mecz oglądałem jednym okiem, tyle co się dało zauważyć, to dobra gra De Sciglio, Ruganiego i Dybali. Higuain z jednej strony zmaścił karnego, ale z drugiej dużo dzisiaj pracował na drużynę, więcej piłek rozprowadzał niż próbował wykańczać, a wisienką na torcie było jego zachowanie przy bramce na 2:0. Costa był mocno chwalony przez komentatorów, ale ja miałem wrażenie, że zaliczał dosyć sporo strat przy próbach dryblingu.

Sturaro... Nie zdziwię się, jeśli dociągnie w Juve do końca kontraktu, ale i tak nie zacznę tolerować jego obecności na boisku. Jak na niego patrzę, tęsknię za Padoinem.


Vego

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 11 marca 2018, 19:02

Piotr Juvefan pisze:ale dlaczego Higuain wykonuje jedenastki zamiast niego ?
Dybala mu go oddał, na przełamanie po meczy z Totkami, a oddał identyczny(dość kiepski) strzał w to samo miejsce, tylko tym razem bramkarz obronił.


prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 11 marca 2018, 19:38

Gandalf8 pisze:3 punkty zdobyte na totalnym luzie.

Szczególnie bym wyróżnił Dybale, Marchisio, Ruganiego. Na plus też De Sciglio i Costa. Najgorszy niestety po raz kolejny Sturaro...

Typowy mecz do wygrania i zapomnienia, bez emocji (tym bardziej jestem pod wrażeniem, że @ForzaItanimulli3vujcm potrafi napisac tyle postów w tak nudnym, obecnie 3-stronicowym temacie meczowym :prochno: ).
Przecież to oczywiste od bardzo dawna, że kolega sobie nabija licznik postów, bo niewiele z nich coś wnosi do dyskusji.

Dybala zalicza świetny sezon, szkoda tej kontuzji


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 marca 2018, 21:13

Czy może policzył ktoś ile razy Jugol dotknął piłkę ? Raczej nie więcej niż 5...


Vego

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 11 marca 2018, 22:25

Sorek21 pisze:Czy może policzył ktoś ile razy Jugol dotknął piłkę ? Raczej nie więcej niż 5...
Wg. whoscored 9 razy i celność podań 67%.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 11 marca 2018, 23:19

Nie mogę cały czas pojąć dlaczego grając z Dybalą i Costą obydwaj są bliżej prawej strony, lub środka, a z lewej zostaje Asa/Sandro wspierany przez Sturaro/Matuidiego. Nasza ofensywa ogranicza się do prawej strony ?

Cieszy szybki powrót do formy Dybali. Higuain i karny :prochno:


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 marca 2018, 08:37

szymken pisze: Mamy najwięcej bramek strzelonych w lidze, więcej niż ofensywne Napoli.
Drugi raz ktoś pisze, że mamy najwięcej goli strzelonych w lidze, a to nie prawda, bo Lazio ma jedną więcej. Wiadomo, że mamy zaległy mecz i pewnie ich przegonimy, ale na tą chwilę nie mamy najlepszej ofensywy w lidze.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 12 marca 2018, 08:58

Sorek21 pisze:Czy może policzył ktoś ile razy Jugol dotknął piłkę ? Raczej nie więcej niż 5...
Ahh nie mogłoby zabraknąć przywalenia się do któregoś z graczy ;) Mimo, że mecz wygrany w spacerowym tempie, Udine bez okazji poza centrostrzałem z początku meczu. Ale przecież kogoś krytykować trzeba więc zaatakujmy Mario i jego ilość kontaktów z piłką, pomimo faktu, że wchodził na kilkanaście minut, na ustalony wynik, gdzie cała drużyna miała zwyczajnie w poważaniu atakowanie i jakiekolwiek rozgrywanie piłki.

Co do meczu, brawo Juve :) Spokojne, niezagrożone ani przez chwilę zwycięstwo, ładny pewniaczek, który w połaczeniu z wynikiem z Mediolanu daje nam duży komfort i pozycję lidera mimo 1 meczu rozegranego mniej.
Bardzo szkoda karnego, ale czułem, że Gonzalo zmarnuje to nie jego klimaty, dobrze że bez konsekwencji.
Na szczególne wyróżnienie Dybala, Costa (zwłaszcza za 2 połowę), Szczęsny (za interwencje w pierwszych minutach i spokojną grę później), Higuain za asystę i ogólnie fajne wspomaganie rozegrania.
Marchisio i cała obrona również bardzo dobrze. Co do obrony wyróżniłbym De Scigilio, bo facet zagrał przyzwoite zawody, a o tę pozycję najbardziej się obawiałem. Nie robił błędów, duży spokój w polu karnym, a przy jednej swojej stracie po chwili naprawił błąd dobrym powrotem.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 marca 2018, 09:13

Bardzo istotne zwycięstwo w kontekście tego, że Napoli zremisowało z Interem. Na chwilę obecną nie ma co jeszcze rozmyślać o Scudetto, bo zostało nam 11 kolejek i 33 oczka do zdobycia, a graczom z Neapolu odpowiednio 10 rund i 30 punktów możliwych do zgarnięcia (a trzeba pamiętać, że czeka nas jeszcze bezpośrednie starcie). Analizując terminarz, to z 6 drużyn walczących o LM mamy teoretycznie najgorszą rozpiskę, gdyż przed nami 6 spotkań z zespołami z górnej połowy tabeli (JUV-ATA, JUV-MIL, JUV-SAM, JUV-NAP, INT-JUV, ROM-JUV). Dodatkowo dojdą nam finał Coppa Italia przed ligowym starciem z Romą oraz minimum dwa spotkania w LM (pierwsze po meczu z Milanem, a rewanż w trochę lepszym terminie, bo pomiędzy Benevento a Sampdorią). Jeśli awansujemy dalej w CL, to wtedy czekałby nas istny maraton: Napoli, 1 mecz półfinałowy LM, Inter, 2 spotkanie półfinałowe LM, a w trochę późniejszym terminie rzeczony finał Pucharu Włoch i wyjazd na Romę.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2018, 09:51

Wyobraźcie sobie sytuację z 2 golem, gdyby zamiast Dybali na boisku był Mandzur... Gonzalo zamiast zgrywać do Paulo, musiałby próbować obrotu i strzału z obrońcą na plecach, ewentualnie 30 metrowego odegrania na skrzydło do Chorwata...


eastsider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 268
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 marca 2018, 10:16

Podałby do Szczesnego albo wykopałby w aut.
Kapitan wyobraźnia :facepalm:


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2018, 10:28

nie wyobraźnia, tylko zobacz sobie co robił osamotniony Higuain w poprzednich meczach.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2018, 13:44

Podobał mi się wczoraj Marchisio w roli cofniętego pomocnika, w porównaniu do Pjanica był dużo bardziej naturalny na tej pozycji, czuł grę i mądrze rozrzucał piłki.

Bardzo chciałbym zobaczyc pomoc w zestawie Pjanic - Marchisio - Matuidi , z bardziej wysuniętym Pjanicem, ciekawe czy się kiedyś doczekamy takiego zestawu, bo jak nie teraz to kiedy skoro Khedira jest w takiej "formie".


Dawniej Virus[Mauro].
ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 12 marca 2018, 16:58

ahojekk pisze:Podobał mi się wczoraj Marchisio w roli cofniętego pomocnika, w porównaniu do Pjanica był dużo bardziej naturalny na tej pozycji, czuł grę i mądrze rozrzucał piłki.

Bardzo chciałbym zobaczyc pomoc w zestawie Pjanic - Marchisio - Matuidi , z bardziej wysuniętym Pjanicem, ciekawe czy się kiedyś doczekamy takiego zestawu, bo jak nie teraz to kiedy skoro Khedira jest w takiej "formie".
jestem tego samego zdania,
najlepiej w najbliższym meczu w ten sposób zagrać.


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 13 marca 2018, 09:46

Juve spokojnie wygrywa, i 4 strony w temacie meczowym, bo już nie ma na kogo ponarzekać i się przyczepić... tacy kibice a nie wiedza, że Dybala i Gonzalo maja małą umowę co do karnych ( wbrew Maksowi), Forzaciamciaramcia, znow sie osmiesza, ale to norma u niego, MDS bardzo fajny meczyk, choc Pan ForzaSrorca widzial coś innego, Duglas jeździec bez głowy, proponuje zobaczyć statystyki pomeczowe tego ,,jeźdźca bez głowy"
sapanie i placze, że tylko 2:0 Mega ciezki mecz z totkami we śr, niedziela Udine, Środa Atalanta... ale trzeba grać, na maksa :)


Juve, storia di un grande amore
Zablokowany