Serie A 17/18 (24): Fiorentina 0-2 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 11 lutego 2018, 21:36

Sytuacja z VARem była żenująca,chociaż w tej jednej akcji były aż trzy kontrowersje.VAR jest potrzebny,ale na razie jest jeszcze mocno upośledzony.Zapewne z czasem zacznie to działać lepiej. Bardzo brzydki mecz,chociaż nie spodziewałem się innego.Najważniejsze są trzy punkty i nasze sapanie w ucho Napoli ;)


livinglegend

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2018, 21:50

celtu pisze:Sytuacja z VARem była żenująca
Minęły 3 dni i zdania nadal są podzielone, bo jak wspomniałeś, były tam 3 kontrowersje. VAR jest po to żeby wyeliminować błędy i wiadomo, że nie będzie działać błyskawicznie. Trwało to 2 czy 3 minuty, była konsternacja, ale ostatecznie zadecydowało to o uniknięciu błędu w tej skomplikowanej sytuacji więc wg mnie VAR się sprawdził i tylko Pioli miauczy w mediach bo to mentalność neapolitańska.


Arrivederci Mauro e David :(
kubraczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2013
Posty: 294
Rejestracja: 01 września 2013

Nieprzeczytany post 12 lutego 2018, 06:55

livinglegend pisze:
celtu pisze:Sytuacja z VARem była żenująca
Trwało to 2 czy 3 minuty, była konsternacja, ale ostatecznie zadecydowało to o uniknięciu błędu w tej skomplikowanej sytuacji więc wg mnie VAR się sprawdził i tylko Pioli miauczy w mediach bo to mentalność neapolitańska.
Jeśli Pioli poprosił sędziego o wytłumaczenie decyzji i w odpowiedzi powiedziano mu, że był spalony to ja się nie dziwię, że facet ma do tego zastrzeżenia. Żadnego spalonego tam nie było i takie sytuacje sprawiają, że pojawiają się wątpliwości co do tej decyzji. Wystarczyło powiedzieć, że był faul na Sandro i byłoby po sprawie. Zresztą po raz kolejny okazało się, że VAR nie będzie mieć sensu jeśli decyzja o jego wykorzystaniu będzie zależna jedynie od sędziego. Pewnie gdyby nasi piłkarze nie uniemożliwiali wykonania karnego to żadnego VARu by nie było.


Motoryzacja to nasza pasja - https://moto-przestrzen.pl/
livinglegend

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 12 lutego 2018, 08:48

kubraczek pisze:Jeśli Pioli poprosił sędziego o wytłumaczenie decyzji i w odpowiedzi powiedziano mu, że był spalony to ja się nie dziwię, że facet ma do tego zastrzeżenia. Żadnego spalonego tam nie było i takie sytuacje sprawiają, że pojawiają się wątpliwości co do tej decyzji. Wystarczyło powiedzieć, że był faul na Sandro i byłoby po sprawie.
No jak nie? :) Chyba nie można uważać że Alex Sandro intencjonalnie podał do przeciwnika? Bo to jedyne wytłumaczenie braku spalonego.


Arrivederci Mauro e David :(
celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 12 lutego 2018, 10:13

livinglegend napisał:
Minęły 3 dni i zdania nadal są podzielone, bo jak wspomniałeś, były tam 3 kontrowersje
Zgadzam się z kubraczkiem że Alex Sandro był faulowany i właśnie to powinien odgwizdać sędzia.Zawodnik Violi wyciął Brazylijczyka nie mając kontaktu z piłką. Spalonego oczywiście nie było bo to nasz LO podawał do piłkarza Fiorentiny. Jeżeli Guida zadecydował o spalonym to VAR się po prostu w tym wypadku nie sprawdził,a weryfikacja zajęła aż trzy minuty i przedłużyła i tak już mocno nieciekawe widowisko. Inna sprawa że karnego w ogóle nie powinno być po wspomnianym przez kubraczka faulu na Brazylijczyku,ale chyba nie o to w tym chodzi żeby jedną kontrowersję zastępować inną.


kubraczek napisał:
Zresztą po raz kolejny okazało się, że VAR nie będzie mieć sensu jeśli decyzja o jego wykorzystaniu będzie zależna jedynie od sędziego
Co do tego że trenerzy czy np kapitanowie powinni mieć możliwość weryfikacji mam mieszane uczucia. Byłoby to na pewno sprawiedliwe,ale z drugiej strony piłka nożna to nie koszykówka czy siatkówka,które są sportami dużo szybszymi i po prostu bardziej pod pewnymi względami widowiskowymi niż przykładowy mecz piłki nożnej Fiorentina-Juve ;) Nie wiem czy dobre dla"poziomu" takiego spotkania będzie przedłużanie go o kolejne 5 czy 10 minut. Nie wiem czy chciałbym aby piłka nożna szła w kierunku tak statycznego sportu jak futbol Amerykański. Oczywiście celowo przejaskrawiam z tym futbolem Amerykańskim bo to są dwa różne sporty,ale gdzieś mam lekkie obawy że może to pójść za daleko właśnie w tą stronę.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 12 lutego 2018, 17:39

celtu pisze:Zawodnik Violi wyciął Brazylijczyka nie mając kontaktu z piłką. Spalonego oczywiście nie było bo to nasz LO podawał do piłkarza Fiorentiny.
Sorry ale nie masz racji. To, że Sandro odbił piłkę, nie ma znaczenia w kontekście spalonego. Liczy się moment zagrania piłki przez zawodnika Fiorentiny. Dość częsta sytuacja, zwłaszcza przy stałych fragmentach - potem sprawdzanie kto/czy odbił.
Zatem najpierw spalony, a jeśli go nie było (był), to dopiero możemy rozmawiać o ew. faulu.
Guida męczył z VARem ze 3 minuty, ale decyzja jak najbardziej prawidłowa. Zresztą nawet we Włoszech nie istnieje żadna dyskusja dot. tej sytuacji.


celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 12 lutego 2018, 23:04

Właśnie po to jest dyskusja żeby rozmawiać ;) Dlatego proszę,powiedz mi gdzie widziałeś zagranie piłki przez zawodnika Violi? Ja widziałem faul bodajże Astoriego,ale żadnego,choćby minimalnego dotknięcia przez niego piłki. Może mówisz o jakiejś sytuacji chwilkę wcześniej,kiedy piłka wychodziła z naszego pola karnego,ale do tego nie jestem w stanie już wrócić pamięcią,a i w necie nic za bardzo nie znalazłem. Jeżeli masz jakieś materiały to chętnie obejrzę i będę wdzięczny za info ;) Z góry dzięki.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2018, 10:30

Simeone obija piłką Sandro i wychodzi mu podanie do Benassiego:
Obrazek
A jeśli go nie obija to go fauluje. Sędzia wybrał 1. opcję.


celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 14 lutego 2018, 09:10

I dalej twierdzę że wybrał źle.Jak napisałem wcześniej piłkarz Violi nie miał kontaktu z piłką,za to na pewno miał kontakt z nogami Alexa Sandro.


Zablokowany