Serie A 17/18 (18): JUVENTUS F.C 1-0 A.S Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2017, 14:01

Zapomnialem dodać. Wesołych świąt członkom BukolTeam ale również najlepszego dla pumexa i jego kolegów z gimnazjum, których mamy na tym forum :)

Poza tym Roma slaba.


Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2017, 14:12

jakku1 pisze:
dimebag11 pisze: Mandźukić został na boisku do końca spotkania m.in. ze względu na to, że Wojtek wznawiając grę od bramki praktycznie cały czas kierował piłkę w kierunku Mario, który wygrywał większość pojedynków główkowych w tym sektorze boiska.
Dokladnie. W zasadzie to mozna powiedziec, wygrywal prawie wszystkie pojedynki glowkowe z Florenzim i to byla dobra taktyka. Z tym, ze pozniej Higuain po opanowaniu podania od Mandzukicia nie bardzo wiedzial co ma z ta pilka zrobic.
Mało tego, Mandżu wygrał wszystkie pojedynki główkowe, a w drugiej połowie, mały już nawet nie skakał :) Chociaż tak jak mówisz, Igła później nie wiedział co wgl ma pod nogami. Swoją drogą Igła jak dla mnie staje się pomału najbardziej irytującym zawodnikiem i myślę, że prześcignął już Cuadrado. Jak amator czasami zagrywa, np. pcha się pomiędzy czterech obrońców, prostych piłek nie potrafi dograć..

Jak Allegriego zawsze bronię, tak uważam, że wczoraj nie był w najlepszej dyspozycji. Nastawił się na Romę mega defensywnie, liczył na kontry, a tu Roma nawet nie piardnęła (jak cała czołówka serie A zresztą). Zamiast postawić na atak i zniszczyć rywala, to trzymał się niepotrzebnie swojego planu i sami sobie stwarzaliśmy zagrożenie, przez trzymanie piłki w obronie i błędy.

Mimo wszystko cieszy zwycięstwo, postawa Benatii, Pjanica i Wojtka. Brawo.


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2017, 17:16

Bukol87 pisze:Zapomnialem dodać. Wesołych świąt członkom BukolTeam ale również najlepszego dla pumexa i jego kolegów z gimnazjum, których mamy na tym forum :)

Poza tym Roma slaba.
Wytłumacz mi jak można nazwać jednoosobową działalność drużyną? W związku ze świętami życzę, abyś przestał wreszcie trollować to forum, bo nie było to zabawne ani przez moment.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2017, 17:51

Ja trzymam kciuki za scenariusz Bukola. Wygrywamy LM, wszyscy się cieszymy dodatkowo Bukol i paru kolegów mają osobistą satysfakcję.
Tego nam wszystkim życzę na nowy rok.


calma calma
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2017, 18:03

Ja coraz bardziej utwierdzam się w tym, że Higuain to już nie jest ten sam zawodnik co w Napoli...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2017, 21:57

Sila Spokoju pisze:
Bukol87 pisze:Zapomnialem dodać. Wesołych świąt członkom BukolTeam ale również najlepszego dla pumexa i jego kolegów z gimnazjum, których mamy na tym forum :)

Poza tym Roma slaba.
Wytłumacz mi jak można nazwać jednoosobową działalność drużyną? W związku ze świętami życzę, abyś przestał wreszcie trollować to forum, bo nie było to zabawne ani przez moment.
Patrz mój avatar.
Dzięki Bukol, najlepszego na święta wszystkim :)

Fajnie, że Romie, która mogła nas doskoczyć lekko odjechaliśmy.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2017, 23:03

Schick vs Szczęsny SuperMix włoskich komentatorów, polecam :smile:


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2017, 23:19

Pluto pisze:Ja trzymam kciuki za scenariusz Bukola. Wygrywamy LM, wszyscy się cieszymy dodatkowo Bukol i paru kolegów mają osobistą satysfakcję.
Tego nam wszystkim życzę na nowy rok.
Ale to co naczytamy sie po drodze jekow i kwików szanownych ekspertow z JP to nikt i nic nam nie zrekompensuje.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2017, 23:24

Bukol87 pisze:Ale to co naczytamy sie po drodze jekow i kwików szanownych ekspertow z JP to nikt i nic nam nie zrekompensuje.
Do Ciebie nie trafia to że ludzie próbują Ci wytłumaczyć że tym stylem gry - Champions League się nie wygra? Twój ślepy zachwyt Allegrim naprawdę dziwi i ludzie się zastanawiają czy nie trollujesz. Zaś co do nazywania ludzi którzy mają podobne zdanie do @pumexa od gimbazy i jego samego - jest bardzo płytkie, jak na poważnego - mam nadzieje - gościa w Twoim wieku. ;)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2017, 01:26

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Bukol87 pisze:Ale to co naczytamy sie po drodze jekow i kwików szanownych ekspertow z JP to nikt i nic nam nie zrekompensuje.
Do Ciebie nie trafia to że ludzie próbują Ci wytłumaczyć że tym stylem gry - Champions League się nie wygra? Twój ślepy zachwyt Allegrim naprawdę dziwi i ludzie się zastanawiają czy nie trollujesz. Zaś co do nazywania ludzi którzy mają podobne zdanie do @pumexa od gimbazy i jego samego - jest bardzo płytkie, jak na poważnego - mam nadzieje - gościa w Twoim wieku. ;)
Masz rację. Jak zwykle.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2017, 11:22

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Bukol87 pisze:Ale to co naczytamy sie po drodze jekow i kwików szanownych ekspertow z JP to nikt i nic nam nie zrekompensuje.
Do Ciebie nie trafia to że ludzie próbują Ci wytłumaczyć że tym stylem gry - Champions League się nie wygra? Twój ślepy zachwyt Allegrim naprawdę dziwi i ludzie się zastanawiają czy nie trollujesz. Zaś co do nazywania ludzi którzy mają podobne zdanie do @pumexa od gimbazy i jego samego - jest bardzo płytkie, jak na poważnego - mam nadzieje - gościa w Twoim wieku. ;)
Chelsea wygrała:)


Czy w finale LM Juventus grał tym stylem,który jest teraz? No ja bym nie powiedział,w pierwszej połowie, biegali po całym boisku jak szaleni,ale na Realu to nie zrobiło wrażenia, tylko jechali z kontrami, na drugą połowę wrzucili najwyższy bieg,a Juve było już mocno zjechane po pierwszej połowie. Ja jestem zdania,że Allegri przegrał ten finał,ale tym co zrobił w pierwszej połowie, grać z Realem takim pressingiem nie da rady cały mecz, zresztą z nikim się tak nie da grać. Dać Realowi grać z kontry to było głupie.
Niski pressing, oddanie piłki rywalowi i niech oni się martwią, poza City i Barcą nie widzę ekipy,która mogłaby sobie z tym poradzić.
No i najważniejsze od niektórych ekip(Barca,Real,City,Bayern) Juve jest potencjalnie słabsze i trzeba czegoś ekstra by te drużyny ograć w jednym spotkaniu, tego zabrakło.


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2017, 13:28

AdiJuve pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Bukol87 pisze:Ale to co naczytamy sie po drodze jekow i kwików szanownych ekspertow z JP to nikt i nic nam nie zrekompensuje.
Do Ciebie nie trafia to że ludzie próbują Ci wytłumaczyć że tym stylem gry - Champions League się nie wygra? Twój ślepy zachwyt Allegrim naprawdę dziwi i ludzie się zastanawiają czy nie trollujesz. Zaś co do nazywania ludzi którzy mają podobne zdanie do @pumexa od gimbazy i jego samego - jest bardzo płytkie, jak na poważnego - mam nadzieje - gościa w Twoim wieku. ;)
Chelsea wygrała:)


Czy w finale LM Juventus grał tym stylem,który jest teraz? No ja bym nie powiedział,w pierwszej połowie, biegali po całym boisku jak szaleni,ale na Realu to nie zrobiło wrażenia, tylko jechali z kontrami, na drugą połowę wrzucili najwyższy bieg,a Juve było już mocno zjechane po pierwszej połowie. Ja jestem zdania,że Allegri przegrał ten finał,ale tym co zrobił w pierwszej połowie, grać z Realem takim pressingiem nie da rady cały mecz, zresztą z nikim się tak nie da grać. Dać Realowi grać z kontry to było głupie.
Niski pressing, oddanie piłki rywalowi i niech oni się martwią, poza City i Barcą nie widzę ekipy,która mogłaby sobie z tym poradzić.
No i najważniejsze od niektórych ekip(Barca,Real,City,Bayern) Juve jest potencjalnie słabsze i trzeba czegoś ekstra by te drużyny ograć w jednym spotkaniu, tego zabrakło.
A Real wziął przykłąd z Juve w ostatnim meczu z Barceloną ;)


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2017, 13:38

@AdiJuve No właśnie, ciężko jest wygrać w ten sposób. Czy Real M i Barcelona są od nas lepsze - może trochę, City i Bayern? Czy ja wiem? Chodzi o to że Allegri nie stawia na wykorzystanie naszego potencjału ofensywnego, a mamy naprawdę ogromny. Gdyby był w stanie go wykorzystać może i byśmy byli na poziomie Barcy i Realu M - sądzę że niewiele nam brakuje - tylko mamy to uśpione. Oddanie inicjatywy przeciwnikowi, który ma świetny atak jest jazdą na krawędzi - ponieważ błąd ataku nie kosztuje straty bramki, a błąd obrony tak. Dlatego łatwiej jest wygrać jak się ma świetną ofensywę aniżeli defensywę.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2017, 15:31

AdiJuve pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Bukol87 pisze:Ale to co naczytamy sie po drodze jekow i kwików szanownych ekspertow z JP to nikt i nic nam nie zrekompensuje.
Do Ciebie nie trafia to że ludzie próbują Ci wytłumaczyć że tym stylem gry - Champions League się nie wygra? Twój ślepy zachwyt Allegrim naprawdę dziwi i ludzie się zastanawiają czy nie trollujesz. Zaś co do nazywania ludzi którzy mają podobne zdanie do @pumexa od gimbazy i jego samego - jest bardzo płytkie, jak na poważnego - mam nadzieje - gościa w Twoim wieku. ;)
Chelsea wygrała:)


Czy w finale LM Juventus grał tym stylem,który jest teraz? No ja bym nie powiedział,w pierwszej połowie, biegali po całym boisku jak szaleni,ale na Realu to nie zrobiło wrażenia, tylko jechali z kontrami, na drugą połowę wrzucili najwyższy bieg,a Juve było już mocno zjechane po pierwszej połowie. Ja jestem zdania,że Allegri przegrał ten finał,ale tym co zrobił w pierwszej połowie, grać z Realem takim pressingiem nie da rady cały mecz, zresztą z nikim się tak nie da grać. Dać Realowi grać z kontry to było głupie.
Niski pressing, oddanie piłki rywalowi i niech oni się martwią, poza City i Barcą nie widzę ekipy,która mogłaby sobie z tym poradzić.
Dokładnie ! To samo mówiłem po finale, nie przegraliśmy przez naszą gorszą forme, domniemane konflikty, czy niezaleczone urazy (to mogłyby być tylko kamyczki, które pogorszyły sprawę). Byliśmy w dobrej formie, w gazie, z dobrym składem, zgranym i po świetnych meczach. Przegraliśmy finał przez brak grania "swojej" gry.
Tak jak napisałeś trzeba było zagrac podobnie do meczy z Barca w 1/4, ustawić się dobrze, bronić i czekać na okazję. Przegraliśmy przez odejście od naszego stylu, a nie przez to że on nie działał.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2017, 17:09

@LordRahl Taka taktyka ma sens, jeżeli ma się opracowane schematy ofensywne, ma się zgrany atak i umie się z niego korzystać. Zgranie naszej przedniej formacji to jest kpina. Żeby wygrać, trzeba umieć też strzelać - przynajmniej jedną bramkę więcej. Wiele naszych goli to jest dzieło przypadku.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Zablokowany