Serie A 17/18 (15): Napoli 0-1 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 14:57

LukaszG / DLuGi pisze:Czasami zastanawiam się czy ludzie w ogóle wiedzą co to znaczy mecz pod kontrolą :whistle: :think:
No to w takim razie jak wygląda mecz pod kontrolą bo my, zwykli zjadacze chleba tego nie wiemy ?
Chętnie posłuchamy rozprawki wybitnego taktyka LukaszaG, zasiadam w pierwszym rzędzie :hellyes:


Obrazek
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 15:02

W takie zaczepki to się z bukolem pobaw, bo ja nie zamierzam się w nie wdawać. Mieliśmy jakieś 35% posiadania piłki i zaledwie jeden strzał celny na bramkę. Pełna kontrola :hellyes: To Napoli kontrolowało mecz lecz nie potrafiło strzelić bramki.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 15:10

LukaszG / DLuGi pisze:W takie zaczepki to się z bukolem pobaw, bo ja nie zamierzam się w nie wdawać. Mieliśmy jakieś 35% posiadania piłki i zaledwie jeden strzał celny na bramkę. Pełna kontrola :hellyes: To Napoli kontrolowało mecz lecz nie potrafiło strzelić bramki.
Jeden celny strzał? To ja inny mecz oglądałem ;) Poza tym posiadanie piłki nie równa się przewaga i kontrola nad meczem. Napoli nie miało żadnej 100% sytuacji, Juve miało 2. Jak to powiedział kiedyś ktoś mądry "nieważne ile czasu masz piłkę w posiadaniu, ważne co z nią robisz" :hellyes:
Napoli miało piłkę ale z tego bardzo niewiele wynikało, bo chyba nie nazwiesz kontrolą tych x wrzutek na aferę w pole karne, gdzie malutki Mertens miał walczyć z Kielonem i Benatią :rotfl: :rotfl:

Juve wczoraj to majstersztyk w defensywie, ustawienie, asekuracja itd. Zgadzam się z przedmówcami, że kuleje element wychodzenia ze swojej strefy i przechodzenie od def do ataku. Nerwowe były również te głupie straty na naszej połowie, mogliśmy sami podłączyć Napoli do tlenu.
Na szczęście są 3 pkt i na chwilę ucichły spiny ze strony kibiców innych drużyn.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 15:15

Może Juventus wczoraj nie zagrał perfekcyjnie w obronie - bo sporo błędów jednak było, które na pewno Allegri widział - to jednak i tak jest postęp w naszej grze - ja tam jestem bardzo zadowolony z wyniku i z meczu. Bo 3-4 strzelonych bramek to oczekiwać można w meczu z Crotone czy Hellasem, tu liczą się 3 pkt.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 15:30

Okazuje się, że wczoraj Juventus pobił własny rekord i zdobył bramkę w 44 meczu z rzędu. W Serie A rzecz jasna. ;)


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 15:53

He he... od 7.40



Obrazek
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 15:59

Mnie ogromnie cieszy to, że wygraliśmy dzięki bramce Higuaina. To co działo się przeciwko niemu w Neapolu to był dramat i wiele musiał psychicznie wycierpieć. Uciszył ich :bravo:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 18:05

LukaszG / DLuGi pisze:W takie zaczepki to się z bukolem pobaw, bo ja nie zamierzam się w nie wdawać. Mieliśmy jakieś 35% posiadania piłki i zaledwie jeden strzał celny na bramkę. Pełna kontrola :hellyes: To Napoli kontrolowało mecz lecz nie potrafiło strzelić bramki.
Mistrz. Po prostu mistrz.

Keep calm and support #BukolTeam
Tyle ode mnie.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 19:06

LukaszG / DLuGi pisze:W takie zaczepki to się z bukolem pobaw, bo ja nie zamierzam się w nie wdawać. Mieliśmy jakieś 35% posiadania piłki i zaledwie jeden strzał celny na bramkę. Pełna kontrola :hellyes: To Napoli kontrolowało mecz lecz nie potrafiło strzelić bramki.
Uuu uwaga, mamy tu fachowca :lol: Jeśli nie znasz podstawowych pojęć w piłce nożnej to nie wchodź na forum pouczać innych. Post powyżej przebija Giovinco na b2b.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 20:19

Nastroje jak po meczu z Torino, zaraz przyjdzie 5-6 gównianych spotkań i znowu wrócimy do tego samego*. Ten Juventus strasznie męczy. Gdzie polot, gdzie finezja? Kontrola meczu? Beka.


*Ukłon w stronę Asamoaha, jeden dobry mecz na 5-6 gównianych. A tu już głosy, żeby nie sprzedawać. Beka. Przecież to nie jest zawodnik na miarę Juventusu. Tak jak i Lichtsteiner.

Za to MDS kolejny dobry mecz, zgodnie z tym co mówiłem. Będzie wiele pociechy z tego grajka przy Allegrim.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 20:47

MRN pisze:No to w takim razie jak wygląda mecz pod kontrolą bo my, zwykli zjadacze chleba tego nie wiemy ?
Chętnie posłuchamy rozprawki wybitnego taktyka LukaszaG, zasiadam w pierwszym rzędzie :hellyes:
Na pewno meczem pod kontrolą nie jest taki kiedy bronisz jednobramkowego prowadzenia a rywal nie wychodzi z twojej połowy, oddaje strzały, wykonuje rzuty rożne, dośrodkowuje w pole karne i wrzuca za obrońców prostopadłe piłki. Strzał z pola karnego niecelny o kilkadziesiąt centymetrów, spózniony o tempo zawodnik który nie dostawia nogi, półmetrowy spalony, zamieszanie po rożnym, które udaje się wyjaśnić. Kontrola byłaby gdybyśmy do tych sytuacji nie dopuszczali, my po prostu mieliśmy trochę szczęścia. Nie mówię, że wygraliśmy dzięki szczęściu bo byliśmy wyraźnie lepsi ale niepotrzebnie ryzykowaliśmy wynik i męczyliśmy się biegając za piłką przez decyzję, że po strzeleniu gola interesuje nas tylko defensywa.


calma calma
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 21:23

Nie chce mi się tłumaczyć, więc tylko odeślę na whoscore. Biorąc poprawkę, że nie zawsze statystyki oddają wrażenia z meczu, to kiedy jeden zespół ma przewagę w 90 elementach na 100 można mówić o dominacji i kontroli tylko jednej ze stron. Dlatego jak napisałem już wcześniej, to Ekipa Z Miasta Śmieci bardziej ten mecz przegrała, niż Juventus wygrał. Zdarzają się i takie sytuacje w piłce nożnej. Nie odbiera to Juventusowi 3 punktów.

Co do krytyki Pjanicia to ponownie -> whoscore -> heat map -> wszystko okazuje się jasne. Uwiązanie na taktycznej smyczy i całkowita kastracja. Motywator idzie w zaparte i koniecznie chce 2nd Pirlo, ale nie tędy droga.
MRN pisze:No to w takim razie jak wygląda mecz pod kontrolą bo my, zwykli zjadacze chleba tego nie wiemy ?
Trudno o lepszy materiał poglądowy: https://www.whoscored.com/Matches/10806 ... ester-City

Prześledź (polecam obejrzeć cały mecz), pomyśl, porównaj, wyciągnij wnioski. Później przyjdź i napisz dla odmiany coś mądrego zamiast rżnąć cwaniaka. Chętnie przeczytam.
zuravski pisze:A jak sobie wyobrażasz mecz Juventusu przeciwko silnemu przeciwnikowi pod kontrolą?
Jak wyżej. Dysproporcja pomiędzy zespołami na korzyść zwycięscy nieporównywalnie wyższa.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 23:34

Jack who scored op rozpracował wszystko. Można się rozejść:)


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2017, 13:24

wagner pisze:
wojczech7 pisze:Drugi raz bez Mandżukicia na skrzydle, drugie zero z tyłu z rywalem, z którym nikt by się tego zera nie spodziewał...
Rozumiem, że starcie na Camp Nou bez Mandzukicia wymazałeś ze swojej pamięci? ;)
Myślałem, że to oczywiste, że mam na myśli Napoli i Barcelonę właśnie... :roll:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2017, 13:47

jackop pisze:Co do krytyki Pjanicia to ponownie -> whoscore -> heat map -> wszystko okazuje się jasne. Uwiązanie na taktycznej smyczy i całkowita kastracja. Motywator idzie w zaparte i koniecznie chce 2nd Pirlo, ale nie tędy droga.
Czyli sugerujesz odejście od 4231? i grę 433 z Pjanicem jako pół bocznym pomocnikiem? Czy ustawienie go na trequartiście? Ale co wtedy z Dybalą?


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Zablokowany