Serie A 17/18 (15): Napoli 0-1 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 09:55

Czy tylko ja zauważyłem jak świetny mecz zagrał Costa?

Allegri aż go mocno wyściskał. Brazylijczyk dał dziś mega popis, szczególnie w defensywnie, a gdy ma piłkę, to na pewniaku jedzie z ludzmi.

Jak wpadnie w taką formę to daj będzie mega pociecha.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 11:18

Drugi raz bez Mandżukicia na skrzydle, drugie zero z tyłu z rywalem, z którym nikt by się tego zera nie spodziewał...

Mit o tym, że Chorwat, choć bezproduktywny, daje nam dużo z tyłu, upada. Mam nadzieję, że w głowie trenera także i przestanie za wszelką cenę upuchać go w składzie.

Wynik cieszy. Styl nieważny.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 11:31

jsduga pisze:W moim odczuciu nie mieliśmy tego meczu pod kontrolą. Nie mogę pojąć, dlaczego Juventus nie potrafi sprawnie wyprowadzić piłki z własnej połowy, góra trzy podania i strata. A już o pomstę woła rozgrywanie akcji od naszej bramki. Raz, że Buffon posyła takie piłki do kolegów, że ledwo potrafią ją opanować, a dwa, jeśli już zdecyduje się na dalsze zagranie to ŻADNE nie trafia do naszego zawodnika.
To nie był do końca wyrachowany Juventus. Za czasów takiego potrafiliśmy operować piłką między sobą, a wczoraj? :facepalm: Podanie, strata, podanie, laga do przodu, strata i tak w kółko, zwłaszcza w drugiej połowie.
Tylko dwóch naszych umie przyjąć i zrobić coś sensownego z piłką - Igła i Costa.
Wczoraj na boisku widziałem jeden wielki chaos z naszej strony i mimo, że cieszy mnie ta wygrana to wcale nie jestem zadowolony z przebiegu meczu. Napoli brakło tylko killera i już nie byłoby tak kolorowo.
Chciałbym oglądać pewny zespół, nawet bez polotu, ale pewny, cyniczny Juventus, zabijający mecz, który strzela i w mądry sposób kontroluje mecz, zadaje drugi cios i po wszystkim. Z reguły taki widzimy na wiosnę :think:
Bardzo podobała mi się wczoraj gra Costy i Gonzalo i w sumie obaj dla mnie to MVP meczu.
I jedno zastrzeżenie, które rzuciło mi się w oczy pod koniec. Nie rozumiem na czym miała polegać zmiana De Sciglio. Mamy końcówkę spotkania, cholernie nerwową, a Allegri wymienia pewny punkt w obronie na inny. Chyba rozsądniejsze byłoby "dołożyć "za innego, bardziej ofensywnego gracza Barzę.
Czeka nas pracowity grudzień. Jeśli po tych meczach nie wyjedziemy na tarczy to można spokojniej czekać na drugą część sezonu.
Zabrakło tylko killera? A ile oni mieli sytuacji? Jedną? :lol:


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 11:41

Od Juventusu można oczekiwać więcej. Były dwie okazje i jedna bramka, ale dać się zamknąć na własnej połowie niemal przez cały mecz jest niedopuszczalne. Ciągłe straty i podania do przeciwnika - na tym poziomie to jakaś kpina.
Teraz wszyscy się puszą bo niby wygrało cwaniactwo i wyrachowanie. Jakoś w LM takie podejście nigdy nam nie służyło, a tym każdy sobie wyciera gębę i pitoli jaka ta LM nie jest obsesją Juve. 2 dobre akcje na 90 min grania to marny wynik jak na drużynę z takimi zawodnikami bo taktyka leży i kwiczy gdzie piłkarze będąc na 16m bramki przeciwnika lub niewiele przed nie wiedzą co z piłką zrobić.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 11:41

Alexinhio-10 pisze:Niech juz Max da spokoj temu Pjanicowi z regista
Problem w tym, że Pjanic we wczorajszym spotkaniu grał słabo. Nie potrafił uspokajać, głupio tracił i to nie tyczyło się kwestii jego pozycji na boisku.
wojczech7 pisze:Drugi raz bez Mandżukicia na skrzydle, drugie zero z tyłu z rywalem, z którym nikt by się tego zera nie spodziewał...
Rozumiem, że starcie na Camp Nou bez Mandzukicia wymazałeś ze swojej pamięci? ;)


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 12:07

wagner pisze:
Alexinhio-10 pisze:Niech juz Max da spokoj temu Pjanicowi z regista
Problem w tym, że Pjanic we wczorajszym spotkaniu grał słabo. Nie potrafił uspokajać, głupio tracił i to nie tyczyło się kwestii jego pozycji na boisku.
Ee coś Ty
Adrian27th pisze:Czy tylko ja zauważyłem jak świetny mecz zagrał Costa?

Allegri aż go mocno wyściskał. Brazylijczyk dał dziś mega popis, szczególnie w defensywnie, a gdy ma piłkę, to na pewniaku jedzie z ludzmi.

Jak wpadnie w taką formę to daj będzie mega pociecha.
Nie tylko Ty. Swietny mecz i dobry w defensywie. Szybko sie podciagnal u Maxa w tym aspekcie.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 12:13

Rok temu z myślą o LM Allegri zrównał się z Europą i przeszedł na 4-2-3-1 a teraz powinien zrobić następny krok czyli 4-3-3 czy jak wolicie 4-3-2-1 .

Wczoraj takie ustawienie zdało egzamin.Więcej siły w środku pola oraz więcej luzu dla Dybali i Costy,który zagrał świetny mecz .Nie wyobrażam sobie żeby Brazol wrócił na ławkę.
Allegri powinien się tego trzymać i stawiać na to tridente ofensywne. Kolejną naturalną rzeczą wydaje się wygryzienie Khediry przez Marchisio przy którym Pjanić powinien grać lepiej.


fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 13:02

UWAGA NA 400 NA cyfrowym POLSACIE Juve - Brescia kobiety grają


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 13:10

Sorek21 pisze:Pjanić powinien grać lepiej.
Pjanic to powinien grać wyżej bo ustawiając go tam Maxiu ewidentnie puszcza oczko w kierunku Pirlo. Pjanic to całkiem inny zawodnik od Maestro.


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 13:51

Szikit pisze:
jsduga pisze:W moim odczuciu nie mieliśmy tego meczu pod kontrolą. Nie mogę pojąć, dlaczego Juventus nie potrafi sprawnie wyprowadzić piłki z własnej połowy, góra trzy podania i strata. A już o pomstę woła rozgrywanie akcji od naszej bramki. Raz, że Buffon posyła takie piłki do kolegów, że ledwo potrafią ją opanować, a dwa, jeśli już zdecyduje się na dalsze zagranie to ŻADNE nie trafia do naszego zawodnika.
To nie był do końca wyrachowany Juventus. Za czasów takiego potrafiliśmy operować piłką między sobą, a wczoraj? :facepalm: Podanie, strata, podanie, laga do przodu, strata i tak w kółko, zwłaszcza w drugiej połowie.
Tylko dwóch naszych umie przyjąć i zrobić coś sensownego z piłką - Igła i Costa.
Wczoraj na boisku widziałem jeden wielki chaos z naszej strony i mimo, że cieszy mnie ta wygrana to wcale nie jestem zadowolony z przebiegu meczu. Napoli brakło tylko killera i już nie byłoby tak kolorowo.
Chciałbym oglądać pewny zespół, nawet bez polotu, ale pewny, cyniczny Juventus, zabijający mecz, który strzela i w mądry sposób kontroluje mecz, zadaje drugi cios i po wszystkim. Z reguły taki widzimy na wiosnę :think:
Bardzo podobała mi się wczoraj gra Costy i Gonzalo i w sumie obaj dla mnie to MVP meczu.
I jedno zastrzeżenie, które rzuciło mi się w oczy pod koniec. Nie rozumiem na czym miała polegać zmiana De Sciglio. Mamy końcówkę spotkania, cholernie nerwową, a Allegri wymienia pewny punkt w obronie na inny. Chyba rozsądniejsze byłoby "dołożyć "za innego, bardziej ofensywnego gracza Barzę.
Czeka nas pracowity grudzień. Jeśli po tych meczach nie wyjedziemy na tarczy to można spokojniej czekać na drugą część sezonu.
Zabrakło tylko killera? A ile oni mieli sytuacji? Jedną? :lol:
A ile razy byli w obrębie naszego pola karnego w dobrej sytuacji żeby sieknąć na bramkę? Gdyby mieli kogoś w składzie kto nie boi się uderzyć z kilkunastu metrów to wynik mógłby być inny ( na szczęście nie jest ). W podobnym meczu z takim Realem czy Barcą grającą nie na pół gwizdka mielibyśmy regularny ostrzał bramki Buffona.


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 14:01

jsduga pisze:Gdyby mieli kogoś w składzie kto nie boi się uderzyć z kilkunastu metrów to wynik mógłby być inny ( na szczęście nie jest ). W podobnym meczu z takim Realem czy Barcą grającą nie na pół gwizdka mielibyśmy regularny ostrzał bramki Buffona.
Tutaj sie zupelnie nie zgadzam. W Napoli przeciez Insigne czy Hamsik swietnie potrafia uderzyc z dystansu. Zielinski tez zdobywal przepiekne bramki w ten sposob. I wczoraj probowali, z tym ze glownie z bardzo nieprzygotowanych pozycji i konczylo sie to najczesciej trybunami.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 14:16

To był mecz z gatunku tych, w których liczy się tylko pozytywny rezultat i z takim też nastawieniem oglądałem ten mecz. Przed spotkaniem wiedziałem, że będzie baaardzo trudno o wygraną, ale kurde udało się - to się teraz liczy, a nie styl. Wiem, że może nie wyglądało to wspaniale, ale w obliczu meczów z Olympiakosem czy Interem - które są na ten moment decydujące dla LM i ligi - ważne były tylko 3 punkty. Mamy Neapol i Mediolan na wyciągnięcie ręki, pozostaje niczego nie spieprzyć. Cieszę się, że bramkę zdobył Higuain, gasząc tę publikę. Czekamy już na Champions League, a potem Derby d'Italia!


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 14:28

Czasami zastanawiam się czy ludzie w ogóle wiedzą co to znaczy mecz pod kontrolą :whistle: :think:
Napoli zamknęło nas na własnej połowie, a my postawiliśmy autobus i broniliśmy wyniku. To nie jest kontrola.
Fakt, że nasza drużyna zagrała perfekcyjnie w defensywie i zdobyła cenne 3pkt na trudnym terenie z bezpośrednim rywalem to już inna rzecz, która oczywiście bardzo cieszy :hellyes:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Szczęsny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 czerwca 2017
Posty: 107
Rejestracja: 03 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 14:46

za czesto są te mecze pod kontrolą :roll: ile to juz razy Juve kontrolowalo gre i wynik byl w plecy, postawic mozna autobys jak by bylo 0:3


zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 14:48

LukaszG / DLuGi pisze:Czasami zastanawiam się czy ludzie w ogóle wiedzą co to znaczy mecz pod kontrolą :whistle: :think:
Napoli zamknęło nas na własnej połowie, a my postawiliśmy autobus i broniliśmy wyniku. To nie jest kontrola.
Fakt, że nasza drużyna zagrała perfekcyjnie w defensywie i zdobyła cenne 3pkt na trudnym terenie z bezpośrednim rywalem to już inna rzecz, która oczywiście bardzo cieszy :hellyes:
A jak sobie wyobrażasz mecz Juventusu przeciwko silnemu przeciwnikowi pod kontrolą? W zeszłym roku z Barcą też postawiliśmy autobus tyle, że strzeliliśmy 3 bramki. Wtedy owszem obrona była lepiej zgrana, ale ten mecz daje nadzieje, że Benatia i De Sciglio to nie są przeciętni gracze i mogą stanowić o sile tej obrony. Wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale zarówno Marokańczyk jak i Włoch zaliczają kolejny solidny mecz. Do poprawy zdecydowanie jest gra w środku pola i wychodzenie z opresji. Dużo niedokładności sprawiło, że akcji Napoli było naprawdę dużo, bo z gry tych najniebezpieczniejszych sytuacji było zdecydowanie mniej.


Zablokowany