Serie A 17/18 (10): JUVENTUS F.C 4-1 SPAL 2013

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 25 października 2017, 23:16

pumex pisze:Synonimem przeciętności jest dla mnie Bentancur. Sorry, ale środek pola to ostatnia pozycja, na której może być tolerowana bezpłciowość. Koleś jest strasznie miałki, zerowy wpływ na grę (tu już nie mówię tylko o dzisiejszym meczu, ale generalnie).
Tu się zgodze, ciężko mi dostrzec geniusz tego chłopaka.Dziś szczególnie miał kilka głupich strat, po jednej straciliśmy gola.

Na razie nie mamy odpowiedniego balansu w drużynie, ale i tak uważam, że po doszlifowaniu kilku elementów, znów będziemy cieszyć się tym sezonem. Zaryzykuje nawet tezą, że drużyna nastawiona ofensywnie jest drużyną ligamistrzową i łatwiej takiej odnieść sukces w tych rozgrywkach.


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 25 października 2017, 23:17

No Lich gra kryminał, nie ma co owijać w bawełnę.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 25 października 2017, 23:42

Nasza obrona to jest dramat.

Lichy - co mecz to jakiś babol.
Barza - nie nadąża w trudniejszych i szybszych meczach.
Rugani - na siłę kreowany na następce naszych doświadczonych stoperów, a jest po prostu za słaby na Juventus i nie wskoczy poziom wyżej.
Benatia - szpital, a jak już zagra, to jest niepewny.
De Sciglio i Hoewedes ciągle kontuzje.
Alex Sandro bez formy.

Z jednym Chiellinim to my możemy Scudetto nie obronić.
Dobrze, że strzelamy. Sezon temu Allegri zakrył dziurę w środku pola skrzydłami, w tym zakrywa tragiczną obronę atakiem.

Czekam na styczeń i jakieś transfery do obrony :pray:


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 00:11

Rugani w zeszlym sezonie przez pewien czas byl nasz najlepszym obronca (chuba do czasu kontuzji). Trzeba mu dac wiecej pograc i dopiero wyciagnac wnioski.
Adrian27th pisze:
hellspawn pisze:VAR zabija futbol..
Zabija futbol to korupcja, wypaczanie wyników i błędy sędziowskie.

Var nie zabił NFL,NBA,NHL,MLB i Tenisa, więc tymbardziej nie zabije piłki nożnej.
:hellyes:
Ostatnio zmieniony 26 października 2017, 00:16 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 1 raz.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 00:15

To forum jest polskie na wskroś :prochno:

Trzeba przyznać, że Costa może i jakimś wybitnym zawodnikiem nie jest, ale dośrodkowanie to on ma naprawdę klasa. Potwierdzają się moje przypuszczenia, że będzie on u nas grał na lewej stronie tworząc z Sandro brazylijski blok. Jak Alex wróci do formy to może się tam dziać.

Ładna akcja Marchisio przy drugim golu Igły. Bardzo szkoda tego minimalnego spalonego.

Widzę, że dyskusje o Ruganim to ostatni krzyk mody. Mnie on skutecznie wyleczył ze zbytniego krytykowania jego postawy, kiedy przez pewien czas grał straszny pasztet, a ostatecznym jego stadium był mecz przeciwko Interowi. Spotkanie kompletnie kompromitujące obrońcę. A Daniele co? Wziął i się pozbierał, a resztę sezonu zagrał w naprawdę dobrym stylu. Spoko-spoko. Gość jeszcze będzie ogarniał.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1034
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 06:38

Wydaje mi się, że obrońca w jego wieku musi przede wszystkim grać. Na samym treningu nie nabierze pewności i opanowania, których tak mu teraz brakuje i za co jest ciągle hejtowany. Przecież udowadniał, że potrafi być solidny. Mówienie, że robienie z niego na siłę następce Barzy to chyba jeszcze zbyt pochopna teza. Ja właśnie nie rozumiem dlaczego jego miejsce zajmuje Benatia, Rugani powinien dostać od trenera szanse na pół sezonu, skoro szykowany jest jako następca, a jeśli by nawalił, to opylić póki młody.

Nie podoba mi się za to gra Bentancura. On dzisiaj z Lichym grali jakiś kryminał. Dzięki Bogu mamy Pjanicia i na ten J dało się patrzeć w drugiej połowie.

Marchisio <3


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 08:51

Solidnie wkurzony Allegri po meczu ze SPAL.
Wywiad dla Premium Sport z polskimi napisami:


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 09:32

Bentancur kryminał, jak on śmie nie posyłać w swoich pierwszych miesiącach w Juve piłek jak Pirlo!!111 :prochno:
Chłopak jest pod grą, przekazuje piłkę dalej, utrzymuje w jej posiadaniu drużynę, zapewnia płynność gry. Robi to czego nie potrafili Hernanes, Lemina, Sturaro, Asamoah, Rincon, Pereyra, Isla, Padoin, Marrone czy Mandragora.
:hellyes:


calma calma
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 09:45

Ważne słowa Allegriego po meczu.
Możesz mieć poczucie własnej siły, ale nie możesz być arogancki.

Niestety ostatnio coraz częściej wrzucamy się na karuzelę, strzelamy mnóstwo goli, ale nie mamy równowagi w grze. Tęsknię za tymi meczami z wynikami 1:0, 2:0 kiedy Juventus kontrolował przebieg spotkania przez 90 minut.

I niestety martwi mnie to o czym pisałem na początku sezonu - gra obronna. Nie chodzi tutaj tylko o samych obrońców, ale o grę w defensywie jako zespół. To jest największe wyzwanie dla Allegriego w tym sezonie.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 10:00

Arbuz - Costa w formie jest naprawde świetny. To co jednak mnie rozwaliło to jego szybkość. To jak wczoraj puścił pilke i z naszej połowy wystrzelił mijając gracza Spal bylo po prostu szokujące. Nie widzialem powtórki tego na YT ale to cos o czym marzyłem od dawna.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 10:00

Każdy może mieć swoje zdanie, może się mylę, ale Costa dla mnie to klasa światowa. Jego styl gry, technika i przegląd jest b.dobry, dwie asysty zaliczył. Bernardeschi i Costa jak już się rozegrają na dobre w Juve to będą genialne skrzydła.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 10:03

Trochę słaby był moment w tej drugiej połowie gdzie SPAL miał sytuację potem gol ze spalonego i przez kilka minut cisnęło i mógł znowu wpaść jakiś farfocel. Takie drużyny trzeba dominować przez 90minut i nie dać im stworzyć pół sytuacji, a wczoraj niestety SPAL mogło spokojnie wyjść na 2-2.
Defensywa też musi mieć wsparcie od reszty graczy to było w zeszłym roku, nie sama linia defensywna a cała drużyna w grze obronnej, w finale LM to właśnie odpuszczenie graczy z pomocy i ataku powodowało utraty bramek.
Muszą grać bardziej skonsolidowani w grze defensywnej i nie zostawiać rywalowi tyle miejsca gdy ma piłkę. Swoją drogą fizycznie już wygląda to nieco lepiej ale daleko do optymalnej formy.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 10:09

Bukol87 pisze:Niestety ostatnio coraz częściej wrzucamy się na karuzelę, strzelamy mnóstwo goli, ale nie mamy równowagi w grze. Tęsknię za tymi meczami z wynikami 1:0, 2:0 kiedy Juventus kontrolował przebieg spotkania przez 90 min.
Nie wydaje mi się, by wynik 1:0 świadczył o pełnej kontroli nad spotkaniem. A na pewno tak nie było w przypadku Juventusu z ostatnich sezonów. Ile razy było gorąco w końcówkach meczów, w których prowadziliśmy jedną bramką?

Strzelamy zaskakująco dużo goli jak na dość średnią grę w ofensywie. Cieszy mnie fakt, że naprawdę każdy z naszych ofensywnych zawodników jest w stanie dodać coś od siebie i każdy ma na liczniku bramki i asysty. Niemniej mam wrażenie, że nasz potencjał w ataku jest nie w pełni wykorzystywany.

W obronie natomiast gramy kryminał niezależnie od tego, kto występuje.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 10:25

W sobotę będzie wesoło z taką obroną i VARem wymierzonym w Juve, możecie być tego pewni.


Obrazek
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 26 października 2017, 10:25

Ja z tego miejsca chciałbym tylko serdecznie podziękować Stefankowi, że załatwił mi kupon. Niech ktoś mi jeszcze napisze, że to jest nasz najlepszy prawy obrońca :rotfl:
Nie wierzyłem, że nawet ze SPAL i to u SIEBIE stracimy gola. Ta drużyna strzeliła w październiku 2 (słownie: dwie) bramki i to jedną właśnie z nami, na naszym boisku. To jest po prostu kpina. Warto jeszcze wskazać, że w październiku nie zagraliśmy ani jednego spotkania na 0 z tyłu i raczej nie zapowiada się, żeby nam się ta sztuka udała, bo nie wierzę, że z taką dyspozycją bloku defensywnego, Milan na San Siro nic nam nie wciśnie. Szkoda mi tylko Wojtka, że tak szybko musiał skapitulować, ale ta bramka w najmniejszym stopniu go nie obciąża.
Na plus Berna i Costa w pierwszym składzie, fajnie było w końcu zobaczyć takie skrzydła :ok:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Zablokowany