Serie A 17/18 (8): JUVENTUS F.C 1-2 Lazio

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 00:00

No nie do końca się zgadzam bo nasza przewaga była tylko i wyłącznie optyczna a jeżeli coś było w stanie zagrozić Lazio to wynikało z przypadku. Lazio wiedziało, że nie mogli zagrać na JS w otwarte karty, postawili na kontratak ale jakiej urody były ich akcje ? Na dobrą sprawę to mogli jeszcze coś ukłuć bo mieli kapitalne ku temu okazje. U nas podsumowaniem ofensywy to kielon wchodzący w druga linię i walący drewniane dzidy nie wiadomo dokąd. Lichy to też asior jakich mało - czeka na idealny moment z boku boiska aby wybić piłkę i wybija świecę na nasze pole karne :prochno:
Dybali, nie będę się czepiał, przecież to drugi Messi i na dodatek jest w mega formie :lol:
W ostatnich dwóch meczach straciliśmy 5 punktów z drużynami, które zawsze zbierały od nas baty a to nie napawa optymizmem.


Obrazek
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 08:06

Jeśli chodzi o Higuaina, to w zeszłym sezonie sam go broniłem mimo, że zawodził w LM, a był głównie ściągany z myślą o tym by pomógł nam głownie w tych rozgrywkach, bo w Serie A dalibyśmy sobie radę z innym napastnikiem. Jednak doceniałem to co robił w Serie A (poza końcówką sezonu, którą miał już bardzo słabą), ponieważ nie raz wygrał nam spotkanie. Teraz jednak patrząc na to co wyprawia w tym sezonie, to ciężko nie przyznać racji tym którzy twierdzą, że to jednak bardziej pieniądze wyrzucone w błoto, miejmy jednak nadzieję, że w końcu się ogarnie, tylko kiedy to nastąpi?

Czekam na środę i aż się boję co tym razem zobaczymy, bo ciężko dopatrzeć się ostatnio pozytywów. Znów zagramy bez Pjanicia co oznacza brak pomysłu na grę z przodu, w dodatko ze Sturaro lub Barzaglim na prawej obronie :facepalm: . Mam nadzieję na Ruganiego, ale pewnie na środku zagra Benatia z Chiellinim.

Nie chcę się za bardzo czepiać Bentancura, ale ostatnie 2-3 mecze trochę słabsze, chyba chce się dopasować do poziomu kolegów. Te niecelne, proste podania były bardzo irytujące, a było ich chyba około 3-4 (między innymi podanie na środku do Licha, które było za plecy, jeden i drugi zawodnik nie obstawiany, kompletny brak koncentracji), no ale wiadomo młody, takie mecze będą mu się jeszcze nie raz zdarzać.

Patrząc na to jakie mamy problemy z defensywą to naprawdę czas najwyższy zmienić nastawienie i zacząć grać ofensywnie, bo inaczej może być z nami kiepsko w tym sezonie. Mamy naprawdę duży potencjał w ataku, więc naprawdę najwyższy czas z niego korzystać Panie Allegri, a nie zamykać się na własnej połowie.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
kubraczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2013
Posty: 294
Rejestracja: 01 września 2013

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 08:18

Nicram_93 pisze:Jeśli chodzi o Higuaina, to w zeszłym sezonie sam go broniłem mimo, że zawodził w LM, a był głównie ściągany z myślą o tym by pomógł nam głownie w tych rozgrywkach, bo w Serie A dalibyśmy sobie radę z innym napastnikiem. Jednak doceniałem to co robił w Serie A (poza końcówką sezonu, którą miał już bardzo słabą), ponieważ nie raz wygrał nam spotkanie. Teraz jednak patrząc na to co wyprawia w tym sezonie, to ciężko nie przyznać racji tym którzy twierdzą, że to jednak bardziej pieniądze wyrzucone w błoto, miejmy jednak nadzieję, że w końcu się ogarnie, tylko kiedy to nastąpi?
Problem leży chyba w kondycji Gonzalo. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie czy ktoś jeszcze odniósł podobne, ale pod koniec pierwszej połowy Gonzalo "oddychał rękawami".
Nicram_93 pisze: Nie chcę się za bardzo czepiać Bentancura, ale ostatnie 2-3 mecze trochę słabsze, chyba chce się dopasować do poziomu kolegów. Te niecelne, proste podania były bardzo irytujące, a było ich chyba około 3-4 (między innymi podanie na środku do Licha, które było za plecy, jeden i drugi zawodnik nie obstawiany, kompletny brak koncentracji), no ale wiadomo młody, takie mecze będą mu się jeszcze nie raz zdarzać.
Pamiętaj, że nasze środowisko publicznie wypowiadało się, że Rodrigo musi grać odważniej, więc trzeba się spodziewać tego, że będzie podejmować większe ryzyko.


Motoryzacja to nasza pasja - https://moto-przestrzen.pl/
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 11:25

Tylko czy Gonzalo przed sezonem nie pozował z kaloryferem i na rowerku? Jego sylwetka świadczyła o tym, że przez wakacje ostro zapieprzał i trzymał michę, to co takiego się stało, że w połowie października chłop wygląda jak cień samego siebie sprzed sezonu gdzie wyglądał jak ludzik Michelin :think:

Nie wierzę, że chodzi tylko o przygotowanie przedsezonowe Maxa, musi mu coś siedzieć we łbie a wszystkie fakapy jakie zalicza tylko to pogłębiają..


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 11:31

Nie ma co filozofować, Higuain jest po prostu kompletnie bez formy i powinien usiąść na ławce.

Martwi mnie ogólnie nasza ofensywa. Niby weszliśmy w sezon nieźle punktowo i przede wszystkim bramkowo ale połowę tych bramek strzelił Dybala, który zaliczył start życia. Gdyby odjąć jego gole, sytuacja punktowa i strzelecka wyglądałaby o wiele gorzej. Na razie z przodu to nie funkcjonuje, ani Costa ani Bernardeschi się nie spisują.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 11:33

Kiedy wraca do treningów Pjanic?

P.s Wyglądamy fizycznie jak kapcie, mam nadzieję że to efekt ciężkich treningów (o których wspominał nawet Wojtek). Oby ta świeżość w końcu przyszła.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 11:48

Hed pisze:Kiedy wraca do treningów Pjanic?
Wrócił. W środę ma wyjść w 1 składzie.


Obrazek
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 11:52

squinter pisze:Na razie z przodu to nie funkcjonuje, ani Costa ani Bernardeschi się nie spisują.
Jak Berna ma sie spisywać grając tak mało? No ludzie litości! CzokoKrasić przeważnie zaczyna od 1 minuty i gra bardzo źle. Federico niech dostanie tyle szans i wtedy można porównać.


:allegri: na śmietnik
juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 12:42

Wczoraj oglądałem Inter kontra Milan. Icardi jest prze kocurem. Juventus powinien go kupić. Wraz z Igłą i Dybalą za plecami tworzyli by śmiercionośny trójkąt niczym Treze Del Piero Nedved. Icardi musi zasilić Juventus.

Mecz z Lazio taka wpadka, szkoda że u siebie. Teraz to Juve zacznie miazgę z turboparówkami.


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 12:47

Nie ma szans na niego, zanim kupiliśmy Igłę to były pogłoski o Icardim na którego można było wydać hajs. Byli zwolennicy jednego i drugiego, ja należałem osobiście do zwolenników Icara choćby z racji wieku.


Obrazek
Don Mateo bis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2013
Posty: 187
Rejestracja: 14 lutego 2013

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 12:56

juveman7 pisze:Icardi musi zasilić Juventus.
Nierealne. Icardi jeżeli odejdzie to poza Italię. Juventusu nie stać na tego piłkarza.


Forza Juve!
Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 13:20

Pomijając wszystkie inne aspekty, o których tu się każdy rozpisuje to tak z innej strony patrząc to mecz był... pełny emocji. Sporo się działo. Muszę przyznać się bez bicia, że dawno tak meczu w serieA nie przeżywałem (zwycięstwa rozleniwiają) i pod tym względem jestem zadowolony, że liga się wzmocniła i są realni kandydaci do scudetto. Odnoszę wrażenie, że piłkarzom brakowało spięcia pośladów na ligowym boisku, a teraz jest na to szansa. Może to mieć również pozytywny przekład na LM, bo do tej pory kończyło się na szumnych zapowiedziach przed meczem i poklaskach po meczu, bo przecież tak dużo mamy scudetto i finałów na koncie. Może to idealny czas by Juve dostało po dupie?


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 13:37

Chętnie wymieniłbym Igłę na RL9 ale to oczywiście strefa marzeń.
My przy nieco ambitniejszym rywalu mamy związane nogi. Mam nadzieję, że to tylko czkawka po okresie przygotowawczym.

Wiąże spore nadzieje z duetem Costa - Berna, ale póki co ogląda to się tak jak naszego Leosia w Milanie. Z ostateczną oceną się wstrzymam, ale póki co to wygląda na to że i liga się sporo wzbogaciła i my jesteśmy dużo słabsi niż rok temu. Nie widzę argumentu, byśmy coś ugrali w Europie więcej niż ćwierćfinał, bo 1/8 może się jeszcze przyfarcić.
Obyśmy się szybko ogarneli i znaleźli jakiś wspólny język na boisku bo - 5 w tabeli.


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 14:26

Najwyzsza pora by Dybala przestal wykonywac karne. Dwa niestrzelone pod rzad, oba dosc istotne. Dramat... Osobna kategorie dramatu stanowi Higuain, gra w klubie drugi rok i caly czas, w kazdym meczu wyglada jak cialo obce.
Bramka Costy ze spalonego.
Przyjezdza takie Lazio i robi co chce. Czekamy na 'mityczna wiosne'...


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 października 2017, 14:46

Nie można zarzucać Higuainowi, że gra źle skoro musi odwalać nie swoją robotę. Gonzalo to typ zawodnika, który piłki w każdej akcji powinien dotykać raz - jako ostatni kierując ją do siatki a nie musieć po nią wracać na środek boiska. Jak można się wściekać, że nie strzela, gdy robi za rozgrywającego. W Napoli ładował bramkę za bramką, bo jedyne co robił to koczował w polu karnym i miał mu kto posyłać piłki w to pole karne. Dopóki drużyna się nie ogarnie i nie zacznie wykorzystywać tego jak sobie wypracowuje pozycje na boisku to nic nie zrobi. Krew człowieka zalewa jak koledzy z boiska zdają się go nie widzieć, przecież nie raz macha rękami, żeby mu dośrodkować. Nic dziwnego, że się wtedy frustruje skoro pomocnik woli zagrać do najbliższego zamiast wrzucić do Higuaina trochę dalej.


Zablokowany