Serie A 17/18 (3): JUVENTUS F.C 3-0 Chievo Verona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:46

Co zapamiętałem z pierwszej połowy:
- mozolne uwalnianie się spod pressingu Chievo

- potrajanie linii bocznej; w prawie każdej akcji skrzydłowy, boczny obrońca i środkowy pomocnik prawie wpadają na siebie, podczas gdy w środku Higuain spaceruje z Pjaniciem

1 celny strzał na livescore to chyba z sympatii do Juventusu. Dzięki uprzejmości Osłów prowadzimy, a na wielkie granie trzeba będzie poczekać minimum do wtorku.

PS: na szczęście przygotowałem się na wypadek krwawienia z oczu, więc nie jestem niezadowolony :)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:46

Sorek21 pisze:Jak narazie najlepszy dziś jest Pjanić- rozgrywa,dzieli,rządzi. Czekam na Betancoura w miejsce jednego z przecinaków oraz Berne za niewidocznego Mario.
A do mnie najbardziej przemawia Matuidi. Aktywny i w ataku, i w obronie.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:47

Jak miałoby się tak skończyć to będę zadowolony. Najważniejsze to nic nie stracić bo ciężko się gra, Szczęsny robi swoje - mając go w bramce nie ma stresu jak w przypadku Neto :ok:


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2359
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:47

Jak zobaczyłem składy to byłem pewny, że będzie kaszana i rzeczywiście tak jest. Wtorek już niedaleko, tam pewnie zobaczymy dużo lepsze Juve.

Dzisiaj jaki przeciwnik taka gra ;)

Podoba mi się Matuidi :ok:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
[RAF]ErrazoR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 maja 2007
Posty: 154
Rejestracja: 03 maja 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:49

Higuain=co jest z tym gosciem nie tak?niech sie na łyso owali,moze bedzie jeszcze grozniej wygladał,Asamoah nie wie jak przyjmowac pilki,mam wrazeniue ze kontuzje go wykonczyły
Lichsteiner pali glupa jako kapitan a tak naprawde czuje dyskomfort z braku braku jego nazwiska w LM
ogolnie to nie wyglada to okazale


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:51

Liczyłem na więcej. Dwie i pół składnej akcji w szybkim tempie na 45 minut to zdecydowanie nie moja bajka. Szkoda, że praktycznie jedyny nasz pomysł na konstruowanie akcji to dośrodkowanie ze skrzydła i nic poza tym.

Żwawy Matuidi, pojedyncze przebłyski Costy, całkiem niezły Lichtsteiner - to, plus samobójczy gol Hetemaja - to chyba jedyne mikro-plusy pierwszej połowy Obrazek


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:51

Dziś dość dobrze gramy w obronie, za to kuleje gra w przodzie. Najlepsi chyba Benatia i Pjanić, niezle gra Asamoah. Bardzo fajnie momentami też Matuidi. Jeśli kogoś miałbym skrytykować to raczej kogoś z tercetu Mandzukic-Costa-Higuain. Costa niby się zaczął rozkręcać w drugiej części pierwszej połowy, ale wciąż nic z tej jego aktywności pozytywnego nie wyszło.

Higuain chyba najlepiej z tej całej ofensywnej trójki. Mandzukić mnie dzisiaj zupelnie nie przekonuje, z wyjatkiem jednego elementu - pojedynki glowkowe. Cala resztę partaczy, w tym takze w grze obronnej (jedna bardzo niebezpieczna strata).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:52

Sila Spokoju pisze:Dzisiaj jaki przeciwnik taka gra ;)
Miałem zapytać, a zapomniałem. Czy Chievo było szerzej wymieniane w kontekście walki o TOP4, bo dzisiaj nie odstają od Bianconerich :think:

Maks musi dopracować taktykę, albo Gonzalo za wiele w tym sezonie nie postrzela.
jakku1 pisze:Najlepsi chyba Benatia
Racja. Zaimponował mi tym podaniem do Szczęsnego na rzut rożny.
Ostatnio zmieniony 09 września 2017, 18:52 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:52

Wazne zeby zdobyc komplet punktow o stylu to nie ma sensu narzykac skoro kilku pilkarze gra z soba pierwsze raz.
Matuidi daje wiecej niz Khedira to dobrze ze nam sie udalo go sciagnac.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:52

My jak zwykle, pełen piknik, na chodzonego, no ale mamy w miarę pewną kontrolę nad meczem. Trzeba jeszcze przycisnąć, strzelić drugą i grać potem na spokojnie. Podoba mi się Matuidi, nie można też odmówić chęci do gry Coscie, ale musi jeszcze popracować nad efektywnością. Wojtek na razie nie ma za wiele do roboty. Reakcja Gigiego na jedną z jego interwencji bezcenna :)

Zapomniałem dodać, że wreszcie oglądamy dzisiaj bardzo dobrego Pjanicia, nareszcie :hellyes:


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:54

[RAF]ErrazoR pisze:Higuain=co jest z tym gosciem nie tak?niech sie na łyso owali,moze bedzie jeszcze grozniej wygladał,Asamoah nie wie jak przyjmowac pilki,mam wrazeniue ze kontuzje go wykonczyły
Lichsteiner pali glupa jako kapitan a tak naprawde czuje dyskomfort z braku braku jego nazwiska w LM
ogolnie to nie wyglada to okazale
A czegoś ty się spodziewał po meczu z Chievo? Ja tam liczę na skromne 2-0, choćby po strzale dupskiem Higuaina albo Ruganiego. Wygrać, nie złapać kontuzji, zapomnieć.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:54

łoooooooo matko jaka kopanina :rotfl:


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:57

jackop pisze:Racja. Zaimponował mi tym podaniem do Szczęsnego na rzut rożny.
Dosc wybiorczo ogladales pierwsza polowe i nie zauwazyles, jak uratowal nas przed utrata gola?


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 18:57

błagam o zmianę Asamoah... razem z benatią to jest jakies nieporozumienie w 1 składzie. Matuidi to powinien być wybór nr 1 razem z Pjanicem do środka pomocy.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 września 2017, 19:49

Oglądając pierwsze 10 minut drugiej połowy ogarnął mnie śmiech. Maksa chyba też, bo postanowił dla pewności wstawić Dybalę - słusznie. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki akcje ofensywne zaczynały się zazębiać, a gra jako tako kleić.

Brak spadku jakości na skrzydle po zejściu Costy, a zapuszczał się w tamte rejony Sturaro. I teraz śmiać się, czy płakać? :think:

Bardzo ładnie pociągnięta i wykończona akcja na 2:0. Świetne ostatnie podanie Pjanicia. Im częściej bliżej 16stki przeciwnika tym lepiej. Podobnie ma się sprawa z Dybalą. Jeśli Maks pozwoli mu częściej pozostawać w ataku niż cofać się pod koło środkowe, to chłopak wykręci życiówkę.

^Wincyj!

Allegri dobra zmiana - w końcu. Wrzucił kilku techników i dał im grać w piłkę z pozytywnym skutkiem. O ile lepiej się to oglądało, od wcześniejszego męczenia buły, gdzieś tam hen przy linii bocznej.


PS: Mam nadzieję, że Mandzu z uwagi na kolano (;))prewencyjnie zacznie z Barceloną na ławce.
Ostatnio zmieniony 09 września 2017, 19:50 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany