Serie A 17/18 (1): JUVENTUS F.C 3-0 Cagliari

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 18:54

Il_Bianconero pisze:Gigi znowu ratuje nam skore.
Alex Sandro dzis słabiutko, podobnie Cuadrado i Higuain.
Dybala dwoi sie i troi ale bijemy głowa w mur

?
Wut?

Jest 2:0. Przez 35 min tylko my graliśmy. Fakt przez 10 nasi dali pipy, ale... w jaki mur? Równie dobrze mogliśmy prowadzić 4:0 gdyby nie jakieś dziwne ostatnie podania, strzały. Nie rozumiem czego jeszcze oczekujesz? Żeby Kielon pierdylnął z przewrotki? Ktoś wspomniał, że będzie 3:0 i też tak podejrzewam.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 18:55

2:0 to dobry wynik po pierwszej połowie, ale ciężko mi się to ogląda. Poza tym, że jestem kibicem Juve, to jestem również zwykłym gościem lubiącym cieszyć się futbolem, lubiącym widowisko sportowe. Niestety, Juventus zapewnia mi je średnio raz na dwa miesiące, czasem nawet rzadziej. Tak jest również i tym razem - tempo marne, emocje z akcji wykonanych przez Juve jak na rybach. Ogląda się, bo się ogląda


Obrazek
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 18:55

To jak bicie głową w mur ma się kończyć 2:0 do przerwy to nie mam nic przeciwko.

Cuadrado... kilka razy udalo mu sie nie stracić no ale sorka.

Igła też słabo, środek pomocy momentami zdominowany i Alex Sandro robiący karnego.

Poza tym reszta na mniejszy bądź większy plus.

Aha znów było jedno groźne podanie wsteczne. Czemu pomoc zostawia dziurę między nimi a obroną?


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:07

Panowie, spokojnie. W zasadzie to jest drugi mecz w takim zestawieniu obrony a pierwszy o jakąś stawkę. Dajmy chłopakom czas szczególnie Ruganiemu, który notabene gra bardzo dobrze (poza tym nieszczęsnym podaniem). Poza tym dość chaotyczny początek, z biegiem czasu zaczęło to wyglądać lepiej. Liczę po przerwie na wymianę skrzydeł bo Higuain też musi coś dziś dołożyć no i chciałbym też zobaczyć Bentancura/Matuidiego w środku.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:07

Kapitalna bramka Mandzukicia, ktora ucisza krytykow, swietna akcja na 2-0 w wykonaniu tercetu Cuadrado-Pjanic-Dybala. Generalnie Dybala wykonuje kapitalna robote, cudne to jego krotkie prowadzenie pilki. Do tego swietnie Buffon, choc i sam strzal niezbyt udany.

Tyle z plusow. Defensywa jak nie grala tak nie gra - brak zrozumienia, momentami Cagliari wchodzilo w nas jak w maslo. Miala byc koncentracja po Cardiff, zabraklo jej w Rzymie. Teraz mamy to samo. O ile z przodu Lichtsteiner zanotowal asyste, tak z tylu niepewnie. Juz w 18. minucie oddychal rekawami.

Z czasem bedzie lepiej, obrona powinna wrocic do formy, wykonajmy tylko robote z prawym defensorem.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:07

Wynik trochę lepszy niż gra. Podoba mi się postawa Ruganiego, Dybali i Pjanicia. Chociaz ten ostatni w defensywie szału nie robi. Zresztą tak samo Marchisio, Cuadrado i Mandzukic. Nasze problemy w defensywie w tym meczu wcale nie wynikają ze złej postawy obrony, ale przede wszystkim pomocy. Mandzukić bardzo rzadko wraca zeby wspomoc Sandro.

Nie zgadzam sie z tez z krytykami Cuadrado. Kolumbijczyk dzisiaj gra niezle. Rugarni bardzo fajnie na wyprzedzenie, Lichtsteiner kilka glupich bledow (raz zle obliczyl lot pilki np.), ale generalnie na plus.

Akcja na 2:0 klasa sama w sobie. Genialne podanie Pjanicia.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Gontar

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:07

Ja powiem tak z ocenami generalnie zespołu bym się wstrzymał aż Max wprowadzi nowych graczy(Berne,Coste,Matuidiego). Trochę ta prawa obrona faktycznie kuleje i ja wychodzę z założenia, że jeśli faktycznie nie kupimy nowego PO to powinien tam grać MDS i nabrać pewności. No i widać, że Alex Sandro jest pod formą. Najbardziej mi się podoba Dybala za to 2 mecz z rzędu gdzie Higuain nie istnieje..


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:09

Każdy kto skrytykował któregoś z naszych piłkarzy jest niepoważny. Prowadzimy, a najważniejsze są 3 pkt.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:11

Pisałem o biciu głowa w mur przy stanie 1:0


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:15

Szkoda że jeep sabotuje wygląd naszych koszulek :prochno: A wydawało się, że w końcu będzie to ładnie wygladac.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:21

Prowadzimy, ale mogło być różnie (dzięki Gigi). Gole napastników (Mandzukic i Dybala) oraz asysty: Pjanic-Khedira (to nie nowość) i Lichy (a podobno miał już umierać że starości).

Słabo Higuain, który nie pamiętam kiedy był ostatnio w formie oraz Cuadrado i Alex Sandro.

Co do VARu to dobrze, że jest, ale w trakcie sprawdzania powinno się zatrzymywać czas. Chociaż z drugiej strony, np przy golu Dybali była ta niepewność czy czasem sędzia w odpowiedzi na protesty graczy Cagliari nie wypatrzy czegoś w tym VARze. Dziś na VAR moglibyśmy narzekać, ale faul Alexa Sandro ewidentny.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:56

Pierwsza połowa dosc nerwowa szczegolnie poczatek, gdzie Cagliari stworzylo sobie dogodne sytuacje w tym rzut karny.
Pozniej juz mecz pod nasza kontrola a goscie skupili sie tylko na obronie i sporadycznych kontrach.
Higuain niewidoczny ale wystarczylo pol okazji i sezon otwiera z bramka na koncie.
Matuidi po wejsciu na boisko caly czas pod gra. Moze okazac sie solidnym wzmocnieniem.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:56

Wojtek pisze:
Gandalf8 pisze:Czuję w kościach remis...
:jaw:

Ja czuję w kościach 3:0.
A nie mówiłem? :koszulka:

Dybala mógł skończyć z hattrickiem dziś, Igła dziś strasznie ociężale, ale gola i tak ma. Mamy piekielnie mocną ławkę.

FORZA JUVE!!


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:56

Najważniejsze 3 pkt, skoro po takiej średniej grze wygrywamy 3-0 to strach pomyśleć co będzie jak dojdziemy do formy ;) . Ważne, że Igła się przełamał, ale nie był zbyt zadowolony, że musiał zejść :prochno:


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 19:57

Hmm spodziewałem się, że po takich zamianach zagramy 4-3-3 z Mandżurem w środku, a tu zaskoczenie i lewe skrzydło a Dybi jako centralny (chociaż z lekka cofnięty).

Dobry wynik na początek ligowego sezonu. Oby z każdym kolejnym było lepiej.

Blaise bardzo dobrze wg mnie jak na debiut. Od czasu jak wszedł i zagraliśmy 3 w pomocy zdominowaliśmy już tą strefę. Być może z biegiem sezonu, a tym bardziej z silniejszymi przeciwnikami 4-3-3 będzie częściej grane.


Zablokowany