Serie A 17/18 (1): JUVENTUS F.C 3-0 Cagliari

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 15:49

pumex pisze: Zgoda. Ja generalnie jestem świadomy tego co piszesz, ale jednocześnie mam to poczucie, o którym również wspominasz - mamy potencjał, by częściej zadowalać kibiców chcących od futbolu czegoś innego niż wiecznego kunktatorstwa. Co złego stałoby się, jakby właśnie w meczach z niżej notowanymi rywalami zespół czasem postarał się o większe podkręcenie tempa przez dłuższy czas? Moim zdaniem w przyszłości by to zaprocentowało.
No właśnie nie wiem. Nie byłbym tego taki pewien, że możemy sobie kręcić tak tempem. Praca nad pewnymi aspektami wymaga dużo czasu, piłkarzom i ogólnie wszystkim dookoła wchodzi w krew to nad czym pracują, a od lat nasze Juve ma styl nazwę to bardzo cwany. To żeby nagle zmienić na ofensywny styl nie jest pewnie ani proste, bo i trener i zawodnicy muszą wtedy pozbywać się pewnych nawyków i też od razu to nie zaskoczy, a bardzo możliwe, że przy obecnym zgraniu naszej obrony może to się kończyć babolami w defensywie. Mimo wszystko wydaje mi się, że Twoje prośby zostaną spełnione w tym sezonie, bo patrząc na personalia po prostu grzechem byłoby nie spróbować bardziej otwartej piłki, ale znając Maxa zmiany będzie wprowadzał bardzo powoli (i dobrze).
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2017, 14:55 przez MVP, łącznie zmieniany 1 raz.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 15:51

albertcamus pisze:
Vinylside pisze: Wnioskując; gdyby Buffon nie obronił karnego, podejrzewam, że bylibyśmy świadkami powtórki jedenastki.
Otóż nie byłoby żadnej powtórki, tylko rzut wolny dla Juve :)
Serio ? :shock:
Tego, szczerze powiedziawszy nie wiedziałem bo dotychczas, gdy zawodnik popełnił wykroczenie rzut karny był po prostu powtarzany. Pojawia się więc od razu pytanie w mojej głowie - czy dyktowanie rzutu wolnego jest tylko w przypadku zatrzymania się strzelającego, czy w przypadku przedwczesnego pojawienia się w polu karnym zawodnika drużyny wykonującej jedenastkę też ??

Oczywiście z tą korzyścią nie zawsze jest tak jak piszemy. Wystarczy popatrzeć na rzut karny Cracovii (na 2:3) podczas ostatniego spotkania z Górnikiem Zabrze.

Obrazek


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 15:59

Vinylside pisze:czy w przypadku przedwczesnego pojawienia się w polu karnym zawodnika drużyny wykonującej jedenastkę też ??
Jeśli zawodnicy wbiegający przeszkodzą w wykonaniu karnego jego wykonawcy wtedy karny jest powtarzany. Jeśli ruch zawodników jest tuż przed strzałem taki karny powtarzany nie jest. Niepomne gdzie i kiedy o tym czytałem.

Karny musi być powtórzony również, gdy bramkarz jest zbyt daleko linii bramkowej gdy karny jest strzelany.

Gdy zawodnik wykonujący się zatrzyma podczas rozbiegu, taki karny jest nieuznawany i podyktowany faul dla drużyny przeciwnej, traktowany w taki sam sposób jak np. zły wyrzut z autu.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2017, 16:02 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 16:01

wagner pisze:
Vinylside pisze:czy w przypadku przedwczesnego pojawienia się w polu karnym zawodnika drużyny wykonującej jedenastkę też ??
Jeśli zawodnicy wbiegający przeszkodzą w wykonaniu karnego jego wykonawcy wtedy karny jest powtarzany. Jeśli ruch zawodników jest tuż przed strzałem taki karny powtarzany nie jest. Niepomne gdzie i kiedy o tym czytałem.
ok, ok. Dziękuję :D


Obrazek
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 17:50

:hellyes: dzięki za dyskusję na temat karnego. Czyli gdyby Gigi nie obronił, to gol nie został by uznany, a my otrzymalibyśmy rzut wolny.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 18:21

LukaszG / DLuGi pisze::hellyes: dzięki za dyskusję na temat karnego. Czyli gdyby Gigi nie obronił, to gol nie został by uznany, a my otrzymalibyśmy rzut wolny.
Według przepisów to tak, ale trzeba wziąć pod uwagę, że sędzia mógłby tę sytuację inaczej zinterpretować i bramkę uznać, więc dobrze, że Gigi jednak karnego obronił.

Tutaj masz taką sytuację z zeszłego roku z ligi polskiej
http://ekstraklasa.tv/pogon-legia-0-1-k ... wod/5l07dj


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Dż0ki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2004
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 10:47

Milan i Inter przekonywująco wygrały swoje spotkania. Mam nadzieję, że Serie A w końcu wróci na właściwie tory i co tydzień będziemy mieć szlagier w kolejce, tak jak ma to miejsce w premier league.
Co do gry Juve, słaby początek, z czasem coraz lepiej. Nie będę wyciągał daleko idących wniosków po pierwszym meczu ligowym. Czekam na więcej minut nowych nabytków. Myślę, że tak naprawdę brakuje nam tego nieszczęsnego PO i skład mamy mocny. Wczoraj obejrzałem mecz Realu i to co u nich gra Marcelo i Carvajal, to poezja. Tak powinny grać nowoczesne drużyny. Przy pomocy tak grających bocznych obrońców zdobywa się LM.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 11:02

Dż0ki pisze:Mam nadzieję, że Serie A w końcu wróci na właściwie tory
A co? Juve na szczycie nie jest takim stanem?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 12:07

chcę, żeby Juve zawsze tak grało jak z Cagliari i kończyło się 3;0 dla nas, nie będę miał nic przeciwko


Zablokowany