Pre-Season 17/18: PSG 2-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
ipswich

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2013
Posty: 82
Rejestracja: 11 lutego 2013

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 05:56

Mam wrazenie, ze bedziemy miec pocieche z Keana. Dzis swietny wystep z asysta i wywalczonym karnym. Do tego bardzo fajnie sie pokazywal z przodu i sporo walczyl do tego ma fajny drybling i niezle pracuje cialem. Pierwsza proba troche nieudana, bo zamiast probowac prostego dryblingu, mogl sprobowac zagrac mniej egoistycznie jak przy asyscie z Claudio, ale w koncu mlodzian ma dopiero 17 lat. Wszystko przed nim.

Ciesza 2 bramki Marchisio, mam nadzieje, ze wplyna pozytywnie na jego psychike i obecny sezon bedzie mial znacznie lepszy niz poprzedni. Pierwsza brama kozacka tak btw.

Chcialbym jeszcze porownac gre Alvesa i De Sciglio, ale w zasadzie nie ma czego porownywac. :/ Pomijajac charakter Daniego, to jest to absolutny kozak na swojej pozycji. Kazdy kontakt z pilka to albo grozny strzal, albo dobra wrzutka. Bedzie go brakowac, bo Mattia jest beznadziejny zarowno w obronie jak i w ataku. Mam nadzieje, ze dojdzie ktos ogarniety na prawa strone.

PS ma ktos powtorke tej cudownej centry w wykonaniu De Sciglio? :lol:


Obrazek

***** ***
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 06:28

Centra MDS o którą prosił kolega wyżej:



Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 06:28

Barzagli przy bramce na 1-1 :mad2: Zaczynam jednak przechylać się w stronę ludzi który uważają, iż potrzebujemy jeszcze jednego obrońcy. Rugani+Kielon to powinna być podstawa ale ktoś by się jeszcze przydał w razie W.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 09:01

De Sciglio na razie potwierdza wszystko to co o nim pisałem, mam nadzieję aczkolwiek szczerze wątpię,że nagle zacznie grać na poziomie drużyny pokroju Juve bo on nigdy tego nie robił. Na bokach obrony mamy tylko Sandro reszta to nie poziom Juve, jeszcze jakieś nadzieje bym miał co do Lichego,że nagle złapie drugi oddech.Benatia też daje czadu, mi się jego gra nie podobała już w trakcie sezonu i miałem cichą nadzieję,że go nie wykupią, formy z Romy to on nie widział od ... gry w Romie.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 09:01

1. Na PO musimy kogoś kupić, ponieważ gap między PO a LO jest zbyt duży.
2. Zaskoczył mnie Pinsoglio i kilka naprawdę dobrych interwencji.
3. Bentancur :bravo: mając Samiego, Claudio, Planicia ew. Sturaro młodziak z Argentyny może zaskoczyć, bo prezentował się dobrze, nie mniej i tak uważam, że pozbywając się dwójki Lemina/Rincon ktoś dobry do środka powinien przyjść.
4. Marchisio... oby tylko przepracował cały okres przygotowawczy bez kontuzji :pray: a mam nadzieję, że nawiąże do najlepszej dyspozycji, bo prezentował się w sparingu bardzo dobrze.
5. MDS wierzę w chłopaka, ale mam wrażenie, że jak coś zmaści to wszyscy się na niego rzucą i się spali, a widać że potrzebuje trochę czasu.
6. Jeśli miałby odpaść nam Schick, a przyjść Keita, to imo Kean może z powodzeniem być zastępcą Igły, bo fajnie grał w przodzie, no ale pewnie będzie któryś tam w hierarchii.

Ogólnie fajny meczyk i kilka ładnych zagrań. Ofc to dalej tylko sparing.

EDIT: (poniżej) ech, dzięki... człowiek niewyspany a myślał o Boca a nie o kraju... :facepalm:
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2017, 09:28 przez Osgiliath, łącznie zmieniany 1 raz.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 09:21

Bentacur to Ursus.

Żeby niektórzy w końcu zapamiętali

Obrazek


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 09:27

wloski pisze:Bentacur to Ursus.

Żeby niektórzy w końcu zapamiętali
:smile: :rotfl: :prochno:

Złote usta Preseason 2017 pozamiatane ;)

Podobno De Sciglio dośrodkowaniami nawiązał do innego pana De ;)


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 09:31

MDS słabo z przodu to fakt. Ale z tyłu jest mocny. Dobrze gra 1na 1. Musi tylko nauczyć się naszej linii i trzymania jej . To jest do wytrenowania.


Marchisio ciągnął grę w 2 połowie z Keanem.

Wiaodmo, że druga połowa słabsza. Ale czego się spodziewać po Juve B a w niektórych miejscach to chyba i C.

Tak czy siak PSG niezbyt, jakieś takie nijakie za Emerego.


Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 09:55

Negri pisze:
wloski pisze:Bentacur to Ursus.

Żeby niektórzy w końcu zapamiętali
:smile: :rotfl: :prochno:

Złote usta Preseason 2017 pozamiatane ;)

Podobno De Sciglio dośrodkowaniami nawiązał do innego pana De ;)
Literówka, miałobyć Urus, ale fon poprawił... Nie ma się czym podniecać. Nie ważne czuję że Bentacur będzie świetny i niech będzie "ciągnikiem" który w środku pola wymiata wszystko.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 10:25

Meczu nie oglądałem niestety (nocna zmiana w pracy więc nie ma szans). Możecie mi powiedzieć coś o tym chłopaku? Największe zalety, słabsze strony itp?


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 10:35

Największe zalety :
-fizyczność (wysoki, dobrze trzyma się na nogach, dobrze się zastawia)
- nie widać po nim żadnej presji, pewność siebie
- cały czas pod grą, nie ucieka od niej, wychodzi na pozycje, tak jak ma to robić ŚP
-dobre krótkie podanie jak i długi przerzut

minusy
- musi poprawić się jeśli chodzi o poruszenie się w fazie obronnej (choć i tak jestem w lekkim szoku, bo dopiero co trafił zza oceanu, z Ameryki Pld a i tak ogarnia system w porównaniu z wieloma talentami zza oceanu, które przychodząc do Europy zupełnie nie kumają czaczy).


Bardzo przypomina mi Xabiego Alonso. Trochę z Pogby też, mimo, że uboższy jeśli chodzi o drybling, ale to nie przeszkadza aż tak na jego pozycji.


Obrazek
mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 10:47

Cabrini_idol pisze:Największe zalety :
-fizyczność (wysoki, dobrze trzyma się na nogach, dobrze się zastawia)
- nie widać po nim żadnej presji, pewność siebie
- cały czas pod grą, nie ucieka od niej, wychodzi na pozycje, tak jak ma to robić ŚP
-dobre krótkie podanie jak i długi przerzut

minusy
- musi poprawić się jeśli chodzi o poruszenie się w fazie obronnej (choć i tak jestem w lekkim szoku, bo dopiero co trafił zza oceanu, z Ameryki Pld a i tak ogarnia system w porównaniu z wieloma talentami zza oceanu, które przychodząc do Europy zupełnie nie kumają czaczy).


Bardzo przypomina mi Xabiego Alonso. Trochę z Pogby też, mimo, że uboższy jeśli chodzi o drybling, ale to nie przeszkadza aż tak na jego pozycji.
Tak jak jestem za tym by cucić emocje po jechaniu po piłkarzu po słabym występie w sparingu, tak samo trochę bym wstrzymał lejce w tym przypadku. To tylko sparingi, gra bez presji itp... Jestem ciekaw co zaprezentuje w meczu o pkt, jeśli dostanie szanse. Ale porownywanie go do Pogby czy Alonso to juz odpłynięcie w siną dal :lol:


Juve, storia di un grande amore
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 11:03

Porównałem profil piłkarza a nie klasę.

Kogo mi przypomina, poruszając się po boisku, styl gry. Chyba oczywiste, że nie porównałem go do klasy Alonso czy Pogby.


Obrazek
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 11:52

Widziałem pierwszą połowę i wniosek mam jeden:

Jeżeli sprzedaż Bonucciego przyczyniła się w jakikolwiek sposób do tego, że został z nami Sandro -> ogromnie się cieszę, że Leo już w Juve nie ma...


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2017, 11:57

Całkiem fajny mecz w naszym wykonaniu i nie było aż tak jak w meczu z Barceloną dysproporcji między jedną a drugą połową meczu.

Na plus:
+ Chiellini za grę defensywną i ofensywne wyjścia z piłką,
+ Alex Sandro za ciągłe potwierdzanie, że jest topem,
+ Bentancur za dobrą grę ofensywną, dokładne podania np do Cuadrado (który zgasł po dobrych pierwszych minutach), zaś minus za źle ustawianie się przy bronieniu,
+ Dybala za kreowanie naszej gry w 1 połowie
+ Mandzukic za akcję bramkową (najpierw wygrał pojedynek główkowy zdobywając piłkę a potem zrobił Igle autostradę do bramki) a Higuaina + za wykończenie
+ Pinsoglio za świetne parady
+ Marchisio za 2 gole i ciągnięcie gry w 2 połowie
+ Kean za 2 asysty (typową i wywalczenie karnego)

Na minus:
- Benatia za błędy w obronie, chociaż kilka strzałów zablokował aż mnie zabolało...
- Barzagli za masę błędów

Reszta miała plusy i minusy, np De Sciglio dość dobrze grał w obronie, chociaż nie bezbłędnie, dobrze podawał po ziemi, nawet na większe odległości, ale dośrodkowania fatalne, Cuadrado pokazał szybkość na początku i zgasł, Mandragora jako stoper lepiej niż z Barcą, ale czy to jego pozycja? wątpię a Caligara trochę za mało się pokazywał do gry.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Zablokowany