Coppa Italia 16/17 (FINAŁ): JUVENTUS 2-0 Lazio (12 PUCHAR!)

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 11:06

Makiavel pisze:@LordRahl Od czasów Conte regularnie w PW grali rezerwowi. W tym nie mamy np. rezerwowych napastników więc musieli grać podstawowi. Przypominam, że w zeszłym roku dużą rolę odgrywał Morata, który pierwszy raz na ławce w PW znalazł się w finale czy Zaza, który w finale nie zagrał ani minuty. I to rezerwowy, który grał w podstawie w PW dał nam wygraną. Proporcje rezerwowych do podstawowych w latach poprzednich i teraz są odwrotne. Było 3-4 podstawowych reszta rezerwowi, jest 3-4 rezerwowych, reszta podstawowi.

Zresztą rok temu nie było w perspektywie finału LM.
A za Conte wygraliśmy kiedyś ten puchar? :P
Owszem rezerwowi odgrywali dużą rolę, ale teraz też tak było, ciężko się dziwic Maksowi, że mając jeszcze 2 tyg do finału LM nie chciał ryzykować ew straty trofeum. Skład nie był znowu tak różny jeśli chodzi o podst graczy z rokiem poprzednim, natomiast nadal nie widzę tego Twojego regresu?
Luźna wygrana w 30 min kontra 120 min męki, nawet kosztem 2-3 graczy podst 11...


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 11:09

alessandro1977 pisze:Rincon fatalny ? Poniosło Cię trochę bo swoje zrobił, jak dla mnie zagrał całkiem dobrze. Walorów ofensywnych chłop nie ma ale jeżeli chodzi o pożytek w destrukcji oraz waleczność to niczego zarzucić mu nie można. Jak widać przydał się w obliczu ciężkiej sytuacji w środku pola i z zadania wywiązał się bez zarzutu.
Super w destrukcji. Odbierz - strać. Aż można kompilacje zrobić z tego co odstawiał - przykład jakoś 80 minuty, gdzie po niepotrzebnej kiwce faulował w niebezpiecznym rejonie i był z tego rzut wolny.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 11:11

Mecz przypominał mi nasze spotkanie w Turynie z AS Monaco. Świetnie jest zobaczyć naszą drużynę podnoszaca kolejne trofeum. Drużynę, która przechodzi do historii piłki, a reszta wloskich klubikow musi się zadowolić ogromnym gulem. :ok: Czytając komentarze po meczu z Romą zastanawiałem się czy bardziej niektórzy obawiają się meczu z Crotone czy Realem i dalej mnie intryguje odpowiedź co niektórych :lol:
deszczowy pisze:Koło dzbana mi w sumie ten puchar lata ale przynajmniej nie pojedzie do Rzymu.
Tylko dlaczego mam wrażenie, że jeśli ten finał byłby przegrany ludzie z komentarzami taki jak Twój sami nabili by o drugie tyle stron w tym temacie niż jest obecnie wzbudzając lament?
Aspanu pisze:Nie wierzę w to, co czytam, jak ktoś pisze, że jakiś regres. Niektórzy się tak przyzwyczaili do trofeów, że może zadowoli ich jak Primavera wyjdzie na finał Coppa Italia i wygra to.
Podtrzymuje to co napisałem już dawno temu. Juve was (niektórych) za bardzo rozpiescil.
Makiavel pisze:Przypominam, że w zeszłym roku dużą rolę odgrywał Morata.
A dwa lata temu był to Matri. To sobie chłopaki we trójkę możeci przybic piątkę.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 11:28

Nie wiem w jakich latach gość ze studia grał w reprezentacji Polski, ale według niego naszym najlepszym napastnikiem jest:

Obrazek

Iguana :prochno:

Poratuje ktoś gifem sytuacji przy pucharze, gdy już wszyscy gotowi unieść ręce w górę i po chwili Iguana ( :smile: ) z Neto się ogarnęli, że kogoś brakuje?


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 11:34

Po meczu mam tylko jedną myśl, mamy jeszcze cholernie wielkie rezerwy. Ten zespół jest potworem, który potrafi na 10-15 minut włączyć wyższy bieg i zmieść rywala. Oczywiście na przestrzeni całego meczu wygląda to zupełnie inaczej, bo potem zwalniamy, ale niezwykle dobrze wygląda zarządzanie siłami. Mam tylko jedno porównanie, trochę dziecinne, ale cóż :D wyglądamy jak Goku, który tylko na kilka sekund używa Kaiokena, by zadać silny cios po czym wraca do swojej "normalnej" fazy :D to jest coś niesamowitego jak dla mnie.

Mecz bardzo ładny, mógł cieszyć oko postronnego kibica. Po wczorajszym widowisku nie mam wątpliwości, że mecz z Realem będzie również jednym z najładniejszych finałów ostatnich lat. To będzie prawdziwa bitwa.

Gratulacje dla Lazio, bo grali naprawdę fajnie i gdyby mieli więcej szczęścia to musielibyśmy się trochę bardziej pomęczyć. Ogólnie świetny sezon w wykonaniu drużyny z Rzymu, po raz kolejny bardzo przyjemnie patrzy się na ich grę :) mam nadzieję, że w przyszłym roku utrzymają poziom i stoczą fajną walkę z Romą, Napoli i Milanem o Ligę Mistrzów.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 11:42

Gdybyśmy mieli się czepiać pojedynczych przypadków to musielibyśmy wytykać wszystkich. Ile razy Bonuc czy Kielon dawali dupy na całego i prowokowali bardzo niebezpieczne sytuacje. Ale rozumiem, że to Bonuc i Kielon więc jechać po nich nie wolno. Buffon zawalił mecz z Romą ale nikt nie ma pretensji. Daj chłopakowi spokój bo dużo niedocenianej pracy wykonał. Gdyby naprawdę zagrał źle to Max wpuściłby za niego Struraro lub Asę, który przeciez jest środkowym.


Obrazek
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 11:56

Milinkovic! Cholernie podobała mi się gra tego chłopaka i prawdę powiedziawszy to wolałbym jego zamiast Tolisso.

Puchar wędruje do Turynu i.... w sumie tyle o samym meczu. Dziś wczorajszy mecz to już historia i nie ma co analizować czy szukać dziury w całym.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1767
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 13:09

Mi się to podoba, to taki sportowy kanibalizm w naszym wykonaniu na włoskiej ziemi od kilku lat :prochno:

Każde trofeum mile widziane, a takim też sposobem odpowiadamy naszym oponentom, szczególnie tym też co nas 11 lat temu wyeliminowali. Rozwścieczyli tą drużynę, która kosi jak popadnie i oby tak dalej, nigdy to się nie znudzi :ok:

Kolejny plus to taki, że koszulka w przyszłym sezonie znów zostanie wzbogacona o rozetę.

A co do meczu, to zagraliśmy fajne spotkanie, wszyscy fajnie...no może po za nieskutecznością Higuaina( ogarnij się chłopie na finał CL :pray: )
Trzeci raz pod rząd - piszemy historię, brawo chłopaki.

Dzięki temu też zachowujemy szansę na triplettę, nasi też w głowach mają Cardiff słysząc śpiewy podczas cieszynek.

1/3 wykonana, grazie ragazzi!


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 13:58

Każde trofeum pięknie wygląda w naszym J Museum...im więcej tym lepiej ;)


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 16:14

Makiavel pisze:Wsadzając łyżkę dziegciu do beczki miodu trzeba zwrócić uwagę, że jeśli chodzi o to trofeum to jest regres. Tym razem do wygrania pucharu potrzebowaliśmy podstawowego składu, nie jak rok czy dwa lata temu - rezerwowych.
Przecież to jest pozbawione wszelkiej logiki. Co z tego, że graliśmy podstawą, skoro z Romą ewidentnie odpuszczaliśmy? Co z tego, że graliśmy podstawą, skoro finał LM dopiero za ponad 2 tygodnie? Allegri mówił na jednej z konferencji, że meczem z Realem zajmie się na dobre dopiero na 3/4 dni przed samym starciem, odpocząć będą zresztą mogli z Bologną. Ten argument o regresie jest absurdalny - wówczas grało więcej rezerwowych, ale męczyliśmy się niemiłosiernie w dogrywce/dogrywkach. Wczoraj w drugiej połowie nawet sobie na zwolnienie tempa mogli pozwolić.
lenor pisze:Szkoda tylko, że Gigi go nie podnosił.
Bardzo dobrze, że go nie podnosił. Nie brał udziału w tym meczu i zachował się właściwie przekazując ten honor Chielliniemu. Przypominam, że Giorgio jest jednym z kapitanów. Buffon podniesie sobie Scudetto i miejmy nadzieję LM.
Poulinho pisze:Gratulacje dla Lazio, bo grali naprawdę fajnie i gdyby mieli więcej szczęścia to musielibyśmy się trochę bardziej pomęczyć.
Gdyby tego szczęścia nie mieli to w pierwszej połowie władowalibyśmy im czwórkę. ;) Druga połowa to już gra na niskiej intensywności z naszej strony, żeby tylko to dowieźć. Gdy wrzucaliśmy wyższy bieg Lazio nie wiedziało gdzie jest i co ma z sobą począć.
alessandro1977 pisze:Daj chłopakowi spokój bo dużo niedocenianej pracy wykonał.
Daj już spokój z Rinconem, bo zanotował kilka fatalnych strat i został oceniony przez włoskie media za najgorszego po naszej stronie. Tak, nawet słabszego od Higuaina. Wczorajszym występem niespecjalnie się bronił, chociaż sam gościa lubię i stawiam wyżej od Sturaro.

Tak na koniec, abstrahując od powyższych wypowiedzi, jest konkluzja. Niektórym się w tyłkach poprzewracało. Na pewno jest to najmniej istotne trofeum z 3, jakie generalnie mamy do zdobycia, ale jest to tytuł historyczny (pierwszy raz w calcio wygrany 3 razy z rzędu) i, co najważniejsze, otwiera nam drogę do tripletty. Paradoksalnie ciężko się zmotywować graczom na właśnie taki mecz, LM to inna para kaloszy. Tego wczorajszego pojedynku obawiałem się właśnie przez wzgląd na Cardiff (nawet po meczu wymachiwali pucharem i śpiewali o tym, że jadą do Walii - jasna hierarchia). Chwała im za to, że póki co w tych ważnych spotkaniach nie zawodzą.

Miło by było zobaczyć listę rekordów Juve z ostatnich lat - mnóstwo tego nazbieraliśmy.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 16:18

CavAllano pisze:

Poulinho pisze:Gratulacje dla Lazio, bo grali naprawdę fajnie i gdyby mieli więcej szczęścia to musielibyśmy się trochę bardziej pomęczyć.
Gdyby tego szczęścia nie mieli to w pierwszej połowie władowalibyśmy im czwórkę. ;) Druga połowa to już gra na niskiej intensywności z naszej strony, żeby tylko to dowieźć. Gdy wrzucaliśmy wyższy bieg Lazio nie wiedziało gdzie jest i co ma z sobą począć.
Ależ oczywiście, że byliśmy o wiele lepszym zespołem i wynik nie był ani na chwile zagrożony, nawet dla nas ;) po prostu do Lazio (jak zresztą do wszystkich drużyn Serie A i większości europejskich) stosuję inną miarę niż do Juventusu ;) od nas wymagam jednak znacznie więcej.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 17:10

CavAllano pisze: Miło by było zobaczyć listę rekordów Juve z ostatnich lat - mnóstwo tego nazbieraliśmy.
http://www.juvepoland.com/text.php?id=194

Po sezonie aktualizacja ;)

Bardzo mnie cieszy wczorajsza wygrana. Jak wspomniałem, jestem nieuleczalnie chory na wygrywanie :ok: Gratulacje dla chłopaków! wiellkie brawa. Grazie!


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 17:15

Dragon pisze:
CavAllano pisze: Miło by było zobaczyć listę rekordów Juve z ostatnich lat - mnóstwo tego nazbieraliśmy.
http://www.juvepoland.com/text.php?id=194

Po sezonie aktualizacja ;)
:ok: Dzięki.

Z tym wygrywaniem musimy się pospieszyć, bo nadchodzą miszczowie - kieruję się tym, co mówił wczoraj w studio Paolo Cozza (jeśli ktoś przestawi samogłoski w jego nazwisku nic wielkiego się nie stanie :smile: ). :lol:


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 21:20

może już było, nie wiem, macie link do całej ceremonii odebrania pucharu i radosci naszych zawodników?! najlepiej z polskim komentarzem. z gory dzienx ;) oglądałem wczoraj, ale jak to polsat, za wwczesnie urwali obraz


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 maja 2017, 21:23

Po reklamach była cała ceremonia :prochno:


Zablokowany