LM 16/17 (1/4): JUVENTUS 3-0 Barcelona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 10:24

Jesli przejdziemy Barcelone, a musimy tego dokonac, to powinno nam byc wszystko jedno w dalszej fazie. Ja przeczuwam final z Bayernem i rewanz za zeszly rok. Dortmundowi zrewanzowalismy sie w pewnym stopniu lejac i osmieszajac ich w 2015. Zreszta przy ich problemach kadrowych i wczorajszych wydarzeniach postawilbym w roli faworytow Monaco. Pisalem juz o tym wczesniej, ale nie sadze, by UEFA "wylosowala" w 1/2 pare na miare finalu.

Znalazlem wczoraj artykul na jednym z portali Napoli (wlasciwie sam sie napatoczyl) - pisali o kapitalnym wystepie Juve, rozjechanej Barcelonie i w zwiazku z tym... o sporym progresie swojego klubu, jako ze na swoim podworku zmusili nas do gry autobusem. :smile: Nigdy mnie nie przestana zaskakiwac.

Dla tych piszacych o karnym odsylam do przepisow. Dobrze, ze Marciniak wlasciwie to zinterpretowal.


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 10:27

Byla intensywnosc, bylo wyrachowanie, byl cynizm wiec jak tam z Twoimi teoriami pumex o mitycznej wiosnie? :prochno:


La fidanzata d'Italia
Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 10:36

Napiszę krótko, bo jestem w pracy. Życzę Juventusowi zdobycia LM 2017. Wczorajsza wygrana jak najbardziej zasłużona, chociaż myślę, że wynik typu 3:1 lepiej oddałby poziom obu drużyn w tym spotkaniu. Ale taka jest piłka.
Forza :D


lipa

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 248
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 10:41

podzielam opinie wiekszości z was odnośnie samego meczu.
jednak trzeba zauwazyc ze mielismy tez sporo szczescia, a zerowe konto zawdzięczamy przede wszystkim buffonowi, bo to co zrobił przy strzale iniesty to mistrzostwo swiata. Nie pozwolilismy barcelonie na zbyt wiele okazji bramkowych, jednak trzeba przyznac, że przy kilku ich strzalach mielismy sporo szczescia (bo albo byly minimalnie niecelne albo wybronił je buffon). Na wyjezdzie musimy strzelic bramke, bo okazji do zdobycia gola barcelona grajac u siebie bedzie miala zapewne duzo wiecej, a nasz limit szczescia moze sie wyczerpac (odpukac). Jesli barcelona szybko cos nam strzeli to moze skonczyc sie roznie. Mam nadzieje ze nie popełnimy błedu PSG z rewanzu.


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 10:43

A ja tylko napiszę, że pisałem, że tak będzie już chwilę po losowaniu :P Gratulacje. Wierzę, że doprowadzicie to do końca. Juve to nie PSG, nie wierzę w kolejny cud na CN. Nie z takimi wyjadaczami, jacy są w składzie Juve.

:bravo: :bravo: :bravo:


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 10:48

Tak jak pisałem przed meczem. Bo kilka osób pisze o szczęściu. OCZYWIŚCIE. Szczęście w LM jest potrzebne, dokładasz do tego skuteczność i po prostu dobrą grę i masz 3 : 0 z Barceloną. Każda drużyna, która wygrywa LM ma szczęście po swojej stronie, ale na samym szczęściu nie dojedziesz daleko, musisz to szczęście poprzeć dobrą grą, taką jaką nam zaprezentował JUVENTUS wczoraj. Każdy gol to nie było szczęście tylko czyste umiejętności. Czy to gole Dybali czy wygrana walka Chielliniego o główkę.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 10:53

Nie przeceniajcie roli szczescia w tym pojedynku. Buffon zostal dwukrotnie zmuszony do interwencji? Od tego go mamy. Pamietajmy, ze sami tez mielismy kolejne sytuacje do zdobycia bramek, ich bramkarz idac tym tokiem rozumowania mial szczescie, ze 2 razy wypluta pilka nie zostala przez nas wykorzystana, a sedzia gwizdnal spalonego "widmo" przy bramce Cuadrado (arbiter uzyl gwizdka, ale pilkarze grali do konca). Wynik oddawal sytuacje na murawie, co oczywiscie nie zwalnia nas z koncentracji w rewanzu.

Szkoda, ze po zamachach w Dortmundzie nasz mecz zszedl na dalszy plan. Mam nadzieje, ze Bartra szybko wroci do gry.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 11:31

Do wszystkich piszących o szczęściu.

Pamiętacie jakikolwiek mecz Barcelony ery Messiego, w którym przeciwnik - zachowując czyste konto - nie musiał polegać na choćby odrobinie szczęścia?

Ludzie, tam w ataku gra 3 z 5-6 najlepszych atakujących globu. Trzeba mieć szczęście, żeby nie zostać przez nich "nadgryzionym".

Cały widz polega na tym, że nasi wczoraj zrobili wszystko, żeby temu szczęściu dopomóc. :ok:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 11:33

CavAllano pisze: Dla tych piszacych o karnym odsylam do przepisow. Dobrze, ze Marciniak wlasciwie to zinterpretowal.
No wlasnie jak wygląda to w kwestii przepisów bo wdalem się już dzisiaj w oracy w mala polemikę na podstawie powtórki na ktorej widać jak piłka odbita od części ciała uderza w rękę i o dziwo nawet zawodnicy Barcy nie protestuja ?


samson89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 czerwca 2015
Posty: 112
Rejestracja: 19 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 11:34

Dtmiu pisze:Napiszę krótko, bo jestem w pracy. Życzę Juventusowi zdobycia LM 2017. Wczorajsza wygrana jak najbardziej zasłużona, chociaż myślę, że wynik typu 3:1 lepiej oddałby poziom obu drużyn w tym spotkaniu. Ale taka jest piłka.
Forza :D
3:1 :? Jeżeli już Ci zależy na zdobytej bramce, przy (wirtualnym) wyniku tego spotkania, to 4:1 :whistle:
Ja wierzę, że Juve stać na wygranie LM i mocno w to wierzę #ItsTime


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 11:54

kawek pisze:
CavAllano pisze: Dla tych piszacych o karnym odsylam do przepisow. Dobrze, ze Marciniak wlasciwie to zinterpretowal.
No wlasnie jak wygląda to w kwestii przepisów bo wdalem się już dzisiaj w oracy w mala polemikę na podstawie powtórki na ktorej widać jak piłka odbita od części ciała uderza w rękę i o dziwo nawet zawodnicy Barcy nie protestuja ?
Czytałem wczoraj komentarze także we włoskich oraz niemieckich źródłach i komentarze potwierdzały, że taki przepis faktycznie obowiązuje. Bodaj Gazzetta analizowała tę sytuację i stwierdziła, że piłka odbita od jakiejś części ciała i potem trafiająca w rękę musi być uznana za przypadkową i nie jest podstawą do odgwizdania karnego. Jakiś arbiter też to potwierdzał, coś takiego mi się przewinęło.

Marciniak w tej sytuacji nie popełnił błędu, ale już faule na Khedirze i Mandżukiciu skwitowane kartką dla naszych graczy to śmiech na sali. Po faulu na Samim mielibyśmy przecież rzut wolny z idealnego dla Miralema miejsca. W jednej sytuacji Neymar faulował też na kartkę, co wykluczyłoby go z rewanżu. Z drugiej strony nabuzowany był Mario.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 12:06

Ej, jak to jest z kartkami? Czy się kasują, a jeśli tak to kiedy?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 12:12

Push3k pisze:Ej, jak to jest z kartkami? Czy się kasują, a jeśli tak to kiedy?
Przed półfinałami się kasują. Czyli zdaje się Mandzu, Cuadrado i Khedira są zagrożeni absencją w pierwszym meczu 1/2. Jeśli nie dostaną kartki w meczu z Barcą, mogą w obu meczach 1/2 złapać żółtko, a i tak zagrają w finale.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2017, 12:15 przez Kicek7, łącznie zmieniany 1 raz.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 12:13

W najśmielszych snach bym nie przewidział, że wygramy 3:0. W najbardziej optymistycznym wariancie zakładałem 2:0, a spodziewałem się 2:1.
Świetnie rozegraliśmy ten mecz, a pressingu, który założyliśmy na początku pierwszej połowy nie powstydziłaby się Borussia Kloppa.
Wiadomo, że w rewanżu na Camp Nou może być różnie, ale nie wierzę, że Barcelona jest w stanie znowu odrobić taką stratę, zwłaszcza, że Juve to nie frajerzy z PSG :prochno:
Podsumowując, wielkie brawa dla chłopaków, jak dla mnie, to mogą nawet przegrać z tą Pescarą w sobotę :bravo:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 12:14

Push3k pisze:Ej, jak to jest z kartkami? Czy się kasują, a jeśli tak to kiedy?
Kasują się po ćwierćfinale, jednak jeżeli ktos zostanie zawieszony na Camp Nou to nie zagra w półfinale. Z gry w finale może wyeliminować tylko czerwona kartka w 1/2.


Dawniej Virus[Mauro].
Zablokowany