LM 16/17 (1/4): JUVENTUS 3-0 Barcelona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 18:57

Świetny mecz, nie perfekcyjny ale perfekcyjne mecze sie nie zdarzaja. Rozegrany genialnie taktycznie (zageszczanie najwazniejszych obszarow), genialnie mentalnie (wyszlismy jak po swoje) i bardzo dobrze technicznie (granie z 1 pilki nie jest nam obce, jak rowniez wychodzenie spod pressingu). Powiem tak najbardziej sie obawiam zawieszen lub kontuzji, bo pokazalismy ze majac najsilniejszy sklad jestesmy w stanie pokonac kazdego. Wczoorajsza gra Chielliniego jeszcze bardziej sprawia ze zaluje ze nie zagral wtedy w finale bo moglo byc roznie, aale to juz przeszlosc. Co do Higuaina nie strzelil trudno, ale licze ze strzeli w najwazniejszym meczu zwycieska bramke, nawet kosztem tego ze teraz nie strzela. Wiecie kogo mi przypomina obecny Juventus? Reprezentacje Włoch z mundialu 2006, a wiemy jak to sie skonczylo wtedy. Chciałbym zeby to Real przeszedl Bayern bo lepiej sie z nimi gra, ale jak mowilem po losowaniu cwiercfinałów jeżeli chcemy wygrać LM to trzeba pokonać najlepszych, także jak trafimy w półfinale na Bayern to nie bede rozpaczał. Wierze ze to jest nasz sezon.
Dodatkowo ta wygrana z barca podbuduje nas mentalnie ze jestesmy juz na najwyzszej półce. Mam nadzieje ze Marotta widzi ze nie mamy jakosci na ławce i w to mercato wzmocnimy rowniez rezerwe.
A i tak na koniec odszedl zaciag Francuzów to zaczeła sie lepsza gra. Niech Pogba żaluje.

Edit: Jeszcze jedno w sumie chlopki oszczedzali sily na najwazniejsza czesc sezonu bo grli ostrym prresingiem przez 40 minut pierwszej polowy i 20 minut 2 polowy.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 19:04

Dopiero spadłem na ziemię po tym locie, który rozpoczął się wczoraj o 20:45. Emocje i wieczór nie do opisania, moja partnerka zastanawia się chyba w tej chwili nad naszym związkiem, bo takiego zwierza jeszcze we mnie nie widziała jak po każdej jednej bramce. Pewnie u nie jednego z was odbyły się takie dantejskie sceny z wykorzystaniem wszystkiego, co było akurat pod ręką. :D

Jak co mecz mam kilka przemyśleń. Przede wszystkim to nie wiem jak wy, ale ja już jestem głową w półfinale, nie wyobrażam sobie, że to zmarnujemy, nie ma, a jak zmarnujemy, to przenoszę się z futbolu do łowienia ryb. Chociaż nasza wrodzona zdolność do komplikowania sobie idealnych sytuacji zapewnia mi jakieś rezerwy trzeźwego myślenia przed rewanżem.

Kolejny majstersztyk taktyczny w wykonaniu Allegriego. Ogólnie to mieliśmy spore szczęście, bo Conte zbudował nam szkielet drużyny pod względem mentalnym, a Allegri kontynuując jego pracę wzniósł to wszystko na poziom europejski. Można się śmiać z mityczej wiosny, ale trzeci sezon pod rząd od sierpnia do grudnia jesteśmy praktycznie nie do oglądania, grając na drugim biegu, a po nowym roku zaczynamy wrzucać trójkę, czwórkę i na sam koniec piątkę. Zostało niecałe dwa miesiące grania, nie redukować!

Nie będę ganił nikogo za wczorajszy mecz, każdy wykonał tytaniczną pracę i swoją cegiełkę dołożył. Niektórzy zagrali na wspaniałym poziomie jak Dybala, Chiellini, Sandro czy Buffon, ale o nich wiemy, że potrafią, ja chciałbym wyróżnić dwóch innych zawodników, którzy na to zasługują:

- Pjanić: Bez magic toucha, strzałem zabił gołębie, ale trzeba się pochylić nad jedną rzeczą - niesamowicie dojrzał taktycznie względem tego co widzieliśmy w Romie. Wyobrażaliście sobie przed sezonem, że ten oto filigranowy czarodziej, stricte ofensywny piłkarz, będzie tak pięknie harował w środku pola, umiejętnie się przesuwał i grał bardzo dobrze w odbiorze? Do tego absolutnie nie tracąc atrybutów ofensywnych. Super partita w jego wykonaniu, włożył w ten mecz ogrom pracy. Tu też świetna rola Maxa, bo ci wszyscy zawodnicy jak Pogba czy Pjanic, mający inklinacje ofensywne, bardzo dobrze sprawdzają się także grając w destrukcji.

- Dani Alves: Kiedyś pisałem, że liczę na to by był takim naszym Evrą - po niemrawym początku, zaczął się rozkręcać, aż wreszcie dojechał w odpowiednim momencie. Wiadomo, że Pat miał trochę więcej konkretnych meczów na wiosnę w swoim pierwszym sezonie w Juve, ale cieszę się, że wreszcie Brazylijczyk zaczyna być wartością dodaną. Początek sezonu to bieganie bez celu po całym boisku, gubiąc pozycję, odkąd wrócił po kontuzji, to gracz nie do poznania. Wczoraj świetny występ głównie w destrukcji.

Apetyt strasznie rośnie. Niech ten sen trwa...


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 19:12

Dobry motyw był po tym jak obronił Gigi strzał Iniesty. Wracając do bramki mówił do kogoś, może do kibiców ,,widziałeś to ? WIDZIAŁEŚ ?'' :prochno:


Obrazek
jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 19:16

Cabrini_idol pisze:Dobry motyw był po tym jak obronił Gigi strzał Iniesty. Wracając do bramki mówił do kogoś, może do kibiców ,,widziałeś to ? WIDZIAŁEŚ ?'' :prochno:
Dobry motyw był jak Dybala z Pjaniciem przy rzucie rożnym przesuwali sobie pilke ! Nie wiem o co chodziło. Ktoś coś wie?


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 19:35

Bardzo dobry mecz! :bravo: Ale ukazał on też problem w postaci ławki rezerwowych. Tak na prawdę nie mieliśmy nikogo, kto dałby solidny zastrzyk z ławki :angry:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 19:48

http://www.tuttojuve.com/altre-notizie/ ... uve-366460

Mascherano doznał kontuzji i jego gra w meczu rewanżowym stoi pod znakiem zapytania. Problem z łydką lewej nogi. Czekamy na rozwój sytuacji i nowe informacje.


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 20:10

CavAllano pisze:http://www.tuttojuve.com/altre-notizie/ ... uve-366460

Mascherano doznał kontuzji i jego gra w meczu rewanżowym stoi pod znakiem zapytania. Problem z łydką lewej nogi. Czekamy na rozwój sytuacji i nowe informacje.
A to byłaby dla nas duża strata po tym co wczoraj pokazywał Marszczerano :prochno:


tony89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 lipca 2016
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2016

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 20:10

To chyba większe szanse na Andre Gomesa w pierwszym składzie, a to z naszej perspektywy chyba znakomita wiadomość .


prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 20:20

A pomyśleć że tym Andre Gomesem się interesowaliśmy w lecie :D Marotta wie co robi ;)


mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 20:32

Cos pieknego, dawno takich emocji przy meczu nie mialem. Dybala absolutnie niesamowity. Trzy brameczki, tego nawet Barca z najlepszych czasow by nie odrobila.

Forza Juve!


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 20:36

Jeśli rzeczywistość nie wymaże Andre Gomesa z annałów historii, to po ostatniej zmianie może stać się memem i stanem umysłu na miarę Lorda Bendtnera :prochno:
panlider pisze:Nie jestem jakimś wielkim fanem familiady, mecze zacząłem oglądać, bo wykupiłem sobie Eleven, ale widziałbym Portugalczyka w Juve.
vitoo pisze:Mnie osobiście bardzo by ten transfer ucieszył. Gomes z pewnością może za chwilę należeć do najlepszych pomocników w Europie, ale w Valencii już się bardziej nie rozwinie.
Virgil pisze:Jeżeli rzeczywiście przejdzie Gomes to bardzo dobry ruch Marotty wobec tego co się u nas dzieje. Może i jest to życzenie trenera, ale zawodnik o tej charakterystyce jest na niezbędnie potrzebny.
Sorry panowie ;)
Bartek(Juventino) pisze:Jeśli to prawda, to pewnie skauci Juve już od dawna obserwują Andre Gomesa i wysłali do BM przynajmniej kilka raportów. Ale... kiedy tylko ukazała się informacja o transferze, to skaci z forum JP ruszyli do ekranów oglądać piłkarza w akcji i już po jednym spotkaniu wiedzą, że to nie jest poziom na LM :bravo:
Eksperci JP zawsze wiedzą lepiej (łączmy się) nawet jak nie mają racji :D
kabanos pisze:A Andre na pewno tak nagle nie zapomniał jak się gra na wysokim poziomie.
Właśnie zabawne jest to, że on nawet nie nauczył się jak gra się na wysokim poziomie, więc nie miał czego zapominać :whistle:

Ankieterzy na stronie Barcy mają ostatnio pełne ręce roboty: http://www.fcbarca.com/76433-nowa-ankie ... epsze.html :)
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2017, 21:15 przez jackop, łącznie zmieniany 4 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
kabanos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2017
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 20:46

jackop pisze:Jeśli rzeczywistość nie wymaże Andre Gomesa z annałów historii, to po ostatniej zmianie może stać się memem i stanem umysłu na miarę Lorda Bendtnera :prochno:
Trochę śmieszne jest to zrzucanie winy na Gomesa za to, że Barca od jakiegoś czasu gra padakę. Jak dla mnie to co się z nim dzieję to wina środowiska w którym jest i tego, że w Barcelonie potrzebują kogoś na już a nie czekać aż się ktoś jeszcze bardziej rozwinie. A Andre na pewno tak nagle nie zapomniał jak się gra na wysokim poziomie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 21:20

MatiVEB25
1 godzinę temu · Dyskusja

"Grałem w fife symulacje w pierwszym meczu wygrałem 4-1 Juventusem a w drugim 6-1 Barcą ten pierwszy wynik bardzo podobny a drugi mam nadzieję taki będzie ;-)"

Kolo ma totalnie nasrane pod kopułą :lol:


Obrazek
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 21:22

Jak to milo w ciagu dnia zrobic sobie przerwe i pomyslec: Juve ogalo wczoraj Barce 3 do koła =) Napawam sie...


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 22:34

vitoo pisze:
alessandro1977 pisze:Na stronach Realu i Barcelony podobają mi się przeglądy prasy, szkoda, że u nas tego nie ma.
Wrzucam tutaj przegląd prasy włoskiej po wczorajszym meczu, niestety ze strony Barcelony.

http://www.fcbarca.com/76438-przeglad-p ... paign=news
Proponuję zgłosić to w odpowiednim temacie: http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=13434 ;)
Mamy przeglądy prasy, nawet wczoraj był: http://www.juvepoland.com/news.php?id=35537
nie mamy ich regularnie tylko od czasu do czasu bo... eureka, nie ma kto tego robić. Na stronach Realu/Barcy prawdopodobnie mają jedną czy dwie osoby, które robią tylko to (jak inaczej wytłumaczyć przegląd prasy chyba codziennie o 7-8 rano). Na JP ostatnio jedna czy dwie osoby wrzucają wszystkie newsy w ciągu dnia (i to takiego dobrego dnia) :P
Vincitore pisze: - Pjanić: Bez magic toucha, strzałem zabił gołębie, ale trzeba się pochylić nad jedną rzeczą - niesamowicie dojrzał taktycznie względem tego co widzieliśmy w Romie. Wyobrażaliście sobie przed sezonem, że ten oto filigranowy czarodziej, stricte ofensywny piłkarz, będzie tak pięknie harował w środku pola, umiejętnie się przesuwał i grał bardzo dobrze w odbiorze?
Bardzo przypominał Markiza, który przecież od dawna jest uznawany za gościa od czarnej roboty, a Panicz ma łatkę leniwego człapaka :eh:


Zablokowany