LM 16/17 (1/4): JUVENTUS 3-0 Barcelona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 12:24

ahojekk pisze:
Push3k pisze:Ej, jak to jest z kartkami? Czy się kasują, a jeśli tak to kiedy?
Kasują się po ćwierćfinale, jednak jeżeli ktos zostanie zawieszony na Camp Nou to nie zagra w półfinale. Z gry w finale może wyeliminować tylko czerwona kartka w 1/2.
Zawieszony znaczy po czerwonej kartce?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 12:32

CavAllano pisze:Ale ja nigdzie nie napisałem, że już mamy półfinał. ;)
Jasne, ja się odnosiłem tylko do stwierdzenia, że ten mecz pokazuje, że wskoczyliśmy do ścisłego europejskiego topu. :wink: IMO to rozsądzi dopiero rewanż bo jeśli, nie daj Bóg, byśmy odpadli to wyjdzie na to, że względem poprzedniego roku nie zrobiliśmy żadnego kroku do przodu i jedyny top w jakim nadal jesteśmy to europejski top frajerów. :prochno: Ale, podkreślam to jeszcze raz, nie wierzę w taki scenariusz po tym, co wczoraj zobaczyłem. Wczoraj wszystko było z naszej strony perfekcyjne, od podejścia do meczu, poprzez wywiązywanie się z zadań taktycznych, w odpowiednich momentach przechodzenie z obrony do ataku i z powrotem, zwalnianie gry, przyśpieszanie, wszystkie atuty Barcelony zostały ograniczone niemalże do zera. I tu jeszcze raz należy podkreślić pracę jaką wykonywał wczoraj Mandżukic, Sandro i Chiellini - ładnie ustawili Messiego do pionu.

Swoją drogą Mandżu mnie wczoraj bardzo zaskoczył. Nie swoją walecznością bo do tego zdążył już wszystkich przyzwyczaić, ale tym, że po skrzydle śmigał jak rasowy skrzydłowy. :smile:
celtu pisze:Barcelona grała piłką i klepała na naszej połowie ale to my byliśmy w tym spotkaniu dużo konkretniejsi.Nie jestem żadnym obserwatorem la Liga więc nie mam pewności,ale wydaje mi się że ta drużyna jest bardzo źle zbalansowana.Atak marzeń,jednak w pomocy i obronie straszliwe dziury.
Bardzo to przypomina moim zdaniem to, co dzieje się w reprezentacji Argentyny. Z przodu absolutna światowa czołówka, natomiast im dalej od bramki przeciwnika, tym gorzej. Żadnego zbalansowania formacji, dziury, brak organizacji i uzależnienie wszystkiego od formy i geniuszu Messiego. Owszem, można powiedzieć, że grali bez absolutnie kluczowego Busquetsa, ale i tak gołym okiem widać, że ta drużyna ma sporo słabych punktów i taktycznie daleko im do doskonałości. Tego się nie da wytłumaczyć absencją jednego piłkarza.


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 12:42

A klepnę sobie dwa słowa w tym grajdołku rozemocjonowanych 20, 30 paru letnich chłopaczków :smile:

Od 2 lat obserwuję u siebie zobojętnienie do piłki nożnej. Chyba cała "pompa" zeszła ze mnie po finale LM w 2015r. Jednak wczorajszy mecz na nowo wzbudził we mnie WIELKIE emocje i sam ponownie stałem się tym samym, użytkownikiem JP. Do tego stopnia, że znowu zachciało mi się tu napisać posta.

Piękna gra w piłkę nożną. Remontady czy czegoś takiego w rewanżu nie będzie. Juve ma zbyt silną defensywę, a w sytuacji, gdy Barca będzie musiała atakować, otworzy się i po zawodach. Allegri tak nas ustawi, że rozmontujemy ich jeszcze na Camp Nou, tym bardziej z tak słabą defensywą Katalończyków.

Moim zdaniem jesteśmy w półfinale. Drugim okiem spoglądam na Bayern, bo to chyba najmocniejsza ekipa obok nas.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 12:43

pablo1503 pisze:Taki mecz może również dać sporo do myślenia innym zawodnikom w kontekście dołączenia do Juve. Widzą, że jest to klub już z absolutnej czołówki i nie ma co wybrzydzać.
Mało tego, może wreszcie zaczną szanować Juve bo jesteśmy traktowani jak drużyna drugiego sortu przez media zakochane w Barcelonach i Realach. Borek pieje o Realu, Kowalczyk o Barcelonie a Kołtoń pitoli jakie to cudowne jest Napoli a Juve be. Eliminując Barcelonę, zyskamy wreszcie szacunek a cudowne MSN zejdzie z czołówek przekazów medialnych. Ktoś kto tam przebąkuje o słabych rywalach itd. do tej pory musiał wczoraj się zakrztusić.
Najbardziej śmieszą mnie niektórzy kibice innych drużyn jak Roma, Inter czy Napoli - po meczu z Porto, piali, że Barcelona nam pokaże miejsce w szeregu, teraz gadka - "dobra, trafią na Bayern to zobaczymy". Na stronie Romy jest przypał jak Canis Lupus, który wali wyjątkowym jadem na Juve, typ ma kompleks niższości i się nie dziwię, przesiąkł Radiją. Przed meczem z Barcą pisał, że Barca pokaże nam miejsce w szeregu a teraz pisze, że Bayern nam pokaże ale możliwości powoli się kurczą.
Nie ukrywam, że cieszy mnie to zwycięstwo w kontekście zadufanych w sobie kibiców Barcelony, którzy mają klapki na oczach i nie wiedzą na ogół co to szacunek dla innych drużyn. Nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale mam na myśli visca el dzieci, które mają mleko pod nosem i z patykami latają po parku w koszulkach z nazwiskiem Messi. Teraz dalej prześcigają się w tym ile goli będzie dla Barcy w remontadzie.

Mam nadzieję, że nasi zawodnicy oraz Max wyciągnęli wnioski i pojedziemy na CN z zamiarem dokończenia misji i mocną wiarę we własną siłę i możliwości. Mam nadzieję, że pokażemy jaja dla Gigiego, który zasługuje na wygranie tej pieprzonej LM. Po wyeliminowaniu Barcy zyskamy takie poczucie wartości i taką siłę mentalną, że nikt nas nie zatrzyma.

Na koniec apel do Dybali choć wiadomo, że tego nie przeczyta - chłopaku, nie idź tam gdzie będziesz jednym z wielu, tutaj masz wszystko : szacunek, pieniądze i wysokie cele sportowe. Waśnie wyrzuć z siebie i zrozum, że trener jest kapitanem i to ten trener zrobił z Ciebie rozpoznawalną w świecie markę.

Pogba - dla mnie jesteś frajerem, wybrałeś hajsy zamiast ambicji sportowych i życzę Ci abyś bujał się po Kazaniach i Stambułach bez końca. A te Rolexy wsadź sobie w dupę, każdego z Juve stać na takiego.

Conte - dzięki, że odszedłeś i pozwoliłeś dzięki temu nam dojrzeć i się rozwinąć, przy Tobie dalej stalibyśmy w miejscu i klepalibyśmy tylko w Serie A.

W zeszłym roku po meczu z Bayernem w Monachium czułem się jakby ktoś mnie zerżnął bez wazeliny, nie chciało mi się nic, byłem rozbity. Moja córeczka roztoczyła przede mną kolory tęczy. Dzisiaj moje serce przepełnione jest dumą i radością - czekam od 96 roku na kolejny trumf w LM i mam nadzieję, że wreszcie się doczekam ale warto czekać przez takie chwile jak wczoraj.

Dobra, miałem nawiązać do wpisu kolegi a napisałem rozprawkę...ale zrozumcie, cały czas targają mną emocje :redface:

Acha - jest jeszcze jeden pozytyw. Sympatycy "miszczów" z brzydko pachnącej części Mediolanu zamknęli wreszcie mordy i pochowali się w norkach, przez to jakość powietrza jest zdecydowanie lepsza. Zdjęcie mrozziego pokazującego Gagliacośtam z Interu - bezcenne :hellyes:
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2017, 13:30 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 12:56

Ja się tylko uśmiechnę widząc tweet o tym że Lingard zarabia dwa razy więcej niż Dybala w Juve... :prochno:


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 13:04

Hypeman pisze:Ja się tylko uśmiechnę widząc tweet o tym że Lingard zarabia dwa razy więcej niż Dybala w Juve... :prochno:
Nie zarabia 2x więcej :confused2:


Obrazek
ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 13:09

Forza Juve! czekaliśmy na taki mecz cały sezon! pięknie!

co do wczorajszego meczu, ciekawe czy pozbawiony mózgu de laurentis dalej wmawia sobie ze jego napoli jest lepsze od JUVE :D :D


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
tony89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 lipca 2016
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2016

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 13:13

Hypeman pisze:Ja się tylko uśmiechnę widząc tweet o tym że Lingard zarabia dwa razy więcej niż Dybala w Juve... :prochno:
aktualnie zarabia 100 tys funtów tygodniowo brutto, czyli 5,2 mln rocznie brutto.
Upraszczając(nie wiem jaki dokładnie jest podatek dochodowy w anglii, liczę 50%) po podpisaniu zarabia rocznie około 3,2 mln euro, czyli połowę tego co Dybała po podwyżce, którą niedługo ma dostać.


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 13:13

'kay, ma w kontrakcie prawie dwa razy większe zarobki niż Dybala aktualnie by być dokładnym.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
shaggy1987

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 stycznia 2013
Posty: 35
Rejestracja: 29 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 13:23

Pogba - dla mnie jesteś frajerem, wybrałeś hajsy zamiast ambicji sportowych i życzę Ci abyś bujał się po Kazaniach i Stambułach. A te Rolexy wsadź sobie w dupę, każdego z Juve stać na takiego.

Dokładnie
:smile: My klepiemy Barce 3:0, a on przygotowuje się do meczu z Anderlechtem w LE i zajmuje 5 miejsce w lidze.... :rotfl:


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 13:23

Hypeman pisze:'kay, ma w kontrakcie prawie dwa razy większe zarobki niż Dybala aktualnie by być dokładnym.
'

Ale w Anglii są podane zarobki brutto a we Włoszech już po odliczeniu podatku.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 13:24

Na stronach Realu i Barcelony podobają mi się przeglądy prasy, szkoda, że u nas tego nie ma.
Wrzucam tutaj przegląd prasy włoskiej po wczorajszym meczu, niestety ze strony Barcelony.

http://www.fcbarca.com/76438-przeglad-p ... paign=news


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 13:39

alessandro1977 pisze:Na stronach Realu i Barcelony podobają mi się przeglądy prasy, szkoda, że u nas tego nie ma.
Wrzucam tutaj przegląd prasy włoskiej po wczorajszym meczu, niestety ze strony Barcelony.

http://www.fcbarca.com/76438-przeglad-p ... paign=news
Proponuję zgłosić to w odpowiednim temacie: http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=13434 ;)


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 13:41

alessandro1977 pisze:Mało tego, może wreszcie zaczną szanować Juve bo jesteśmy traktowani jak drużyna drugiego sortu przez media zakochane w Barcelonach i Realach. Borek pieje o Realu, Kowalczyk o Barcelonie a Kołtoń pitoli jakie to cudowne jest Napoli a Juve be. Eliminując Barcelonę, zyskamy wreszcie szacunek a cudowne MSN zejdzie z czołówek przekazów medialnych.
Na pewno awans z takim rywalem dodałby pewności naszym i też jestem zdania, że cholernie ciężko byłoby nas potem zatrzymać. Ale to ze sportowego i mentalnego punktu widzenia. Jeśli zaś chodzi o media to raczej się póki co nie łudzę, bo mamy w nich do czynienia z wieloma ignorantami. Nasz wczorajszy wynik poszedł ze względu na zamachy w Dortmundzie w odstawkę. To długi proces, nadzieją jest tu Dybala, bo to medialny gość i łatka "następcy Messiego" mogłaby zwrócić większe zainteresowanie w naszą stroną. Wczorajszy mecz i wygrany pojedynek z idolem na pewno w tym pomogą. Choć na przykład przeglądając zagraniczne źródła odniosłem wrażenie, że wśród obiektywnych kibiców pojawiła się ulga, że Juventus pogonił tę "przepchaną w 1/8 ekipę" (nie moje słowa), coraz więcej osób widzi nas w topie Europy. Wracając do mediów w Polsce to oglądałem przed meczem 4-4-2 w TVP Sport i gośćmi byli Engel oraz jakiś gość bodaj z władz ligi, który jest fanem Barcy. Trener rzucił, że jego zdaniem to będzie rok Juventusu, że jesteśmy głodni sukcesu i mocni. Drugi się nie pomylił, bo obawiał się, że jego piłkarze zostaną w Turynie brutalnie sprowadzeni na ziemię. Miło się czegoś takiego słucha, ale to i tak pojedyncze przypadki jak na razie.
alessandro1977 pisze: Nie ukrywam, że cieszy mnie to zwycięstwo w kontekście zadufanych w sobie kibiców Barcelony, którzy maja klapki na oczach i nie wiedzą na ogół co to szacunek dla innych drużyn. Nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale mam na myśli visca el dzieci, które maja mleko pod nosem i z patykami latają po parku w koszulkach z nazwiskiem Messi. Teraz dalej prześcigają się w tym ile goli będzie dla Barcy w remontadzie.
Też jestem zaskoczony jak niewiele głosów rozsądku się na ich podwórku pojawia. Nie brakuje kibiców, którzy tonują nastroje i piszą wprost, że Juventus to inna półka niż PSG, Allegri ma świetny materiał poglądowy po popisach Francuzów, mamy najlepszą w Europie obronę oraz świetną organizację gry, właściwą mentalność, doświadczenie i głód zwyciężania. Pamiętają też o tym, że Francuzi praktycznie sami się wyrzucili za burtę mając tylko setek, a generalnie nie zostali stworzeni do tego, by bronić, my z kolei lubimy "cierpieć" i nic sobie z tego nie robimy. To są jednak rodzynki, bo najwięcej jest buców, według których to nie był sprawiedliwy wynik (dziwnym trafem zapominają o sytuacjach Juventusu czy też bramce Cuadrado), my postawiliśmy autobus, a rezultat jest efektem głównie ich kiepskiej postawy. Jeśli zaś chodzi o kibiców we Włoszech to spotkałem się z całą masą gratulacji, nawet od tych, którzy nas szczerze nienawidzą. Piszą o połknięciu Barcelony, świetnej postawy, jakości Juve. Miła to była "lektura".
ozi(Forza_Juve) pisze:co do wczorajszego meczu, ciekawe czy pozbawiony mózgu de laurentis dalej wmawia sobie ze jego napoli jest lepsze od JUVE :D :D
Pewnie tak. ;) Wcześniej pisałem o tym, że kibice Napoli ekscytują się tym, że skoro pokonaliśmy w takim stylu Barcelonę, a w Neapolu nie wychodziliśmy z własnego pola karnego... :lol: Nikt inny nie ma takich kompleksów i tak nie zakłamuje rzeczywistości. Inni dodają, że przecież Barcelona jest teraz taka słaba, a oni zagrali przeciwko nam dużo lepiej od niej. Ręce opadają, choć do pewnego momentu było to nawet zabawne. Zapasy maści na ból doopy pewnie się na Południu skończyły w trybie ekspresowym.

Zdjęcie Gagliardiniego ze spotkania z Juve wrzucałem wcześniej. Nic wielkiego, gość chciał obejrzeć wielką piłkę, ale przeczytajcie to:
http://intermediolan.com/news/21009/quo ... iardiniego :rotfl:

Co do Pogby to nie chcę się nad nim pastwić - i tak pewnie jest mu z tym wszystkim cholernie ciężko.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2017, 14:13



Obrazek
Zablokowany