LM 16/17 (1/4): JUVENTUS 3-0 Barcelona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 17:38

borysfcb pisze:Np. taki Bonu to kapitalny stoper, jeden z najlepszych na świecie, ale piłką operuje gorzej niż nasz "chimeryczny <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>", więc dzięki.
:shock:
Bonucci operuje piłką gorzej niż Umtiti? Przecież to największa zaleta Leo i kilku jest obok niego stoperów, którzy robią to równie dobrze co on. Hummels, Boateng, Ramos...? Proszę Cię, może i Umtiti to zdolny stoper, ale samo to, że gra w Barcelonie nie znaczy jeszcze, że już wskoczył do ścisłego topu. Bonucci od kilku dobrych lat należy do obrońców najlepiej grających piłką, a wg Ciebie 23-letni Umtiti, który dopiero co wskoczył do drużyny FCB jest w tym aspekcie lepszy? Nie ma mowy. :stop:


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 17:39

Myślę, że tak. Z Chievo dość na luzie, czeka Pescara więc też nie trzeba będzie się mocno pocić. Wszystkie siły na FCB.


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 17:42

Ja jak zwykle nie mam żadnego przeczucia,a emocje stopniowo narastają :) Czego oczekuję, to walki o zwycięstwo i wyjścia na boisko bez strachu, a może być dobrze. Na awans mamy szansę, którą możemy wykorzystać. Jeśli mamy walczyć o o 1/2, to oczywiście musimy mieć korzystny wynik u siebie, to podstawa. O czyste będzie niesamowicie ciężko, więc trzeba ustrzelić ze dwie bramki więcej od nich :smile: Procentowo nie ma co oceniać szans, Barca wiadomo, kosmos w ataku ma i jeśli mają dzień, to różnie może być, ale i oni mają swoje problemy.


Kondycyjnie mam obawy, po tym co ostatnio było widać, ale oby było tak, że świeżość będzie teraz :think:


Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:07

vitoo pisze:
borysfcb pisze:Np. taki Bonu to kapitalny stoper, jeden z najlepszych na świecie, ale piłką operuje gorzej niż nasz "chimeryczny <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>", więc dzięki.
:shock:
Bonucci operuje piłką gorzej niż Umtiti? Przecież to największa zaleta Leo i kilku jest obok niego stoperów, którzy robią to równie dobrze co on. Hummels, Boateng, Ramos...? Proszę Cię, może i Umtiti to zdolny stoper, ale samo to, że gra w Barcelonie nie znaczy jeszcze, że już wskoczył do ścisłego topu. Bonucci od kilku dobrych lat należy do obrońców najlepiej grających piłką, a wg Ciebie 23-letni Umtiti, który dopiero co wskoczył do drużyny FCB jest w tym aspekcie lepszy? Nie ma mowy. :stop:
Zgadzam się, że Bonucci to światowy top, aczkolwiek nazywanie Umtitiego "chimerycznym <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>" to gruba przesada. Gość jest rewelacją tego sezonu, w defensywie skała, a do tego potrafi świetnie wyprowadzać piłkę podaniem po ziemi. Nie ma co operować tutaj skrajnościami, Bonucci jest po prostu trochę lepszy od Umtitiego, ale niewiele.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:07

vitoo pisze:
borysfcb pisze:Np. taki Bonu to kapitalny stoper, jeden z najlepszych na świecie, ale piłką operuje gorzej niż nasz "chimeryczny <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>", więc dzięki.
:shock: Bonucci operuje piłką gorzej niż Umtiti? Przecież to największa zaleta Leo i kilku jest obok niego stoperów, którzy robią to równie dobrze co on.
Co racja to racja, nie sposób przejść obojętnie wobec tezy, że Leo operuje piłką gorzej niż Umtiti. Bonucci to najlepiej podający stoper w Italii (mowa oczywiście o zaawansowanych podaniach, a nie do najbliższego), jeden z najbardziej zaawansowanych pod tym względem w Europie. Jeśli nasz as jest pod tym względem gorszy od Umtitiego (nie wiem, być może jest - nie śledzę Barcy w tym sezonie) to znaczy, że Francuz jest istnym profesorem w kwestii podań.


Wracając do samego meczu, jakoś trudno mi uwierzyć, że uda nam się dojechać do końca bez utraty gola. Może to tylko mój 'wrodzony pesymizm', ale nie widzę tego. Gdybym miał obstawiać wynik, porzucając na chwilę kibicowskie widzimisię, to typowałbym 2:2, może 1:1, ewentualnie 2:1. W każdym razie Allegri ma za sobą tyle podejść pod Barcelonę, że jak teraz nie wykorzysta momentu, to będzie jego całkowitą porażką. Wówczas wniosek będzie prosty - pod względem sportowym stoimy w miejscu i nie potrafimy przebić muru, który do tej pory oddzielał nas od najlepszych. Oby się udało, Forza! :juve:


Obrazek
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:13

pumex pisze:W każdym razie Allegri ma za sobą tyle podejść pod Barcelonę, że jak teraz nie wykorzysta momentu, to będzie jego całkowitą porażką. Wówczas wniosek będzie prosty - pod względem sportowym stoimy w miejscu i nie potrafimy przebić muru, który do tej pory oddzielał nas od najlepszych. Oby się udało, Forza! :juve:
Ta, pewnie kibice Realu lub Bayernu po dwumeczu też sobie tak pomyślą. Trafiliśmy na absolutny top na świecie i zadecydują raczej szczegóły o tym kto przejdzie dalej. Żeby po porażce z najlepszymi dojść do wniosku, że stoimy w miejscu :think: Czyli jakiś postęp zauważysz tylko wtedy gdy wygramy Ligę Mistrzów?


FORZA JUVE!!!
ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:18

Bonucci jest po prostu trochę lepszy od Umtitiego, ale niewiele
Zlote wary. :rotfl:


La fidanzata d'Italia
Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:22

Umtiti dotrzymuje w tym sezonie kroku Pique, jest może odrobinę słabszy. Nie sądzisz chyba, że Bonucci jest od Pique dużo lepszym stoperem? Mówię tu tylko o tym sezonie, nie wiem jak Francuz będzie się prezentował w przyszłości, ale póki co - rewelacja.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:25

Dtmiu pisze:Umtiti dotrzymuje w tym sezonie kroku Pique, jest może odrobinę słabszy. Nie sądzisz chyba, że Bonucci jest od Pique dużo lepszym stoperem? Mówię tu tylko o tym sezonie, nie wiem jak Francuz będzie się prezentował w przyszłości, ale póki co - rewelacja.
Ale wyszła teza o operowaniu piłką a nie całokształt.
ozob pisze:
Bonucci jest po prostu trochę lepszy od Umtitiego, ale niewiele
Zlote wary. :rotfl:
:ok:

Alex Sandro wygrał głosowanie z Asamoah :ok: Reszta bez zmian.
Ma być oprawa. nie wiem tylko czy klubowa czy na SUD. Vikingowie dalej w formie :ahsisi:


Obrazek
Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:29

Cabrini_idol pisze: A w środku jest Pique i chimeryczny murzyn czy rudy a nie Puyol.
Odnosiłem się między innymi do tego ;)


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:30

dawid91 pisze:
pumex pisze:W każdym razie Allegri ma za sobą tyle podejść pod Barcelonę, że jak teraz nie wykorzysta momentu, to będzie jego całkowitą porażką. Wówczas wniosek będzie prosty - pod względem sportowym stoimy w miejscu i nie potrafimy przebić muru, który do tej pory oddzielał nas od najlepszych. Oby się udało, Forza! :juve:
Ta, pewnie kibice Realu lub Bayernu po dwumeczu też sobie tak pomyślą. Trafiliśmy na absolutny top na świecie i zadecydują raczej szczegóły o tym kto przejdzie dalej. Żeby po porażce z najlepszymi dojść do wniosku, że stoimy w miejscu :think: Czyli jakiś postęp zauważysz tylko wtedy gdy wygramy Ligę Mistrzów?
Prawda jest taka, że obecnie jesteśmy 4-tą, 5-tą czy 6-tą drużyną świata, zależnie od tego, kto jak nas ocenia. Chcąc wykonać kolejny krok wprzód, musimy z najlepszymi osiągać takie wyniki, które ustawią Juve nie za pierwszą trójką, tylko na równi z nią. Oczywiście, że nie zawsze przeciwko najsilniejszym się wygrywa, bo tak jak wspomniałeś często decydują niuanse, ale póki co przeciwko wspomnianej trójce mamy fatalne rezultaty: na ostatnich 9 na szybko zliczonych meczów wygraliśmy raptem 1 raz - z Realem. Bida. Brak awansu umocniłby nas poza wielką 3-tką, a nie przybliżyłby nas do wielkiej 4-ki, a za tym szedłby prosty wniosek - sportowo stoimy w miejscu.
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2017, 18:31 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Kiss

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 marca 2004
Posty: 325
Rejestracja: 09 marca 2004

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:31

Dtmiu pisze:Umtiti dotrzymuje w tym sezonie kroku Pique, jest może odrobinę słabszy. Nie sądzisz chyba, że Bonucci jest od Pique dużo lepszym stoperem? Mówię tu tylko o tym sezonie, nie wiem jak Francuz będzie się prezentował w przyszłości, ale póki co - rewelacja.
Spokojnie, spokojnie, zaraz się zapedzisz i się okaże, ze nawet formacje defensywna macie lepsza, a Ter Stegen wciąga Buffona nosem, wtedy nie wiem czy mamy po co wychodzić na boisko :(
Odpowiadajac serio, biorac pod uwagę obowiązki defensywne to od Pique jest z 50 dużo lepszych stoperow. No ale to jest wlasnie to zaslepienie druzyna, której się kibicuje.


Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:39

Jeśli chodzie o skład personalny, to zestawienie linii obronnej w Barcelonie to niemal klasa światowa. Problemem jest forma niektórych zawodników, słaba organizacja gry i dziurawy środek pola, przez który przy stylu Barcelony obrona ma piekielnie ciężkie zadanie. Że Buffon jest lepszy od ter Stegena to żadne odkrycie. Kto tu jest zaślepiony :roll:


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:42

Heh jeden w jedną, a drugi w drugą stronę przesadza.

Kiss, dawaj 50 lepszych stoperow od Pique.

Wracając do meczu, trzeba przyznać, że kluczowa bedzie koncentracja, w Serie A popełniamy czasem katastrofalne błędy w obronie, które nie są wykorzystywane przez naszych rywali, tutaj każdy poważny błąd to będzie bramka, a jedna stracona bramka dziś może nas pozbawić awansu.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2017, 18:48

Dtmiu pisze:
Cabrini_idol pisze: A w środku jest Pique i chimeryczny murzyn czy rudy a nie Puyol.
Odnosiłem się między innymi do tego ;)
Nie chciałem obrazic ich, bez urazy, ja często o Pogbie pisałem, również ,, dorodny murzyn'' . Chyba, że chodzi Ci o słowo tylko ,,chimeryczny''. Może masz rację, może gra równo w tym sezonie, nie oglądam regularnie PD czy Barcy. Ale w kilku meczach LM, które widziałem był mniej pewny od Pique, tylko wiadomo Gerard to TOP ŚO podobnie jak Bonucci.


Obrazek
Zablokowany