Serie A 16/17 (24): Cagliari 0-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
MaNieK_JuVe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 maja 2003
Posty: 187
Rejestracja: 27 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 09:44

Bonucci już któryś kolejny mecz zalicza ogrom niedokładnych podań i nie chodzi tu już nawet o te długie piły, ale proste zagrania na własnej połowie w strefie z której idą groźne kontry rywali. U Ruganiego wygląda to o wiele lepiej, wiadomo gra bezpieczniej, ale czasem potrafi też trochę pociągnąć do przodu i zagrać fajną piłkę. Taka równowaga w grze bardziej mi odpowiada, lepiej zapobiegać brakiem błędów niż leczyć faulem na żółtą. Cieszą mnie jego postępy, pewność siebie, spokój, boiskowe myślenie. I jak porównuje te 2 jego sezony to właśnie w aspekcie psychicznym zrobił największy progres, bo umiejętności mu nie brakowało.
A co do Dybali to ciężko powiedzieć na ile jego słabsza gra wynika ze spekulacji finansowych. Mam wrażenie, że ta pozycja dusi jego zalety. Gra w strefie w której praktycznie zawsze jest dookoła niego 3 rywali i nie ma czasu nawet na ułożenie sobie piłki, a fizycznie to już szkoda gadać, nie zastawi piłki tak jak Pipita czy Mario. Jak się nie rozpędzi to dupa blada, a nie ma gdzie tego zrobić. Najbardziej wqrza mnie jednak jego totalny brak umiejętności odbioru piłki. Podczas fazy obrony jest ustawiony w miejscu gdzie odbiór piłki może wygenerować świetną kontrę, a on wygląda momentami przekomicznie gdy stara się wydziubać futbolówkę jak by miał nogi 3 razy krótsze od rywali.
Cieszy mnie postęp w kwestii czystych kont oraz małej ilości groźnych akcji przeciwników, ale obawiam się, że na Porto to może być za mało. Więcej skupienia, spokoju i dokładności.
Forza JJ


Forza Juventus, Forza Azzurri
Moja jedyna milosc Juventus FC !!!
Zagraj w Lola: http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... 3963740312
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 09:48

pumex pisze:
Robaku pisze:Panowie, nie przesadzajmy, drepczemy drugi mecz z rzędu, a mam duże obawy, że to nasz nie ostatni przedreptany mecz w tym miesiącu a i tak wygrywamy.
To pewnie kwestia zwiększonych obciążeń treningowych. Plotki mówią, że szykujemy formę na lipiec :snackgy:

.....


Mecz widziałem jednym okiem, które nadal mnie boli. Obserwacje? Dziadkowe tempo i Dybala myślący o reklamowaniu futer z norek. Dobrze, że mamy Igłę.
Pumi mam czasami wrażenie, że Twój pesymizm jest tak daleko idący, bo starasz się "nie zapeszać", ale powiedz mi czy jeśli faktycznie w LM dojdziemy do półfinału, a w połowie kwietnia będziemy mogli świętować Scudetto to pochwalisz chłopaków ;)?

Nie gramy pięknej dla oka piłki, bo nam się po prostu nie chce. Żaden zespół w Serie A aktualnie nie jest dla nas godnym rywalem. Jak na początku roku było widać człapanie naszych, brak jakiejkolwiek kondycji czy schematów, tak teraz to po prostu się im nie chce. Nie dlatego, że Scudetto nie interesuje naszych piłkarzy, po prostu gdzieś tam w głowach siedzi, że ono i tak jest nasze. Po części nie ma się co dziwić, większość spotkań wygrywamy już w szatni, a jeśli nie to wystarczy, że chłopaki przyspieszą na 15 min i mecz rozstrzygnięty. Zdarzyły nam się wpadki, ale tak prawdę powiedziawszy na niczym nie zaważyły.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 09:57

Mecz bez historii. Punkty zdobyte i to sie liczy. Ciesza bramki Igly, irytuje postawa i gra Dybali. Nie dosc ze nie gra nic, to jeszcze na 99% zabral dzisiaj Pjanicowi choc jedna bramke. Dodatkowo wydaje mi sie ze przy kazdym kontakcie z przeciwnkkiem sie przewraca

Slabo Bonu. Ostatnio naszym najlepszym obronca jest... Rugani.

Interwencja Buffona :bravo:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 12:48

Mandzu zawieszony po meczu za kartki. To co Sturaro na skrzydle teraz ? :D


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 13:02

Tylko smiechem mozna skwitowac ludzi, ktorzy wymagaja od Juve zapierniczania na pelnych obrotach z Cagliari.


La fidanzata d'Italia
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 13:03

Allegri coś tam wspominał o Pjacy. I pewnie tak to się skończy... w końcu to tylko Palermo, ale mniemam, że i dla Sturaro znajdzie się miejsce ;)


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 14:05

Alexinhio-10 pisze:Ostatnio naszym najlepszym obronca jest... Rugani.
Bonucci i Barzagli to stoperzy, którzy na wysoki poziom weszli później od Ruganiego. Jedynie Chiellini zaczął wyróżniać się w tym samym wieku, kiedy w Serie B z bocznego obrońcy zrobiono z niego stopera. Daniele to naprawdę świetny obrońca i oddany Juventusowi człowiek. Przy tym co odstawia ostatnio Dybala to zdecydowanie Rugani zasługuje na miano największego talentu w składzie i zasługuje na wszystko co najlepsze. Nawet słabszą nogą gra lepiej :prochno:

Palermo u siebie to idealny mecz dla Pjacy. Koniecznie gość musi się ogarnąć, a do tego potrzebuje minut na boisku. W tej chwili jakbyśmy rozważali ofensywną zmianę w Lidze Mistrzów to chyba lepiej byłoby wpuścić Keana... trochę słabo świadczy to o gościu, który został najdroższym transferem z ligi chorwackiej.

Dobrze kojarzę, że Roma ma zapewnione prawo wykupu Pellegriniego z Sassuolo? Myślę, że bardziej realny jest Milinković-Savić. Lottito z pewnością będzie za niego żądał niemało, ale to jedno z objawień Serie A więc ma do tego prawo.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 14:38

Źle świadczy o Pjacy czy trenerze, który go prowadzi?
Wczoraj od 67' zapas dwóch bramek i gra w przewadze a trener ze zdjęciem fatalnego Dybali czeka do 90' i wprowadza Lemine (na obronę wyniku? :think:).


calma calma
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 14:58

Co wczoraj było fatalnego w Dybali? Bo serio tego nie rozumiem, może oglądałem inny mecz, jednak w drugiej połowy Paulo był aktywny, pokazywał się do gry, skutecznie dogrywał, zaliczył asystę, na serio nie rozumiem tej krytyki...


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 16:08

Poulinho pisze:Co wczoraj było fatalnego w Dybali? Bo serio tego nie rozumiem, może oglądałem inny mecz, jednak w drugiej połowy Paulo był aktywny, pokazywał się do gry, skutecznie dogrywał, zaliczył asystę, na serio nie rozumiem tej krytyki...
Ja też. Wymagam wiele od Dybali i często go krytykuję, ale akurat wczoraj w pierwszej połowie o nikim nie można powiedzieć wiele dobrego - geniusz Marchisio i błysk Higuaina, na tyle nas było stać, każdy zagrał na kiepskim poziomie, bez wielkiej werwy, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że Cagliari miażdżyło nas fizycznie.

Druga połowa to już inna bajka, może Dybala grywał lepsze mecze w swojej karierze, ale za wczorajszy mecz nie ma na nim co wieszać psów - kilka ciekawych zagrań pokazał.


notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 16:31

Ja takie samo wrażenie odnośnie Dybali miałem już po kilku ostatnich meczach. Ostatnio spadło na niego bardzo dużo krytyki: a to nie poda ręki trenerowi, a to zamaluje znaczek na butach, a to myśli tylko o nowym kontrakcie. Polecam obejrzeć chociażby zbiór wszystkich zagrań Paulo przeciwko Crotone- przecież on maczał palce w każdej groźnej akcji Juventusu! I wcale nie mówię tu o jakiejś naciąganej "asyście trzeciego stopnia", tylko np. kluczowym otwierającym podaniu. Gdyby koledzy taką akcję wykorzystali, od razu byłaby inna śpiewka. Owszem, gra ostatnio nieco słabiej, niż moglibyśmy oczekiwać, ale i tak jest kluczową postacią tej drużyny. Czasem w śmieszny sposób straci piłkę, nieudolnie będzie symulował karnego, albo pokaże zagranie rodem z podwórka. Przy tym wszystkim jest jednak także gwarancją przynajmniej kilku nieszablonowych zagrań na mecz, które mogą otworzyć nam drogę do bramki.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 17:10

Poprostu pisze:Mandzu zawieszony po meczu za kartki. To co Sturaro na skrzydle teraz ? :D
Ja bym chciał bardzo zobaczyć na tej pozycji Alexa Sandro, a na LO zagrałby Asamoah, Alex by tam wymiatał ;)


notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 17:18

Wojtek pisze:
Poprostu pisze:Mandzu zawieszony po meczu za kartki. To co Sturaro na skrzydle teraz ? :D
Ja bym chciał bardzo zobaczyć na tej pozycji Alexa Sandro, a na LO zagrałby Asamoah, Alex by tam wymiatał ;)
Myślę, że ciężko będzie o spełnienie twojego życzenia, choć z pewnością rezultat mógłby być interesujący. Sporo prawdy może być w artykule o naszej nowej taktyce, który ostatnio ktoś wrzucał na forum- w trójce za napastnikiem potrzebujemy fizyczności, której nie gwarantuje ani Dybala, ani Cuadrado. Dodając do tego Brazylijczyka, bylibyśmy całkowicie pozbawieni argumentów siłowych. Wiem, że to "tylko" Palermo i teoretycznie nie ma się czego obawiać, ale Max przyzwyczaił, że raz ustalonych granic nie przekracza, nawet, gdy sytuacja wydaje się być sprzyjająca. Zresztą, popatrzmy, jak Mario grał wczoraj- rzadko widziałem go na połowie przeciwnika, raczej schowany, ustawiony głęboko. W drugiej połowie wręcz mieszał się do walki o piłkę w środku pola- od razu pomyślałem wtedy o słynnym pomyśle pewnego użytkownika, ustawiającym Mandzukica na b2b. ;)


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 19:28

Pluto pisze:Źle świadczy o Pjacy czy trenerze, który go prowadzi?
O Pjacy, a konkretnie o jego obecnej formie.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2017, 19:55

Poprostu pisze:Mandzu zawieszony po meczu za kartki. To co Sturaro na skrzydle teraz ? :D
Mecz przed LM więc dałbym
Neto-Alves Rugani Benatia Asamoah - Rincin Marchisio Lemina -Pjanić -Pjaca Higuain ( bo Mario zawieszony )


Zablokowany