Coppa Italia 16/17 (1/4): JUVENTUS 2-1 Milan

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 09:23

Cabrini_idol pisze:Nie jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Przynajmniej nie na tym etapie sezonu.
A mityczna wiosna za pasem... :hellyes:


Obrazek
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 09:53

Panowie zagraliśmy dobry mecz w dobrym stylu, dało się to oglądać trzeba się cieszyć, jakby Khedira lub Mandzur skończyli swoje akcje to byłoby 4-1 i wtedy pialibyście z zachwytu. Milan do trafienia gola, nie mial nic z gry, całkowicie został wyeliminowany, za to też brawa.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 09:57

pumex pisze:
Cabrini_idol pisze:Nie jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Przynajmniej nie na tym etapie sezonu.
A mityczna wiosna za pasem... :hellyes:
Ale nadal wierzę, że 3-4 tygodnie forma fizyczna będzie duuużo lepsza :prochno:

Ja nie narzekam, że słabo, że wolno. Gra wyglądała na prawdę fajnie, dużo sytuacji, potrafiliśmy przyśpieszyć grę w odpowiednich momentach. Milan do bramki nie pierdnął. Tyle, że .... około 60-70 minuty siedliśmy kondycyjnie. TO mnie tylko martwi.
mateo369 pisze:
pumex pisze:
Cabrini_idol pisze:Nie jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Przynajmniej nie na tym etapie sezonu.
A mityczna wiosna za pasem... :hellyes:
I wyciągacie takie wnioski akurat po wczorajszym meczu? Przecież nasi zawodnicy w pierwszej połowie grali tak niesamowicie agresywnym (w pozytywnym znaczeniu) pressingiem że szok. Dodatkowo wykonali niezliczoną liczbę sprintów, że aż się dziwię że żaden nie zemdlał, a kadry najmłodszej to my nie mamy.
Ee ? To są zawodowcy, poza tym mecz był intensywny fakt, ale, żeby aż tak oddychać rękawami w 65-70 minucie ?
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2017, 10:00 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 09:57

pumex pisze:
Cabrini_idol pisze:Nie jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Przynajmniej nie na tym etapie sezonu.
A mityczna wiosna za pasem... :hellyes:
I wyciągacie takie wnioski akurat po wczorajszym meczu? Przecież nasi zawodnicy w pierwszej połowie grali tak niesamowicie agresywnym (w pozytywnym znaczeniu) pressingiem że szok. Dodatkowo wykonali niezliczoną liczbę sprintów, że aż się dziwię że żaden nie zemdlał, a kadry najmłodszej to my nie mamy.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 10:53

Niby graliśmy ofenzywnym ustawieniem, ale prawie zawsze higuain z dybalą cofali się na 40 metr, ustawialismy sie 442 i czekaliśmy na okazję do kontry. I dlatego znowu zaczął ten sam garnitur i zapewne w najbliższej kolejce to się powtórzy - możliwe, że aktualny system spodobał się Maxowi i ten chce zgrywać zawodników. Pytanie, jak będziemy grać, gdy wróci markiz? Juan na ławkę? Jugol na ławkę?


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 10:55

Khedira na ławkę. tnz ja tak bym zrobił. Nic nam nie daje gra Niemca ostatnio. Niby uspokoi grę, niby dobrze się ustawi ale Marchisio potrafi zrobić to samo a nawet lepiej. Pjanic jest za ważny dla nas.

Szkoda, że Pjaca nie gra. Nie wiem, może jest za słaby nadal i Allegri to widzi, nie oceniam. Ale gdyby zamiast Mandzukicia(który wczoraj zagrałs łabo) postawić Pjace ( w formie) i zamiast Khediry Marchisio to mamy wtedy optymalny skład.

Obrazek http://startingeleven.co.uk/user-formation/166520


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 11:37

Cabrini_idol pisze:Khedira na ławkę. tnz ja tak bym zrobił. Nic nam nie daje gra Niemca ostatnio. Niby uspokoi grę, niby dobrze się ustawi ale Marchisio potrafi zrobić to samo a nawet lepiej. Pjanic jest za ważny dla nas.

Szkoda, że Pjaca nie gra. Nie wiem, może jest za słaby nadal i Allegri to widzi, nie oceniam. Ale gdyby zamiast Mandzukicia(który wczoraj zagrałs łabo) postawić Pjace ( w formie) i zamiast Khediry Marchisio to mamy wtedy optymalny skład.

Obrazek http://startingeleven.co.uk/user-formation/166520
Wyobrażasz sobie z Maxem taki ofensywny skład ? O ile Cuadrado jest dość dobry w defensywie i wspierałby prawego obrońcę, o tyle Pjacy tak walczącego jak Mandzu nie widzę. Dodatkowo Pjanic z Markizem, ciężko to widzę, choć wygląda fajnie :)


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 11:47

Niby dlaczego nie widzisz pomocnika/skrzydłowego wspierającego lewego obrońcę, w widzisz tam napastnika (walecznego) nr 9, który na siłę został przesunięty na obcą mu pozycję?

Co więcej skład z Pjacą zamiast Mandzu jest bardziej ofensywny?

Dla mnie bardziej nieprawdopodobne wydaje się wystawienie dwójki Markiz, Pjanic im po prostu brakuje atrybutów czysto fizycznych i z niektórymi drużynami po prostu przegrywalibyśmy pod tym względem i to znacznie.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 11:47

A Pjanic z Khedira ? Jaka jest różnica między parą Pjanic Khedira a Pjanic Marchisio ? Ja nie widzę, tzn widzę na korzyść duetu Pjanic Marchisio.

Masz rację Mandzu jest lepszy w defensywie. Dlatego gra on na skrzydle a nie nominalny skrzydłowy Pjaca. Pewnie musi podciągnąć się w grze defensywnej i taktycznie zapewne też odstaje i to jest powód grzania ławy.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 11:51

Lepiej Pjanicia dać wyżej za plecy Igły, Dybalę w miejsce Pjacy, a na def para Khedira Marchisio. Wtedy Pjanić nie będzie miał zadań defensywnych przez co będziemy mieli z niego większą korzyść.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 12:01

Zrozum, że Dybala nie może grac za Mandzu na skrzydle, bo nie potrafi zupełnie bronić. Nie będzie się wracał po całej długości lewej strony boiska. Dybala to stricte ofensywny zawodnik, gdzie w fazie defensywnej jego rola ogranicza się do przeszkadzania w środku pola a nie harowania na calej długości bocznej boiska.


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 12:13

Urbi Max już wspominał że w młodości Mandzu tam grał, ale pomijając chodzi o to że jest bardzo dobry w defensywie, serio mam Ci to tłumaczyć ?

Cabrini Khedira mimo tego że u nas ustawiany na siłe jako box to box, jest defensywnym pomocnikiem, Markiz nigdy nim nie był, choć włączał mu się styl ninja i wykonywał czarną robotę. Mimo wszystko wydaję mi się że w takiej parze powinien być jakiś typowy przecinak. Może nasz zbawiciel Rincon by się tam odnalazł. Tylko w takim wypadku szkoda Pjanica/Markiza na ławce.

Ja cały czas Dybale w dłuższej perspektywie widzę na prawym skrzydle. Gdyby chciał odejść do Realu/Barcy itp to jedyne miejsce dla niego to skrzydło lub fałszywa 9tka. W ustawienie 4231 nie musi mieć tylu zadać defensywnych, dlatego to co ostatnio gramy to raczej 4411.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 12:40

Alexinhio-10 pisze:Urbi Max już wspominał że w młodości Mandzu tam grał, ale pomijając chodzi o to że jest bardzo dobry w defensywie, serio mam Ci to tłumaczyć ?
Mi bardziej chodzi o to, że nie ma podstaw, aby twierdzić, że Pjaca nie będzie się należycie wywiązywał z zadań defensywnych, ze względu na to, że jego naturalna pozycja jest bliższa tej, na której występuje Mandzu. Za to jeżeli chodzi o zadania ofensywne to jego umiejętności i zalety zdecydowanie bardziej odpowiadają pozycji skrzydłowego niż zalety Mandzukica

Ale ok rozumiem, że my nie gramy właściwie 4-2-3-1 tylko czymś co tylko w niektórych fragmentach gry tą formację przypomina.


Wesoł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2006
Posty: 211
Rejestracja: 10 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 12:57

Jakby komuś wpadł w oczy jakiś gif czy filmik z powrotem i rajdem Higuaina w drugiej połowie to będę bardzo wdzięczny za link.

Całościowo mecz na plus, ale te momenty kiedy grający w osłabieniu Milan potrafił nas przycisnąć były frustrujące.


"Życie to jedna wielka impreza, rób wszystko żeby nie być na niej kelnerem"
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2017, 13:07

Wesoł pisze:Jakby komuś wpadł w oczy jakiś gif czy filmik z powrotem i rajdem Higuaina w drugiej połowie to będę bardzo wdzięczny za link.

Całościowo mecz na plus, ale te momenty kiedy grający w osłabieniu Milan potrafił nas przycisnąć były frustrujące.


Wojtek pisze:Lepiej Pjanicia dać wyżej za plecy Igły, Dybalę w miejsce Pjacy, a na def para Khedira Marchisio. Wtedy Pjanić nie będzie miał zadań defensywnych przez co będziemy mieli z niego większą korzyść.
Nie sądzę by w tym klubie w drugiej linii był jakikolwiek zawodnik, który nie jest obciążony zadaniami defensywnymi.


Zablokowany