Serie A 16/17 (20): Fiorentina 2-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2017, 23:46

Forza, Allegri nie raz zmianami uratował mecz, nawet ostatnio, ale już nie pamietam w którym spotkaniu, w którym w grudniu jego zmiany przynisły nam odwrót losów meczu.

A tak btw. to co dzisiaj przez te 20 minut dobrego zrobiłRincon? /znaczęcego/
bo nie zauwazylem.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
jaslo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2016
Posty: 21
Rejestracja: 06 listopada 2016

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2017, 23:47

Problemem tej gry jest taktyka. Od dawna 3-5-2 kończy się piachem. Nasza wspaniałą taktykę zna tak naprawdę tylko obrona bo kto z dzisiejszej pomocy czy ataku grał za conte? Kolejna sprawa jest to że brak pomysłu w konstruowaniu ataku. Nie mamy czym zaskoczyć w każdym meczu widać ze oni nie potrafią poklepać piłką tylko klepa w obronie i na skrzydła może coś wrzucimy i igła wsadzi jakimś cudem. Tutaj prosi się o gre 4-2-3-1. Pjaca ma zawalistego pecha bo jest po raz kolejny okradziony z karnego. Ma chęć i potrafi zakręcić obrona przeciwnika.
Pocieszeniem może być ze pkt gubi wielki real a city dostaje prawdziwy łomot od evertonu a united ratuje sędzia.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2017, 23:54

Jaslo,
nie nie mamy czym zaskoczyć, a nie mamy kim zaskoczyć. grę w ofensywie robi tylko Pjanić. Reszta jest od rozbijania ataków destrukcji i przesuwania piłki do Pjanicia albo Dybali, sami nie pójdą na przebój.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Dydux666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Posty: 136
Rejestracja: 27 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 00:01

Tak w ogóle, to bawią mnie ludzie którzy myślą, że wiedzą o drużynie więcej niż Allegri, albo ci, którzy twierdzą, że widzą coś czego nie widzi Allegri. Naprawdę jesteście tak naiwni? Nie zdajecie sobie sprawy z tego ile ludzi otacza trenera klubu takiego jak Juventus?


kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 00:02

CavAllano pisze:
PlanetJuve pisze:Jedyny plus to, że z Lazio nie zagra to beztalencie Sturaro.
A minus taki, że w tym meczu z tego samego powodu nie zagra Sandro. Nie wiem kim my tam zagramy... Asamoah?
Jeśli dojdzie do kolejnego absurdu i zarząd dalej będzie dawał Evrze czas na zastanowienie nad przyszłością a ten przez to będzie 4 mecz poza składem mimo że pobiera pensję to może i nawet Sturaro wyjść


jaslo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2016
Posty: 21
Rejestracja: 06 listopada 2016

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 00:23

Robaku pisze:Jaslo,
nie nie mamy czym zaskoczyć, a nie mamy kim zaskoczyć. grę w ofensywie robi tylko Pjanić. Reszta jest od rozbijania ataków destrukcji i przesuwania piłki do Pjanicia albo Dybali, sami nie pójdą na przebój.
U naszych pomocników widać jakiś strach przed strata piłki. Od graczy pokroju Markiza czy Khediry powinno się wymagać jakiegoś pociągnięcia piłki do przodu. Śmieszy mnie to że igła gdy ma piłkę potrafi więcej z nią zrobić niż nasi pomocnicy. Idealnym przykładem jest dośrodkowanie chyba do cuadrado. Sturaro nie powinien być w Juventusie z jednego prostego powodu: przez większość czasu prowadzimy atak pozycyjny a przy jego każdym kontakcie z piłką sypią się wióry.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 00:39

Widzieliście co powiedział Chiellini po meczu? Zapytany czy nie uważa, że obecna kondycja Juventusu nieco odbiega od tej w zeszłych sezonach, odpowiedział, że rok temu mieliśmy w swoich szeregach Lebrona Jamesa futbolu - Paula Pogbę i byliśmy zespołem lepiej zbalansowanym.

Abstrahując, że poniekąd ma rację (w sensie, że z Pogby żaden Lebron, ale jedynie świetny piłkarz, którego mocno nam brakuje w drugiej linii), to takie alibi jest lekką żenadą i szpilą w Marottę.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 00:55

Dydux666 pisze:Tak w ogóle, to bawią mnie ludzie którzy myślą, że wiedzą o drużynie więcej niż Allegri, albo ci, którzy twierdzą, że widzą coś czego nie widzi Allegri. Naprawdę jesteście tak naiwni? Nie zdajecie sobie sprawy z tego ile ludzi otacza trenera klubu takiego jak Juventus?
Tylko dlaczego zmiany trenerów w wielu drużynach przynoszą wymierne efekty? Bo trenerzy są różni, też i są lepsi, bardziej pasują do danego stylu drużyny i więcej potrafią wycisnąć z piłkarzy.... To banalne.


Chce by Pjaca dostawał tyle szans co Sturaro. To naprawdę zawodnik który wkrótce może być gwiazdą Juve.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 00:58

Bądźmy szczerzy, Pogba to był gracz który potrafił zrobić coś z niczego, huknął jak z armaty, podał na nos, a i w obronie nie był leszczem. Brak kogoś takiego u nas, jak i brak u nas kogoś takiego jak Vidal.

U nas leży całkowicie pomoc i nie pomoże tu ściągnięcie wyróżniającego się Rincona z średniaka ligowego, tylko potrzeba topów. Mieliśmy jedną z najlepszych pomocy w Europie... a teraz meh.. :shock:


jaslo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2016
Posty: 21
Rejestracja: 06 listopada 2016

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 01:00

Vincitore pisze:Widzieliście co powiedział Chiellini po meczu? Zapytany czy nie uważa, że obecna kondycja Juventusu nieco odbiega od tej w zeszłych sezonach, odpowiedział, że rok temu mieliśmy w swoich szeregach Lebrona Jamesa futbolu - Paula Pogbę i byliśmy zespołem lepiej zbalansowanym.

Abstrahując, że poniekąd ma rację (w sensie, że z Pogby żaden Lebron, ale jedynie świetny piłkarz, którego mocno nam brakuje w drugiej linii), to takie alibi jest lekką żenadą i szpilą w Marottę.
Bo Pogba jest kimś kto jest wyjątkowy jak LeBron. W MU chwilę trwało zanim wkomponowali go w taktykę bo chyba każdy wie jaki grał piach na poczatku. Pogba pociągnie drużynę do przodu a w defensywie też radzi sobie dobrze. Ma wspaniałe warunki fizyczne a przy tym jest dynamiczny i nie przewidywalny. Pogba jest przy tym zbyt pewny siebie i na 1 wspaniałe zagranie zesra 5 piłek i co najmniej raz straci głupio piłkę z której będzie kontra. W juve brakuje kogoś kto miał jaja żeby zaryzykować jak Pogba.

W miejsce Pogby dostalismy igłe czyli zawodnika kto potrafi trafić gola z niczego. Problem jest w tym że to jest typowa 9 a nie ktos pokroju skrzydłowego który zrobi rajd przez całe boisko i trafi gola.

Zapowiada się że jeśli odpadniemy z porto to z stołków poleci nasz prezydent z wiadomych względów z naszym trenerem a przy takich czystkach nie skończy się tylko na tych dwóch panach. Spokojnym posady może czuć sie chyba tylko Nedved.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 02:08

Wojtek pisze:Wytłumaczy ktoś dlaczego dziś Pjanic siedział cały mecz na ławce?
Nie :facepalm2: Nie mam pojecia po kiego grzyba Allegri wprowadzil wszystkich napastnikow, jakich mial, a zdjal jedynego pomocnika, ktory mogl zagrac do nich cos fajnego w przod (Markiz) i zatrzymac na lawce jeszcze bardziej kreatywnego Pjanicia... Kanapowy Mirek z puszka piwa w rece by to lepiej taktycznie rozegral.

Gigi dzisiaj jeden z najslabszych meczow w Juve ever. Tyle tylko, ze tych jednych z najslabszych mial juz w tym sezonie ze 3 czy 4.
Pjaca niech gra wiecej i czesciej, bo po tych parunastu minutach nie ma go co oceniac.
Nie wiem za co Dybała chce siodemke na sezon gry.
jaslo pisze:Zapowiada się że jeśli odpadniemy z porto to z stołków poleci nasz prezydent z wiadomych względów z naszym trenerem a przy takich czystkach nie skończy się tylko na tych dwóch panach. Spokojnym posady może czuć sie chyba tylko Nedved.
Czyli prezydenta wykopia, a vice-k zostanie? Niezle rozumowanie... Zreszta Agnielli swoja robote wykonuje bardzo dobrze i powinien pozostac na stanowisku, az do smierci. To Allegri i Marotta kasztania.

My gramy tak: jeden dobry mecz z jakimis slabiakami, ktorym wturlamy 2 czy 3 do jaja, wiec zawodnicy czuja sie miszczami swiata. Nastepny mecz gramy juz slabiej, ale z pomoca boza/sedziego/losu jakos w bolach wygrywamy, wiec kopacze nadal na kozaku. W kolejnym meczu z juz troche lepszym rywalem dostajemy bęcki, bo wiekszosc tych pilkarzy to minimalistyczne <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bez woli walki i charakteru, a wazne sa tylko cyferki na koncie bankowym. I taki cykl sie w tym sezonie ciagle powtarza. Ciekawe ile porazek bedziemy mieli do konca sezonu :think:

PS.
@Farmer - podziwiam Cie, ze jestes na forumie juz grubo ponad 12 lat, a napisales tylko 17 postow. Masz swieta cierpliwosc. Niektorzy (nie bede tutaj wymienial z nazwy :smile: ) uzytkownicy 17 postow bija w pol dnia, a jak jest goracy okres mercato, to w 3 godziny.

PS2.
Chiesa junior na boisku i uswiadamiasz sobie, jaki jestes stary... :sad:
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2017, 02:17 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Dydux666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Posty: 136
Rejestracja: 27 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 02:15

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Dydux666 pisze:Tak w ogóle, to bawią mnie ludzie którzy myślą, że wiedzą o drużynie więcej niż Allegri, albo ci, którzy twierdzą, że widzą coś czego nie widzi Allegri. Naprawdę jesteście tak naiwni? Nie zdajecie sobie sprawy z tego ile ludzi otacza trenera klubu takiego jak Juventus?
Tylko dlaczego zmiany trenerów w wielu drużynach przynoszą wymierne efekty? Bo trenerzy są różni, też i są lepsi, bardziej pasują do danego stylu drużyny i więcej potrafią wycisnąć z piłkarzy.... To banalne.
Tak, rzeczywiście. Tak jak napisałeś - "To banalne". Przyjmijmy że Allegri jest słabym trenerem a Ty widzisz rzeczy których On (według Ciebie) nie widzi. Okazuje się, że w niektórych kwestiach byłbyś lepszym trenerem od niego. Przepraszam bardzo, czy to fake konto Pepa Guardioli? Czy mogę prosić o autograf?


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 02:29

Aha w takim razie Allegri jest najlepszym trenerem we wszechświecie i nikt inny nie miałby lepszego pomysłu na ta drużynę? Czy jeżeli ja widzę że coś na boisku jest źle, to znakiem tego ze mi na oczy padło? Szczere w ogóle Cię nie rozumiem co ty mi chcesz udowodnić? Zresztą co się tak doczepiles do mnie? Mało masz tu osób które mają swoje uwagi co do tego meczu? Czyli skoro ja nie jestem trenerem to znaczy ze nie mam prawa mieć swojej opinii? Czyli jak rozumiem nie mam prawa powiedzieć ze zupa jest za słona bo nie jestem kucharzem?


#cznandj #ripgangsquad :hi:
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 07:15

W tym meczu żaden zawodnik nie potrafił kopnąć prosto piłki, nawet Buffon miał z tym problemy. Jedyny mały plus za ten mecz to Pjaca, reszta to szkoda komentarza.

Ciężko wytłumaczyć coś takiego że naglę każdy zawodnik Juve gra o 1 poziom niżej. Sandro, Buffon, Barzagli, Chiellini (w tym sezonie do meczu z Violą to wymiatał), przecież to są zawodnicy którzy "zawsze" swoje grają, a wczoraj byli spłoszeni jakby grali z Barceloną. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś specjalne treningi "noworoczne" które miały dać w dupę chłopakom po świętach i nowym roku, a mają pomóc w dalszej części sezonu.

Narazie wygląda na to że jeżeli przeciwnikowi chce się biegać + stosuje pressing to z nami wygrywa.

Ciężko będzie Maksowi utrzymać stanowisko po tym sezonie...


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2017, 08:45

Żenujący spektakl w wykonaniu naszych zawodników, szczerze to mi ręce opadały jak to oglądałem, żaden piłkarz nie zagrał przyzwoitego spotkania.


Zablokowany