Serie A 16/17 (16): Torino 1-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
jaslo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2016
Posty: 21
Rejestracja: 06 listopada 2016

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:02

Rugani mistrz! Lemina radził sobie fizycznie, próbował, dobra gra. Pjanic jest dla mnie takim ninja. Nie ma go i nagle strzela gola albo ma asyste. Dybala w tym i poprzednim meczu bardzo przypominał mi swoim stylem gry messiego. Chyba podczas kontuzji oglądał wszystkie jego mecze :D


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:02

Rugani, Dybala Obrazek.

Daniele dla mnie 'man of the match', genialny występ :ok: Igła, mimo dwóch goli, ciągle pod formą. Walczy z samym sobą w prostych sytuacjach. Występ Lichtsteinera poniżej krytyki, zwłaszcza po 65. minucie, kiedy Rugani łatał po nim dziurę n razy. Wejście Leminy na + w stosunku do tego, co wcześniej prezentował Sturaro. Niestety, roi się u nas od drewnokopaczy. Licht, Chiellini, Struraro - jeden pogania drugiego, a u kibica niedzielny obiad podchodzi do gardła, gdy któryś z nich ma piłkę przy nodze w obawie o kiks.

FORZA JUVE! Bardzo cenne i z trudem osiągnięte zwycięstwo :juve:


Obrazek
LukaszJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 stycznia 2011
Posty: 223
Rejestracja: 09 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:03

Lemina pokazał Sturaro jak się gra w piłkę.


Fino alla fine.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:05

TORINO E' BIANCONERA! :dance: Piękne, zasłużone zwycięstwo, odniesione w pięknych okolicznościach. :ok: Rywal robił co mógł, ale to nie jest ten rozmiar kapelusza. Na szczęście Higuain się przebudził i zanotował 2 bardzo ładne trafienia - szkoda mi tej patelni na 3. bramkę, ale i tak świetny mecz Pipity, pokazał klasę i wyraźnie odżył po trafieniu z Dinamo.

Podobał mi się Dybala. To, co zrobił pod koniec meczu ośmieszając 3 rywali - palce lizać.

Mimika kibiców Toro po meczu, ich komentarze w stylu "najbardziej niezasłużone prowadzenie w historii" smakują wyjątkowo. :ok:

Pokonaliśmy rewelację Atalantę, wygraliśmy ciężkie derby, mamy prymat w LM i teraz pozostały 2 cholernie ważne spotkanie - z Romą gramy u siebie, gdzie mamy z nimi fantastyczne statystyki, a potem walka po puchar. Zakończyć rok z przytupem. Liczę jutro na remis między Milanem a Romą.
pumex pisze:Igła, mimo dwóch goli, ciągle pod formą. Walczy z samym sobą w prostych sytuacjach.
Daj już spokój. ;) Przy sytuacjach bramkowych zachował się kapitalnie i wygrał nam ten cholernie ważny pojedynek. Ma strzelać i zdobywać nam punkty. Piękna gra wróci wraz z powrotem Dybali do pierwszego składu.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2016, 17:07 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Pessos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 grudnia 2014
Posty: 156
Rejestracja: 09 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:06

Rugani dzisiaj mi się podobał, niby grał czasami mocno na krawędzi faulu ale walczył i nie odpuszczał.
Dzisiejszy mecz utwierdził mnie w tym że Lemina>Sturaro, Gabończyk ma większy potencjał i to on powinien częściej dostawać szanse.
Higuain cały mecz grał bez szału ale w swoim stylu pokazał klasę, strzelił dwa gole w tym z niełatwej sytuacji :bravo:


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2359
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:07

Zwycięstwo było do przewidzenia. Drugi mecz z rzędu graliśmy z większą niż dotychczas chęcią i mobilizacją.

Rugani świetny. O Sandro nie ma co gadać, bo jest bezapelacyjnie naszym najlepszym piłkarzem od początku sezonu. Brawo dla Mandzukicia za walkę, kilka świetnych zagrań i odbiorów. Higuain - wreszcie zrobił różnicę.

Najgorszy zdecydowanie Lichsteiner, a następnie Sturaro. Ten pierwszy zrobił dla Juve wiele dobrego, ale ten sezon pokazuje, że czas się pożegnać.

Brawo Juve, Turyn jest biało-czarny!


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
JBł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 grudnia 2015
Posty: 133
Rejestracja: 06 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:07

Jest świetnie, będzie jeszcze lepiej. :D
Forza Juve!


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:08

PS. Do kogo Mihajlović krzyczał 'vaffanculo' w 90-tej minucie? :D (nie, nie do mnie)
CavAllano pisze:
pumex pisze:Igła, mimo dwóch goli, ciągle pod formą. Walczy z samym sobą w prostych sytuacjach.
Daj już spokój. ;) Przy sytuacjach bramkowych zachował się kapitalnie i wygrał nam ten cholernie ważny pojedynek. Ma strzelać i zdobywać nam punkty.
Ale ja nawet nie próbuję przeczyć temu, że wygrał nam mecz. Jasne, że to zrobił i chwała mu za to. Dwie kluczowe bramki sprawiają, że to występ zdecydowanie na plus, mało tego - godny zapamiętania. Ale to nie znaczy, że z formą Igły jest już w porządku. Mam wrażenie, że nie do końca tak jest.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:15

Podzielam zdanie tych wszystkich, którzy wyrzucają z klubu Lichtsteinera. Ten gość nieźle mnie "wkurzył" już latem po tych flirtach z interem, a na boisku jest non stop zbędnym balastem. Ja wiem, że Alves też był mocno pod formą, ale Szwajcar to już nie jest ten poziom. Za Conte się wyróżniał, ale byliśmy przecież dużo słabszym zespołem.

Sturaro dzisiaj znośny, ale jednak w dalszym ciągu uważam, że umiejętności tego zawodnika są zbyt niski jak na nasze progi.

Karny na Lichtsteinerze był, przynajmniej moim zdaniem. Zawodnik go po prostu zatrzymał, Stephan nic innego w tej sytuacji zrobić nie mógł. Swoją drogą jak dla mnie Torino powinno było kończyć w 10, bo Kasztan zasłużył na drugą żółtką.


Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:17

Ta inteligencja Dybali i podanie do Pijanica w 90min zamiast strzału :bravo: i gol na 1-3. Niesamowity jest ten chłopak. Bardzo podobał mi się też Rugani i Marchisio.
Torino La siamo noi !!


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:18

Wygrana po 2 golach Higuaina i świetnej akcji Dybali zakończonej golem Pjanicia.

Było nerwowo, wydawało się, że zostanie remis, ale są wywalczone 3 punkty.

I można jedynie wyśmiać komentatorów Elevenu, którzy przez cały mecz gadali: "Grande Torino" a po końcowym gwizdku musieli uznać wyższość "Grande Juve" :rotfl: .

Buffon - przy golu wiele zrobić nie mógł, ale miał udane interwencje;
Lichtsteiner - nie podoba mi się to jego symulowanie, gdzieś zniknął szybki i waleczny Stefan a jest taka "sierota" Stefanek; zimą trzeba ściągnąć Pola Lirolę z Sassuolo a Lichy niech idzie z Khedirą na emeryturę do MLS;
Rugani - to połączenie najlepszych cech BBC (w skrócie: od Barzagliego - spokój w grze, po profesorsku, od Bonucciego wyprowadzanie akcji, od Chielliniego gole zdobywane głową po rzutach rożnych); Allegri powinien od niego rozpoczynać ustalanie składu obrony;
Chiellini - momentami mi się ciśnienie podnosiło jak tracił piłkę (np w 68 minucie) czy robił te niebezpieczne wślizgi tuż przed polem karnym; chociaż asystę przy golu na 1:2 zaliczył;
Alex Sandro - nie był to oszałamiający występ, ale swoje robił na lewej stronie;
Khedira - przyszedł sobie obejrzeć mecz, w sumie miał dobre miejsce obserwacyjne; emerytura w MLS czeka;
Marchisio - bez niego nie mamy pomocy, daj mu Boże zdrowie;
Sturaro - straty, niecelne podania, totalne zagubienie, dobrze, że Max skończył jego męczarnie w 67 minucie, ale mógł wcześniej;
Cuadrado - stać go na więcej, ale zagrał i tak dobry mecz, szczególnie na pochwałę zasłużył, gdy wrócił do obrony na ok 5 minut, gdy Rugani był opatrywany poza boiskiem;
Mandzukić - dobrą grę przeplatał złymi zagraniami, ale nastawienie na mecz miał dobre, bojowe i zaliczył asystę (bardzo mądre podanie); ja oceniam jego występ w pierwszej połowie pozytywnie, w drugiej trochę przygasł;
Higuain - właśnie po to został kupiony, żeby strzelał bramki a nie bawił się w rozgrywanie, chociaż miał dziś tyle okazji, że powinien strzelić przynajmniej 4 gole - skuteczność jeszcze do poprawy, ale i tak wygrał nam ten mecz;

Lemina - wszedł i od razu było widać, że to dużo lepszy gracz niż Sturaro;
Dybala - jest głodny gry i oby zaczął więcej grać, bo robi różnicę, co pokazał przy akcji na 1:3;
Pjanić - na raty, ale gola strzelił, bez niego gra w ofensywie wyglądała gorzej;

Allegri - zmianami poprawił grę drużyny i przyznał się do błędu w postaci Sturaro w pierwszym składzie;

Rocchi - specjalnie się nie można przyczepić do sędziowania, chociaż czasami zagwizdał "pół" faulu a czasem nie dał kartki za "półtora".


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:21

CavAllano pisze:Karny na Lichtsteinerze był, przynajmniej moim zdaniem. Zawodnik go po prostu zatrzymał, Stephan nic innego w tej sytuacji zrobić nie mógł.
Właśnie dlatego, że Licht nie mógł już nic w tej sytuacji zrobić, moim zdaniem karny się nie należał. Szwajcar wypuścił sobie piłkę tak niezgrabnie, że w gąszczu obrońców i tak by do niej nie doszedł nawet bez starcia fizycznego, więc jak to na niego przystało, wpadł wprost w rywala i zaczął aktorzyć.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:23

pumex pisze:
CavAllano pisze:
pumex pisze:Igła, mimo dwóch goli, ciągle pod formą. Walczy z samym sobą w prostych sytuacjach.
Daj już spokój. ;) Przy sytuacjach bramkowych zachował się kapitalnie i wygrał nam ten cholernie ważny pojedynek. Ma strzelać i zdobywać nam punkty.
Ale ja nawet nie próbuję przeczyć temu, że wygrał nam mecz. Jasne, że to zrobił i chwała mu za to. Dwie kluczowe bramki sprawiają, że to występ zdecydowanie na plus, mało tego - godny zapamiętania. Ale to nie znaczy, że z formą Igły jest już w porządku. Mam wrażenie, że nie do końca tak jest.
Jak najbardziej. Mam jednak nadzieję, że od tej pory będziemy oglądać dużo lepszego Higuaina, bo Dybala go w dużym stopniu odciąży. Jak do tej pory sam Argentyńczyk chyba sam nie do końca wiedział, gdzie ma na boisku grać (często się cofał i wspierał Mandżukicia).


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:24

Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami dlatego, mimo przepaści między klubami, wygrać jest je bardzo ciężko a poziom śmiało można porównywać do półfinałowych starć w Lidze Mistrzów. Nie można mieć do nikogo pretensji bo dzisiejszego dnia na boisku widzieliśmy w końcu zespół, który za wszelką cenę chce wygrać. O taki Juventus walczyliśmy w komentarzach od końcówki Sierpnia i mam nadzieję, że taki a nawet jeszcze lepszy Juve będzie towarzyszył nam do końca sezonu zdobywając po drodze wszystko co możliwe. Zwycięstwo, remis czy porażka - Turyn i tak jest biało-czarny :dance:


Obrazek
eastsider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 268
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 17:24

Wpis taktyczny:

Mario drewno, najgorszy na boisku, sprzedać w styczniu.

Od conajmniej dwoch spotkań nie było, pora nadrobić.


Zablokowany