Serie A 16/17 (16): Torino 1-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 19:41

Makiavel pisze:Nie dość, że Dybala indywidualnie to inna połka, niż drewniany Chorwat (choć czasem sęki się przydają, vide dzisiejsza asysta) to jeszcze umożliwia normalną grę koledze z reprezentacji.
Naprawdę tak Ci trudno przełknąć fakt, że Mandżukic zagrał kolejny niezły mecz? To ciągłe nieuzasadnione jechanie po Chorwacie powinno być karane kartką jako spam.

Dwie niewykorzystane sytuacje trochę mu psują notę, ale i tak widać, że Mario jest w gazie. W pierwszej połowie, tak jak mówili komentatorzy, był niemal wszędzie. Poza tym fajnie ciągnął grę i utrzymywał się przy piłce i do tego świetna asysta. Nie zmienia to oczywiście faktu, że do poziomu Moraty nadal mu daleko. :lol:


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 19:50

vitoo pisze:Poza tym fajnie ciągnął grę i utrzymywał się przy piłce i do tego świetna asysta. Nie zmienia to oczywiście faktu, że do poziomu Moraty nadal mu daleko. :lol:
Mnie się gra Mario podoba bardzo - ostatnio walczy dla nas za dwóch, ale powtórki wyraźnie pokazują, że to odegranie do Higuaina przy bramce raczej nie było zamierzone. :smile: Tak poza tym ten gość pozostawia serducho na boisku i zasługuje w ostatnim czasie na oklaski - tylko ślepy by tego nie dostrzegł i nie docenił.

Ktoś ma statystyki Pjanicia z najlepszego sezonu w Romie i te z Juve?
Często na niego psioczyliśmy, ale ostatnio strzela jak na zawołanie, asystami też sypie z rękawa. Jak tak dalej będzie punktował to skończy sezon z życiówką. :ok: Chyba mu już niewiele brakuje. A co dopiero będzie, gdy regularnie będzie grał tak jak z Atalantą. :whistle:


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:04

pumex pisze:
CavAllano pisze:Karny na Lichtsteinerze był, przynajmniej moim zdaniem. Zawodnik go po prostu zatrzymał, Stephan nic innego w tej sytuacji zrobić nie mógł.
Właśnie dlatego, że Licht nie mógł już nic w tej sytuacji zrobić, moim zdaniem karny się nie należał. Szwajcar wypuścił sobie piłkę tak niezgrabnie, że w gąszczu obrońców i tak by do niej nie doszedł nawet bez starcia fizycznego, więc jak to na niego przystało, wpadł wprost w rywala i zaczął aktorzyć.
I tu nie masz racji.

Nie ma czegoś takiego jak 'wpasc na rywala' czy 'i tak by do niej nie doszedł'.


Castan chciał zatrzymać piłkę, lecz mu się nie udało i zrobił ruch który celował w zatrzymanie Szwajcara niezgodnie z przepisami. To jest ewidentny rzut karny.
Stefan mecz mial slaby ale w tej sytuacji nalezal sie mu karny.
Twoja niechęć do niego sprawia że wypaczasz tą sytuacje na jego niekorzyść.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:09

Ostatni sezon w Romie to 10 goli i 12 asyst więc nie takie łatwe zadanie przed nim ;)


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:12

A już ma 6 goli i 7 asyst.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:20

Arbuzini pisze:Ostatni sezon w Romie to 10 goli i 12 asyst więc nie takie łatwe zadanie przed nim ;)
Przecież zrobił już więcej niż połowę z tego, a nie mamy jeszcze nawet półmetka sezonu? ;)


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:24

Adrian27th pisze:
pumex pisze:
CavAllano pisze:Karny na Lichtsteinerze był, przynajmniej moim zdaniem. Zawodnik go po prostu zatrzymał, Stephan nic innego w tej sytuacji zrobić nie mógł.
Właśnie dlatego, że Licht nie mógł już nic w tej sytuacji zrobić, moim zdaniem karny się nie należał. Szwajcar wypuścił sobie piłkę tak niezgrabnie, że w gąszczu obrońców i tak by do niej nie doszedł nawet bez starcia fizycznego, więc jak to na niego przystało, wpadł wprost w rywala i zaczął aktorzyć.
I tu nie masz racji. Nie ma czegoś takiego jak 'wpasc na rywala' czy 'i tak by do niej nie doszedł'. Castan chciał zatrzymać piłkę, lecz mu się nie udało i zrobił ruch który celował w zatrzymanie Szwajcara niezgodnie z przepisami. To jest ewidentny rzut karny. Stefan mecz mial slaby ale w tej sytuacji nalezal sie mu karny. Twoja niechęć do niego sprawia że wypaczasz tą sytuacje na jego niekorzyść.
A niby czemu nie ma czegoś takiego jak 'wpaść na rywala' czy 'i tak by do niej nie doszedł', skoro do tej pory sędziowie niejednokrotnie się tym sugerowali przy podejmowaniu przeróżnych decyzji? Przecież to między innymi tego typu kwestie decydowany o przyznaniu żółtych czy czerwonych kartek np podczas wychodzenia piłkarza na pozycję etc.

Być może nie mam racji z punktu widzenia suchych przepisów, nie wiem, nie studiowałem ich wnikliwie, ale nie rozumiem po co tu dorabiać jakieś teorie odnośnie chęci czy niechęci do Lichtsteinera. Po kibicowsku po prostu uważam, że nie należał nam się karny w tej sytuacji, tak samo jak nie chciałbym, żeby przy podobnym zdarzeniu odgwizdano jedenastkę naszym rywalom.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:27

Makiavel ewidentnie bawi się w adwokata, mam wrażenie ze naoglądał sie sędzia Anna Maria i teraz testuje swoje umiejętności prawnicze. Przeciez dla prawnika punkt widzenia zależy od punktu płacenia. Doktorant, moze wkrotce i prawnik RESPEKT. :prochno: On może wcale tak nie myśleć ze Morata > Mandzukic po prostu przyjal taka linię podejmując wyzwanie i ćwiczy anonimowo. Nie głupie :ok:


Ta drużyna ma ogromny potencjał. Rzecz w tym ze trzeba grać nowocześniejszą piłkę by go wykorzystać. Pjanic na trequa i koniec dyskusji, niesamowity on jest, statystyki super mimo że miał gorszy okres. Tym tempem szybko przegoni w nich Pogbe.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:49

Cabrini_idol pisze:A już ma 6 goli i 7 asyst.
A nie 6 i 6? Licząc z Ligą Mistrzów to miał 12 goli i 13 asyst. Idzie na dobry wynik, ale właśnie robiącego takie liczby zawodnika kupiliśmy :)


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:52

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Makiavel ewidentnie bawi się w adwokata, mam wrażenie ze naoglądał sie sędzia Anna Maria i teraz testuje swoje umiejętności prawnicze. Przeciez dla prawnika punkt widzenia zależy od punktu płacenia. Doktorant, moze wkrotce i prawnik RESPEKT. :prochno: On może wcale tak nie myśleć ze Morata > Mandzukic po prostu przyjal taka linię podejmując wyzwanie i ćwiczy anonimowo. Nie głupie :ok:
Strasznie to głupie co napisałeś.
Prawnik ≠ Adwokat

Prawo może skończyć każdy i dostaje się tytuł prawnika po magisterce. Żeby być adwokatem, to trzeba ukończyć aplikacje co jest bardzo kosztowne (czasowo, pieniężnie no i dużo trzeba poświęcić swoich pieniędzy lub trzeba mieć dzianych rodziców. Ewentualnie trzeba mieć znajomości).
Doktorat z prawa chyba umożliwia w jakiś sposób pominięcie aplikacji, ale nie wiem, nie znam się. (ale tak czy inaczej jesteś dalej prawnikiem nie adwokatem, a konkretniej doktorem prawa.)
Dlaczego podkreślam te rzeczy? Bowiem teraz jest mnóstwo dezinformacji, strony jak demotywatory itp. ogłupiają ludzi fałszywymi informacjami i powodują takie kwiatki:
http://natemat.pl/169519,beata-kempa-mi ... m-zakresie

Do egzaminu zawodowego bez aplikacji może podejść doktor habilitowany. /Vanquish

Btw. nie jestem adwokatem/prawnikiem itp. Nawet bym nie chciał, za to mój kolega dostaję jako aplikant (radca prawny) 1800zł na rękę i do tego musi płacić 6tys zł co pół roku na egzaminy. Więc później się nie dziw, że taki próbuje oskubać Ciebie, jak jego rypią na aplikacji.

Niestety Polska jest jaka jest i liczba studentów jest za wysoka i to stanowczo, przez co mamy takie, a nie inne płace.. Co gorsza wydaje mi się, że nic się nie zmieni, bo Gowin jako współtwórca Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, wątpię żeby chciał ograniczać liczbę studentów.
Osobiście udało mi się uciec, studiowałem kierunek techniczny i wyjechałem z Polski... Co się dziwić w Polsce proponowali mi około 1900zł na rękę, tutaj 1500euro dają na stażu.

Przepraszam za offtopic tak mnie wzięło..

Co do meczu chyba nie ma sensu nic dodawać. Bardzo fajne zmiany Allegriego, cieszy brak kontuzji i dalsza walka.
Cały czas martwi mnie casus Lichego. Trenujemy typa interowi, bo prawdopodobnie nie będzie chciał zmienić kraju, a mediolan niedaleko.

Bardzo ważne było to zwycięstwo patrząc, że jutro Roma zagra z Milanem i jeżeli Roma zwyciężyłaby przy naszym remisie/porażce, mogłoby to się różnie odbić na psychice przy następnym spotkaniu. Moglibyśmy nawet stracić 1 miejsce. Tak to zawsze mamy ten 1pkt bezpieczeństwa, przy ewentualnej porażce.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2016, 20:54 przez Aleexxx, łącznie zmieniany 1 raz.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:54

Arbuzini pisze:
Cabrini_idol pisze:A już ma 6 goli i 7 asyst.
A nie 6 i 6? Licząc z Ligą Mistrzów to miał 12 goli i 13 asyst. Idzie na dobry wynik, ale właśnie robiącego takie liczby zawodnika kupiliśmy :)
Dokładnie, 6 i 6.
https://www.whoscored.com/Teams/87

Te asysty to każdy portal zlicza inaczej ale ja uważam, że whoscored najbardziej rzetelnie to liczy.

edit:
Cabrini_idol pisze:Oficjalne konto Juve :
mówi że ma 6 goli i 7 asyst. Oczywiście licząc wszystkie rozgrywki.
W Serie A z Cagiari Sampdorią oraz dwie z Atalantą. W LM po jednej z dynamem na wyjeździe i u siebie.
Kto znajdzie siódmą asystę o której mowa na oficjalnym koncie Juve to stawiam piwo :D
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2016, 21:02 przez leniup, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 20:56

Oficjalne konto Juve :
mówi że ma 6 goli i 7 asyst. Oczywiście licząc wszystkie rozgrywki.


Obrazek
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 21:04

Forma rośnie u naszych zawodników, a tu trzeba będzie się za niedługo zbierać na przerwę świąteczną. Widać, że zgranie u naszych pomału zaczyna się uwidaczniać. Solidny Rugani i ten Dybala... matko jak ja tęskniłem za tym graczem. Człowiek widzi jak on tylko prowadzi piłkę i ma to ochotę oglądać w nieskończoność. Niesamowity zawodnik, obyśmy go utrzymali w drużynie jak najdłużej.

Mandzukic znów walczący i robiący grę, wcale mu się nie dziwię, że mógł poczuć się trochę niesprawiedliwie zdjęty z boiska, ale jak taki gracz jak Higuain strzela gola w meczu, to się go zostawia i daje mu szansę na strzelenie kolejnego gola. Allegri to zrobił i miał rację. Higuain mógł strzelić dziś więcej bramek. Miał jeszcze 2 fajne okazje, ale zrobił swoje i dał nam te 3 pkt. więc nie będę psioczył.

Aż szkoda, że trzeba tydzień czekać na kolejny mecz.

Jutro losowanie :juve:
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2016, 01:30 przez koki90, łącznie zmieniany 2 razy.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 21:27

leniup pisze:Kto znajdzie siódmą asystę o której mowa na oficjalnym koncie Juve to stawiam piwo :D
Według transfermarkt z Cagliari 2.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2016, 21:31

super mecz w naszym wykonaniu, taki też wynik obstawiałem. Nie wiem nawet jak stracili, to miałem przeczucie, że wygrają. Jak widać zawodnicy kupieni nie jako za cenę Pogby spłacją się, bo łącznie strzelili 14 goli w Serie A oraz 4 w LM :bravo:


Zablokowany