Serie A 16/17 (15): JUVENTUS 3-1 Atalanta

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 10:51

Co do naszej wczorajszej formacji. W obecnym zestawieniu nie ma innej opcji niż grać 4312.

Raz, Pjanic grając wyżej wygląda o wiele lepiej co przełożyło się na kilka key passów. (btw, Pjanic kręci nadal statystyki :whistle: wczoraj plus dwa do asyst, ktoś zna jego kanadyjkę z tego sezonu ? ).

Dwa, pomimo braku czwartego do brydża w pomocy, to grając 4312 minimalizujemy słabość Sturaro, maskujemy ją właśnie biegającym Marchisio i Khedirą obok niego. Oczywiście widać jak na dłoni, że Juve potrzebuje dwóch piłkarzy do środka pomocy, dwóch na poziomie Khediry, Marchisio. Z pary Lemina - Sturaro, oczywiście wolałbym widzieć bardziej zaawansowanego technicznie Leminę.
Nie jestem znawcą rynku zimowego :prochno: i nie wiem kto mógłby przyjść do ŚP, szczególnie zimą. Może rynek francuski, portugalski ? Nie wiem, ale dwóch ludzi do pomocy potrzebnych jest na wczoraj.

Trzy, Rugani, on musi grać, musi. Każda minuta na boisku daje mu pewność siebie bo umiejętności ma. Lichy nie nadaje się już do Juve, irytuje mnie niesamowicie. Prawa strona jest do poprawienia w wakacje.

Cztery, napad. Tutaj nie martwiłbym się, Igła znowu zacznie strzelać, świeży Dybala już jest w blokach startowych a Mandzu jest super opcją na ,,gdyby coś z pierwszą dwójką ''.


No i najważniejsze, ZAANGAŻOWANIE. Widać wczoraj było, że przy pełnym zaangażowaniu, w lidze nie ma nikt z nami szans. Tutaj już Maxiu musi nad tym popracować bo w tym sezonie pełne zaangażowanie widziałem w 2-3 meczach.. a mamy grudzień.


Obrazek
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 11:04

Cabrini_idol pisze:(btw, Pjanic kręci nadal statystyki :whistle: wczoraj plus dwa do asyst, ktoś zna jego kanadyjkę z tego sezonu ? )
Wg. transfermarktu 5 bramek i 6 asyst. Wszystko w 16 meczach. Liczę LM i Serie A. Gdy odejmiemy rozgrywki europejskie, to w 11 meczach strzelił 4 bramki i zaliczył 5 asyst. Imponująca statystyka.

Reasumując: double - double jest kwestią czasu. Nie zmienia to jednak faktu, że cyferki nie grają i jak na razie Pjanić lekko zawodzi. Nie zawodzi tym, że jest leniem i nie angażuje się w grę(z czego słynął w Romie), bo w tym aspekcie nie można mu nic zarzucić. Widać, że się stara i mu zależy. Problemem jest jego branie odpowiedzialności za siebie. Ale wierzę, że wszystko przyjdzie z czasem. Nie tacy piłkarze potrzebowali więcej czasu na aklimatyzacje. ;)


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 11:07

Tak wam zależy na przełamaniu Higuaina, a wczoraj miał sytuacje by gola strzelić tak btw. :whistle:
jarmel pisze:Przecież ostatnie miesiące to już poziom Amauriego jak nie gorzej, a grał bo niestety musiał przez kontuzje argentyńczyków.
Pewnie dlatego Allegri rozważa wariant z dwoma Argentyńczykami i Chorwatem na boisku.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2016, 11:28 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 11:25

jarmel pisze:Przecież ostatnie miesiące to już poziom Amauriego jak nie gorzej, a grał bo niestety musiał przez kontuzje argentyńczyków.
Skoro Mandzukić, który ostatnio dużo strzela to poziom Amauriego to jaki poziom ostatnio prezentuje Igła? Rasiaka?! Żeby nie było, nie mam nic do Igły i nic mu nie zarzucam, ale Mandzu w listopadzie był lepszy od niego, i grudzień też zaczął lepiej.

Mandzu zagrał świetne spotkanie i znowu strzelił, i jeszcze te interwencje w obronie :bravo: Brakuje mi trochę goli Higuaina, ale zapewne wróci do strzelania jak wróci Dybala, czyli już być może w środę.

Jedziemy dalej, FORZA! :juve:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 11:41

wagner pisze:
jarmel pisze:Przecież ostatnie miesiące to już poziom Amauriego jak nie gorzej, a grał bo niestety musiał przez kontuzje argentyńczyków.
Pewnie dlatego Allegri rozważa wariant z dwoma Argentyńczykami i Chorwatem na boisku.
To ty nie wiesz, że Allegri to nieudacznik i się na niczym nie zna? :roll:


Fajnie by było częściej oglądać 4312 z Dybalą, Igła i Pjanicem z przodu.
Rugani musi grać w każdym meczu.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2359
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 12:54

Ma ktoś jakiś obszerniejszy skrót meczu bo wczoraj mogłem tylko 30 minut obejrzeć ?
dawid91 pisze:
Sila Spokoju pisze:Ma ktoś jakiś obszerniejszy skrót meczu bo wczoraj mogłem tylko 30 minut obejrzeć ?
http://www.fullmatchesandshows.com/2016 ... l-match-2/
Dzięki :ok:
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2016, 14:08 przez Sila Spokoju, łącznie zmieniany 1 raz.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 13:23

Wojtek pisze:Brakuje mi trochę goli Higuaina, ale zapewne wróci do strzelania jak wróci Dybala, czyli już być może w środę.
Tylko co wtedy ze strzelaniem bramek przez Dybalę? Po co Allegri przekazał na siłę rolę Dybali Higuainowi? Po co Allegri wymaga od cofniętego napastnika głębokiego cofania się, rozgrywania piłki i gry defensywnej? Podobny problem był już z Tevezem tyle, że Tevez był w odbieraniu piłek i pressingu bardziej efektywny od Dybali. Ale też w wielu akcjach był gdzieś z tyłu i brakowało go na swojej nominalnej pozycji.
Sila Spokoju pisze:Ma ktoś jakiś obszerniejszy skrót meczu bo wczoraj mogłem tylko 30 minut obejrzeć ?
http://www.fullmatchesandshows.com/2016 ... l-match-2/


FORZA JUVE!!!
eastsider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 268
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 13:30

Mario to jest kocur. Niestety betonowy łeb Allegriego nie daje mu rozwinąć wszystkich atutów. Jeszcze za nim zatęsknicie.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 13:59

Od jakiegos czasu Mandzukic jest naszym najlepszym napastnikiem. Chlop zlapal forme i wyglada o klase lepiej niz Higuain. Pan 90 baniek moglby sie zebrac do kupy, bo mine ma jak zbity pies a 'zastepowanie Dybali' go nie usprawiedliwia. Sytuacje ma...
Okazuje sie, ze srodek zorganizowany wokol dwojki Marchisio-Pjanic jednak potrafi cos zagrac. Tak trzymac, teraz chuchac i dmuchac - nie ma juz czasu na kontuzje.
Wygladalo to dobrze, ale bez podniety. Chlopcy z Atalanty wyszli chyba dosc obsrani.
Licze na to, ze Dybala jest w formie. Przed kontuzja biegal jak kurczak bez glowy. Tymczasem zespol pokazuje, ze istnieje zycie bez Dybali i teraz pileczka jest po jego stronie.
Kessie wygladal slabo, moze Marotta juz mu namieszal w glowie?:)

Taktyki rodem z JP daja rade :D. Sevilla zalatwiona, Atalanta tez. Choc umowmy sie, ze Atalanta to nie jest rywal dla Juventusu (z calym szacunkiem dla ich tegorocznych osiagniec).

PS fajny meczyk Milan-Crotone. Beniaminek ostro walczy.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 14:13

Garreat pisze:Sevilla zalatwiona, Atalanta tez. Choc umowmy sie, ze Atalanta to nie jest rywal dla Juventusu (z calym szacunkiem dla ich tegorocznych osiagniec).
Szczerze? Jeśli Juventus gra swój mecz, na wysokich obrotach, z zaangażowaniem i jakością jak wczoraj, to w tej lidze nikt nie stanowi dla nas zagrożenia. Włoscy kibice innych klubów się podpalają, że w meczach z nami rywale kładą się na murawie ( :rotfl: ), a prawda jest taka, że jeśli mamy swój dzień pozbawiamy ich wszelkich argumentów. Atalanta trafiła nas nas w możliwie najgorszym dla siebie momencie, bo byliśmy rozjuszeni po tym, co zaprezentowaliśmy w Genui. Ten zespół od dłuższego czasu bił wszystkich jak leci i to w bardzo ładnym stylu, a wczoraj nie mieli nic do powiedzenia i to było bardzo wymowne. Tu nie ma żadnego przypadku. Dość powiedzieć, że gdyby nie bramkarz gości, który spisywał się przednio, wywieźliby co najmniej 5 w plecy.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 15:19

CavAllano pisze:Szczerze? Jeśli Juventus gra swój mecz, na wysokich obrotach, z zaangażowaniem i jakością jak wczoraj, to w tej lidze nikt nie stanowi dla nas zagrożenia.
Ameryki nie odkryłeś ;). Gramy na drugim biegu, a jesteśmy liderem nie męcząc się przy tym zbytnio. Atalanta jak na włoskie realia jest bardzo ciekawą drużyną, młoda z aspiracjami, grająca przyjemny dla oka football o czym przekonać się musiała tydzień temu Roma, która ma ambicje realnie zagrozić Juve w walce o mistrza. Na dzień dzisiejszy sami dla siebie jesteśmy zagrożeniem, chociaż myślę że będzie to ostatni taki sezon i za rok będzie już ciężej(?)(ciekawiej?) za sprawą Simeone. Jednak to dyskusja przyszłości i w innym dziale ;)


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 21:36

Garreat pisze:Od jakiegos czasu Mandzukic jest naszym najlepszym napastnikiem. Chlop zlapal forme i wyglada o klase lepiej niz Higuain. Pan 90 baniek moglby sie zebrac do kupy, bo mine ma jak zbity pies a 'zastepowanie Dybali' go nie usprawiedliwia. Sytuacje ma...
Już się powoli zaczynałem zastanawiać, czy tylko ja to widzę. Igła prezentował się poniżej oczekiwań i możliwości jeszcze jak Dybala był zdrowy. Granie jako cofnięty napastnik na pewno utrudnia mu strzelanie goli, ale nie można powiedzieć, że nie ma ku temu dogodnych sytuacji. Po prostu ich nie wykorzystuje.


nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2016, 22:47

Cabrini_idol pisze:Co do naszej wczorajszej formacji. W obecnym zestawieniu nie ma innej opcji niż grać 4312.

Raz, Pjanic grając wyżej wygląda o wiele lepiej co przełożyło się na kilka key passów. (btw, Pjanic kręci nadal statystyki :whistle: wczoraj plus dwa do asyst, ktoś zna jego kanadyjkę z tego sezonu ? ).

Dwa, pomimo braku czwartego do brydża w pomocy, to grając 4312 minimalizujemy słabość Sturaro,
,

No właśnie o to cho, że grając jak napisałeś faktycznie mamy 4 pomocników we sirotku, co ewidentnie sprzyja naszemu kradziejskiemu transferowi nr 4 z tegorocznego mercato. Jak dla mnie to Pjanić zagrał wczoraj świetne zawody.
Ciekaw jestem jak to poukładać. Załóżmy, że jesteśwa we styczeń. I przyszedł p. Witsel.
Wychodzi winc Witsel, Markizji i Kedira. Przede niemi Pjanić. I na przedzie kto? Dybala po kontuzjoni? Igłain per 90 milioni? Czy Madżukicia, któren we listopadzie and decemberu jak na razie najlepszem naszem napastkiniem est?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Zablokowany