Serie A 16/17 (14): Genoa 3-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 13:33

Arbuzini pisze: Interpretuj to jak chcesz, ale sztab od przygotowania fizycznego zatrudniany jest przeważnie razem z trenerem.
Czyli na poważnie uważacie, że Allegri obwozi się po klubach z amatorami a w całym spisku udział bierze również Moratta oraz Agnelli, którzy dają mu przyzwolenie na sabotaż? Co więcej, cała trójka nie korzysta z porad Juvepoland, co do wymiany sztabu i tym samym potwierdza tę teorię?

Rozumiem również, że jak np. Ancelotti w Bayernie ma teraz 7 kontuzjowanych graczy i zajechał niezniszczalnego Vidala to również świadczyć to może o jakimś sabotażu?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 13:39

Arbuzini pisze:Pirlo gasł już za Conte, każdy kolejny sezon miał słabszy i odszedł w wieku 35 lat. Natury nie oszukasz. Vidal grał na takim poziomie już dużo wcześniej, a także później. Trochę czasu mu zajęło zanim odbudował się w Bayernie. Marchisio rozegrał jeden z najlepszych sezonów w życiu, lepszy miał może tylko pierwszy za Antka. Co Ty za historie tworzysz?
Marchisio rozegrał ten sezon, o którym piszesz, głównie w roli registy a nie b2b, o czym pisałem ja. Absolutnie nie zgodzę się, że Vidal za Conte był tak permanentnie pod formą jak za czasów Maxa. Z Pirlo masz rację - wiek na pewno robił swoje. Biorąc pod uwagę całą formację, chyba nigdy za czasów Allegriego nie nawiązała swoją dominacją do czasów Conte.
Bukol87 pisze:
Arbuzini pisze:Interpretuj to jak chcesz, ale sztab od przygotowania fizycznego zatrudniany jest przeważnie razem z trenerem.
Czyli na poważnie uważacie, że Allegri obwozi się po klubach z amatorami
Ja myślę, że to wina podmokłych terenów w Vinovo, tudzież cmentarzyska pod boiskami treningowymi. Nie wiem, w każdym razie jednym wielkim przypadkiem jest, że sytuacja z Milanu Allegriego ma swoje odzwierciedlenie w Juventusie Allegriego.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2016, 13:44 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
TheDreamer

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 112
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 13:43

@Bukol87, oczywiście że nikt nie uważa, że jest to sabotaż, to tylko zwykły pech, że tam gdzie Allegri i jego banda to tam co sezon same kontuzje, patrz Milan, patrz Juventus.

Chyba jednak jest coś nie tak, skoro rok temu było z 30 czy 40 kontuzji mięśniowych a w tym sezonie znów robi się ciekawie.

Masz racje, Dybala to baran bo zdecydował się kopnąć piłke, mógł rzucić ją ręką, może by nie było kontuzji, a Bonucci mógł sobie usiąść zamiast walczyć o piłkę :) To ich wina, że w ogóle grają w sport gdzie używa się głownie nóg :) Mam pomysł, zakażmy im kopać i biegać, może wtedy nie będzie tak źle ? :)


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 13:45

pumex pisze:Ja myślę, że to wina podmokłych terenów w Vinovo, tudzież cmentarzyska pod boiskami treningowymi. Nie wiem, w każdym razie jednym wielkim przypadkiem jest, że sytuacja z Milanu Allegriego ma swoje odzwierciedlenie w Juventusie Allegriego.
Ależ jaki przypadek? Spisek i sabotaż!

A pumex w 2012 roku pisał tak :)
pumex pisze:Padoin wypada z gry na prawie miesiąc ze względu na uraz mięśnia. Niedobrze się dzieje, tfu, tfu. Jeszcze się sezon dobrze nie zaczął, a u nas już więcej urazów niż w całym zeszłym sezonie.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2016, 13:46 przez Bukol87, łącznie zmieniany 1 raz.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 13:45

Interpretuj to jak chcesz. Ja uważam, że jak w każdym zawodzie - są słabi, są średni, są fachowcy i są geniusze. Oceniam tylko po wynikach pracy i od razu widać, że jest różnica pomiędzy tym co prezentują ludzie Conte lub sztab w Napoli a tym co obecnie obserwujemy w Juventusie. Zresztą dla nas wcale nie jest to jakoś specjalnie nowe zjawisko, mieliśmy tylko małą przerwę, kiedy trenował nas Antek.

Bayern?
I tak od wielu lat. Może z jakimiś przerwami, ale to klub, który musi mieć wręcz przeładowaną kadrę świetnymi zawodnikami, bo tyle mają kontuzji.


Juvefanatp

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2007
Posty: 213
Rejestracja: 20 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 13:51

Bukol87 pisze:Czyli na poważnie uważacie, że Allegri obwozi się po klubach z amatorami a w całym spisku udział bierze również Moratta oraz Agnelli, którzy dają mu przyzwolenie na sabotaż? Co więcej, cała trójka nie korzysta z porad Juvepoland, co do wymiany sztabu i tym samym potwierdza tę teorię?
Koleś od przygotowania fizycznego w sztabie Allegriego, pracuje z nim od czasów Cagliari i wszędzie, zawsze bije się na koniec sezonu o pierwsze miejsce w lidze pod względem liczby urazów mięśniowych, czasami deklasując resztę. W tym samym czasie Sarri w Napoli, mając podobne obciążenia meczowe nie doznaje urazów tego typu wcale, podobnie było u Conte, gdzie mięśniówki były incydentalne. No, ale oczywiście możemy powiedzieć, że to zwykły przypadek i to, że Milan i Juve Allegriego, zawsze mają całe formacje w szpitalu, to sześcioletni zbieg nieszczęśliwych okoliczności.

Nie mówiąc już o tym, że wszelkie kontuzji mięśni zazwyczaj powstają w wyniku jakiegoś większego obciążenia typu sprint, ekwilibrystyczna pozycja itp. Od spokojnego truchtu nic się nie dzieje, ale mięśnie dobrze przygotowanego zawodnika w tych wyjątkowych sytuacjach, zamiast się natychmiast nadrywać, to wracają do naturalnego stanu i nikt nawet nie pamięta, że zawodnik strzelał z połowy boiska.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2016, 13:58 przez Juvefanatp, łącznie zmieniany 1 raz.


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 13:54

Juvefanatp pisze:
Bukol87 pisze:Czyli na poważnie uważacie, że Allegri obwozi się po klubach z amatorami a w całym spisku udział bierze również Moratta oraz Agnelli, którzy dają mu przyzwolenie na sabotaż? Co więcej, cała trójka nie korzysta z porad Juvepoland, co do wymiany sztabu i tym samym potwierdza tę teorię?
Koleś od przygotowania fizycznego w sztabie Allegriego, pracuje z nim od czasów Cagliari i wszędzie, zawsze bije się na koniec sezonu o pierwsze miejsce w lidze pod względem liczby urazów mięśniowych, czasami deklasując resztę. W tym samym czasie Sarri w Napoli, mając podobne obciążenia meczowe nie doznaje urazów tego typu wcale, podobnie było u Conte, gdzie mięśniówki były incydentalne. No, ale oczywiście możemy powiedzieć, że to zwykły przypadek i to, że Milan i Juve Allegriego, zawsze mają całe formacje w szpitalu, to sześcioletni zbieg nieszczęśliwych okoliczności.
Wrzuć mi taki raport sześcioletni dotyczący kontuzji z analizą porównawczą i typem kontuzji.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 14:08

pumex pisze:
Arbuzini pisze:Pirlo gasł już za Conte, każdy kolejny sezon miał słabszy i odszedł w wieku 35 lat. Natury nie oszukasz. Vidal grał na takim poziomie już dużo wcześniej, a także później. Trochę czasu mu zajęło zanim odbudował się w Bayernie. Marchisio rozegrał jeden z najlepszych sezonów w życiu, lepszy miał może tylko pierwszy za Antka. Co Ty za historie tworzysz?
Marchisio rozegrał ten sezon, o którym piszesz, głównie w roli registy a nie b2b, o czym pisałem ja. Absolutnie nie zgodzę się, że Vidal za Conte był tak permanentnie pod formą jak za czasów Maxa. Z Pirlo masz rację - wiek na pewno robił swoje. Biorąc pod uwagę całą formację, chyba nigdy za czasów Allegriego nie nawiązała swoją dominacją do czasów Conte.
Marchisio zagra jakoś dwa razy więcej spotkań jako b2b niż jako regista. Vidal zawodził już za Conte, a Max z braku laku wystawiał go bardzo często jako trequartistę, gdzie słaba forma była jeszcze bardziej widoczna. Możliwe więc, że za Allegriego wypadał ogólnie słabiej, ale po odejściu z Juve przez długi czas prezentował się równie mizernie więc doszukiwanie się tutaj winy Maxa jest trochę na siłę. Tym bardziej, że wiadomo jakie podejście do zaleceń lekarzy miał Chilijczyk i z tego powodu pożegnano go bez żalu.
Formacja pomocy nie prezentowała się już tak dobrze, jak za Conte i tutaj nie będę się spierał, ale mając na uwadze, jak wiele wtedy zależało od Pirlo to nie sądzę żeby Antek miał mieć jakieś wyraźnie lepsze wyniki w tym względzie. Ogólnie zespół wyglądał lepiej, mieszanie taktyk 352 i 4312 było świetnym rozwiązaniem i Allegri wprowadził do naszej gry to, co za Conte praktycznie nie istniało - skuteczną grę za kontry.
Wiem, że to było dawno, nasza droga do finału LM nie wygląda teraz może jakoś imponująco, ale nie znaleźliśmy się tam z przypadku, a wcześniej nie udawało się nam nawet osiągnąć analogicznego rezultatu w LE.
pumex pisze:Ja myślę, że to wina podmokłych terenów w Vinovo, tudzież cmentarzyska pod boiskami treningowymi. Nie wiem, w każdym razie jednym wielkim przypadkiem jest, że sytuacja z Milanu Allegriego ma swoje odzwierciedlenie w Juventusie Allegriego.
Vifono nie cieszy się zbyt dobrą sławą więc może coś być na rzeczy. Jak przyszło większe obciążenie meczami to za Conte też zaczęły pojawiać się urazy. Na ile to mieściło się w normie to ciężko mi stwierdzić. Nie wykluczałbym tak całkiem, że z tą miejscówką może być coś nie tak. Choć to oczywiście dywagacje zupełnie obok tego co się dzieje u nas za pracy Allegriego.


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 14:39

@Arbuzini

Za Ciro/DelNeriego tez doszukiwano sie winy Vinovo:
http://www.juvepoland.com/news.php?id=15191

Pozniej zdaje sie byla jakas interwencja w tej sprawie, ale tak naprawde to przyjscie Conte ze swoim sztabem i jego treningi daly rezultaty. Przykladowo:
"With Conte, it was back-breaking both in training and in games," Quagliarella told Mediaset television. "The intensity was so high, and you could see that also in our games. He is phenomenal in the way he prepares you tactically.

"There were a lot of rules to adhere to -- if he gave us a day off, we weren't allowed out of Turin. He got angry very often -- very, very often."
Cos wiecej:
https://www.joe.co.uk/sport/pic-antonio ... ough/75546
@Bukol87
Czemu nikt nie chce zaczac dzialac? Moim zdaniem zwolnienie 5/10 ludzi ze sztabu medycznego to nie taka bagatela. Musza im zaplacic odstepne i inne <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, a to kosztuje, a pewnie nikt nie chce placic/przyznac sie do porazki. Tylko wydaje mi sie, ze malo kto rozumie jakie to wazne z punktu psychologicznego pilkarzy, ktorzy wydaje mi sie boja sie grac z leszczami, bo im sie cos stanie. Patrz przypadek Pereyry, odszedl z Juve i gra jak szalony po tak dlugich nieobecnosciach.

Dodatkowo to ludzie Allegriego. Nie wiadomo jakby zareagowal, po ich zwolnieniu.


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 14:53

Aleexxx pisze: Czemu nikt nie chce zaczac dzialac? Moim zdaniem zwolnienie 5/10 ludzi ze sztabu medycznego to nie taka bagatela. Musza im zaplacic odstepne i inne <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, a to kosztuje, a pewnie nikt nie chce placic/przyznac sie do porazki. Tylko wydaje mi sie, ze malo kto rozumie jakie to wazne z punktu psychologicznego pilkarzy, ktorzy wydaje mi sie boja sie grac z leszczami, bo im sie cos stanie. Patrz przypadek Pereyry, odszedl z Juve i gra jak szalony po tak dlugich nieobecnosciach.

Dodatkowo to ludzie Allegriego. Nie wiadomo jakby zareagowal, po ich zwolnieniu.
Ok. Jeśli wierzysz w takie rzeczy na takim poziomie, to nie widzę pola do dyskusji. Pozdrawiam.


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 15:13

Samo centrum J|Medical zatrudnia 132 lekarzy itd. itp. Dodatkowo jest wiecej jak 10 ludzi(nie dam rady sprawdzic na juventus.com, bo cos nie dziala: http://www.juventus.com/it/squadre/prim ... /index.php, mozna tylko cos wyszukac na: http://www.transfermarkt.com/juventus-t ... verein/506 ) w sztabie przygotowania do sezonu, wiec podejrzewam, ze robienie jakichkolwiek zmian w ciagu sezonu byloby ciezkie.

Mowisz, ze Ci wyzej nie widza problemow, alez widza. Nawet probowali zareagowac:
http://www.juvepoland.com/news.php?id=34155

Jak widac, troszke sie poprawilo, bo Khedira jeszcze zyje, ale nie jest jeszcze pefrekcyjnie, bo widac, ze niektorzy sa slabo przygotowani motorycznie, a wrecz tragicznie.


Juvefanatp

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2007
Posty: 213
Rejestracja: 20 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 15:16

Bukol87 pisze:Wrzuć mi taki raport sześcioletni dotyczący kontuzji z analizą porównawczą i typem kontuzji.
Przykro mi, ale nie jestem w stanie tego zrobić. Wątpię, żeby gdzieś istniał taki dokument, a dla mnie samego jest to zdecydowanie zbyt czasochłonna praca. Faktem natomiast jest, że taki raport byłby genialny dla tej dyskusji. Trzeba też uwzględnić, że niektóre kontuzje niemięśniowe, również powstają w wyniku złego przygotowania. Pamiętam, jak pewien specjalista opowiadał przy okazji zerwania wiązadeł Theo Walcotta, że przemęczone mięśnie mają często na tyle spóźnioną reakcję, że nie zdążają odpowiednio się napiąć, co właśnie może prowadzi do kontuzji.
W każdym razie problem w Milanie był bardzo poważny i co sezon skarżono się na liczne problemy (LINK, LINK2, a tutaj jest powiedziane, że w sezonie 11/12 odnieśli 71 urazów!). Obecne u nas, w porównaniu do tego co mieliśmy z Conte, też jakbyśmy znajdowali się w innym świecie.

Chciałbym odnieść się jeszcze trochę do Pjanicia. Ja tam się na nim nie zawiodłem, oglądałem Romę przez ostatnie lata na tyle często, by wiedzieć jaki styl gry ma ten zawodnik. Obecnie znajduje się w słabej formie, ponieważ nie przeplata 1 dobrego spotkania z 3 słabymi, ale nawet jak mu się polepszy do tego co grał w Rzymie, to nadal powinien nie brać większego udziału w narzucania tempa gry, a większość zagrożenia kreować po stałych fragmentach, od święta dorzucając coś ekstra w normalnym czasie. Oczywiście miałem nadzieję na zmianę wraz z przyjściem do nas, ale zawodnicy mogą być chimeryczni w młodości a wychodzi na to, że takie stare "Vucinicie" już tacy są i nie ma co liczyć na ich zmianę.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 15:26

Bukol87 pisze:
Alexinhio-10 pisze: Bukol :lol: jesteś genialny... Mou w Porto i Interze miał lepszy skład niż Max w Juve ? Przy składzie Milanu z Carlo też można by postawic = do Juve tego z trzech ostatnich sezonów.
WOW!
Dida - Alessandro Costacurta , Alessandro Nesta, Paolo Maldini (kap.), Kacha Kaladze - Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo , Clarence Seedorf, Rui Costa - Andrij Szewczenko, Filippo Inzaghi

Porównaj sobie ten skład, który miał Ancelotti na tle ówczesnych rywali w Lidze Mistrzów i porównaj sobie skład Juve w ostatnich dwóch sezonów na tle Barcy, Realu czy Bayernu. Zakończmy dyskusję, bo lewitujesz.

Jedyna rzecz, z którą się mogę zgodzić to fakt, że Mou z Porto osiągnął coś ponad stan. Podobnie jak Allegri dochodząc do finału LM.

Sezon 2014/2015. Wygrane w dwumeczach z Realem i Borussią to geniusz taktyczny Allegriego i do dzisiaj powinieneś jako kibic Juve całować go po d...
Jesteś Chłopie niereformowalny. Miałem dać choć jeden przyklad, dałem dwa. Ok z drugim się nie zgadzasz, a dalej nie przyznałeś mi racji.

Może Milan miał trochę silniejszy skład i mimo że np. Barza, Kielon i Bonu to czołówka obecnych obrońców, to jednak Maldini i Nesta to była klasa. Ok zostawmy to. Więc mamy Porto i Inter, chyba że powiesz, że Inter miał wtedy też lepszy skład...

Co do kontuzji to trzeba być upośledzonym, żeby nie zauważyć analogi w plagach kontuzji w dwóch zespołach, prowadzonych przez tego samego trenera na przestrzeni paru sezonów.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 15:47

Nie wygląda to dobrze. Akurat ci co prezentowali się ok to są kontuzjowani lub świeżo po, a patałachy siedzą zdrowe. Masakra z tymi kontuzjami. Kolejna. Max powinien zmienić swoich lekarzy bo to już przesada. Za Antka chyba tylko na początku było trochę kontuzji bo się chłopaki docierali,a potem było już spoko.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 15:48

Bukol87 pisze: Rozumiem również, że jak np. Ancelotti w Bayernie ma teraz 7 kontuzjowanych graczy i zajechał niezniszczalnego Vidala to również świadczyć to może o jakimś sabotażu?
Vidal sie dojechal na kadrze.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Zablokowany