Serie A 16/17 (12): Chievo Verona 1-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:01

Wygrywamy w wielkich bólach po golach Mandzukicia (świetna asysta Cuadrado) i Pjanicia z wolnego. Lichy dał się wyprzedzić i musiał faulować w polu karnym a Buffon każdego karnego nie obroni...

Po pierwszyj połowie myślałem, że Mandzukić jest pewnym kandydatem do pudła kolejki, ale po drugiej połowie dołaczyli do niego Stauraro i Cuadrado. Po pudle Sturaro to nawet Nedved wyszedł :rotfl: .

Mieliśmy szczęście, że się udało wygrać a i sędzia stykowe sytuacje gwizdał dla nas. Pjanić niech tylko strzela wolne, bo gra kiepsko.

Allegri i zmiana Higuain --> Evra :angry:


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:02

3 punkty są :)

Brawa dla Maxa za zmiany, bo dzięki nim wygraliśmy. Gdyby nie wszedł Evra za Igłę moglibyśmy tego nie dowieźć.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2016, 18:07 przez albertcamus, łącznie zmieniany 2 razy.


Flas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 59
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:02

Pjanic po strzeleniu bramki zaczął grać jak zupełnie inny piłkarz - więcej spokoju i przede wszystkim pewności siebie. Swoją drogą męczyliśmy się strasznie, ale tych sytuacji bramkowych jednak trochę mieliśmy - Mandzukić, Higuain, Sturaro, Cuadrado - oby był to dobry prognostyk.


Morgesztern

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2014
Posty: 452
Rejestracja: 15 lipca 2014

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:03

albertcamus pisze:3 punkty są :)
Mecze z takimi ogórami są po ty żeby np. Igła podwyższył swój dorobek strzelecki. 3 pkt to powinna być normalność. Takie moje zdanie.


Obrazek
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:05

Kolejne poziomy żenady osiągnięte. Jeszcze tylko Cuadrado udupić i Allegri osiągnie guano nirwane. :spiteful:


:allegri: na śmietnik
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:06

Zamiatamy problemy pod dywan po raz n-ty. Spokojna rozczochrana, wypełzną w Sewilli :papa:

Cóż więcej napisać? Generalnie jest sympatycznie - strzelamy na 1:2 i kwadrans przed końcem przechodzimy do rozpaczliwej obrony wspartej zmianą Higuaina (swoją drogą występ marzeń) na Evrę. Przeciwko Kjewo. Boże :facepalm: Należałoby jeszcze wspomnieć o świetnej postawie Lichtsteinera. Rysiu, super podanie w poprzek w 63-ciej minucie, jeszcze lepsze ustawienie i interwencja 3 minuty później :hellyes:

PS. Panowie komentatorzy z Eleven, z całym szacunkiem, ale nazywanie Panicza księciem Turynu doprowadza mnie do porzygu. Z niego taki Il Principino jak z Hernanesa Il Capitano :lol:

PS2. Jeszcze mam olbrzymią potrzebę pochylić się nad Sturaro. W sumie ciekawi mnie historia, jak ten chłopak trafił do świata futbolu i czemu akurat tam, a nie na przykład do fabryki nawozów czy huty szkła :think: Przecież jemu piłka jest kompletnie obca, obchodzi się z nią jak niegdyś Mateja z nartami. Ja wiem, że czasem zdarza się tak, że Rafał Mroczek jest nazywany aktorem a Sturaro piłkarzem, ale wypadałoby, żeby w takim klubie jak Juventus, rzekomo aspirującym gdzieś tam hen daleko, ukrócić tego typu absurdy.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:07

Takie zwycięstwo nie może cieszyć. Mamy 3 punkty, odjechaliśmy Napoli na dobre, ale co z tego - mamy pełne prawo, by wymagać od tego zespołu o wiele więcej. W tej słabiutkiej lidze nawet tak fatalna gra pewnie zapewni nam mistrza. Do LM z czymś takim nawet nie ma co startować, bo będzie wstyd. Ludzie wydają ciężko zarobione pieniądze, by jeździć za nimi na mecze, a ci treningi traktują zdaje się jako spotkania towarzyskie. Mają czas na to, by nagrywać spoty dla Jeepa czy innej Fify, ale zapominają tak naprawdę, po co są w tym klubie. Allegri będzie pewnie zadowolony - punkty się zgadzają, a on "formę buduje na później". Wygrana tego nie zmieni i w dalszym ciągu uważam, że to skandaliczny występ i niegodny takiego klubu jak nasz.

Max to chyba jednak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> - w dalszym ciągu stawia na Hernanesa, który tylko przeszkadza i nie daje zespołowi kompletnie nic. Potem mamy olbrzymie problemy, skoro z własnej woli gramy 10 na 11. Czy trener nie widzi, że takimi decyzjami szkodzi jedynie temu zespołowi?

Pociesza chyba jedynie to, że Pjanić, mimo słabej gry od początku sezonu, ma bardzo dobre statystyki (biorąc pod uwagę jego wcześniejsze dokonania). Na formę Nedveda też nieco czekaliśmy. Póki co o tyle dobrze, że Bośniak swoim błyskiem ratuje nam 3 punkty (przy tym pierwszym rzucie wolnym byłem spokojny o finał tej akcji, podobnie jak za czasów Pirlo). Szkoda akcji Cuadrado, który niczym Messi ośmieszył całą obronę, po czym nie trafił na pustą bramkę. "Dokonań" Sturaro chyba nawet nie ma co komentować - miał 3 piłki, który powinien zamienić na bramki (w 2 z nich już na pewno). Komedia.

W lidze przewodzimy, mamy sporą przewagę, ale na tym wózku odpadniemy w LM już w 1/8. Chyba, że coś się zmieni, ale póki co nic na to nie wskazuje.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:09

Gdyby pomocnicy odbywali czasami treningi strzeleckie to wynik byłby nawet efektowny. ;)
Czy naprawdę chęć ciągłej poprawy i granie czegoś więcej niz ślimacze tempo i miliardy podań za plecy jesienią nie zaowocowałyby większą jakością na wiosnę w LM? Przed oczami staje mi Juventus 1:0 FC autorstwa Capello, wiadomo jak się kończyło.

PS 30 sekund do końca, klepiemy na połowie rywala, piłkę dostaje Hernanes i dziesięć sekund później wielki kocioł w naszym polu karnym i pretekst do drugiej jedenastki dla gospodarzy. :smile:
On nawet zagrał przyzwoite spotkanie ale za każdym razem musi wypracować sytuację rywalowi.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1702
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:10

Pjanic tym strzalem uratowal swoj wystep.
Nie no, cos tam sie dzialo w drugiej polowie. Niewykorzystane sytuacje Higuaina, Sturaro i Cuadrado to jakis dramat. Tego ostatniego sie nie czepiam, bo znow byl kluczowy. Niestety zagral 90 minut - w nastepnej kolejce pewnie lawka...
Po zejsciu grubego udalo sie w krotkim czasie stworzyc pare sytuacji. Wbiegajacy srodkiem Sturaro czy Cuadrado stanowili wieksze zagrozenie niz nasze 90 baniek. Nie musi strzelac co kolejke, ale musi pokazywac zaangazowanie i gre lepsza jak lord Bendtner.


cinek_uk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 grudnia 2004
Posty: 308
Rejestracja: 23 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:12

Co z barzaglim? Widziałem tylko ze na noszach...złamanie? Więzadła? :cry:


Gigi + Alex + Pavel + Camor + Treze = Juventus
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:18

Szkoda, że nie mamy więcej takich piłkarzy jak Cuadrado. Największe kluby mają właśnie takich szybkich, robiących wiatr a u nas od czasu Nedveda, Camoranesiego nie ma takiego na światowym poziomie. Cuadrado do tej dwójki daleko, ale czasem daje rade. Jest jeszcze teraz Pjaca, którego talent może wystrzelić. Bayern ma Robbena, Coste, Riberiego i przede wszystkim to oni zrobili różnicę w naszych dwóch ostatnich dwumeczach z nimi (Costy w pierwszym nie było). Dziwię się, że od 2013 roku praktycznie nic się u nas pod tym względem nie zmieniło. No ale tak, 3-5-2 wymaga usposobionych defensywnie skrzydłowych i tacy piłkarze jak Cuadrado są pomijani w mercato. Później się ludzie dziwią, że Juventus gra statycznie... Na Serie A to wystarczy, ale w Europie trzeba mieć więcej elementów zaskoczenia.

Cuadrado, Pjaca wypadają i ciekawe kto będzie ciągnął tą grę.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2016, 17:20 przez dawid1897, łącznie zmieniany 1 raz.


FORZA JUVE!!!
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:20

Bawi mnie hateing na Sturaro, bo chciałem tylko przypomnieć, że Khedira zmaścił w pierwszym meczach sezonu z 5 takich sytuacji, ale ogólnie był zachwyt nad Samim jaki to wielki piłkarz, w jakiej wielkie formie, a grają w zasadzie podobnie, żeby nie powiedzieć to samo.

Nie chcę więcej Lichego widzeć w 3osobowym bloku obronnym bo się na to nie nadaje. Dziwi mnie naglę niechęć Maxa do wstawiania Ruganiego, który mimo wszystko dużo więcej daje spokoju w obronie niż Stefan. Czas Lichego niestety się skończył i jego pobyt tutaj nie jest już potrzebny.

Nasz atak żenująco. piękne przyjęcia Pipity czy Mandzura, wygląda to po prostu słabo. I dzisiaj przekonali mnie do tego, żeby oprócz wyników wymagać przynajmniej poprawnej gry. Przez pierwszą połowe kopaliśmy się po czole. Po strzeleniu bramki do tego wróciliśmy.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:23

cinek_uk pisze:Co z barzaglim? Widziałem tylko ze na noszach...złamanie? Więzadła? :cry:
Allegri poinformował po meczu, że wyskoczył mu bark, ale został nastawiony.

Allegri po meczu - to było dobre spotkanie także pod względem technicznym. Jestem zadowolony. Brawo minimalisto. :ok: Pozdro za zmianę Evra-Higuain. :lol:


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:25

Robaku pisze:Nasz atak żenująco. piękne przyjęcia Pipity czy Mandzura, wygląda to po prostu słabo. I dzisiaj przekonali mnie do tego, żeby oprócz wyników wymagać przynajmniej poprawnej gry. Przez pierwszą połowe kopaliśmy się po czole. Po strzeleniu bramki do tego wróciliśmy.
Nie wyszło im po jednym przyjęciu i już hejt. :ok:

Mandzukic akurat dzisiaj zaliczył dobre zawody. Higuain słabo, ale też nie miał znowu ciekawych sytuacji. Jedną sam na sam przy której obrońca prawie zdjął z niego koszulkę, no ciężko było coś tam zrobić. Messi to to nie jest, żeby wziął trzech na pełnej szybkości i strzelił bramkę. Pjanic strzelił bramkę z wolnego, ale poza tym gra jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Coraz bardziej jestem rozczarowany jego postawą, chyba mu się powrót do klubu pokroju Romy marzy.
CavAllano pisze:Allegri po meczu - to było dobre spotkanie także pod względem technicznym. Jestem zadowolony. Brawo minimalisto. :ok: Pozdro za zmianę Evra-Higuain. :lol:
:ok:
Przecież to był ostatni mecz przed przerwą na reprezentacje. Zamiast wystawić najlepszy skład i pojechać to Chievo 3:0 to on oszczędza tych piłkarzy. A później sie dziwić jak przyjdzie odrobić straty i nie będziemy potrafili tego zrobić. Jak się jest minimalistą i nie uczy zespołu strzelać bramek słabeuszom ligi to tak jest. Logiki za dużo w tym nie widzę.

Chociaż trzeba przyznać, że po tej zmianie zrobiło się ciekawiej na boisku :think:
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2016, 17:28 przez dawid1897, łącznie zmieniany 1 raz.


FORZA JUVE!!!
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2016, 17:27

Co do Sturaro to ja bym się tam jakoś szczególnie nie czepiał o te sytuacje. Dobrze, że je ma, bo takich wejść pomocników w pole karne w stylu Vidala dawno nie było. Ostatnio Khedira robił coś takiego w kilku pierwszych spotkaniach i na tym się skończyło. Pragnę zauważyć, że wiele fauli po których mieliśmy groźne rzuty wolne (dziś) i rzut karny (z Lyonem) były właśnie na nim. Z piłką przy nodze to jednak jest kryminał i tutaj nie liczę na jakąś szczególną poprawę. Ze skutecznością jednak zdecydowanie może być lepiej.

Widać, że jak chcemy to potrafimy. Byłem zdziwiony, że do końca walczyliśmy o 3 bramkę. Wyglądało to jakby te kilka niewykorzystanych setek nieźle zagrało nam na ambicji.

Ciężko się nasz Juventus ogląda, ale nie sposób nie docenić faktu, że wygraliśmy dziś w dość kiepskim zestawieniu w pomocy, gdzie nasz najkreatywniejszy pomocnik Pjanić obudził się dopiero po strzeleniu gola.

Nie rozumiem też hejtu na zmianę Higuaina na Evrę. 10 minut do końca, Argentyńczykowi nic nie wychodziło (wiem, że i tak mieliśmy mało z gry), a z dwójki naszych napastników to jednak Mandzukic wyglądał dziś lepiej. Przypominam, że nie mamy aktualnie do dyspozycji więcej napastników.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2016, 17:32 przez koki90, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany