Serie A 16/17 (7): Empoli 0-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 13:32

KOMENTUJ MECZ JUVE NA FANPAGE LUB TWITTERZE JUVEPOLAND!


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:21

To się Empoli posypało.

Igła - klasa i skill. Przy golu nr 1 Mandzu pewnie nie oddałby tak dobrego strzału z lewej nogi, a przy stracie obrońcy gospodarzy Morata zapewne podpaliłby się i zmarnował setkę. Jest Higuain i wykorzystał 2/2. Szkoda, że w 100% sytuacji mózgu zapomniał Lemina, bo mógł wyłożyć Argentyńczykowi patelnie dającą hattrick.

Leo po tych przepychankach chyba lekko się zagotował, bo 2 razy w ciągu kilku sekund wyszedł z niego Babolucci.

Od Sandro zawsze oczekuję więcej (bo wiem, że potrafi) i dał radę wykładając piłkę Dybali. W drugiej połowie też był 2-3 straty, ale już nie tak karygodne.

Piszcie co chcecie, mnie podobał się występ Cuadrado. Może i jeździec bez głowy, ale dzisiaj zaimponował mi swoją pracą dla drużyny. Nie pamiętam kiedy ostatnio jeden piłkarz Juve zaliczył tak wiele dobrych wyjść na pozycję (naliczyłem przynajmniej 10), by ułatwić partnerom zagranie piłki. Nie oszukuję się, że Kolumbijczyk ma jakieś wybitną umiejętność ustawienia się. Po prostu fizycznie tyrał w tym meczu jak wół, byle pokazać się na jak najdogodniejszej pozycji. Swoim poruszaniem się wypracowywał przewagę nad obrońcami przeciwnika i z powodzeniem uwalniał się z pod opieki pilnującego go rywala.

Kapitalna odpowiedź Cuadrado na zarzuty o braku ruchu w przednich formacjach. Oby częściej i oby więcej zawodników tak wystawiało się kolegom w poszukiwaniu piłki.

Pjaca jeszcze nie jest w TOP50 najlepszych zawodników Europy :prochno:

Gdyby połączyć pierwsze 45 min z Sassuolo, z drugą połową tego meczu to wyszłoby spotkanie idealne w wykonaniu Starej Damy :D
Ostatnio zmieniony 02 października 2016, 14:23 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:23

Co tu się dzieje. Nie wprowadzamy żadnych obrońców, atakujemy po strzeleniu bramki... Max chyba wziął sobie do serca co nieco. :)

Szkoda, że Pjaca przeważnie wchodzi, jak mecz jest już zabity i nikomu nie chce się grać. Ale i tak propsy dla trenera, że daje sporo szans młodemu Chorwatowi. :ok:


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:23

Szybki nokaut w 5 minut! :bravo: Szkoda, że Lemina nie podał do Pajcy w sytuacji jak był sam na sam, egoista!

Wynik po dzisiejszym meczu powinien wyglądać tak : Empoli vs Juventus 0:6 (0:2) :prochno:

Świetne zwycięstwo, brawo Igła! brawo Paulo ;)

FORZA JUVE!!


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:23

No i pięknie, chociaż szkoda że Hat-Tricka pierwszego Gonzalo nie trafił, szkoda też tej sytuacji Pjacy, Cuadrado niech skuteczność poprawi. No ale 3-0 w wyjazdowym meczu napawa optymizmem. Higuain to dobra inwestycja 7 kolejek 6 goli - robi wrażenie. No i Dybala przełamał się, tym razem w lidze. Pjaca to magik, szkoda tylko że nasza gra po jego wejściu bardziej siadła, bo mógłby sobie chłopaczyna pograć trochę.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:26

Przez 60 minut graliśmy chyba naszą najgorszą piłkę w tym sezonie. Taki piłkarski Michael Bay a la Premier League- szybko, atrakcyjnie i bez sensu. Na szczęście udało się to uspokoić i jest, na pozór, łatwe zwycięstwo.

Świetne wejście Leminy, kolejne dobre spotkanie Hernanesa. Nie wiem, czy Gabończyk nie jest w tym momencie w lepszej formie od Samiego.
Szkoda, że Mario nie podawał do Higuaina, byłby hattrick.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:27

Obrazek

grazie Juve!
to tyle z pozytywów.
Wygranych się nie sądzi, ale przez większą część meczu gramy jakbyśmy byli wykastrowani. Drużyna 3-4 klasy gorsza, a gramy jakbyśmy mieli na przeciw siebie faworyta do wygrania ligi... No ale może takie były założenia taktyczne Maxa, chociaż często mam wrażenie, że gdyby zapomnieć o taktyce i rzucić tym facetom piłkę i kazać się nią cieszyć, efekty byłyby dużo lepsze.


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:35

Takich wyników oczekuję od tego Juve. Gdyby dwóch panów trafiło do siatki w pierwszej połowie przy stuprocentowych sytuacjach, to bym wściekł się, że nie postawiłem kuponu, bo w typerze miałem do przerwy 0:2, a do końca meczu 0:5, a więc by pasowało.
Higuain to jest klasa, takiego killera potrzebowaliśmy. Cieszę się też, że Dybala trafił do siatki i ma pierwszego gola w Serie A w tym sezonie. Na plus też Pjaca, jest coraz bliżej swojego pierwszego gola i to już tylko kwestia czasu.
Wrócił Sturaro, co też powinno napawać optymizmem, bo to jednak zawsze dodatkowa opcja w pomocy.
Nie wiem, o co chodziło Cuadrado na koniec meczu, o co się pruł do zawodnika Empoli, ale widać że coś iskrzyło. Może był podirytowany faktem, że nie wykorzystał ani jednej dogodnej sytuacji. Bo owszem, pracował dzisiaj dużo, ale niestety - nic z tego nie było, jak trochę niewykorzystanych okazji.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:35

Ciekawe o co poszło po końcowym gwizdku Cuadrado? Jakaś przepychanka była. On taki bojowy?

Lemina jak najbardziej ma potencjał. Na niego powinien Max stawiać a nie na Sturaro - od którego znacznie więcej daje Hernanes.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:46

Zapomniałem wspomnieć o Hernanesie. Dobry mecz. Oczywiście nie obyło się bez głupich fauli i niegroźny strat, ale ogólnie spotkanie całkiem pozytywne. Nie wiem czy zauważyliście, ale w końcu Brazol nie spowalniał akcji. Nie bawił się w te swoje przekładanki czy obroty wokół własnej osi. Ładne przerzuty, szybka gra. Oby tak dalej.

To samo się tyczy Leminy. Im dalej w sezon, tym lepiej. Widać, że chłopak ma sporą wiarę we własne umiejętności. Max również mu ufa i od razu widać dobre występy. Przed sezonem mówiło się, że mamy trzech pewniaków w pomocy i trzech rezerwowych. Jeżeli Gabończyk(szkoda, że Afryka) nadal będzie się tak rozwijał, to chyba zyskamy dodatkowego pomocnika, który zacznie pukać do pierwszego składu. Lubie typa, ale niech zgoli tę imitację zarostu. :prochno:


Obrazek
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:48

Można było wygrać ten mecz 2 razy wyżej biorąc pod uwagę liczbę okazji jakie mieliśmy, ale z wyniku 0:3 też się cieszę.

Wrócił Sturaro, to też cieszy.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 14:49

jackop pisze: Szkoda, że w 100% sytuacji mózgu zapomniał Lemina, bo mógł wyłożyć Argentyńczykowi patelnie dającą hattrick.
przy pustej bramce nie stał przypadkiem Pjaca?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 15:00

albertcamus pisze:
jackop pisze: Szkoda, że w 100% sytuacji mózgu zapomniał Lemina, bo mógł wyłożyć Argentyńczykowi patelnie dającą hattrick.
przy pustej bramce nie stał przypadkiem Pjaca?

Tak to był Pjaca. Lemina dał fajną zmianę ale Allegri powinien mu powiedIeć co nieco za tą sytuację.


Po pierwszej bramce kamiń spadł mi z serca no już bałem aię pięknego 0-0.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 15:05

Druga linia
Cuadrado nie jest idealny, ale z trójki on, D.Alves i Lichtsteiner chyba najbardziej pasuje mi do tego naszego obecnego 3-5-2. Druga linia w postaci:
A.Sandro [25] - Pjanic [26] - Marchisio [30] - Khedira [29] - Cuadrado [28]
Wygląda dość pewnie. Najsłabszym ogniwem wydaje się zdrowie Khediry. Przed każdym z nich jeszcze parę sezonów gry na wysokim poziomie. Do częstej rotacji w tej formacji mamy też Leminę [23] i D.Alvesa [33]. Powinien dojść jeszcze ktoś pewniejszy niż Asamoah i Hernanes. Witsel ok, ale on byłby takim bardziej doświadczonym Sturaro, a nam trzeba kogoś bardziej twórczego.

Atak
Takiego killera jak Higuain nie mieliśmy od czasów Trezeguet'a. Pjaca to talent czystej wody. W ogóle nasz atak w tym sezonie prezentuje się na papierze najlepiej od czasów, gdy Del Piero rywalizował o miejsce w składzie z Ibrą. Pierwsza para: Dybala-Higuain, druga para: Pjaca-Mandzukic. Gigantyczny postęp w porównaniu do czwórki: Giovinco, Vucinic, Matri i Quagliarella.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 października 2016, 15:10

SKAr7 pisze:Przez 60 minut graliśmy chyba naszą najgorszą piłkę w tym sezonie. Taki piłkarski Michael Bay a la Premier League- szybko, atrakcyjnie i bez sensu. Na szczęście udało się to uspokoić i jest, na pozór, łatwe zwycięstwo.
Ktoś musi płakać, żeby cieszyć się mógł ktoś :smile: Mnie się podobało bardziej niż kierowanie połowy podań w poprzek lub do tyłu i oglądanie jednej (1) sytuacji podbramkowej co 25 minut #MęczenieBuły #KontrolowanieMeczu
Poprostu pisze:
albertcamus pisze:
jackop pisze: Szkoda, że w 100% sytuacji mózgu zapomniał Lemina, bo mógł wyłożyć Argentyńczykowi patelnie dającą hattrick.
przy pustej bramce nie stał przypadkiem Pjaca?
Tak to był Pjaca. Lemina dał fajną zmianę ale Allegri powinien mu powiedIeć co nieco za tą sytuację.
Mój błąd. Wydawało mi się, że to Igła wbiegał, a przy okazji zmylił mnie realizator pokazując Gonzalo łapiącego się za głowę po tej sytuacji ;)

Cieszy powrót Sturaro. Co do postawy Hernanesa (jak nie dotyka piłki w meczach z ogórkami, to jest ok) i Leminy - ja się wstrzymuję. Nadal mam w pamięci "transfer" milenium czyli (krótki) powrót do zdrowia Asy i jego jeden (1) przyzwoity występ, po którym wszyscy eksperci od 'mercato 10/10' uznali, że mamy kompletny środek pomocy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany