Serie A 16/17 (5): JUVENTUS 4-0 Cagliari

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2520
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 19:23

Yaro417 w temacie meczowym z Interem pisze:
Jacky pisze:
Arbuzini pisze:Marchisio w środku > Pjanić w środku.
Racja. Tylko, ze Pjanic na b2b jest po prostu za slaby w defensywie.
Nie mogę się z tym zgodzić. Przecież Pogba w defensywie też nie był jakimś specjalnym tytanem pracy. Co prawda Pogboom ma genialne warunki fizyczne, ale zobacz jak radził sobie na Euro, czy teraz w MU, kiedy gra typowego DM'a. To nie jego pozycja. On powinien grać jako b2b z dużym nastawieniem na ofensywę. Pjanić idealnie wpisuje się w te schematy. Teraz właśnie kogoś takiego potrzebujemy, mamy go w składzie, ale niestety nie potrafimy tego wykorzystać. Allegri niestety kopiuje błędy Deschampsa i Mou. Oby się w porę opamiętał i to przed powrotem do gry Marchisio. Po wtóre, przecież Pjanić prawie całą karierę gra właśnie jako b2b i jak do tej pory dawał radę na tej pozycji, zaś rzekome braki w defensywie przez Ciebie przywołane jakoś mu w tym nie przeszkadzały.
No jak dla mnie Pogba przy Pjaniciu, to prze-kot defensywy :smile: ale nie bede oszukiwal, ze sledzilem gre Bosniaka w Lyonie. W Romie wiadomo jak gral i dlatego hokejowe wyniki Rzymian nie dziwia, co przy dobrej defensywie i w takiej druzynie jak Juventus, jest niedopuszczalne.
Arbuzini chyba mial racje - MVPP juz nie istnieje i nie ma raczej sensu wtlaczac w tamte schematy innych pilkarzy, bo i tak nie zatrybi to jak wtedy. Trzeba cos pokombinowac z ustawieniem i najrasadniejszym byloby chyba 4-3-1-2. Ale bez zdrowych Markiza i Sturaro nie ma co sie w to bawic. A najlepiej jeszcze Witsela miec w odwodzie. Awizowane na Cagliari 4-3-3 wyglada spoko, ale tylko na Cagliari i im podobnych.
Kicek7 pisze:Fajnie, że jest Pjaca i Cuadrado, ale z drugiej strony Asamoah i Evra.
Ja to sie dziwie, ze nie ma Lichta. Bo w 4-3-3 Alves na tej samej stronie z Pjaniciem :think:
Btw. na grafice, ktora wkleil Kicek7 stoi, ze mecz poleci na: Sky Sport 1HD i Calcio 1HD oraz na Premium Sport HD, wiec jakas telewizja go pokazuje.
Poprostu pisze:Dużo czasu poświecił, także Hernanesowi który prawdopodobnie zagra jutro
Wybaczcie moi mili, ale ten to akurat lepszy niz jechany Asamoah wcale, a wcale nie jest :eusa:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 19:37

Następna fanaberia Maxa w postaci Cuadrado w środku ? To może Buffona dać do środka skoro taka bieda tam a Hernanesa do bramki skoro w środku nic nie potrafi wskórać i tylko szkodzi. :facepalm:
Jutro będzie 0-0, zaprawdę powiadam Wam bo choć zawsze bronię Maxa to zaczyna mnie drażnić i działać wbrew logice.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 19:41

Evra, Khedira i Benatia niepowołani na mecz. Sturaro pierwsze powołanie w tym sezonie jednak Allegri zaznaczył, że obecnie słabo u niego z formą. Praktycznie wszyscy we Włoszech są przekonani o napadzie Igła- Dybala jutro, jednak nie wykluczone jest nawet dołącznie do tej dwójki Pjacy który miałby grać z Paulo za plecami Gonzalo. :think:


trayor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2007
Posty: 181
Rejestracja: 28 lipca 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 19:42

Cieszę się, że Rugani wyjdzie od początku, fajnie, że Cuadrado ma spore szanse na grę. Jeśli potwierdzą się plotki o trójce Cuadrado, Higuain, Pjaca z przodu to super, jestem bardzo ciekawy jak by to wyglądało. Dybala potrzebuje ławki, gra praktycznie cały czas od początku sezonu. Wygranie najbliższych trzech spotkań to obowiązek by poprawić swoją pozycję w Serie A i LM.


Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 20:10

Poprostu pisze:Evra, Khedira i Benatia niepowołani na mecz. Sturaro pierwsze powołanie w tym sezonie jednak Allegri zaznaczył, że obecnie słabo u niego z formą. Praktycznie wszyscy we Włoszech są przekonani o napadzie Igła- Dybala jutro, jednak nie wykluczone jest nawet dołącznie do tej dwójki Pjacy który miałby grać z Paulo za plecami Gonzalo. :think:
Oby to nie oznaczało kontuzji Khediry, bo leżymy....

Według oficjalnej strony Khedira ma "odpoczywac", oby to była prawda, ale troche się boję, dziwna sytuacja...

Rugani - super, że zagra, ale jak chce od początku zobaczyc Pjace, jak nie z Cagliari to kiedy ? :prochno:


Zero szacunku dla Pogby
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 20:46

Olek1987 pisze: Oby to nie oznaczało kontuzji Khediry, bo leżymy....

Według oficjalnej strony Khedira ma "odpoczywac", oby to była prawda, ale troche się boję, dziwna sytuacja...

Allegri na konferencji powiedział, że da odpocząć Khedirze bo ten zagrał 7 meczów bez przerwy co już dawno mu się nie zdarzyło :C Także nie panikuj.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 21:25

alessandro1977 pisze:Następna fanaberia Maxa w postaci Cuadrado w środku
Conte dawał tam Gacka oraz Pepe i całkiem dobrze to działało. Skrzydłowi w roli środkowych pomocników to rzecz wręcz powszechna w obecnym futbolu.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 22:19

Skoro nie zagra Khedira to można za niego wstawić Pjace i zmienić ustawienie na 4-3-1-2. To miało być docelowe ustawienie Maxa, które przecież już się sprawdziło w 2015 roku. Przód Dybala Higuain i za nimi Pjaca pomoc z Asa z PRAWEJ STRONY POMOCY (Max to do Ciebie, mam nadzieję, że to czytasz ! :prochno: ) Lemina i Pjanić. Obrona z Alvesem (jeśli jest zdrowy) Bonu Rugani Sandro. Wtedy przenosimy ciężar rozegrania bardziej do przodu i na boki. Nie będzie trzeba oglądać Asamoaha czy Leminy próbujących rozgrywać tylko skupionych na ubezpieczaniu Pjanicia i bocznych obrońców. Tak bym to widział, ale Maxiu pewnie się boi, bo dwóch nominalnych obrońców z dwoma Dm-ami to mało :doh:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 22:42

Arbuzini pisze: Conte dawał tam Gacka oraz Pepe i całkiem dobrze to działało. Skrzydłowi w roli środkowych pomocników to rzecz wręcz powszechna w obecnym futbolu.
Jeżeli chodzi o Gacka i Pepe to w swoich poprzednich klubach przed Juve grywali często bliżej środka a ich charakterystyka jest taka, że ciągnie ich do środka odkąd pamiętam. Cuadrado to inny tym zawodnika, typowy skrzydłowy, którego nie widać nigdy w środku ale niech będzie jak piszesz - oby to wypaliło a narzekamy najwyżej po meczu.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 23:05

Pepe grającego na prawym skrzydle i często schodzącego do środka jakoś za bardzo nie pamiętam ;)

Nie twierdzę, że Cuadrado nadaje się na etatowego środkowego pomocnika, ale podejmujemy dość słabego przeciwnika na swoim terenie, a Kolumbijczyk to dobry piłkarz z genialnym wyszkoleniem technicznym. Okoliczności sprzyjają takim eksperymentom, a skoro Juan ma zostać z nami na dłużej, chyba warto poszukać mu też innych ról niż prawe wahadło/skrzydło.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 23:12

OK są powołani.
Bez Samiego, Benatii i Evry - skręcone kostka albo kolano, nie pamiętam.
Wraca za to SS.
Czyli ciśniemy Sandro kolejny raz. Fajnie chyba, że może Maxiu będzie cisnął przy 3-5-2 Cuadrado i Kwadwo. No zobaczymy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 23:12

Jeżeli chodzi o Pepe to w Udinese grał na każdej pozycji pomocy czyli jako prawy, środkowy a nawet lewy. Jeżeli dobrze pamiętam to huknął nam nawet bramkę po rajdzie lewym skrzydłem ;)
A już jako zawodnik Juve w meczu z Napoli 3-3, przy bramce na remis ciężko było mi zidentyfikować na jakiej pozycji grał. Ale Kolumbijczyka poza prawą stroną to nie widziałem szczerze powiedziawszy.


Obrazek
cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 23:45

Szkoda, bo pewnie nie będę mógł jutro zobaczyć tego meczu, a zapowiada się co najmniej eksperymentalnie :P Po remisie z Sevillą i porażce z interem musimy zdobyć trzy punkty, mam nadzieję że niedzielna porażka zadziała na naszych jak pamiętna przegrana z Fiorentiną 4:2, kiedy do przerwy prowadziliśmy bodajże 2:0. Forza Juve!


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2016, 23:52

alessandro1977 pisze:Jeżeli chodzi o Pepe to w Udinese grał na każdej pozycji pomocy czyli jako prawy, środkowy a nawet lewy. Jeżeli dobrze pamiętam to huknął nam nawet bramkę po rajdzie lewym skrzydłem ;)
A już jako zawodnik Juve w meczu z Napoli 3-3, przy bramce na remis ciężko było mi zidentyfikować na jakiej pozycji grał. Ale Kolumbijczyka poza prawą stroną to nie widziałem szczerze powiedziawszy.
Kolumbijczyk w Fiorentinie Montelli grał na każdej pozycji, chyba tylko oprócz bramki i środka obrony. Aczkolwiek facet jest zbyt dynamiczny i chaotyczny by próbować go w środku, najlepiej sie czuje przy linii. 4-3-3 z Pjacą u Juanem na skrzydłach to jest coś co chciałem zobaczyć od samego pocżątku. :D


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 00:42

Chodziło mi o to, że jak Pepe grał na prawej stronie to raczej trzymał się tego skrzydła i nie schodził do środka. Inna na drugiej stronie boiska.
Baczu pisze:Kolumbijczyk w Fiorentinie Montelli grał na każdej pozycji, chyba tylko oprócz bramki i środka obrony. Aczkolwiek facet jest zbyt dynamiczny i chaotyczny by próbować go w środku, najlepiej sie czuje przy linii. 4-3-3 z Pjacą u Juanem na skrzydłach to jest coś co chciałem zobaczyć od samego pocżątku. :D
To, że akurat jest dynamiczny to chyba nic złego. Poza takim rozwiązaniem, jedyni kandydaci do gry w środku pola jacy pozostali to Asamoah i Hernanes. O nich za wiele dobrego powiedzieć nie można i też raczej nie wprowadzą ładu w pomocy ;) . Nie dziwi mnie, że Allegri kombinuje po swojemu.


Zablokowany