Serie A 15/16 (28): Atalanta 0-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 17:49

Łukasz pisze:
Cobra pisze:Pogba w pierwszej połowie zrobił więcej niż Khedira przez cały mecz. Przecież to widać gołym okiem, kto jest ważniejszy w tej drużynie i od kogo więcej zależy...
dwa pytania:
- kto dziś maczał palce w naszych najgroźniejszych akcjach (oprócz tych bramkowych)?
- co dziś dobrego dał Pogba, oprócz udanego dryblingu na czwórce gości zakończonego faulem w ataku i kilkoma fajnymi zastawieniami piłki?
- ja tam zapamiętałem jak Khedira spieprzył przyjęcie piłki i przez oddał słabiutki strzał z niezłej pozycji i jak raz poszedł na przebitkę i nie zdążył. Była chyba jeszcze sytucja po prostopadłej Dybali, ale... też nie zdążył.

- sam sobie odpowiedziałeś ;) a tak na serio, na pewno lepsza współpraca z bocznym, zdecydowanie był bardziej pod grą od Khediry. Pogba nie zagrał dobrego meczu. Ale i tak był lepszy niż Marchisio i Khedira. Czysto hipotetycznie, bazując tylko na tym meczu uważam, że - większą stratą dla drużyny było by zabranie Pogby niż Khediry, czy Marchisio.



@OuhYeah

Pełna zgoda :ok:


#FinoAllaFine
#WeAreOne
cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 17:55

Eh, mecz się dobrze zapowiadał po pierwszych minutach, niestety później było coraz gorzej. Ciężko było patrzeć na grę zawodników (tak, tych którzy byli już tutaj kilkakrotnie wymieniani).
+ Rekord Gigiego wciąż rośnie
+ Gol Leminy, który pokazał Pogbie, jak się robi robotę, bez zbytniego gwiazdorzenia, a skutecznie (efektownie przy tym !)
+ 3 punkty


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 17:57

Cobra pisze:zdecydowanie był bardziej pod grą od Khediry.
tak
Cobra pisze:Pogba nie zagrał dobrego meczu.
tak
Cobra pisze:był lepszy niż [...] Khedira
nie (z wielu przyczyn - niestety)
Cobra pisze:większą stratą dla drużyny było by zabranie Pogby niż Khediry
tak

Był częściej pod grą, tyle że z gry Khediry wynikało (powtórzę - niestety) więcej.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 18:09

Pogba nie jest w najwyższej formie, ale tak czy siak, to gracz który robi największą różnicę u nas (i to w każdym meczu). Boję się pomyśleć, co by się działo w środku pola bez niego (poniekąd było to widać z interem).
Ostatnio zmieniony 06 marca 2016, 18:10 przez TURBOPAWEL, łącznie zmieniany 2 razy.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 18:09

Ależ prosiliśmy się o stratę punktów, na szczęście Atalanta nie dała rady ale parę razy byli bardzo blisko. Klasyczny mecz na frajerski remis.

Po dwudziestu minutach świętowałem już powrót do formy Pogby a potem znowu się zaczęło. Same straty, nonszalancja i kolejna karta po faulu wyładowującym frustrację. Gdyby nie zdążył sobie wyrobić takiej marki pewnie zostałby odesłany do primavery żeby przypomnieć sobie czym różni się kopanie na podwórku od profesjonalnej piłki. Mam wrażenie, że robi nam straszną łaskę tym, że został na kolejny sezon.
Dybala także nie może się odnaleźć, jedyne co mu wychodzi do rajdy w poprzek boiska, kumpel z podwórka Pogby.
Lemina strzelił pięknie ale przy dobrych wiatrach trafi tak dwa razy w sezonie. Ważniejsze jest, że przez te pół godziny ligowy średniak wjeżdżał jego strefą jak autostradą, tak nie może być.

Co mnie najbardziej uderzyło - kolejny zdumiewający poziom indolencji pod bramką rywala. Zdumiewający bo sam rahcunek prawdopodobieństwa podpowiada, że raz na jakiś czas coś powinno choćby przez przypadek wyjść. Po drugie takie same zarzuty mieliśmy od początku sezonu, minęło pół roku a w ofensywie nadal wyglądamy jakby zawodnicy widzieli się pierwszy raz.
Kilkanaście podań w pole karne przeciwnika wzdłuż linii końcowej (nie tylko dośrodkowań, dzisiaj to były w większości krótkie piłki w ramach szesnastki) i ani razu futbolówka nie trafia do naszego zawodnika. Allegri, genialny taktyku, come on!!!


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 18:16

@Łukasz

Po części sam przyznałeś mi rację. Zapytam inaczej - Gdyby sędzia odgwizdał karnego na Pogbie (co spokojnie mógł zrobić), kto by więcej dał drużynie? Pogba czy Khedira?


edit.

Mam nadzieję, że Marchisio w końcu wejdzie na swój level... :roll:


#FinoAllaFine
#WeAreOne
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 18:34

jakku1 pisze:Golym okiem widac, ze Allegri przygotowal te druzyne tak, ze forma bedzie dopiero w drugiej polowie marca albo w kwietniu. Gramy tak jak gramy, bo pilkarze sa zmeczeni. I to niekoniecznie tylko meczami, ale przede wszystkim treningiem. Brak mobilnosci, swiezosci, robienie wszystkiego na odwal sie, to typowe objawy ciezkiego treningu np. w trakcie okresu przygotowawczego do sezeonu.
Zrzucanie wszystkiego na karb ciężkich treningów przygotowujących zespół na dalszą fazę sezonu jest dla mnie jedynie łatwym usprawiedliwieniem, bo jak wytłumaczyć to, że Barca, Bayern czy nawet Real i Atletico, w momencie najsłabszej formy fizycznej i największego zmęczenia, prezentują znacznie większą mobilność niż przeciętna ruchliwość Juventusu :think: Oczywiście nie neguję możliwego wyczerpania po treningach obciążeniowych, są symptomy świadczące, że tak właśnie jest, ale czy brak ruchu jest z tym bezpośrednio powiązany? Przypominając sobie w ilu występach swoją mobilnością (nie)nawiązywaliśmy do najlepszych, wątpię.


Obrazek
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 19:01

TURBOPAWEL pisze:Pogba nie jest w najwyższej formie
Od meczu z Genuą.
Fatalny mecz Francuza, dużo głupich błędów podyktowanych chęcią popisania się przy akcjach, w których Juve mogło podwyższyć wynik. Ktokolwiek wyda na niego więcej niż 70 mln będzie srogo zawiedziony. Przynajmniej w razie sprzedaży Juve będzie mogło pomyśleć o kupnie 2 ciekawych środkowych pomocników.

Co do Leminy, to niby to defensywny pomocnik, a praktycznie nie ma przejęć. Jeśli miałby zostać w Turynie, to tylko na zasadach przedłużonego wypożyczenia


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 19:35

Lemina! Myślałem, że już po chłopie, nie grał pół sezonu a i tak ma lepsze staty strzeleckie od Moraty :prochno: Gol w stylu Pogby, nie dowierzałem. Jak jeszcze coś pokaże Lemina do końca sezonu to może go jeszcze raz wypożyczymy ;)

Dybala znowu słaby mecz, Pogba też. Cieszy kolejne czyste konto, ile teraz Gigiemu brakuje by pobić rekord i być na 1szym msc?

ps. Nasi zmienili wodę na piwo w puszcze :D

FORZA!! :juve:


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1703
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 19:51

Nie ma co bronic dzisiejszego wystepu Marchisio. On wyglada jakby mial sil na 45 minut. W drugiej polowie niezliczona ilosc tragicznych zagran. Pseudo podania w srodek, miedzy trzech przeciwnikow, na rozpoczecie akcji. W defensywie wszystko na alibi - lub za pozno. Nie moze pomocnik na jego pozycji non stop sie cofac do bramki i czekac co sie stanie. Przez takie frajerskie oddawanie pola nawet Atalanta potrafi przycisnac.
Jak dla mnie to on po prostu slabo wyglada kondycyjnie. Wysoki wynik przebiegnietych km nie ma sensu jesli 45 minut oddychasz rekawami.

Nie pomagal mu dzis Khedira. Byl tam gdzie trzeba, tylko co z tego? Slaba szybkosc i przecietna technika. To jest taki zawodnik i tyle... Wie co robi, ale blysku za grosz. Pogba probuje brac gre na siebie, tworzyc przewage zwlaszcza w ofensywie. Z roznym skutkiem. I tak meczymy sie caly sezon. Meczymy sie ze srodkiem pola, ktory rzadko gra dobrze, zazwyczaj gra (jako calosc) przecietnie. Tu jest potrzebny ktos z czytaniem gry Khediry i motoryka Sturaro (Arturo Vidal? :smile: ). Albo porzadny rozgrywajacy. Dzis pokazal sie Lemina, ale nie oszukujmy sie, to opcja dorazna. Moze w przyszlym sezonie on albo Sturaro wskoczy poziom wyzej?
Tak czy inaczej szykuja sie przetasowania. Nietykalni sa tylko Pogba i Marchisio. Oczywiscie nie wiadomo, czy Pogba zaraz nie odejdzie. Przyszlosc Khediry jest niejasna, bo stanowi potencjalne zrodlo przyjemnego sianka (przyszedl za darmo). Sturaro raczej zostanie, nie wierze by chcial odejsc. Chyba nikt juz nie wiaze przyszlosci z Asamoah. Lemina rysuje sie jako naturalny nastepca. Pereyra od poczatku sezonu skutecznie obniza swoja wartosc rynkowa. Co najmniej jeden turbo kozak bedzie tu potrzebny.

Poza tym Lichy slabo jak to ostatnio. Swietny Mandzu, jest wszedzie (nie dziwne ze sie denerwuje). Ta siateczka przy bramce Leminy :cooler: . Dybala odpoczal i od razu lepiej, szkoda tej jednej kontry. Liczylem na jego strzal z wolnego, nie wiem czego szukal tam Pogba.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2016, 19:56 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 19:56

Garreat pisze:Liczylem na jego strzal z wolnego, nie wiem czego szukal tam Pogba.
Tym większa szkoda, że sędzia odsunął mur dalej niż trzeba, więc aż się prosiło o techniczne uderzenie ;)

Cobra pisze:Gdyby sędzia odgwizdał karnego na Pogbie (co spokojnie mógł zrobić), kto by więcej dał drużynie? Pogba czy Khedira?
Wchodzimy w "gdyby" (gdyby Dybala miał prawą nogę...), ale faktycznie - ten karny mógłby zostać odgwizdany.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 20:01

Kto mi przypomni co sie dzialo w 71' minucie meczu, ze Marotta z Nedvedem nie mogli na to wszystko patrzec? Jakis babol to byl czy co? :think:


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 20:30

CavAllano pisze:Francuz ta jedna akcja nakryl czapka Pogbe z ostatnich tygodni, choc i tak zegnamy sie z nim po tym sezonie.
Nie byłbym tak przekonany, czy żegnamy się z Leminą po sezonie. Jak nie opuści nas Allegri, to jestem zdania, że gość u nas zostanie. Wymyślony jest przez Maxa, opłata 9.5 miliona to nie jest w dzisiejszych czasach jakaś szalona suma, a Marsylia po tragicznym sezonie, będzie się liczyć z każdym eurocentem, więc może nawet uda się zbić nieco cenę. Ten piłkarz podobnie jak Coman, pod względem talentu mnie zaintrygował. Może z niego wyrosnąć całkiem dobry zawodnik. Allegri pokazuje, że wcale go jeszcze nie skreślił, występami dzisiaj i w poprzednim spotkaniu. Z Francuza to on ma tyle, co Dybala z Polaka :prochno:.

Matko bosko, wszedłem sobie w statystyki Marchisio. Przez cały sezon ledwie jedna asysta... :shock:


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 20:34

Ciekawostka z facebooka Juventusu.

Barzagli strzelił dotychczas dwa gole w Serie A, oba strzelił przeciwko Atalancie, oba w różowym stroju :D


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 06 marca 2016, 21:05

Oglądnąłem właśnie mecz. No dobra przyznam się, wytrzymałem do 70 minuty i tylko skrót zobaczyłem.


Słaby mecz. Tylko Mandzukic, Bonu i Barza na poziomie no i LEMINA, wspaniała akcja. Widać, że jednak drzemie w nim talent.

Co tu więcej pisać, wygrać, zapomnieć. A i FATALNIE POGA, fatalnie...


pumex oglądałeś zapewne BVB-FCB i wg mnie druga połowa tego spotkania bardziej przechodzona niż nasz dzisiejszy mecz. NA 2 połowie wczorajszego meczu wynudziłem się okropnie.


Obrazek
Zablokowany