LM 15/16 (1/8): JUVENTUS 2-2 Bayern

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 09:54

mzm pisze:
gregor_g4 pisze:orientuje się ktoś czy jakaś ogólnodostępna na satelicie niemiecka stacja będzie transmitować ten mecz?
http://liveonsat.com/los_soc_int_UEFA_CL.php

Tu masz listę. Co prawda ZDF transmituje tylko środowe spotkania, ale mecz Juventus - Bayern pokazuje szwajcarska telewizja ogólnodostępna SRF Zwei. Całkiem możliwe, że jest też dostępna na polskich dekoderach.
Dzięki za pomoc;)
Niestety sprawdziłem link i co prawda SRF2 jak i kilka innych stacji gdzie leci mecz jest na Astra/Hotbird, ale niestety są kodowane.
Jak na złość Orange ma awarię Internetu na mojej linii już od 3 tygodni i szybkość pozwala jedynie na przeglądanie stron, które i tak się ladują w żółwim tempie...

Co do samego meczu, jestem optymistą ;)


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 10:21

ozob pisze:Bedzie 3-5-2: Buffon - Barzagli, Leo, Chiellini - Lichtsteiner, Khedira, Marchisio, Sandro - Dybala, Mandzu.
Zagramy w 10? Chyba zgubiłeś Pogbe. Co do meczu to chyba delikatnie zbyt pozytywnie podchodzicie. Ja stawiam 60-40 dla Bayernu. Bedzie cholernie ciężko ale z odrobiną szczęścia możemy fajnie wypunktować Bayern jak rok temu Real.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 10:24

ozob pisze:Bedzie 3-5-2: Buffon - Barzagli, Leo, Chiellini - Lichtsteiner, Khedira, Marchisio, Sandro - Dybala, Mandzu.
Kielon nie zagra, wczoraj o tym na tutto było.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2016, 10:25 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 10:28

Axel pisze: Twierdzisz, że Juventus w szczytowej formie potrzebuje szczęścia aby wygrać z przeciętnie grającym Bayernem? Trochę więcej wiary - Juventus to nie Manchester United czy inny kolos na glinianych nogach. Przede wszystkim więcej szacunku dla zdobywcy podwójnej korony i finalisty LM.
Napiszę tak. Bardzo fajnie czyta się tego typu posty, ale nasz styl gry z drużynami topowymi wymaga szczęścia. Pomimo posiadania świetnej obrony, która jest w stanie zatrzymać każdego, to przy takim potencjale jak ma Bayern, Barca czy Real praktycznie niemożliwe jest to, by nie doszli do sytuacji bramkowych. Pamiętasz nasze mecze z Realem? Śmiem twierdzić, że o awansie zadecydowała sytuacja, kiedy Sturaro czubkiem buta zablokował strzał z bliskiej odległości. Czy na tę interwencję miał wpływ Allegri, nasz blok defensywny czy nawet sam zainteresowany? Bardzo przychylni kibice mogliby dopatrzyć się fenomenalnej umiejętności przewidywania zawodnika Juventusu. Ja oceniałbym to raczej w kategoriach wspomnianego "szczęścia".

Mimo wszystko wierzę w Juve, chociaż z chłodną głową szanse awansu oceniam na 40%.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 10:42

Sporo piszecie o Vidalu tak, jakby jutro miał grać od pierwszej minuty. Wiele jednak wskazuje na to, że nie zagra - w sobotę wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Darmstadt, kiedy inni środkowi pomocnicy odpoczywali. Pewniakiem jest Alonso, tylko pytanie, czy jednak nie zostanie cofnięty do środka defensywy? Mało wskazuje na występ Benatii, który w sobotę nawet nie powąchał murawy. Tasci chyba też nie przekonał do siebie Guardioli. Tutaj pewniakiem wydaje się być Alaba (a w jego miejsce Bernat/Rafinha) i jednak Kimmich.
Pewniakami do gry z przodu są Robben, Muller, Costa oraz Lewandowski. Dla Ribery'ego jest jeszcze za wcześnie - najprawdopodobniej wejdzie z ławki. Ciężko przewidzieć, co z Comanem - to chyba zależy od tego, gdzie finalnie wyląduje Xabi. Jak na obronie, to pewniakiem do środka jest Thiago i obok niego pewnie cofnięty Douglas. Lewe skrzydło zostaje wtedy dla Francuza.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 10:46

Axel pisze: Na tą chwilę Juventus i Bayern to drużyny na podobnym poziomie. Kapitalna defensywa vs kapitalna ofensywa. Zdarzyć się może wszystko! Szanse oceniam 50/50/.
Szczerze wierzysz w to co piszesz? Ja na Twoim miejscu stawialbym grubsza forse u bukmachera, kursy na awans Juve sa na poziomie 3,2, czyli wartosc oczekiwana wygranej to w tym wypadku 160% wkladu. Grzechem by bylo nie skorzystac.

Niepokoi mnie fakt, ze przed tym meczem jestem raczej pozytywnie nastawiony i widze szanse na zwyciestwo. Z reguly Juventus lubi mi sprawiac niespodzianki wtedy, kiedy absolutnie na nic nie licze. Jak natomiast zaczynam sobie robic nadzieje, tak jak np. przed finalem z Barcelona, czesto jest lipa.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 10:50

mzm pisze: Jak na obronie, to pewniakiem do środka jest Thiago i obok niego pewnie cofnięty Douglas.
Wiem, że w samych superlatywach wypowiadasz się na temat pary Thiago-Douglas w środku pomocy, ale dla nas to jednak dobra informacja. Bo z cofniętym do obrony Alonso, oznacza to masę miejsca dla Pogby. Bez obrazy, to tylko moje subiektywne zdanie, ale ani Thiago, ani tym bardziej Douglas, nie będą w stanie zatrzymać w pojedynku 1 na 1 Pogbę/Dybalę.

Wiem, że napisałeś, że taktyką Bayernu będzie trzymanie piłki, ale obaj wiemy, że rzadko kiedy jakiś zespół w 100% jest w stanie realizować swoją taktykę. Oczywiście Juventus zapewne chętnie się cofnie, czekając na błąd rywala, ale na pewno parę razy Bayern będzie zmuszony ustawić się w obronie, a wtedy para Thiago-Douglas przed obrońcami (w tym Alonso) może wyglądać 'śmiesznie'.

Reasumując - myślę, że jednak zobaczymy Vidala przed obroną. Pozdrawiam.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 11:12

Wprost przeciwnie - zawsze podkreślałem, że dla mnie Thiago to mocno przeceniany zawodnik. Ma technikę, potrafi nieźle podać, jednym słowem gość od fajerwerków - tylko w tym wszystkim nieraz za dużo kombinowania, a za mało konsekwencji i stabilności. Więc jak najbardziej się zgadzam, że taki środek pola wygląda bardzo tak sobie. Ale w taktyce Guardioli kluczem do opanowania środka pola nie jest sama postać środkowych pomocników - bo jakby tak przekrojowo spojrzeć na cały okres pracy Guardioli w Bayernie, to nigdy w tej formacji kolorowo nie było. Liczy się praca całego zespołu, pressing, odbiór piłki - od środkowych pomocników bardziej zależy to, jak już wygląda gra po jej odebraniu, czy jest to bezmyślne klepanie, czy potrafią stworzyć zagrożenie pod bramką rywala.

Zdaje sobie sprawę, że Bayern przeciwko rywalowi tego kalibru jeszcze nie grał, stąd nie odważę się jednoznacznie wyrokować na jakie ustawienie w końcu zdecyduje się Guardiola. Wszystkie okoliczności wskazują na to, że Vidal usiądzie na ławce, ale może jednak Hiszpan przestraszy się zbyt ofensywnego ustawienia i da Chilijczykowi zagrać? Nie byłoby to też pozbawione innych plusów, bo w ten sposób Costa wróciłby na skrzydło.

W kwestii samego Douglasa, to ja go nawet nie traktuje jako 6, czy 8. Bardziej to widzę tak, że Thiago gra na samodzielnej szóstce, a przed nim dwóch ofensywnych pomocników - Costa i Muller. Oczywiście umiejętności gry w defensywie Brazylijczyka są prawie żadne, poza tym, że sporo i szybko biega, więc masz absolutną rację, że w tym kontekście taki środek wygląda wprost śmiesznie.

Jakbym miał strzelać, to mimo wszystko większe szanse dałbym opcji, że Alonso jednak zostanie w drugiej linii, a obok niego Thiago, niż że zagra Vidal. Ale kadra Bayernu jest po pierwsze mocno elastyczna, po drugie poprzez kontuzje tak zmuszona do elastyczności, że wszystko możliwe.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 11:34

Poprostu pisze:
ozob pisze:Bedzie 3-5-2: Buffon - Barzagli, Leo, Chiellini - Lichtsteiner, Khedira, Marchisio, Sandro - Dybala, Mandzu.
Kielon nie zagra, wczoraj o tym na tutto było.
link?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 11:38

albertcamus pisze:
Poprostu pisze:
ozob pisze:Bedzie 3-5-2: Buffon - Barzagli, Leo, Chiellini - Lichtsteiner, Khedira, Marchisio, Sandro - Dybala, Mandzu.
Kielon nie zagra, wczoraj o tym na tutto było.
link?
Nie mam konkretnego linku ale w wielu "artykułach" na tuttojuve wspomina się, że Kielon będzie jeszcze niedostępny na ten mecz.


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 12:35

Patrząc na to wszystko chłodnym okiem, to faktycznie mamy rzeczywiste szanse na awans. Obrona jak utrzyma obecną formę, to jestem spokojny o tę część. Na Juventus Stadium musimy zagrać na 0 z tyłu, to arcyważne. 1:0 będzie już dobrym wynikiem. Aby nam nie strzelili, bo na Allianz Arena są niesamowicie groźni i zazwyczaj wbijają tę chociaż jedną bramkę. a jak my im strzelimy na AA przy 1:0 na JS, to awans jest prawie pewny. Nie mogę już doczekać się meczu :)


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 12:36

Generalnie dużo mówi się o ustawieniu 4-4-2 - bez Chielliniego, a z parą Dybala - Mandżukić w ataku.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 12:40

Poprostu pisze:Nie mam konkretnego linku ale w wielu "artykułach" na tuttojuve wspomina się, że Kielon będzie jeszcze niedostępny na ten mecz.
Niektore zrodla stwierdzily jedynie, ze ciezko bedzie go wykurowac i Allegri raczej nie bedzie ryzykowac, dajac mu szanse na inter. Poki co czekamy jednak na jakies pewne info, a te pojawi sie prawdopodobnie w trakcie dzisiejszej konferencji. Wcale bym sie nie zdziwil, gdybysmy do samego konca ukrywali ustawienie, w jakim zagramy. Jeszcze jakis czas temu Max przyznal, ze liczy na wystep Wlocha, potem sprawa ucichla. Juventus w 3-5-2 a Juventus w 4-4-2 czy tez innym ustawieniu z czworka z tylu to dwa rozne zespoly.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 13:20

Nawet jesli papier pokaze czworke z tylu, to praktyka bedzie bardzo zblizona do 3-5-2. Dla przypomnienia formacja vs Napoli:

Juventus (4-4-2): Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra; Cuadrado, Khedira, Marchisio, Pogba; Dybala, Morata

Pogba zawsze gra blizej lewej, ale na pewno nie robil w tym meczu skrzydlowego. I prawdopodobnie jutro bedzie dokladnie to samo, jedynie w ataku pasuje wstawic Mandzu.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 13:38

Marzy mi się taka postawa Juventusu jaką zaprezentował w ubiegłym sezonie w pierwszych 30 minutach domowego starcia z Realem.
No, ale cóż jeśli miałby być ten upragniony awans to nawet w przypadku słabej gry przecież nikt nie będzie chyba narzekał i tego wypominał. Co ciekawe oba zespoły tylko raz mierzyły się w historii w fazie pucharowej, zatem chyba najwyższy czas na rewanż. I choć naprawdę może być ciężko to mimo wszystko też należę do optymistów tego dwumeczu.
Cabrini_idol pisze:1:0
Nie bądź żyła, dorzuciłbyś jeszcze z jedną ;)


Zablokowany