LM 15/16 (1/8): JUVENTUS 2-2 Bayern

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 20:25

Arbuzini pisze:Bayern świadomy osłabienia w defensywie na pewno nie zagra tak jak Napoli, którego obrońcy odwalili kawał dobrej roboty. Jak to drużyny Pepa postawią na posiadanie piłki i pressing.
Bardziej powiedziałbym, że tam trójka pomocy Napoli wykonała świetną robotę w destrukcji, co przykryło defekty obrońców. Bayern ma jeszcze więcej siły ofensywnej, ale z drugiej strony pod tym względem jest od Neapolu słabsze.

Imo dwumecz konstrukcyjnie rozstrzygnie się na trzech parach. Bezpośrednio, jak Lichy i Evra poradzą sobie ze swoimi skrzydłowymi, oraz korespondencyjnie, Dybala vs Muller, czy któryś z nich będzie w stanie złamać defensywną pomoc rywala i tworzyć przewagę. Jeśli w tych pojedynkach będzie remis, rozstrzygną błyski indywidualności. Wciąż, na ten moment 60 do 40 dla Bayernu.

Szkoda, że nie ma Giorgio, on uwielbia wielkie mecze przeciwko najlepszym 9tkom. Messi, Costa, Ronaldo się mu gdzieś tam urwą, ale przeciwko Zlatanowi, Lewandowskiemu czy Higuainowi nie wziąłbym żadnego innego obrońcy na świecie.

Jestem strasznie ciekaw, jak Juventus poradzi sobie z drużyną Guardioli. Trzy lata temu jedyną nadzieją było magiczne myślenie w to, że wtedy jeszcze drużyna Conte raz za razem dokonywała niemożliwego. W tym pojedynku mamy karty które pozwalają nam na racjonalne sprawienie niespodzianki.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2016, 20:31 przez SKAr7, łącznie zmieniany 1 raz.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 20:28

Szczerze to liczyłem, że chociaż jeden z dwójki Chiellini/Sandro będzie gotowy. Wielka strata, szczególnie jeśli chodzi o tego pierwszego..
No nic, faworytem nie byliśmy i nie jesteśmy, ale jak damy z siebie wszystko to możemy dać radę. :juve:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 20:28

SKAr7 pisze:
Szkoda, że nie ma Giorgio, on uwielbia wielkie mecze przeciwko najlepszym 9tkom. Messi, Costa, Ronaldo się mu gdzieś tam urwą, ale przeciwko Zlatanowi, Lewandowskiemu czy Higuainowi nie wziąłbym żadnego innego obrońcy na świecie.
Barzagli Panie kolego Barzagli :whistle:


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 20:31

pablo1503 pisze:Na szybko trzeba było wymyślić jakąś wymówkę,
I co jej powiedziales?

Przypuszczam, ze Mandzukic po kontuzji bedzie znowu dochodzil do formy przez 3 tygodnie. Ale jest to pilkarz z doswiadczeniem w Bundeslidze, a przede wszystkim w Bayernie wlasnie, wiec to on powinien wyjsc w podstawie. Jesli nie ma sil na pelne 90min. to spokojnie w 65min. moze go zastapic Zaza, ktoremu rola jokera sluzy najbardziej. Morata sie nadaje jedynie do strzelania fotek, a te (nie)dawne 4 gole, to chyba wypadek przy "pracy"... Dybała w podstawie nie podlega dyskusji.
Moim daniem najwazniejsze, to nie stracic bramki, a po drugie: nie przegrac.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 20:37

Poprostu pisze:
SKAr7 pisze:
Szkoda, że nie ma Giorgio, on uwielbia wielkie mecze przeciwko najlepszym 9tkom. Messi, Costa, Ronaldo się mu gdzieś tam urwą, ale przeciwko Zlatanowi, Lewandowskiemu czy Higuainowi nie wziąłbym żadnego innego obrońcy na świecie.
Barzagli Panie kolego Barzagli :whistle:
Nie. Jeśli chodzi o całokształt i granie przeciwko różnym rywalom, Barzagli to profesor, nie ustępuje nikomu. Ale kiedy mam pokryć elitarną 9tkę, Kielon potrafi wznieść się na wyżyny koncentracji, umiejętności i rozgrywa wtedy swoje najlepsze mecze (może tylko na Cavaniego nie ma/nie miał takiego patentu), że nawet Andrea tak nie potrafi. Szczególnie że ma po prostu mniej siły niż Chiellini.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 20:47

Jacky pisze:
pablo1503 pisze:Na szybko trzeba było wymyślić jakąś wymówkę,
I co jej powiedziales?
Że członek mojej rodziny wraca w tym samym dniu i to jego muszę odebrać, bo inaczej nie miałby jak dotrzeć. A, że godziny kolidowały ze sobą, to muszę wybrać tylko jedną osobę. :smile: Szwagierka ma faceta, więc sobie poradzi.

A co do spotkania, to myślę, że pierwsze 15-20min. może być kluczowe dla całego dwumeczu. Jestem przekonany, że siądą na Nas od razu po pierwszym gwizdku. Jak to przetrwamy, to będzie dobrze. Boje się tylko powtórki sprzed 3 lat, czyli szybkiej straty bramki i presji, która się wytworzy.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 20:50

pablo1503 pisze:
A co do spotkania, to myślę, że pierwsze 15-20min. może być kluczowe dla całego dwumeczu. Jestem przekonany, że siądą na Nas od razu po pierwszym gwizdku. Jak to przetrwamy, to będzie dobrze. Boje się tylko powtórki sprzed 3 lat, czyli szybkiej straty bramki i presji, która się wytworzy.
Guardiola na konferencji coś wspominał, że zagrają z kontry. Nie zdziwię się jeśli zostawią nam trochę miejsca do gry starając się ukąsić piekielnie szybkim Costą bądz Comanem.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 21:02

Z tego co czytam także wielu kibiców Bawarczyków oczekuje, że się otworzymy licząc na łatwą przeprawę pod polem karnym Bayernu. Oczywiście Allegri musi mieć świadomość sporych problemów tej formacji, ale z całą pewnością nie rzuci się na przeciwnika, bo to by było samobójstwo (zresztą akurat na spotkania z tymi trudnymi przeciwnikami potrafi nas odpowiednio przygotować). Nam najlepiej gra się z rywalami usposobionymi ofensywnie, bo lubimy się cofnąć i kontrować. Jestem pewien, że zagramy mądrze, bez zbytniego podpalania się. Potrzebna będzie świetna organizacja i nienaganna współpraca między formacjami, by przy rzeczonych kontrach stwarzać realne zagrożenie. Z drugiej strony nasi pomocnicy będą musieli sporo biegać, bo kluczem do zwycięstwa może być skontrolowanie środka pola. Na pewno nie możemy zagrać bojaźliwie.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 21:06

Poprostu pisze:
pablo1503 pisze:
A co do spotkania, to myślę, że pierwsze 15-20min. może być kluczowe dla całego dwumeczu. Jestem przekonany, że siądą na Nas od razu po pierwszym gwizdku. Jak to przetrwamy, to będzie dobrze. Boje się tylko powtórki sprzed 3 lat, czyli szybkiej straty bramki i presji, która się wytworzy.
Guardiola na konferencji coś wspominał, że zagrają z kontry. Nie zdziwię się jeśli zostawią nam trochę miejsca do gry starając się ukąsić piekielnie szybkim Costą bądz Comanem.
Przecież gra z kontry dla Bayernu to najgorsze rozwiązanie. Allegri na pewno się nie otworzy przy takich skrzydłowych. Więc jeśli Bayern na nas nie siądzie to Juve będzie na spokojnie klepało. Atak w wykonaniu Juventusu to najgłupsze co można zrobić przy tak grającym Bayernie.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 21:21

Szikit pisze:
Poprostu pisze:
pablo1503 pisze:
A co do spotkania, to myślę, że pierwsze 15-20min. może być kluczowe dla całego dwumeczu. Jestem przekonany, że siądą na Nas od razu po pierwszym gwizdku. Jak to przetrwamy, to będzie dobrze. Boje się tylko powtórki sprzed 3 lat, czyli szybkiej straty bramki i presji, która się wytworzy.
Guardiola na konferencji coś wspominał, że zagrają z kontry. Nie zdziwię się jeśli zostawią nam trochę miejsca do gry starając się ukąsić piekielnie szybkim Costą bądz Comanem.
Przecież gra z kontry dla Bayernu to najgorsze rozwiązanie. Allegri na pewno się nie otworzy przy takich skrzydłowych. Więc jeśli Bayern na nas nie siądzie to Juve będzie na spokojnie klepało. Atak w wykonaniu Juventusu to najgłupsze co można zrobić przy tak grającym Bayernie.
No nie wiem w poprzednim sezonie to element zaskoczenia w postaci ciągłego atakowania i szybko strzelone bramki doprowadziły nas do finału.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 21:24

Z kim? Z Borussia graliśmy ok, ale z Monaco lekko klepaliśmy w pozycyjnym, a z Realem najpierw na spokojnie (choć przez chwilę faktycznie rzuciliśmy się), a później z kontry. Jakie ciągłe atakowanie?


Diego

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 25
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 21:42

spore znaczenie może mieć również fakt, iż my graliśmy w lidze w piątek a Bayern w sobotę, zawsze jeden mecz mniej na trening mają Niemcy


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 21:52

Na tym poziomie i w meczu o takiej renomie - bardzo wątpię w to, że będzie to miało jakikolwiek wpływ na postawę piłkarzy BM. Bardziej liczyłbym na słabości tych, którzy wrócili po kontuzji, albo grają na nie swojej pozycji.


Sono un Ultras Bianconero :juve:
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 22:00

Szikit pisze:Z kim? Z Borussia graliśmy ok, ale z Monaco lekko klepaliśmy w pozycyjnym, a z Realem najpierw na spokojnie (choć przez chwilę faktycznie rzuciliśmy się), a później z kontry. Jakie ciągłe atakowanie?
Praktycznie w każdym meczu strzelaliśmy bramki w pierwszym kwadransie po czym nie cofaliśmy się do obrony jak to mają włoskie drużyny w zwyczaju. Nawet w finale zaczęliśmy wysoko co akurat szybko okazało się błędem. Poprzednia faza pucharowa w wykonaniu Juve była zupełnym zaskoczeniem dla wszystkich i tylko dwumecz z Monaco wyszedł jak nasz :prochno:


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 22 lutego 2016, 22:03

rad pisze:Na tym poziomie i w meczu o takiej renomie - bardzo wątpię w to, że będzie to miało jakikolwiek wpływ na postawę piłkarzy BM. Bardziej liczyłbym na słabości tych, którzy wrócili po kontuzji, albo grają na nie swojej pozycji.
Na postawę w rozumieniu: podejście do meczu, nastawienie, motywacja - z pewnością nie. Ale z punktu widzenia czysto fizjologicznego, to jest to nic innego jak dzień mniej na regeneracje - a to z pewnością ma wpływ, choć myślę, że przy takich profesjonalistach nie jakiś znaczący. Z pewnością nie może to być nawet ćwierć wymówki w przypadku niepowodzenia.

Też zacząłem się zastanawiać, czy Guardiola przypadkiem nie próbuje wpuścić Was w maliny, cofnąć się i czekać na kontrę - ale nie, to jest niemożliwe. On by nie potrafił zrobić czegoś aż tak wbrew sobie, zresztą nie po to przez 2,5 sezonu wbijał do głowy swoim zawodnikom jedno, żeby teraz robić coś dosłownie przeciwnego. Poza tym - dopuszczenie Was do ataku pozycyjnego to narażanie się na sporą ilość wrzutek. A ja upatrywałbym Waszej największej szansy w Mandzukiciu, który świetnie gra głową, a za rywali będzie miał raczej niziołków. Wbrew pozorom, przy takiej formacji defensywnej, Bayernowi powinno się względnie łatwo bronić przed kontrami. Wszystko wskazuje na to, że zagrają defensywą Lahm - Kimmich - Alaba - Bernat, czyli będą mieli piekielnie szybką czwórkę na każdej pozycji, nawet na stoperze. Ponadto, jak już pisałem - wszystko wskazuje na to, że Vidal nie wyjdzie w pierwszym składzie. Podobnie jak Coman. Xabi na samodzielnej 6, a przed nim Thiago, Muller i skrzydła oraz atak - wiadome. Szykuje się świetne widowisko.


Zablokowany