Serie A 15/16 (24): Frosinone 0-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 17:58

Strzelam, że gdy Evra przejdzie na emeryturę to jeszcze będziecie kwiczeć za zmiennikiem dla Sandro.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 18:21

wagner pisze:Strzelam, że gdy Evra przejdzie na emeryturę to jeszcze będziecie kwiczeć za zmiennikiem dla Sandro.
Są alternatywy. Peluso, De Ceglie ewentualnie Marco Motta. Jeszcze Molinaro za miedzą. Wtedy będą zadowoleni :)


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 18:37

wagner pisze:Strzelam, że gdy Evra przejdzie na emeryturę to jeszcze będziecie kwiczeć za zmiennikiem dla Sandro.
Słowo klucz. Zmiennik, a gracz podstawowego składu, to jest spora różnica.
Jestem za tym by z Evrą przedłużyć kontrakt, oczywiście że tak.

Swoją drogą, liczę że jutro na trequartiście zagra Hernanes. Rywal jak najbardziej odpowiedni by się przetestował. Takie mecze też powinny być szansą pod budowanie 43costam (ze wskazaniem na 4312?) i możliwe ze tak właśnie będzie, z powodu 4 ŚO - więc, może i wyjdzie nam to na dobre? :smile:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 18:58

Naprawdę czytają niektóre komentarze wydaje mi się,że osoby te nie oglądają spotkań, o ile oczywiście Sandro w ofensywie daje więcej niż Evra, któremu jednak brak przebojowości Brazylijczyka czy Lichego, to w defensywie jednak kilka razy Sandro dał się objechać w tym sezonie w stylu Chielliniego z najgorszych momentów. Evra daje jednak większą stabilność z tyłu i obawy Robaku o kartki Sandro mogą być bezzasadne bo się mocno zdziwię jak jednak Allegri postawi na Sandro a nie Evrę z Napoli.

To jest mecz w którym Hernanes powinien dostać szansę od 1 minuty, w ataku też trzeba oszczędzać Dybale bo gracze Frosinone nie będą przebierać w środkach, dać szybkiego Kolumbijczyka,który nie lubi być kopany i kladzie się zawczasu :smile:


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 19:03

Adi ja podzielam twoje zdanie. Evra wyjdzie w pierwszym składzie.
Ale mam jedną obawę, jest 60/70 minuta i musimy atakować, np.w jak w meczu z Toro, to na Evrze w tym temacie nie będziemy mogli polegac.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 19:14

@Adi mój komentarz zazwyczaj możesz znaleźć w tematach meczowych po 45 i 90 min. także oglądam ;) Evra od kilku spotkań jest tak mizerny, że przeciwnicy większość swoich akcji jadą jego flanką. Dawno nie widziałem, żeby Chiellini aż tak musiał łatać, a Pogba śmigać w defensywie przy linii. Dodam, że po przeciwnej grali najczęściej Cuadrado i Caceres. Kupa to najlepsze, co mogło mu się w ostatnim meczu przydarzyć, bo wcześniej w duecie z Asą wyglądał bardzo źle. Jedyny pozytyw od dłuższego czastu to ten odbiór przeciwko Romie.

Gdzie ty widziałeś, żeby ktoś w ciągu ostatnich tygodni objechał Sandro stwarzając zagrożenie pod naszą bramką? :think: Serio, napisz, które to spotkanie, obejrzę jeszcze raz i najwyżej przyznam rację.
wagner pisze:Strzelam, że gdy Evra przejdzie na emeryturę to jeszcze będziecie kwiczeć za zmiennikiem dla Sandro.
Tylko co ma do prowadzonej dyskusji? Na ogórków i PW jak najbardziej mi odpowiada, jeśli wróci do lepszej dyspozycji.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2016, 19:17 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 19:15

Forza

Czego tu nie rozumiesz ? W ustawieniu 3-5-2 wahadłowy może sobie pozwolić na więcej w ofensywie, bo tyły jest lepiej zabezpieczony niż w ustawieniu z 4 w obronie. Przecież nigdzie nie napisałem, że Evra jest dobry w ataku ? Napisałem, że nie czuje się najlepiej w 3-5-2, bo wtedy wymaga się od niego więcej w ofensywie, gdzie on nie daje tyle, co Sandro. Na LO i na wahadle w meczach w których głównie się bronimy (tak pewnie będzie z Bayernem) Evra jest lepszy w obronie, jest mniej chaotyczny, lepiej się ustawia, nie łamie linii spalonego i nie gubi tak krycia jak Sandro. Alex jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie potrafię dostrzec też jego wady i nie jaram się, że mamy "LO na lata", bo wciąż ma się w czym poprawiać, choć patrząc na jego rozwój może być lepszy niż Evra za najlepszych lat.
Nie dyskredytuj Evry, bo to wciąż top 10 na świecie wśród LO.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 19:39

@Kadziel Skoro potrafisz dostrzec wady, to przyjrzyj się uważnie swojemu idolowi z 33 na koszulce. Jemu też się zdarzają błędy i to w defensywie, wcale nie mniej niż Sandro i słabsza dyspozycja. ;)
Alex Sandro chaotyczny? No dobra, bardziej chaotyczny niż doświadczony Francuz? Żadnego chaosu w jego grze nie widzę. Oglądam każdy mecz Juventusu. Ludzie chyba przyzwyczaili się do ultra defensywnego stylu gry i dla nich większa liczba zawodników grających w Juventusie bardziej do przodu, to niecodzienne zjawisko. To co by było gdybyśmy grali "proeuropejskie" 4231? :whistle:
Widzę że ta dyskusja tutaj, powoli przypomina inną, kto lepszy Morata, Zaza czy Mandzukic :C
Nie dyskredytuje Evry, ale wole by grał lepszy, a Evra jest zawodnikiem gorszym. Niech sobie będzie i w "top" 5 Alex Sandro i tak jest wyżej. :C Sadzać jego to tak jakby sadzać Pogbę czy Dybale - czasem trzeba, ale tylko wtedy gdy trzeba.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 19:56

AdiJuve dyskusja z jackopem o kwestiach taktyki i gry defensywnej jest niemal równie głupia, jak wiara że ma się dostęp do całej zawartości internetu opłacając abonament neostrady ;) #ykwm

Sandro to świetny obrońca ale zdarzają się mecze gdy na okrągło fauluje, nie trzyma dobrze formacji. Meczu kiedy był kiwany nie trzeba daleko szukać -> Lazio. Evra go zjada w grze defensywnej co z resztą widzi chyba Max. W ataku Sandro daje dużo więcej, może przy Patryku defensywnie okrzepnie przez ten rok, i w przyszłym sezonie oddawać plac będzie tylko w PW.

Atak przeciwnika naszą lewą flanką odbywa się niemal zawsze, czy gra Evra czy gra Sandro (czy grałby Alba, Alaba, Marcolo). Spowodowane to jest Pogbą który jest najsłabszym defensywnie pomocnikiem w Juve. Evra ogarnia wiecznie spóźnionego Paula, nie na odwrót.

Trzeba być hejterem by niedoceniań defensywnej gry Evry. Didier i Max raczej się nie mylą. Mi akurat pasuje sytuacja gdy nie ma na tej pozycji murowanego kandydata do 11. Sam bym chciał by trener premiował grę ofensywną i grał skrzydłami Sandro/Cuadrado ale widocznie potrzebujemy równowagi.

PS. Dla mnie wyznacznikiem jakości piłkarza jest decyzja Maxa, a on jak widać postrzega ich na równi.

Przyznaje się że sam chciałem posadzić na ławce Morate, ale nigdy nie uważałem go za słabszego piłkarza od Mario i Simone. Max ma więcej czynników by to oceniać i uwierzę jemu, a nie userom zakochanych w brazylijskich zwodach ;)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 21:04

;)
Kucharius1 pisze:Trzeba być hejterem by niedoceniań defensywnej gry Evry.
Ależ ja doceniam jego grę w defensywie, KIEDY jest w formie, a tego w ostatnich tygodniach u Wujka Pata brakuje.
Kucharius1 pisze:Atak przeciwnika naszą lewą flanką odbywa się niemal zawsze, czy gra Evra czy gra Sandro (czy grałby Alba, Alaba, Marcolo). Spowodowane to jest Pogbą który jest najsłabszym defensywnie pomocnikiem w Juve. Evra ogarnia wiecznie spóźnionego Paula, nie na odwrót.
Tyle, że kiedy gra Sandro, to zagrożenia z lewej strony praktycznie nie widać, z kolei gdy gra Evra, zaczynają się niebezpieczne dośrodkowania (Roma) i rajdy rywali, a Giorgio przebywa pod linią boczną znacznie częściej.

Umiejętności Pogby w defensywie są całkiem przyzwoite (na pewno nie gorsze niż Sturaro i Hernanesa), więc dziwne, że gdy współpracuje z bardziej ofensywnym Brazylijczykiem, to nie ma takich dziur jak przy grze z Francuzem.
Kucharius1 pisze:Lazio
Taa... mecz w którym 90% zagrożenia robił Keita wchodząc PRAWĄ flanką Caceresa :)

Dlatego na chwilę obecną ofensywa i defensywa Sandro>Evra.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 21:27

jackop pisze: Umiejętności Pogby w defensywie są całkiem przyzwoite (na pewno nie gorsze niż Sturaro i Hernanesa)
Te zestawienie jest tak nieprawdopodobne i egzotyczne że nie wiem czy płakać czy śmiać się. Sturaro w zestawieniu z Pogbą i Hernanesem?

Uzmysłowiłeś mi że po prosto w fazie defensywnej dostrzegamy różne rzeczy. Trudno nam będzie wykazać kto ma rację, lecz nie da się ukryć że moje postrzeganie jakości Evry jest trochę bliższe naszego trenera i jego wizji.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 21:57

Marchisio i Khedirę stawiam wyżej, Asy i Pereyry nie liczę bo połamani, został Sturaro, Padoin (łatający epizodycznie) i Hernanes. Napisałeś, że Pogba jest najsłabszym defensywnie pomocnikiem w Juve, co nie jest prawdą, bo są słabsi.

PS: Zapomniałem o Leminie :prochno:
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2016, 23:03 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 22:10

jackop pisze:Marchisio i Khedirę stawiam wyżej, Asy i Pereyry nie liczę bo połamani, został Sturaro, Padoin (łatający epizodycznie) i Hernanes. Napisałeś, że Pogba jest najsłabszym defensywnie pomocnikiem w Juve, co nie jest prawdą, bo są słabsi.
Nie jest prawdą według Ciebie ;) Grę defensywną można podzielić (z grubsza) na trzy segmenty ustawianie się, pressing i odbiór piłki. Dwie ostatnie dziedziny Sturaro ma na poziomie najwyższym w zespole, ustawianie się wynika w dużej mierze z doświadczenie, a te Stefano dopiero nabywa. Ofensywnie można mieć do niego pewne zarzuty ale w obronie jest topem. Pogba często źle się ustawia, jego pressing praktycznie nie istnieje, piłkę też często wybija faulem. Wszyscy go kochamy bo jest ofensywnym geniuszem a i w obronie się rozwija. W obronie przebija go Markiz, Sami, Asa, Lemina i Stefano i Simone. Jest na podobnym poziomie co inni zawodnicy ofensywni jak Hernanes czy Pereyra.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lutego 2016, 22:34

Pogba jak na moje oczko znakomicie wykorzystuje swoje warunki fizyczne w grze defensywnej, coś czego Sturaro nigdy nie będzie mieć. Stawianie Francuza na samym dole hierarchii umiejętności defensywnych... uff, kontrowersyjnie. Pressing to żadna umiejętność, wystarczy mieć kondycję, Stefan musi orać bo to jego jedyne upoważnienie do gry w Juventusie.
Co do odbiorów - znakomicie szło w tej dziedzinie Hernanesowi... a jak wyglądała gra za jego ery wszyscy chcemy zapomnieć. W lidze chyba nadal w tej statystyce prowadzi... Montolivo. Że też nie zastąpiliśmy nim Vidala. :P
AdiJuve pisze:Sandro w ofensywie daje więcej niż Evra, któremu jednak brak przebojowości Brazylijczyka czy Lichego, to w defensywie jednak kilka razy Sandro dał się objechać w tym sezonie w stylu Chielliniego z najgorszych momentów. Evra daje jednak większą stabilność z tyłu
A już myślałem, że po tym jak Ansaldi robił z Evry wiatrak a następnie zgasł po wejściu Sandro, nikt nie będzie dzielił naszych lewoskrzydłowych na ofensywnego i defensywnego. ;)

Co do składu to jak zwykle to samo życzenie - oby bez magii Hernanesa.


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2016, 01:41

ForzaItanimulli3vujcm pisze:@Kadziel Skoro potrafisz dostrzec wady, to przyjrzyj się uważnie swojemu idolowi z 33 na koszulce. Jemu też się zdarzają błędy i to w defensywie, wcale nie mniej niż Sandro i słabsza dyspozycja. ;)
Alex Sandro chaotyczny? No dobra, bardziej chaotyczny niż doświadczony Francuz? Żadnego chaosu w jego grze nie widzę. Oglądam każdy mecz Juventusu. Ludzie chyba przyzwyczaili się do ultra defensywnego stylu gry i dla nich większa liczba zawodników grających w Juventusie bardziej do przodu, to niecodzienne zjawisko. To co by było gdybyśmy grali "proeuropejskie" 4231? :whistle:
Widzę że ta dyskusja tutaj, powoli przypomina inną, kto lepszy Morata, Zaza czy Mandzukic :C
Nie dyskredytuje Evry, ale wole by grał lepszy, a Evra jest zawodnikiem gorszym. Niech sobie będzie i w "top" 5 Alex Sandro i tak jest wyżej. :C Sadzać jego to tak jakby sadzać Pogbę czy Dybale - czasem trzeba, ale tylko wtedy gdy trzeba.
Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o taktyce.
Na szczęście Allegri ma i w meczach ważnych stawia na zawodnika, który daje więcej drużynie.
jackop pisze:;)

Umiejętności Pogby w defensywie są całkiem przyzwoite (na pewno nie gorsze niż Sturaro i Hernanesa)
Sturaro zjada obu Panów na śniadanie w tym aspekcie.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2016, 01:43 przez Bukol87, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany