Serie A 15/16 (21): JUVENTUS 1-0 Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 17:37

Potwierdzam, ogólnie cała obrona super zagrała, po Barzaglim nie widać, że miał jakąkolwiek przerwę, o Kielonie wspomniałeś, Bonnie to samo, pewny, walczący, widać, że z Romą grali heh


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 17:41

Buffalo pisze:Przeczytałem chyba wszystkie posty i nie natknąłem się jeszcze na chociażby wzmiankę o bardzo dobrej grze Chielliniego.
Tego tutaj nigdy nie uświadczysz ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 18:29

Gdyby dobrze popatrzył to natknąłby się na taką wzmiankę...ja takową widziałem...


Obrazek
Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 18:30

Buffalo pisze:Przeczytałem chyba wszystkie posty i nie natknąłem się jeszcze na chociażby wzmiankę o bardzo dobrej grze Chielliniego. Wiadomo zawsze chwali się strzelca no i asystującego, ale po takich futbolowych wyżeraczach, jacy tutaj się ogłaszają, spodziewałem się trochę szerszego spojrzenia na futbol :) Podkreśliłem to w poprzednim swoim poście, Marchisio zagrał klasę światową - podanie, przerzut, odbiór, ale najlepiej mu wychodził balans ciałem i proste zmylenie przeciwnika. Cud, miód :ok:
Jeśli po meczu nikt nie piszę o obronie to znaczy, że zagrali tak jak się tego od nich oczekuje czyli bezbłędnie. ;)
Jeśli chodzi o Markiza to również mi się podobał, ładnie przyśpieszał grę podaniami między pomocników Romy, bo w końcu ktoś mu się pokazywał do gry, a to Dybala, Mandzu, Pogba nawet Khedira wyżej grał i często pojawiał się między obroną, a pomocą Romy. W dodatku umiejętnie wychodził spod krycia rywali i nie dawał sobie zabrać piłki poza tym miał chyba najwięcej odbiorów ze wszystkich do pełni szczęścia zabrakło brameczki. :prochno:


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 20:16

Buffalo pisze:Przeczytałem chyba wszystkie posty i nie natknąłem się jeszcze na chociażby wzmiankę o bardzo dobrej grze Chielliniego. Wiadomo zawsze chwali się strzelca no i asystującego, ale po takich futbolowych wyżeraczach, jacy tutaj się ogłaszają, spodziewałem się trochę szerszego spojrzenia na futbol :) Podkreśliłem to w poprzednim swoim poście, Marchisio zagrał klasę światową - podanie, przerzut, odbiór, ale najlepiej mu wychodził balans ciałem i proste zmylenie przeciwnika. Cud, miód :ok:
bajbek17 pisze: Chiellini profesor i lider obrony w tym sezonie moim zdaniem.
Ja oczywiście jak zwykle chwalę Giorgio i powtarzam, że w tym sezonie to nasz najlepszy środkowy. Gryzie trawę i przeciwników.
Moglibyśmy już z tym Napoli grać :spiteful:


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2016, 00:29

No ale co tu dużo mówić o obronie, myślę że o obrońcy/lub formacji wystarczającym komplementem jest to - że się o nim/o nich nie mówi po meczu - a to znaczy to, że zagrał/zagrali świetnie - im więcej razy pod rząd, tym bardziej oznacza to, że można być o nią spokojnym ;)

Nie obrona jest naszym problemem, ale brak kreatywności przy "autobusach" Z jednej strony narzekacie że 352 zbyt defensywne. Znowu że 352 z Cuadrado i Alexem Sandro - zbyt ofensywne. No to czego wy oczekujecie? Zwróćcie uwagę że przy 352 z Kolumbijczykiem i Brazylijczykiem - jest dalej 4 nominalnych obrońców, jak w ustawieniu z 4 osobowym blokiem - tyle że w tym przypadku 3 środkowych i 1 boczny - więc o defensywne można być spokojnym. Poza tym 3 środkowych pomocników 2 napastników i jeden ofensywny wahadłowy - przy normalnym 433 np. jak inni grają - jest 3 graczy z przodu. O asekurację na prawej stronie byłbym spokojny - przecież od czegoś jest BBC - inne zespoły grają 2 stoperami, jasne mają też i prawego obrońce, ale Barzagli spokojnie mógłby ochraniać i tą flankę - przecież to człowiek ściana - a stoperzy nie stoją jak kołki. Cuadrado w defensywie taki aż tragiczny nie jest, mieliśmy na lewej Asamoaha - który w ogóle nie jest graczem na boki - czy to obrony czy to ataku, tylko na środek; zaś Cuadrado był przez długi czas we Fiorentinie wahadłowym przy 352 i wymiatał na tej pozycji, a ich stoperom to daleko do BBC. I tak i tak 352 jest asymetryczne. Dybala najlepiej się czuje jako second striker, a że nie mamy trequartisty więc gramy 352 - chyba tylko to zostaje, chyba że 442 - inna sprawa przydzielenie zadań graczom. Cały czas się też zastanawiam, czy ten trequartista, nie przeszkadzał by - Pogbie i Dybali w graniu swojego - tak więc kto i gdzie?
W ogóle my tak naprawdę to ustawienia docelowego jeszcze nie mamy - Dlatego o mecze z Bayernem spokojny nie jestem, bo o ile na lewej flance wszystko gra (Pogba i Alex Sandro) - tak na prawej już tak wesoło nie jest. Widać że ta maszyna perfekcyjna nie jest, bo Allegri nie wie jak zrównoważyć obydwie strony. Stąd też te ciągłe zmiany wahadłowych.
Chciałbym by Khedira z Cuadrado, współpracowali równie dobrze jak Alex Sandro z Pogba.
Aha Były tutaj głosy, o to że Lichtsteiner nie daje tyle w ofensywie, bo brakuje Pirlo, z drugiej strony wychwalacie Marchisio - no to gdyby Markiz był taki super, to Lichy by więcej dał w ataku - nie sądzicie?
Dla mnie drużyna kompletna nie jest - to jest wykonano jakieś 70% - brakuje 2-3 zawodników. Dobitnie to pokazał ostatni mecz.
:confused:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2016, 01:15

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Aha Były tutaj głosy, o to że Lichtsteiner nie daje tyle w ofensywie, bo brakuje Pirlo, z drugiej strony wychwalacie Marchisio - no to gdyby Markiz był taki super, to Lichy by więcej dał w ataku - nie sądzicie?
Nie. Uważasz, że Lichtsteiner gra słabiej, bo Marchisio nie jest wystarczająco dobry? Troszkę głupia wymówka dla Stefana. Szwajcar posiada pewne wady i długie piłki od Pirlo za obrońców w pewien sposób je maskowały, ale nie przesadzałbym też z nadinterpretowaniem ich fantastycznego porozumienia. Lichy strzelił sporo bramek po świetnych piłkach Adrnei, ale nie jest to coś, bez czego Juventus nie może żyć. Bramek przede wszystkim oczekuje od napastników. W następnej kolejności od pomocników, a przy stałych fragmentach nawet od stoperów. Boczni obrońcy, poza Buffonem, są chyba ostatnimi osoba, od których oczekuje się strzelania goli. To, że nie może liczyć na Pirlo nie powinno być żadnym alibi.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Dla mnie drużyna kompletna nie jest - to jest wykonano jakieś 70% - brakuje 2-3 zawodników. Dobitnie to pokazał ostatni mecz.
:confused:
Tu również się nie zgodzę. Tak naprawdę, to mi brakuje tylko odpowiednika Sandra na prawej flance. Mówię tutaj o realnych wzmocnieniach, bo wiadomo, że na upartego znaleźlibyśmy na niektóre pozycje piłkarzy lepszych, niż obecnie posiadamy, ale byłyby to transfery niemożliwe do zrealizowania. Dajcie kogoś kreatywnego i dobrego technicznie na prawe skrzydło/obronę i mamy, w teorii, kadrę idealnie zbilansowaną i kompletną.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2016, 01:42

pablo1503 pisze: Długie piłki od Pirlo za obrońców w pewien sposób je maskowały
A więc wynika to co mówiłem, o to mi chodzi ;) - Marchisio nie potrafi posyłać takich piłek, a ja tego wymagam od registy, tym bardziej że to główny kreator całej drużyny w 352... Im mniej było Pirlo na boisku, tym mniej ze Stephana pożytku w ofensywie...
pablo1503 pisze:Boczni obrońcy, poza Buffonem, są chyba ostatnimi osoba, od których oczekuje się strzelania goli.
Przyjmijmy że OK! Jednak w ustawieniu 352 (bądź 343) - rola bocznych obrońców się zmienia. Albo wrzucasz świetne piłki, albo kapitalnie zgrywasz z boku do środka po ziemi, albo też wchodzisz jak napastnik przy niektórych akcjach. W przypadku Stephana, pozostaje to ostatnie ;)
pablo1503 pisze:Dajcie kogoś kreatywnego i dobrego technicznie na prawe skrzydło/obronę i mamy, w teorii, kadrę idealnie zbilansowaną i kompletną.
Czyli jednym słowem, sugerujesz pozostanie przy 352. ;) No czyli gramy 5 obrońcami - 3 pomocnikami i 2 napastnikami - nie przemawia to do mnie, zbytnio, sorry... Na Serie A może i OK na CL? Hmmm. Powiedzmy tak: Buffon - BBC - Fabinho (czy kogo tam Proponujesz), Khedira, Marchisio, Pogba, Alex Sandro - Dybala i Mandzukic (lub Wybierz kogoś z naszych 3 "9") To według Ciebie - skład co pobije Barcelonę? Jeśli tak? - Oj! Polemizował bym ;)...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2016, 01:57

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Czyli jednym słowem, sugerujesz pozostanie przy 352. No i gramy 5 obrońcami - 3 pomocnikami i 2 napastnikami - nie przemawia to do mnie, zbytnio, sorry... Na Serie A może i OK na CL? Hmmm. Powiedzmy tak Buffon - BBC - Fabinho (czy kogo tam Proponujesz), Khedira, Marchisio, Pogba, Alex Sandro - Dybala i Mandzukic (lub Wybierz kogoś z naszych 3 "9") To według Ciebie - skład co pobije Barcelonę? Jeśli tak? - Oj! Polemizował bym ;)...
Na obecną chwilę mamy skład pod 3-5-2 i nie widzę sensu, żeby to zmieniać. Skoro są wyniki, to czemu nie grać tak dalej? Każde ustawienie jest dobre, jeżeli ma się do tego dobrych wykonawców. Głupotą jest gadanie, że 3-5-2 jest defensywne, a 4-3-3 ofensywne. Wszystko zależy od trenera, taktyki, piłkarzy i samego nastawienie. Dla mnie literki nie mają znaczenia. Znaczenie ma to, jak piłkarze radzą sobie na boisku.
Czy pobiłby Barcelone? Ciężkie pytanie. To tylko piłka nożna, więc wszystko może się zdarzyć. Czy wg. Ciebie obecny Bayern, który również ma świetny skład, pokonałby Barcelonę? Są to pytania bez odpowiedzi, ale pewny jestem jednego - na pewno napsulibyśmy im krwi.
Nie mówię, że mamy fantastyczny skład i nie ma co w nim zmieniać. Podchodzę do tego stąpając twardo po ziemi. Nie stać Nas na żadnego Suareza czy Modricia. Wątpię też, że jest jakiś piłkarz(w Naszym zasięgu), który z miejsca podniósłby niesamowicie poziom drużyny i od razu dodał +20 do ogólnej oceny zespołu, a My z powodzeniem walczylibyśmy co roku w półfinale LM.
Roma zagrała słaby mecz. Szkoda, że strzeliliśmy tylko jedną bramkę.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2016, 02:24

PrzemasJuve pisze:Ogólnie cała obrona super zagrała, po Barzaglim nie widać, że miał jakąkolwiek przerwę, o Kielonie wspomniałeś, Bonnie to samo, pewny, walczący, widać, że z Romą grali heh
Faktycznie, trudno się do czegoś doczepić, ale jednak Barzagliemu zdarzały się w tym meczu takie, jakby to ująć, mniej pewne momenty - niecelne podania, niedokładne zagrania. Było ich oczywiście niewiele, ale jednak Andrea przyzwyczaił mnie do gry, cóż, perfekcyjnej. Tak czy inaczej były to raczej drobnostki i trudno czepiać się któregokolwiek z trójki BBC. Choć mi w czasie meczu najbardziej podobał się Bonucci, obok Marchisio, który - uważam - był najlepszy na boisku. Zwody przy przyjęciu, dryblingi, dokładne i przemyślane podania, regulowanie gry i chyba żadnej straty. Wiadomo, że defensywna postawa Romy sprzyjała Marchisio i dawała mu więcej miejsca, ale to był Książę, jakiego chciałbym zawsze oglądać. Taki Pirlo, tylko bardziej efektowny.
pablo1503 pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Aha Były tutaj głosy, o to że Lichtsteiner nie daje tyle w ofensywie, bo brakuje Pirlo, z drugiej strony wychwalacie Marchisio - no to gdyby Markiz był taki super, to Lichy by więcej dał w ataku - nie sądzicie?
Nie. Uważasz, że Lichtsteiner gra słabiej, bo Marchisio nie jest wystarczająco dobry? Troszkę głupia wymówka dla Stefana. Szwajcar posiada pewne wady i długie piłki od Pirlo za obrońców w pewien sposób je maskowały, ale nie przesadzałbym też z nadinterpretowaniem ich fantastycznego porozumienia. Lichy strzelił sporo bramek po świetnych piłkach Adrnei, ale nie jest to coś, bez czego Juventus nie może żyć.
Ja z kolei nie ryzykowałbym stwierdzenia, że Szwajcar strzelił sporo bramek po przerzutach Pirlo. Ile przez te cztery lata było takich goli? Z 4? Pewnie wychodzi jakoś jeden na sezon - w tym roku już taką akcję zaprezentował duet Pogba - Lichtsteiner. Wiadomo oczywiście, że nie każde takie podanie Lichy zamieniał na gola czy asystę, ale, szczerze mówiąc, nie widziałem w tym schemacie jakiejś szczególnej chemii między Andreą i Szwajcarem, nie było to zagranie które powtarzało się co mecz. Wyćwiczony na treningach schemat, który obrósł w legendę przez filmik na YT i tyle, Lichsteiner prezentuje to samo, co w poprzednich sezonach, tyle tylko, że teraz ciężar rozgrywania przeszedł z jednego Pirlo na parę Marchisio - Pogba.

Edit. Wyszło trochę na to, jakbym się z Tobą nie zgadzał, pabo1503, a raczej nie o to mi chodziło. Generalnie masz rację, w Twojej wypowiedzi "doczepiałem się" jedynie o tę "sporą" ilość goli Lichtsteinera po zagraniach Pirlo. Bardziej tutaj spieram się z teorią ForzaItanimulli3vujcm, jakoby duet Claudio - Lichy był słabszy i mniej dawał drużynie niż Marchisio - Lichy.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
pablo1503 pisze: Długie piłki od Pirlo za obrońców w pewien sposób je maskowały
A więc wynika to co mówiłem, o to mi chodzi ;) - Marchisio nie potrafi posyłać takich piłek, a ja tego wymagam od registy, tym bardziej że to główny kreator całej drużyny w 352... Im mniej było Pirlo na boisku, tym mniej ze Stephana pożytku w ofensywie...
Ale Marchisio to nie jest Pirlo, nigdy nim nie był i nie będzie. Nie ma takiego przeglądu pola i tego długiego podania, które charakteryzowały Andreę. Jest registą, ale innym niż Pirlo. Rola Marchisio ogranicza się raczej do przenoszenia piłki z obrony do ataku, rozrzucania jej na boki i regulowania tempa gry, mimo wszystko, głównym kreatorem bym go nie nazwał. Ta rola raczej przypadła teraz Pogbie i widać to po tym, jak często Francuz jest pod grą, ile akcji przez niego przechodzi, ile notuje decydujących podań itd...


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2016, 02:37

pablo1503 pisze: Głupotą jest gadanie, że 3-5-2 jest defensywne, a 4-3-3 ofensywne.
No czy ja wiem? W 433 masz 4 stricte graczy defensywnych, a 3 stricte ofensywnych; w 352 (z def. wahadłami, jak sam sugerowałeś) No to masz 5 graczy stricte defensywnych, a 2 stricte ofensywnych. Jak mówiłem, w 352 rola się zmienia, jednak dalej to nominalni obrońcy... Pomijając fakt, że w 352, każdy boczny jest jedynym graczem na swojej flance :whistle:
pablo1503 pisze:Czy pobiłby Barcelone? Ciężkie pytanie.(..)Podchodzę do tego stąpając twardo po ziemi.
Dlatego właśnie powiedziałem że:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Dla mnie drużyna kompletna nie jest - to jest wykonano jakieś 70% - brakuje 2-3 zawodników.
Bo dla mnie 100% to wtedy, kiedy będziemy Faworytami w takim meczu...;)
pablo1503 pisze:Czy wg. Ciebie obecny Bayern, który również ma świetny skład, pokonałby Barcelonę?
Napewno ma bardziej, jak to ująłeś kadrę - "zbilansowaną i kompletną" :)
pablo1503 pisze:Nie stać Nas na żadnego Suareza czy Modricia.
Na takiego Dybale, Pogbę i Alexa Sandro - też by nas nie było stać - teraz! Po tym jak chłopaki się rozwinęli ;)
vitoo pisze:Jest registą, ale innym niż Pirlo
Dla mnie to bardziej DM od czarnej roboty, bliżej mu do Makelele niż Pirlo. CM przecież często jest niewidoczny, a robi swoje! Dla mnie w 352 - musi być świetny regista - jak już to 352, to z takim Gundoganem było by o 10%-20% lepsze i Marchisio na b2b/lub Khedira... Pogba gra swoje, Gundogan rozgrywa, Marchisio robi swoją "czarną robotę"...

Jak mówię w wielu meczach, także tym niedzielnym, widać to, że brak Pogbie i Dybali w wielu przypadkach wsparcia.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2016, 03:52

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Jak mówię w wielu meczach, także tym niedzielnym, widać to, że brak Pogbie i Dybali w wielu przypadkach wsparcia.
Może dlatego, że rola wysuniętego napastnika ogranicza się głównie do zakładania pressingu i grze w polu karnym rywala. Ta-dam! Zagadka rozwiązana.

Nawet za najlepszych czasów Pirlo w 352 mieliśmy taką dziurę. Dopiero duet Tevez-Morata (w formie) rozwiązał ten problem. Skoro b2b często dublują pozycję skrzydłowego, a regista to z definicji i praktyki pierwszy zawodnik grający przed obroną to znalezienie głównego winowajcy takiego stanu rzeczy nasuwa się samo.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2016, 19:27

Oooo! Jaśnie Hrabia Pan De Rossi raczył przeprosić Mandzukica :D

http://www.football-italia.net/78949/de ... -mandzukic


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Zablokowany