Serie A 15/16 (21): JUVENTUS 1-0 Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:24

kacek_ pisze:Już dawno temu pisałem, że komentatorzy z "Jedenastki" to półamatorzy. Do tego ich irytujące jak na komentatorów barwy głosu. Ja miałem na ekranie tylko wizję, w tle leciały Star Warsy z TVN :D
Komentatorzy komentatorami, ale jak można nie słuchać całej oprawy meczu? Tych gwizdów na romanistów, ciągłych wrzasków Maxa :D


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:25

Knursen pisze:
Cabrini_idol pisze:Dobra zółtko wyłapane, ale takie wyrzucające całą radość i złość na buraków ze stolicy :)
Ekhm, buraki powiadasz, a jak ten wykartkowany post o tobie świadczy? Często narzekacie na chamstwo ze strony innych kibiców, ale rzadko widzę takie grube obelgi jak te których użyłeś, na jakiejkolwiek piłkarskiej stronie.
Amen.
Zachowajmy trochę klasy, co?


Przy tym wolnym Pjanicia trochę mi zmiękła lufa.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:27

deszczu, tylko miękkim miękną podczas gry :prochno:


Pytanie zasadnicze, jak wyrzuci w kościach Allegri kto ma grać na boku obrony w meczach z Bayernem. Oby wyrzucił Sandro :prochno:
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2016, 23:29 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
baron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 122
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:28

[/quote]
Rafał Stec dziennikarz sportowy napisal po meczu na TT, że Bayern jeszcze nie wiem, ze z Juve im się nie uda.
Stec jako fan Milanu, i też dziennikarz, który jest w środowisku poważany, takie zdanie,więc miło, miło.[/quote]

Pamiętam jak za kadencji Ranieriego zapewniał że Juve w Lidze Mistrzów nie ma szans z Realem. Po wygranej w Turynie było mu głupio, ale nadal twierdził że w Madrycie to nie do powtórzenia. Ja było wszyscy wiemy.
Jaka gazeta taki dziennikarz.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:29

Nie wiem, ciężko byśmy z Bayernem mieli. To ze względu na naszą nieskuteczność w ataku. No tutaj to żeśmy sytuacji nie mieli specjalnie (prócz Evry) , ale wykorzystaliśmy, więc patrząc po tym meczu może; jednak parę dni wcześniej, przy analogicznym wyniku, mieliśmy show nieskuteczności. Inna sprawa Bayern by się tak nie bronił jak Roma. W tym meczu wszystko było w sumie okey, tylko ta kreatywność z przodu...

Swoją drogą właśnie, Evra miał 3 fajne sytuacje - chyba najwięcej z naszych. Pierwsza, z pierwszej połowy może nie stuprocentowa, w drugiej połowie, ta druga to już była setka, a w trzeciej to już się chciał w Alexa Sandro bawić - zejście z lewej - prawa noga...

No i dajcie spokój, z tym gadaniem "Pogba był u fryzjera to grał gorzej" - przecież to najwygodniejszy "hejt-argument"

Czepiania się za ten mecz Moraty, nie zrozumiem. Sytuacji w ogóle już nie było, a zagrał dobrze, tak jak i Cuadrado, przetrzymywali piłkę, byli faulowani. :)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:34

No i jak teraz wyglądają te huczne wypowiedzi piłkarzy i działaczy Romy z początku sezonu, że to już jest ten rok, w tym roku to oni wygrają scudetto? :facepalm2:

Sam mecz nudny, ale też o końcowy wynik się wcale nie bałem. Wygrać zapomnieć.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:36

Wojtek pisze:
PlanetJuve pisze:Kapitalna gra ktorej wynik nie odzwierciedla.
Serio? Podobała Ci się ciągle ta wymiana piłek ta i z powrotem? W lewo i w prawo? Dawno nie widziałem tak bezradnego Juve w ataku :P
A czy my gramy inaczej od kilku lat?? Chodzi o efekt zaskoczenia. Nie pozwoliliśmy Romie na NIC a to się świetnie ogląda. Szkoda tylko tych niewykorzystanych szans..

Proponuje ogadac wiecej meczy a mniej sie udzielac ;)

PS: Ciesze sie z wygranej ukochanej druzyny a reszta mnie friga :cooler: :juve: :koszulka:
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2016, 23:43 przez PlanetJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:42

Mi też teraz do głowy przyszło, czy to wystawienie Evry, to nie była decyzja zarządu - żeby go zachęcić do przedłużenia kontraktu? Grał średnio, ale spisał się, spisał.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:42

I mamy 11 z rzędu. :ok: Mecz nie był zbyt atrakcyjny dla postronnego widza, ale należałoby zwrócić uwagę na kilka faktów. Przede wszystkim Roma przyjechała do Turynu ze sporym przerażeniem i założeniem, by nie wywieźć bagażu bramek. Było to widać na każdym kroku i nie tego oczekuję od zespołu, który walczy o grę w pucharach. Ciężko się było nam przebić, skoro rzymianie bronili 10 piłkarzami i praktycznie rzadko kiedy wychodzili z własnej połowy (jeśli już się im to udało, nie zagrozili nam ani razu, a lwią część piłek w środku pola po prostu przejmowaliśmy). Jedyną groźną sytuacją, po której mógł paść gol była sytaucja Pjanicia z wolnego, bo wiemy dobrze, że chłopak ma talent. Dobrze się jednak skończyło, bo w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła byliśmy od rywala o klasę lepsi. Generalnie cały mecz byłem spokojny, podobnie jak nasi piłkarze. Bramka dla nas wisiała w powietrzu i sami zawodnicy w swoim stylu spokojnie rozgrywali futbolówkę, mając pewność co do tego, że w końcu wpadnie ona do siatki. Uwielbiam ten nasz cynizm i pewność siebie. Wygrana skromna, ale jak najbardziej zasłużona.

Allegri długo trzymał zawodników na murawie, więc możemy już przewidywać, kogo obejrzymy w środę w CI przeciwko interowi. Generalnie brakowało mi dziś Sandro, bo jestem pewien, że przy tak zamurowanym rywalu łatwiej byłoby się nam przebić dzięki kombinacyjnym akcjom trójki Sandro-Pogba-Dybala. Podobali mi się Khedira, Marchisio, pewnie w obronie Evra (choć w ofensywie niczego ciekawego do zaoferowania Francuz nie miał), przeciętne zawody Lichtsteinera. Obrona nie pozwoliła rzymianom na nic, to wychodzenie krótkimi podaniami spod wysokiego pressingu zdecydowanie na plus. :ok: Na pewno nie był to jakoś szczególnie dobry mecz w naszym wykonaniu, ale charakter tego pojedynku był specyficzny i wyraźnie ciężko się nam grało przy tak defensywnie usposobionym przeciwniku (dłuższymi fragmentami czułem się tak, jakbyśmy bili głowami o mur zbudowany przez jakiegoś beniaminka).

Roma na pewno grała lepiej niż w ostatnich kolejkach. Być może Spalletti coś z tego materiału jeszcze ulepi i osobiście nie ma żadnych wątpliwości, że rzymian będzie jeszcze stać na urywanie punktów klubom z czołówki.

11/11, teraz mamy w lidze teoretycznie łatwiejszych rywali, więc ustanowienie rekordu 13 zwycięstw z rzędu nie jest wykluczone.

Moje źródła donoszą, że De Rossi nawrzucał Mandżukiciowi od Cyganów. Coś ktoś kojarzy? :co?:
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2016, 23:48 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:44

Mówiłem, że może być męczenie buły i tak było. Nowe ustawienie Romy zaskoczyło i Maxa i naszych piłkarzy, nie było w ogóle pomysłu na rozmontowanie obrony przeciwnika, który bardzo umiejętnie się bronił. Brakowało nam dziś partnera dla Dybali za którym nikt nie mógł nadążyć ani Mandzu, ani Lichy, ani Khedira, jedynie Pogba mógł coś z nim pograć, ale przez większość czasu byli zbyt daleko od siebie. Komentatorzy na Eleven zawsze mają jakieś dzikie akcje np: "Kibice gwiżdżą, bo są zniecierpliwieni i oczekują lepszej gry i bramek od Juventusu", a kibice gwizdali na De Rossiego, gdy ten był przy piłce... :facepalm:

Tak w ogóle to potrzebny nam Morata w formie oraz powrót Asy i Pereyry, bo nie wiadomo jak długo Dybala z Pogbą będą ciągnąć ten wózek. :think:


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:45

Knursen pisze:
Cabrini_idol pisze:Dobra zółtko wyłapane, ale takie wyrzucające całą radość i złość na buraków ze stolicy :)
Ekhm, buraki powiadasz, a jak ten wykartkowany post o tobie świadczy? Często narzekacie na chamstwo ze strony innych kibiców, ale rzadko widzę takie grube obelgi jak te których użyłeś, na jakiejkolwiek piłkarskiej stronie.
To chyba nigdy nie byłeś na fcinter :lol:
Ważne 3 pkt. Niech to Napoli zacznie coś gubić wkoncu :doh:


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:47

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Mi też teraz do głowy przyszło, czy to wystawienie Evry, to nie była decyzja zarządu - żeby go zachęcić do przedłużenia kontraktu? Grał średnio, ale spisał się, spisał.
Taa spisał ale w defensywie.. A miał dwie piłki meczowe ( co się rzadko zdarza bocznym obrońcom) to jedną walna 10 metrów od bramki, a drugą o mało nie przebił Szczęsnego.. pierwsza połowa w jego wykonaniu bardzo kiepska. Doceniam wkład w defensywie w drugiej.

Co do decyzji zarządu :facepalm: Taa.. ważny mecz trza wygać ale co tam- walka o kontrakt to gra Evra. Człowieku za dużo interpretujesz...


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:54

Spodziewałem się takiego murowania bramki, więc ani wynik, ani gra mnie zbytnio nie zaskoczyła. Dobre zawody naszych graczy, takie szachy też należy umieć wygrywać. Brawo.

Gościom którzy wołają "Sandro 60 minuta, omg Allegri co on robi?" Przypominam. Max zapewnił nam 11 zwycięstw z rzędu, robiąc to i z Evrą i Sandro. Wiem, że Brazylijczyk ma duży fejm na forum, ale na Boga. :pray: Tym bardziej, że Evra robił dziś swoje na boisku.

Najsłabiej od kilku meczy zagrał pewny zawsze Lichtsteiner. Nie było w nim w ogóle pewności gry i jego ciągu do przodu, dośrodkowania za wszelką cenę. Mieszane uczucia po meczu mam odnośnie Pogby. Ważna asysta na jego koncie, ale gdzieś ciągle mam w pamięci to spowalnianie gry, niecelność jego podań ~ dośrodkowań. Zauroczył mnie Khedira, szczególnie pierwszą połową. Wydaje się, że więcej potrenował z drużyną i wypracował sobie troche inne ustawienie przy ataku Juventusu, nie jest już tak przyklejony gdzieś tam koło Marchisio. Fajnie pokazał się Cuadrado po wejściu na boisko.

Sędziowanie w tym meczu to stan umysłu.

PS: Ciekawi mnie teraz jak to rozegramy. Mecz w Veronie i dwumecz z Interem.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:57

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Po raz pierwszy, tak mało wsadziliśmy Romie w Turynie.:
O nie...16.02.2008...Alex Del Piero z wolnego i 1-0 ! ;)
notquitemytempo pisze:Ktoś tu wspominał o podobieństwie do meczu z Milanem- i rzeczywiście, stanął mi przed oczyma ten mecz, gdy Dybala dostał piłkę od Pogby.
Wtedy dostał piłkę od Sandro... ;)


Obrazek
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2016, 00:01

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Mi też teraz do głowy przyszło, czy to wystawienie Evry, to nie była decyzja zarządu - żeby go zachęcić do przedłużenia kontraktu? Grał średnio, ale spisał się, spisał.
Bez przesady, takie coś nie może mieć miejsca w poważnym klubie. To trener decyduje kto gra. Mamy dwóch świetnych lewych wahadłowych, pozycja ta wymaga wielkiego wysiłku i potrzebujemy tam rotacji. Jestem niemal pewny, że Evra zagra w środę z Interem. Po Lichtsteinerze już było dziś widać trudy ostatnich spotkań, dlatego głupotą ze strony Allegriego byłoby wystawianie Szwajcara w środę. Na Inter typuję ofensywno-defensywne skrzydła: Evra / Cuadrado.

Swoją drogą Cuadrado zagrał dziś całkiem dobrze. Trochę rozruszał prawą flankę, w defensywie powalczył, nie notował strat. Widać po nim głód gry, a ławka zdaje się nauczyła go trochę pokory i gry bardziej pod drużynę, a nie tylko dla siebie.


Zablokowany