Serie A 15/16 (21): JUVENTUS 1-0 Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:09

W tabeli wreszcie widać jakiś wyraźniejszy podział, ścigamy się o scudetto z Napoli, a reszta się przygląda i walczy o trzecie miejsce. Teraz będzie duża kumulacja meczów, oprócz Interu kolejka w środku tygodnia, można będzie w tydzień znacząco powiększyć przewagę. Dobrze, że Napoli mamy dziesięć dni przed Bayernem.

Dybala sprawił, że zaczynam zapominać o Tevezie.


Obrazek
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:11

Gorąco było przy wolnym Pjanicia. Roma zagrała dobrze w obronie i nic poza tym.
Swoją drogą, jak klub, który co roku, w większym stopniu stopniu, aspiruje na mistrza może pokazywać taką postawę na boisku? Wyjść na boisko, żeby się bronić. Troszkę smutne i zarazem żałosne. :prochno:
Jestem szczerze zaskoczony, że Rudiger i De Rossi zakończyli ten mecz.
11/11 :koszulka:


Obrazek
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:13

Już dawno temu pisałem, że komentatorzy z "Jedenastki" to półamatorzy. Do tego ich irytujące jak na komentatorów barwy głosu. Ja miałem na ekranie tylko wizję, w tle leciały Star Warsy z TVN :D

No i moc była dzisiaj ewidentnie z nami. Ja też byłem dziwnie spokojny o wynik. Nawet ja Harry Potter podchodził do wolnego to czułem, że nie ukuje. Romie brakuje jeszcze zwycięskiego flow. Zresztą tak się dzieje od 2001.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:14

pablo1503 pisze:Gorąco było przy wolnym Pjanicia. Roma zagrała dobrze w obronie i nic poza tym.
Swoją drogą, jak klub, który co roku, w większym stopniu stopniu, aspiruje na mistrza może pokazywać taką postawę na boisku? Wyjść na boisko, żeby się bronić. Troszkę smutne i zarazem żałosne. :prochno:
Jestem szczerze zaskoczony, że Rudiger i De Rossi zakończyli ten mecz.
11/11 :koszulka:
Właśnie o tym mówię. Żałosna postawa Romy. Wiem, my też potrafimy zagrać slaby mecz ale nigdy w tak ubliżający sposób jak dzisiaj Roma, która wchodząc na boisko wie kto jest królem a kto paziem. W sumie dzisiaj zagraliśmy słabiej niż w ostatnim czasie a i tak wystarczyło to na ROmę, i o obrazuje jak słaba jest Roma. Wstyd :)
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2016, 23:15 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:15

Meczu niestety nie mogłem oglądać. Wróciłem akurat na bramkę Dybali :hellyes: więc mam prośbę: czy mógłby ktoś opisać grę Juve? Dałoby radę taka grą walczyć z Bayernem?
Na fb zapytałem koleżke (wielkiego fana interu), czy grało juve a w odpowiedzi dostałem takie o to słowa "graliście z nimi jak z tyczkami na treningu" wiedź chyba musiało być dobrze.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:17

Czułem, że w końcu strzelą. Haha Salah mówił, że wygrają 2-1, a oni obrona Częstochowy cały mecz. Na miejscu Zazy pakowałbym manatki i uciekał z Turynu, bo Max notorycznie będzie stawiał na Moratę pomimo wielkiej przepaści między nimi na korzyść Włocha. Jak mi ktoś zaraz wyjedzie, że Alvaro był lepszym wyborem do przytrzymania piłki to zabiję. Ależ się dzisiaj Dybala uparł na Lichta i podawał mu za każdym razem. Chiellini profesor i lider obrony w tym sezonie moim zdaniem.


Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:17

Poprostu pisze:Meczu niestety nie mogłem oglądać. Wróciłem akurat na bramkę Dybali :hellyes: więc mam prośbę: czy mógłby ktoś opisać grę Juve? Dałoby radę taka grą walczyć z Bayernem?
Na fb zapytałem koleżke (wielkiego fana interu), czy grało juve a w odpowiedzi dostałem takie o to słowa "graliście z nimi jak z tyczkami na treningu" wiedź chyba musiało być dobrze.
Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie - z Bayernem nigdy tak nie zagramy. Roma nie wyszła jak ktoś słusznie to zauważył z autobusu i cały mecz się broniła. Siedzieliśmy na nich chyba z 80 minut łącznie. Kilka okazji mieli, ale dość słabych. Coś z tymi tyczkami jest na rzeczy - klepaliśmy sobie po prostu piłkę i tyle, w końcu weszła brameczka i daliśmy im chwilę pokopać, taki o meczyk - Roma go ustawiła tylko się broniąc praktycznie, co wychodziło im całkiem nieźle, tyle.


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:17

Ależ obrzydzili mi ten mecz komentatorzy. Non stop, jak katarynki - jakaż to Roma jest wspaniała i jaki Juventus bezradny. :angry:
Allegri nie przeczytał Spallettiego, na taki autobus potrzebowaliśmy przynajmniej jednego ofensywnego skrzydła. I kolejny raz te sztywne trzymanie się pierwszej zmiany w 65 minucie, i oczywiście tylko jedna bo przy dwóch drużyna złapałaby krytyczny błąd. Ostatecznie wyszło na nasze i to przy udziale Evry ale z Sandro goście pewnie pękliby wcześniej.
Dybala miał wiele wiele miejsca miedzy liniami w pierwszej połowie i dobrze to wykorzystywał, ładnie napędzał akcje. W przerwie Spal załatał te dziury i nie było już tak łatwo, ładnie też opieprzył Florenziego za gola. Widać, że w Rzymie skończyły się czasy taktycznej ruchawki.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2016, 23:19 przez Pluto, łącznie zmieniany 1 raz.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:17

No tak, przy bramce Pogba świetni podał do Dybali i za to wielkie brawa dla niego, ale w samej 2 połowie miał 3 (tyle pamiętam) fatalne zagrania: podanie w trybuny, podanie do środka wprost w nogi rywala i już po golu znowu podanie do rywala - trochę za dużo.

Co do komentatorów to chyba czytają komentarze na JP, bo było coś o "K.O.", o którym była mowa w tym temacie kilka stron wcześniej i w meczu chyba z Udinese też mówili o czym, o czym pisał tutaj ktoś w temacie meczowym.

No i po golu Dybali cytat dnia o grze Juve: "Cierpliwy to i kamień ugotuje" :rotfl: .


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:18

Poprostu pisze:? Dałoby radę taka grą walczyć z Bayernem?
.
Na dzień dzisiejszy oczywiście że tak, Bayern gra słabiej w tym momencie niż my. Do meczu jednak miesiąc, i różnie może być. NA dzień dzisiejszy to my jesteśmy wg mnie na pole position, patrząc na formę i kontuzję w obu zespołach. W Bayernie Boateng wypada na 3 miesiące, Benatia kontuzja Ribery kontuzja i wielu innych. Poza tym tak jak mówię Bayern gra na dzień dzisiejszy słabiej i chaotyczniej niż my, szczególnie w obronie, która będzie decydować o awansie do 1/4.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:18

bajbek17 pisze:Czułem, że w końcu strzelą. Haha Salah mówił, że wygrają 2-1, a oni obrona Częstochowy cały mecz. Na miejscu Zazy pakowałbym manatki i uciekał z Turynu, bo Max notorycznie będzie stawiał na Moratę pomimo wielkiej przepaści między nimi na korzyść Włocha. Jak mi ktoś zaraz wyjedzie, że Alvaro był lepszym wyborem do przytrzymania piłki to zabiję. Ależ się dzisiaj Dybala uparł na Lichta i podawał mu za każdym razem. Chiellini profesor i lider obrony w tym sezonie moim zdaniem.
Zaza na 100% zagra w środę z Interem.


Knursen

Romanista
Romanista
Rejestracja: 03 stycznia 2014
Posty: 122
Rejestracja: 03 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:19

Cabrini_idol pisze:Dobra zółtko wyłapane, ale takie wyrzucające całą radość i złość na buraków ze stolicy :)
Ekhm, buraki powiadasz, a jak ten wykartkowany post o tobie świadczy? Często narzekacie na chamstwo ze strony innych kibiców, ale rzadko widzę takie grube obelgi jak te których użyłeś, na jakiejkolwiek piłkarskiej stronie.

Mecz ogólnie nieatrakcyjny, dużo lepiej się oglądało zeszłosezonowe spotkanie w Turynie. Roma przyjechała po 0:0 i ostra murarka szła, ale po Juventusie też się można było więcej spodziewać, jakby bez pomysłu, choć oczywiście dużo lepiej od Romy wyglądali.

Roma zagrała jak z Barcą w Rzymie, murowanie całą drużyną i praktycznie zero gry do przodu. Wtedy był fart i strzał Florenziego, a ciężko o powtórzenie czegoś takiego.

Co do zdziwienia postawą Romy, czego oczekiwaliście? Roma jest w rozsypce, Spal próbuje poskładać graczy do kupy, a chyba ostatnim czego mu dziś było trzeba to zebranie batów, a tak by się zapewne skończyła próba ofensywnej gry. Wiadomo że jako kibic Romy nie jestem zadowolony z takiej postawy Romy, chciałbym oglądać drużynę ładnie grającą, ale w tym momencie takie nastawienie drużyny jestem w stanie zrozumieć.

Już ostatecznie wydzieliły się grupki walczące o majstra i o LM. Emocje jeszcze będą.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:20

Cabrini_idol pisze:
Poprostu pisze:? Dałoby radę taka grą walczyć z Bayernem?
.
Na dzień dzisiejszy oczywiście że tak, Bayern gra słabiej w tym momencie niż my. Do meczu jednak miesiąc, i różnie może być. NA dzień dzisiejszy to my jesteśmy wg mnie na pole position, patrząc na formę i kontuzję w obu zespołach. W Bayernie Boateng wypada na 3 miesiące, Benatia kontuzja Ribery kontuzja i wielu innych. Poza tym tak jak mówię Bayern gra na dzień dzisiejszy słabiej i chaotyczniej niż my, szczególnie w obronie, która będzie decydować o awansie do 1/4.
Rafał Stec dziennikarz sportowy napisal po meczu na TT, że Bayern jeszcze nie wiem, ze z Juve im się nie uda.
Stec jako fan Milanu, i też dziennikarz, który jest w środowisku poważany, takie zdanie,więc miło, miło.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:23

Poprostu pisze: Zaza na 100% zagra w środę z Interem.
A kto zagra u jego boku?


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2016, 23:23

Knursen pisze:
Cabrini_idol pisze:Dobra zółtko wyłapane, ale takie wyrzucające całą radość i złość na buraków ze stolicy :)
Ekhm, buraki powiadasz, a jak ten wykartkowany post o tobie świadczy? Często narzekacie na chamstwo ze strony innych kibiców, ale rzadko widzę takie grube obelgi jak te których użyłeś, na jakiejkolwiek piłkarskiej stronie.
Oj tam Knursen, do kibiców Romy nie mam nic. Ale De Rossi to burak jakich mało, brutal itp. Choćby za to należy się Romie w .. to co napisałem w powyższym poście naznaczonym zółtkiem. Trochę mi żal, że macie takiego buraka w zespole. Ale to nie Twoja wina ;) :prochno:


Obrazek
Zablokowany