Serie A 15/16 (20): Udinese 0-4 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 17:38

Faktycznie te jego człapanie (głównie po stracie piłki) jest irytujące, ale żeby porównywać go do Vucinica :co?: Strasznie krótka pamięć. Facet jest w wielkim dołku, strasznie mi go szkoda, ale jestem pewien, że sobie poradzi i jeszcze nie raz będzie nas cieszył swoimi golami.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 17:41

jarmel pisze:Faktycznie te jego człapanie (głównie po stracie piłki) jest irytujące, ale żeby porównywać go do Vucinica :co?: Strasznie krótka pamięć. Facet jest w wielkim dołku, strasznie mi go szkoda, ale jestem pewien, że sobie poradzi i jeszcze nie raz będzie nas cieszył swoimi golami.
Ja tam nie liczę już na nic. 17 meczy bez gola? Dybala i jego magia. Za 5 lat zapewne o złotą piłkę będzie się bił z Pogbą. Najlepiej byłoby, aby obaj reprezentowali w tym czasie Juve


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 17:44

Allegri poinformował, że brak Pogby był podyktowany rotacją.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 17:47

CavAllano pisze:Allegri poinformował, że brak Pogby był podyktowany rotacją.
Dziwna trochę decyzja. Pogba w takim razie na bank zacznie od początku z Lazio a później jak wszyscy wiemy Roma.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2520
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 17:54

Zmiane Kielon <-> Caceres mozna jeszcze jakos zrozumiec, ale co na boisku robil Padoin? I dlaczego Morata wszedl tak pozno, a nie juz po przerwie?
Po spotkaniu chcialem ocenic naszych zawodnikow, posilkujac sie obejrzeniem calego meczu, ale kto by wytrwal w tej drugiej polowie :confused:
yamakasi pisze:Rugani do 15 minuty meczu popełnił 4 błędy pod własną bramką, później Udine już nie grało tak ofensywnie to sie unormował ale strach pomyśleć jakby grał przeciwko Realowi czy Barcelonie
Ten chlopak przy kazdym kontakcie z pilka ma taka kupe w porach, jaka ja mialem przy zaliczaniu semestru z fizy. Nie wiem, jedynym wyjsciem jest chyba wystawianie go najczesciej, jak tylko to mozliwe, zeby sie w koncu wyrobil.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 17:59

Nie miałem jak obejrzeć meczu, ale chyba ściągnę sobie pierwszą połowę.

Świetny gol Sandro, kogoś takiego potrzebowaliśmy na lewej stronie. Nie wiedziałem, że potrafi zejść tak do prawej nogi i przysadzić z kopyta. Od jakiegoś czasu w głowie kiełkowała mi pewna myśl, a teraz nieśmiało mogę ją przelać na "papier", ale odnoszę wrażenie, że Dybala przerósł już Teveza. Niesamowity rozwój tego chłopaka. Duża też w tym rola Mandzukicia, jego doświadczenie procentuje i bardzo dużo daje drużynie.

Zarząd z Marottą na czele i Allegri ponownie wykonali kawał dobrej roboty, zespół jest sukcesywnie odmładzany i widać coraz lepsze zgranie, które od zawsze stanowiło fundamentalny element siły Juventusu.

Morata był ważnym ogniwem zespołu w 2015 roku, ale obecnie nie prezentuje niczego ponad przeciętność. Nie śmiejcie się ze mnie, ale jak tak na niego patrzę i ciągle czytam o tym, że jest w dołku to zaczynam się zastanawiać, czy on faktycznie nie ma depresji.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 18:06

A więc przepowiednia się wypełniła. Tylko spodziewałem się lidera po streaku nr 10. Cóż, widocznie Napoli to nasz jedyny i prawdziwy konkurent w tym sezonie, ale i oni odpadną niedługo tym bardziej, że chyba jednak chcą powalczyć o LE a i Higuain nie będzie w takiej formie przez cały sezon, nie da się ( chyba, że nazywasz się MEssi.. albo Dybala :prochno: ).


Dalej będziemy wygrywać aż do meczu z Napoli, który zremisujemy ale i tak będziemy już wtedy liderem.

Dybala, Dybala, chłop się rozwija w takim tempie... dawno nie wdziałem takiego czegoś od czasów początków przygody Alexa w Juve w połowie lat 90-tych... Tak samo rozwijał się w tempie pociągu TGV aż do nieszczęsnej kontuzji w meczu z Udine w 98 roku. Oby historia się powtórzyła jak z Alexem ale bez tej nieszczęsnej kontuzji (tfu tfu). Gdyby nie ona pewnie Del Piero z 2 razy podnosiłby złotą piłkę...


Obrazek
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 18:18

Arbuzini pisze: Od jakiegoś czasu w głowie kiełkowała mi pewna myśl, a teraz nieśmiało mogę ją przelać na "papier", ale odnoszę wrażenie, że Dybala przerósł już Teveza. Niesamowity rozwój tego chłopaka. Duża też w tym rola Mandzukicia, jego doświadczenie procentuje i bardzo dużo daje drużynie.

Zarząd z Marottą na czele i Allegri ponownie wykonali kawał dobrej roboty, zespół jest sukcesywnie odmładzany i widać coraz lepsze zgranie, które od zawsze stanowiło fundamentalny element siły Juventusu.
Też już dawno o tym myślałem. Dodam, że jako jeden z niewielu nie lubię świętych krów na forum. Wkurzał mnie fanboy Alexa pod koniec jego przygody jak i ten Teveza przez te dwa sezony, ale osobiście uważam, że Dybali należy się taki ;)
Polityka transferowa jak i prowadzenie drużyny faktycznie wygląda dobrze i rokuje jeszcze lepiej, ale czar pryśnie w momencie sprzedaży Pogby czy wspomnianego wcześniej Argentyńczyka. Oni muszą zostać i świadczyć o naszej sile niczym Xavi i Messi. Wokół nich możemy zbudować wielką drużynę.
Arbuzini już nie będę Cię nękał dyskusją na temat Moraty, ale zdanie moje na jego temat znasz. :cwaniak:


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 18:23

Aaa no i pumex też zadowolony. Karny Dybali IDEALNIE uderzony, nie do obrony, nie to co Pogby :prochno: bez spiny ;)


Obrazek
samson89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 czerwca 2015
Posty: 112
Rejestracja: 19 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 18:33

Arbuzini pisze:...Morata był ważnym ogniwem zespołu w 2015 roku, ale obecnie nie prezentuje niczego ponad przeciętność. Nie śmiejcie się ze mnie, ale jak tak na niego patrzę i ciągle czytam o tym, że jest w dołku to zaczynam się zastanawiać, czy on faktycznie nie ma depresji.
Od dłuższego czasu czytam te hejty na Hiszpana. Jest bez formy, tylko dużo osób patrzy przez ten pryzmat. Ja wierzę, że sztab szkoleniowy wystawia go w 1 składzie aby wiedział że ma wsparcie. Zauważyłem u Niego brak uśmiechu, szczęścia z przebywania na boisku. Radości z serii zwycięstw i pościgu po lidera ligi. Nawet jak wchodzi z ławki to sprawia na mnie wrażenie, że idzie na skazanie. No ale co ja tam wiem...rzadko się udzielam ale wg mnie problemem z formą fizyczną jest jego psychika...sezon temu był pewniakiem. Teraz widzi co się stało/dzieje...zdaje sobie sprawę że każdy jest od niego lepszy...powtarzam ze to tylko moja polemika ale dla mnie to, ze gra (bez formy) w 11 to zabieg sztabu trenerskiego.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 18:37

Na siłę Pogby nie zatrzymamy, a zarządu nie podejrzewam o chęć jego sprzedaży jeśli tylko Francuz będzie chciał u nas grać. Jedna bańka już pękła po
odejściu Teveza, Vidala i Pirlo, ale jak się okazało nasi sternicy wiedzą jak się bawić tymi klockami, choć początki bywają trudne.

Wiem, że nie przepadasz za Moratą i masz do tego prawo, ale statystyki z ubiegłego roku go bronią. Ja lubię jego charakterystykę, ale co z tego skoro nie strzela goli. Sam się dziwię, że dostaje tyle szans na boisku, a kolejne niepowodzenia tylko pogarszają obraz jego gry. Jak się nie poprawi i nie weźmie go Real to pewnie po sezonie 2016/2017 będziemy szukali na niego kupca. Zresztą już teraz mówi się, że obserwujemy Embolo i Batshuayia (tak to się pisze?), którzy mają zbliżony profil piłkarski do Hiszpana.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 18:47

Arbuzini pisze:Od jakiegoś czasu w głowie kiełkowała mi pewna myśl, a teraz nieśmiało mogę ją przelać na "papier", ale odnoszę wrażenie, że Dybala przerósł już Teveza.
Dziwne, że nikt jeszcze nie porównał Dybali do Messiego - narodowość się zgadza, też mały knypek, który ciągnie swoją drużynę do przodu strzelając bramki z każdego metra boiska. Nie ukrywam, że sam jestem pod wrażeniem gry Paulo, ale porównywanie go do Teveza, Del Piero czy innej piłkarskiej legendy jest moim zdaniem w chwili obecnej lekką przesadą.
Cabrini_idol pisze:Karny Dybali IDEALNIE uderzony, nie do obrony, nie to co Pogby :prochno: bez spiny ;)
Nie do obrony, ponieważ bramkarz rzucił się w drugi róg. Nie wiem ile rzutów karnych wykonywałeś lub oglądałeś w swoim życiu, ale wykonaniem jedenastki "nie do obrony" można nazwać strzał Tottiego w meczu z Australią na Mistrzostwach Świata 2006, De Rossi-ego na tym samym turnieju w finale z Francją lub Vidala z Realem, ale nie dzisiejszego gola Dybali. Oczywiście piłka została posłana do siatki dobrze - technicznie oraz w miarę silnie jednakże mimo wszystko strzał był do obrony dla bramkarza jeżeli ten wybrałby tylko odpowiedni róg.

Na temat rzutów karnych wykonywanych przez Pogbę wypowiadałem się już parę razy, ale myślę, że powtórzyć nie zaszkodzi; ja jako zwykły kibic Juventusu, który śledzi każdy mecz swojej ulubionej drużyny jak i piłkarzy w niej grających, wiedziałem gdzie uderzy Paul. W trzech meczowych podejściach wykonał On każdą jedenastkę identycznie - z początku "dreptając" do piłki a następnie strzelając w lewy róg bramki. Przy czwartym musiał po prostu spudłować. Myślisz, że bramkarze nie analizują takich sytuacji przed meczem ? Oczywiście, grajki mojego pokroju, którzy całe życie grali w "Klasie A" nie mają takiej możliwości, ale Serie A to liga na najwyższym poziomie a każda analiza może się w meczu przydać. Buffon po wygranej w półfinale mistrzostw świata z Niemcami (2006 rok) też przyznał się, że analizował przed meczem jedenastki poszczególnych zawodników, dlatego do dziś pamiętam nagłówek wraz z cytatem, który umieszczono na pierwszej stronie pewnej gazety - "wiedziałem jak będą strzelać Niemcy".

Wracając do spotkania powiem tak; nie ma to jak zgwałcić przeciwnika w jego pierwszym meczu na nowym stadionie. Specjalne brawa dla Khediry, który rozegrał kapitalne spotkanie. Ponownie szkoda mi zagubionego Moraty, ale liczę na to, że zostanie On obdarzony zaufaniem od Allegriego dzięki czemu wraz z boiskowym kolegą, Zazą wyjdzie w pierwszym składzie w Środę !
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2016, 19:07 przez Vinylside, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 18:52

Arbuzini pisze:Jedna bańka już pękła po odejściu Teveza, Vidala i Pirlo,.
Pirlo odszedł z racji wieku też, to inna sytuacja zupełnie, piłkarz ma ograniczony przebieg. Tevez, sądzę że z nim ustalenia takie właśnie były, mieliśmy na 2 lata Topa, dzięki któremu też jesteśmy gdzie jesteśmy, Vidal to raczej sprawy pozaboiskowe.
Arbuzini pisze:Batshuayia
Tak, tak się piszę. :ok:

Aha

Dybala już ma 11 bramek, tylko o dwie mniej niż w całym zeszłym sezonie w Palermo... Dodajmy do tego że teraz gra cofniętego napastnika, tam grał na szpicy, no i gra w znacznie lepszym klubie, przed którym ustawiają autobusy! Fenomenalny jest. :hellyes:

W ogóle naszą przewaga nad Napoli, też jest to, że oni takiego tuza mają 1 może 2.
My graczy robiących różnice mamy więcej!

Dzisiaj brak Pogby? Nie ma problemu! Asamoah go godnie zastąpił
Brak Dybali? To wejdzie inna 2 napastników.
Brak Alexa Sandro? Przecież jest Evra.
Ta nasza długa ławka, może okazać się bezcenna w perspektywie całego sezonu! :C

:juve:
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2016, 18:58 przez CzeczenCZN, łącznie zmieniany 1 raz.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 18:57

Vinylside, to była lekka ironia aby wywołać do tablicy naszego kochanego pumexa.


CO do karnego Dybali, to uważam, że był to karny NIE DO OBRONY, choćby stał tam Handanovic czy Neuer i choćby rzucili się w odpowiednią stronę. Bramkarz stojący na środku bramki nie może wyciągnąć piłki posłanej w boczną siatkę z taką siłą. Prawa fizyki. Nie zdążyłby. Musiałby rzucić się dużo wcześniej niż wykonawca kopnie piłkę i to dużo wcześniej, ale takim sposobem po 1 można i okienko wybronić a po 2, uderzający, który widzi, że bramkarz dużo wcześniej rzuca się w którąś stronę lekko i celnie posyła piłkę w drugą stronę, tak właśnie wykonywał karne Del Piero. Oglądnij jeszcze raz karnego Dybali. Siłę uderzenia i w którym miejscu piłka klepocze w sieci.

Dobra chłopaki wiem wiem, jesteśmy chorzy bo rozkładamy karnego Dybali na 3 : 0 na czynniki pierwsze :prochno:


Obrazek
Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 19:13

Cabrini_idol pisze:Co do karnego Dybali, to uważam, że był to karny NIE DO OBRONY, choćby stał tam Handanovic czy Neuer i choćby rzucili się w odpowiednią stronę. Bramkarz stojący na środku bramki nie może wyciągnąć piłki posłanej w boczną siatkę z taką siłą. Prawa fizyki. Nie zdążyłby.


...

Karne uderzone bardzo podobnie - z precyzją, siłą oraz miarą w lewy róg bramki i jak widać da się obronić taki strzał :)


Obrazek
Zablokowany