Serie A 15/16 (20): Udinese 0-4 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 19:30

mnowo pisze:Czy Bayern nas ogląda?? :whistle:
Z nieoficjalnych źródeł wiem, że Guardiola się wystraszył i rozmyślał po pierwszej połowie opuszczenie Bayernu już tej zimy. Na piłkarzy również padł blady strach i rozważali walkower w Turynie, bo jednak łatwiej jest odrobić stratę tylko 3 goli w Mynszen. Druga połowa co prawda wszystkich trochę uspokoiła, ale ziarno zostało zasiane.
No dobra, przyznam się, info mam od ziomala Lewego, Sławka Peszki, więc możliwe, że chłopak jest w ciągu alkoholowym i ma jakieś zwidy.
Dlatego podchodźcie do tych rewelacji z rezerwą.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 19:33

Vinylside pisze:
Cabrini_idol pisze:Co do karnego Dybali, to uważam, że był to karny NIE DO OBRONY, choćby stał tam Handanovic czy Neuer i choćby rzucili się w odpowiednią stronę. Bramkarz stojący na środku bramki nie może wyciągnąć piłki posłanej w boczną siatkę z taką siłą. Prawa fizyki. Nie zdążyłby.


...

Karne uderzone bardzo podobnie - z precyzją, siłą oraz miarą w lewy róg bramki i jak widać da się obronić taki strzał :)
Heh niezłe. pokazujesz karne strzelane prawą nogą w lewy róg i mówisz, że są wykonywane bardzo podobnie? Przecież trajektoria lotu piłki jest wówczas diametralnie różna.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 19:44

Urbi27 pisze:pokazujesz karne strzelane prawą nogą w lewy róg i mówisz, że są wykonywane bardzo podobnie? Przecież trajektoria lotu piłki jest wówczas diametralnie różna.
Masz. 00:45 - prawa noga, prawy róg, soczyste uderzenie z 11 metrów w dodatku z prostego podbicia ->

Teraz powiedz, że porównanie także jest bez sensu, ponieważ wiatr wiał zawodnikowi w twarz nie w plecy, a trawa nie była takiej samej długości nie wspominając już o wyższej temperaturze na stadionie i frekwencji kibiców. Zawsze można zwalić też winę na inaczej ułożoną stopę przy strzale :smile:
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2016, 20:02 przez Vinylside, łącznie zmieniany 4 razy.


Obrazek
Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 19:51

Lekko, łatwo i przyjemnie, takie mecz chciałoby się oglądać częściej. :hellyes:
Zagrał dziś Asa tak jak chciałem i było naprawdę przyzwoicie, oby teraz tylko dopisywało zdrowie, a będzie git. :koszulka:


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 20:01

Vinylside pisze:
Urbi27 pisze:pokazujesz karne strzelane prawą nogą w lewy róg i mówisz, że są wykonywane bardzo podobnie? Przecież trajektoria lotu piłki jest wówczas diametralnie różna.
Przepraszam. Zapomniałem, że oprócz tego dużą uwagę odgrywa w takiej sytuacji także skoszona, boiskowa trawa, temperatura na stadionie oraz ilość w ziemi między wkrętami butów przez co rzeczywiście różnica jest ogromna.

Masz. 00:45 - prawa noga, prawy róg, soczyste uderzenie z 11 metrów w dodatku z prostego podbicia ->

Teraz powiedz, że wiatr na stadionie wiał zawodnikowi w twarz a nie w plecy przez co porównanie jest równie absurdalne.
O idziemy w dobrą stronę, ale niestety strzał Dybali trafił w boczną siatkę, a delikwent z Twojego filmiku strzelił może z 1,5 metra od środka bramki na zupełnie innej wysokości.

Dobra nie ma sensu dyskutować. Dybala wykonał jak dla mnie perfekcyjnie ten rzut karny i patrząc na próby Pogby z jedenastu metrów może warto by na stale przypisać do tej roli Argentyńczyka.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 20:17

Vinylside pisze:
Arbuzini pisze:Od jakiegoś czasu w głowie kiełkowała mi pewna myśl, a teraz nieśmiało mogę ją przelać na "papier", ale odnoszę wrażenie, że Dybala przerósł już Teveza.
Dziwne, że nikt jeszcze nie porównał Dybali do Messiego - narodowość się zgadza, też mały knypek, który ciągnie swoją drużynę do przodu strzelając bramki z każdego metra boiska. Nie ukrywam, że sam jestem pod wrażeniem gry Paulo, ale porównywanie go do Teveza, Del Piero czy innej piłkarskiej legendy jest moim zdaniem w chwili obecnej lekką przesadą.
Oczywiście miałem na myśli Teveza w Turynie, a nie całą jego karierę. Legendą Juventusu nie jest, spędził u nas tylko dwa, ale bardzo owocne sezony więc chyba powoli można oceniać, czy Dybala godnie go zastąpił. Póki co wyrównał jego liczbę asyst z ubiegłego sezonu, a dopiero rozpoczęliśmy rundę wiosenną.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 20:24

ozob pisze:Gdyby, gdyby, gdyby - to mozna obecnie przeczytac od fanboyow Moraty. Fakt jest jednak taki, ze Hiszpan jest obecnie slaby i bez formy. A juz dobitnie cienizne Hiszpana oddaje progres jaki uczynil Dybala, a ktorego u Moraty prozno szukac. Mozna by rzec, ze Alvaro wrecz sie uwstecznil.
:ok:

Jeżeli ktoś będzie miał ochotę rozczulać się nad Hiszpanem, którego talent zaraz, lada moment eksploduje, tylko trzeba mu przychylić nieba żeby się chłopak nie stresował, niech sobie popatrzy na to co wyczynia Dybala. Na początku rozgrywek ten pierwszy był uczestnikiem dwóch finałów Ligi Mistrzów, a ten drugi żółtodziobem po jednym udanym sezonie, bez żadnego doświadczenia w poważnej piłce. Jeżeli na kogoś tutaj należy chuchać, dmuchać i kombinować jak by tu ustawić zespół, żeby umożliwić optymalny rozwój, to tylko i wyłącznie na Argentyńczyka który jak dla mnie ulepiony jest z zupełnie innej gliny niż Morata i w zasadzie każdy inny młody talent który przewinął się przez Juventus od czasów Del Piero. Nie wiem czy facet faktycznie będzie kiedyś grać na poziomie Messiego, ale na chwilę obecną nie jestem w stanie znaleźć żadnego poważnego argumentu za tym, że tak się nie stanie. Jego naturalny talent i pierwiastek geniuszu dostrzegłby nawet ślepiec, a tempo w jakim ten chłopak piłkarsko dojrzewa i wskakuje na kolejne szczeble rozwoju jest zawrotne.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 21:44

Nie mogłem oglądać meczu. Powie mi ktoś, co zrobił Morata, że jest głównym wątkiem po meczu wygranym 4:0 gdzie wszedł na ostatnie 30 minut przy stanie 4:0, a znając Juve już wtedy klepaliśmy piłkę czekając na gwizdek?


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 21:51

Makiavel pisze:Nie mogłem oglądać meczu. Powie mi ktoś, co zrobił Morata, że jest głównym wątkiem po meczu wygranym 4:0 gdzie wszedł na ostatnie 30 minut przy stanie 4:0, a znając Juve już wtedy klepaliśmy piłkę czekając na gwizdek?
Tak, zagrał bardzo słabo. Miał 3 sytuacje z czego 2 wyśmienite. Wszystkie decyzje złe. Jak miał strzelać to podawał a jak miał podawać to strzelał, oczywiście źle.


Obrazek
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 21:56

Makiavel pisze:Nie mogłem oglądać meczu. Powie mi ktoś, co zrobił Morata, że jest głównym wątkiem po meczu wygranym 4:0 gdzie wszedł na ostatnie 30 minut przy stanie 4:0, a znając Juve już wtedy klepaliśmy piłkę czekając na gwizdek?
Poza tym, że grał tak samo jak robi to wchodząc w pierwszym składzie to nic. Ciekawe jak przekupił chłopaków Zaza, że wchodząc na ostatnie minuty, oni jednak postanawiają jeszcze atakować :think: Wyrasta nam drugi Amauri z jedną rundą udaną, a połowa forum broni go jak Rejtan na obrazie Matejki.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 22:05

Makiavel pisze:Nie mogłem oglądać meczu. Powie mi ktoś, co zrobił Morata, że jest głównym wątkiem po meczu wygranym 4:0 gdzie wszedł na ostatnie 30 minut przy stanie 4:0, a znając Juve już wtedy klepaliśmy piłkę czekając na gwizdek?
Morata głównym oraz gorącym tematem jest już od jakiegoś czasu mimo tego, że dziś np. został wprowadzony na tylko 25 minut. Widać, że facet jest w dołku i jak wspomniał Cabrini_idol jego decyzje były po prostu złe, może dlatego, że bał się kolejnych strat (podanie w kapitalnej akcji w której aż prosiło się o strzał). Wspomniał o tym nawet komentator. Mimo wszystko mam nadzieję, że dostanie szansę z Lazio i w końcu się nam odblokuje a w tedy niektórzy przestaną szczekać.

Fani Juve wieszają na nim psy po zaledwie 2-3 sytuacjach, ale zdziwiony tym zbytnio nie jestem bo przywykłem do klasyków w formie oczerniania tych, którzy nie są w formie. Na początku sezonu najazd na Allegriego, teraz fani znaleźli sobie kolejnego kozła ofiarnego bo jak widać drużyna gra i argumenty mówiące o zwolnieniu trenera po prostu się skończyły. Dziwne natomiast jest to, że większość nie wspomina o Bonuccim czy Ruganim, którzy zagrali dziś totalnie bez mapy a w niektórych sytuacjach, szczególnie na początku meczu, nawet amatorsko.


Obrazek
samson89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 czerwca 2015
Posty: 112
Rejestracja: 19 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 22:43

Ja nie bronię Moraty. Dla mnie liczy się zespół. Tylko nie mam innego wytłumaczenia dla decyzji Maxa. Zdecydował się wpuścić Alvaro kosztem Zazy. Dlaczego? Ja jako widz tylko w ten sposób jestem to zrozumieć, że Allegri otwarcie dalej wierzy w zawodnika. Nie pokazuje że jest ostatnim wyborem. Ufam i nie krytykuję gdy są wyniki. Gdyby jego nieskuteczność wpływała na osiągane rezultaty, bym to krytykował. Tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2016, 22:46 przez samson89, łącznie zmieniany 1 raz.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 22:44

samson89 pisze:Gdyby jego nieskuteczność wpływała na osiągane rezultaty, bym to krytykował. Tyle w temacie.
Głupie myślenie. Napastnik ma strzelać gole. Proste jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nie ?.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 22:48

Mandzukic grał 90 minut i nie widzę negatywnych ocen...


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 22:55

Morata nie strzelił gola od 18 spotkań, Mandzukic nie strzelił gola od 139 minut bodajże. Jak nie widzisz różnicy to wróć do przedszkola i powtórz zadanie z dopasowaniem kwadracików i trójkącików w odpowiednie dziurki ;)
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2016, 22:58 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zablokowany