Serie A 15/16 (14): Palermo 0-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 15:42

Tyrael pisze: P.s co z Khedira?
pumex pisze:Mnie przeraża trochę jednoczesna obecność na boisku Leminy i Cuadrado, którzy w dodatku mają szansę często biegać w podobnych sektorach. Pierwszy daje drużynie jeszcze mniej niż Sturaro (Włoch przynajmniej bez piłki porusza się na poziomie, zaś Gabończyk w każdym elemencie gry jest po prostu przeciętny), zaś drugi to jeden gigantyczny przerost formy nad treścią i nijak nie sprzyja zespołowi w byciu konkretnym.
Panowie, problem jest tu: http://www.transfermarkt.pl/sami-khedir ... eler/29401 I Sturaro, tym bardziej Lemina to tylko rezerwowi. Asamoah już ,nie żyje'' W powyższym linku mecze z Sassuolo i mecz z Torino też powinien być zaznaczony na różowo.
Podobno twardziel ma wrócić do treningów w ciągu 4 dni, czyli z Lazio pewnie też nie zagra :lol: Radzę też zwrócić uwagę, w jak ważnych meczach Khedira nie grał. Z mocnych rywali wystąpił tylko z Interem, Sevilla przyjechała do nas na wycieczkę.

Ponadto ostatnie doniesienia wskazują na Mario jako pewniaka to ataku, w tym przypadku Morata ławeczka po raz enty :whistle: Widać, że Allegri ma coś do niego. Mario chwali po śmiesznym golu z Empoli a Morate publicznie jedzie za zmianę getr w trakcie spotkania z Gladbach :ok:


Obrazek
Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 15:45

Ja to panowie wymyślił bym jeszcze coś takiego, choć jest to ryzykowne forsować dwóch lewych obrońców.

4-3-3, w obronie na prawej Lichy, w środku Barza i Bonu na lewej Evra, w pomocy Pogba-Marchisio- Lemina i w ataku Sandro-Mandzu-Cuadrado.
Mając takich skrzydłowych Mandzukic by miał non stop wrzutki i mógłby się stać królem strzelców. A w razie czego, jak cos nie idzie, wpuścić Dybale i Morate.
Naszym problemem jest chyba to, że mamy za dużo rozwiązań taktycznych, i nasz sztab się już gubi jaką najlepiej taktyką grać.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 16:11

Khedira powinien był przyjść w charakterze konkurenta Marchisio. W takiej roli na boisku spełnia się najlepiej, a i kartoteka medyczna nie pozwalała sądzić, że może być z niego zawodnik tak kluczowy jak Vidal.

W sytuacji, kiedy kontuzjowany jest Pereyra trzeba chyba konsekwentnie stawiać na Sturaro. Z czasem może nam się odpłacić za możliwość regularnej gry.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 16:12

Julek997 pisze:Ja to panowie wymyślił bym jeszcze coś takiego, choć jest to ryzykowne forsować dwóch lewych obrońców.4-3-3, w obronie na prawej Lichy, w środku Barza i Bonu na lewej Evra, w pomocy Pogba-Marchisio- Lemina i w ataku Sandro-Mandzu-Cuadrado.
Mając takich skrzydłowych Mandzukic by miał non stop wrzutki i mógłby się stać królem strzelców. A w razie czego, jak cos nie idzie, wpuścić Dybale i Morate. .
No i wtedy może jeszcze, Siqueire dokupić jako dublera na LO :) Stawiać na Evre, po czym znów szukać LO? Alexa Sandro zaś przerobić na Skrzydłowego w stylu Cuadrado? i iść w stronę ustawienia ? 442? bądź 424
Julek997 pisze:Naszym problemem jest chyba to, że mamy za dużo rozwiązań taktycznych, i nasz sztab się już gubi jaką najlepiej taktyką grać
W dodatku brakuje do nich wszystkich - typowych (topowych) zawodników
Adrian27th pisze:hola,hola. To że Evra jest świetny nie oznacza że Alex powinien siedzieć na ławce.Każdy piłkarz, nawet w najniższej klasie rozgrywkowej wie że nie ma nic gorszego niż ławka gdy jest się w mega formie, a nic nie buduje formy bardziej niż mecze. Jesteśmy na początku drogi zwycięskiej dlatego powinien grać Sandro. Chłop grał mało w tym sezonie więc oszczędzanie czy inne aspekty nie wchodzą w grę.
No ale Evra Też! jest w formie i Też trzeba utrzymywać go w gazie! To może być bardzo przydatne. Odpukać tfu, tfu - kontuzja! Zresztą jak wiesz, teraz jest bardzo ciężka końcówka roku i trzeba wszystko wygrać! Takie moje zdanie, żaden nie może ostygnąć! Decyzje trenera uważam za świetną!
Arbuzini pisze:Khedira powinien był przyjść w charakterze konkurenta Marchisio
Nie jako następca Vidala?
Arbuzini pisze:W sytuacji, kiedy kontuzjowany jest Pereyra trzeba chyba konsekwentnie stawiać na Sturaro. Z czasem może nam się odpłacić za możliwość regularnej gry.
Nie zapominajmy o Leminie! Na razie ani jeden ani drugi wiele nie pokazali - byłbym za tym by nimi rotować


#cznandj #ripgangsquad :hi:
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 17:06

Dragon pisze:Nasz porażający brak skuteczności nie pozwala mi na spokojne patrzenie na kolejny mecz :roll:
Chcesz poprawy skuteczności i piszesz coś takiego?:
Dragon pisze:Morata ławeczka po raz enty :whistle: Widać, że Allegri ma coś do niego.
Hiszpan na ten moment to żadna gwarancja poprawy skuteczności. Wydaje się, że Allegri nie bez przyczyny go karci. Dziwię się, że z tą dyspozycją Morata ma tu aż tylu zwolenników. W sumie Cuadrado też ich miał wielu. :whistle:


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 17:09

wagner pisze:
Dragon pisze:Nasz porażający brak skuteczności nie pozwala mi na spokojne patrzenie na kolejny mecz :roll:
Chcesz poprawy skuteczności i piszesz coś takiego?:
Dragon pisze:Morata ławeczka po raz enty :whistle: Widać, że Allegri ma coś do niego.
Hiszpan na ten moment to żadna gwarancja poprawy skuteczności. Wydaje się, że Allegri nie bez przyczyny go karci. Dziwię się, że z tą dyspozycją Morata ma tu aż tylu zwolenników. W sumie Cuadrado też ich miał wielu. :whistle:
Po jakim fragmencie mojej wypowiedzi stwierdzasz, że jestem zwolennikiem Moraty?


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 17:31

Arturo miał zjazd formy, ale raczej nie trapiły go regularne urazy i kontuzje. Na Khedirze nie można polegać, a jego styl gry opierający się na dobrym ustawianiu, czytaniu gry, umiejętności regulowania tempa lepiej pasuje do roli quasi-registy niż rasowego b2b.

O Leminie nie zapomniałem. Po prostu go zignorowałem :P . Sturaro jest już u nas definitywnie, a wydawanie pieniędzy na Gabończyka mija się z celem. Juventus zasługuje na lepszych zawodników w środku pola.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 17:45

Lemina nie powołany, kontuzja? Tak wiec pewnie jutro zobaczymy taki sam środek jak w spotkaniu z City. Szkoda ze nie ma ani Leminy ani Khediry ani Asamoaha ani Pereyry...hmm...czyli nawet nikogo na zmianę na środek nie mamy?

P.s jest jakies info kiedy wraca Pereyra?o Ase to juz chyba nie ma co pytać.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 18:30

Arbuzini pisze:O Leminie nie zapomniałem. Po prostu go zignorowałem :P . Sturaro jest już u nas definitywnie, a wydawanie pieniędzy na Gabończyka mija się z celem. Juventus zasługuje na lepszych zawodników w środku pola.
Jak widzę oceniasz z góry!Nie każdy z naszych pomocników od razu był wielki- Ot np. Marchisio.Po za tym ile zagrał Mario u nas? Niedużo! Wielu naszych piłkarzy potrzebowało trochę meczy by złapać formę.A np.Coman,oceniony przez was z góry,a właśnie dzisiaj kolejny raz posłał piłę do siaty (wiem,wiem nie pasował itp.)Każdy ma swoje zdanie!Np. Ja bym widział chętnie Zlatana u nas z powrotem-Ty jak kojarzę - nie! "Bo to Zdrajca" dla Ciebie! Lemina według mnie, jeszcze pokaże nam co jest wart.Jeśli oczywiście,potraktują go serio jak Pogbę a nie skreślą jak w/w Kingsleya! Gabończyk świetnie rokował - zagrał dobry mecz z Napoli, z Genoą też nieźle, w każdym meczu w którym grał nie grał tragedii.Przeciwko nam w sparringu jako gracz OM też.Jest świetny technicznie, przegląd pola ma, może na razie brak mu chłodnej głowy i zrozumienia tego gdzie gra! Jednak może być drugim Makelele, z Verrattiego też trochę ma.Właśnie takim graczem na jakich zasługuje Juventus!.Sturaro to dla mnie gracz przeciętny - póki co oczywiście, bo jest młody i wiele przed nim! Jednak ja znacznie wyżej cenie potencjał Leminy Aha! Lemina zostanie przez nas wykupiony, tak samo jak Coman przez Bayern.
Tyrael pisze:Lemina nie powołany, kontuzja?
Hmm To chyba coś nagłego, W tym newsie w przewidywanych składach był. Niedobrze!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 19:05

Zacznę od tego, że chyba mnie z kimś pomyliłeś - nie kojarzę bym w ogóle wypowiadał się o Ibrze w ostatnim czasie. Gość jest fenomenem, młodzi piłkarze mogliby się od niego wiele nauczyć. Darmowy transfer, dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia to byłby genialny ruch Marotty.

Oceniam Leminę na podstawie tego, co przez obecny czas pokazał. Faktycznie rozegrał parę niezłych spotkań u nas i jest dobry technicznie, ale nie widzę u niego boiskowej inteligencji Makelele czy Verrattiego. Nie sądzę by kiedykolwiek miałby być zawodnikiem na miarę pierwszego składu Juventusu, a takiego piłkarza do środka pola wypadałoby kupić.

Coman to ofiara bajzlu, który u nas zapanował. Od gry skrzydłami też odeszliśmy ładnych kilka lat temu i inny styl wychodzi nam lepiej. Jeśli Bayern faktycznie go wykupi, a wszystko na to wskazuje, to nie będę rozpaczał, że go puściliśmy. Prawie 30 mln E zarobionych na czysto to całkiem konkretna kwota.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 19:56

Według najnowszym doniesień tuttojuve identyczna "11" co z Manchesterem City : Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner Sturaro, Marchisio, Pogba, Alex Sandro, Mandzukic, Dybała.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 20:33

pumex pisze:Mnie przeraża trochę jednoczesna obecność na boisku Leminy i Cuadrado, którzy w dodatku mają szansę często biegać w podobnych sektorach.
Spoko, prawdopodobnie nie uświadczysz żadnego. ;)

Nie obchodzi mnie, że kilka lat temu miewaliśmy problemy na tym obiekcie. Za Conte szło nam tam dobrze, teraz Dybala jest po naszej stronie. Nie możemy zepsuć tak pozytywnego dla zespołu momentu, bo czas najwyższy, by piąć się w górę tabeli i doskoczyć ścisłą czołówkę raptem na kilka oczek. W tej kolejce któryś z zespołów znajdujących się przed nami na pewno straci punkty, więc dla nas komplet to absolutny mus.

Normalnie psioczyłbym na Mandżukicia w pierwszym składzie, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że po ostatnim pojedynku z Arabami na to zasłużył. Z Moratą dzieje się coś niedobrego, takie mam wrażenie. Coś strzela nam fochy Alvaro. :think: Pamiętam jego reakcję na zmianę w Gdańsku, pamiętam reakcję w trakcie meczu z City, gdy Allegri zwracał mu uwagę. Co z tego, że Hiszpan z ogromną łatwością stworzył sobie 2 sytuacje strzeleckie (czym przebił bez żadnego problemu Aguero), skoro nie był w stanie trafić do siatki. Z drugiej strony sadzanie go na ławce może mieć w perspektywie jeszcze gorsze skutki - pamiętamy przypadki napastników, którzy po pewnym czasie robią absolutnie wszystko, by trafić do siatki, przestają myśleć o dobru całego zespołu. A to powinno zawsze stać na pierwszym miejscu w hierarchii.
Cieszy, że Allegri najprawdopodobniej postawi na Sandro, bo chłopak, mimo stosunkowo niewielu minut na murawie, udowadnia, że warty był sporych jak na nasze możliwości pieniędzy. Powoli będzie przejmował stery po Evrze. Posadzenie go na ławce z Palermo byłoby kompletnie niezrozumiałe, jako że w LM był naszym MVP.
Na prawej póki co nie Cuadrado, a Lichtsteiner. Lubię Kolumbijczyka, ale także i ja zaczynam myśleć, że niestety jego efektywna gra nie ma w sobie nic efektywnego. Od porównań do Krasicia jestem daleki, bo jednak Cuadrado we włoskiej piłce był zdolny do wielkich rzeczy. Zimowe okienko się jednak zbliża i teraz pytanie - co zrobi nasz zarząd mając na uwadze fakt, że jednak trzeba by wydać środki na rezerwowego. Na chwilę obecną tak to właśnie wygląda.

Mam nadzieję, że dobrą formę potwierdzą Pogba, Dybala oraz Mandżukić. W przypadku Argentyńczyka oczekuję, że się nie spali, bo jednak gra w spotkaniu przeciwko klubowi, który go wypromował, może mu nogi plątać. Oby dał radę.

Możemy się spodziewać 3-5-2 i o ile wcześniej byłem przeciwny temu ustawieniu, tak teraz sądzę, że daje ono zespołowi najwięcej spokoju (co zdają się potwierdzać słowa Barzagliego). A spokój i poczucie bezpieczeństwa są tym, co jest nam potrzebne na etapie przebudowy zespołu. Gdy się odkujemy, na pewno wrócimy do 4-3-1-2.

Jedziemy dalej z tą pozytywną, choć nadal jeszcze krótką serią. Tylko zwycięstwo. :juve:


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 21:03

CavAllano pisze: Na prawej póki co nie Cuadrado, a Lichtsteiner. Lubię Kolumbijczyka, ale także i ja zaczynam myśleć, że niestety jego efektywna gra nie ma w sobie nic efektywnego. Od porównań do Krasicia jestem daleki, bo jednak Cuadrado we włoskiej piłce był zdolny do wielkich rzeczy. Zimowe okienko się jednak zbliża i teraz pytanie - co zrobi nasz zarząd mając na uwadze fakt, że jednak trzeba by wydać środki na rezerwowego. Na chwilę obecną tak to właśnie wygląda.
Wyluzujmy troche z ta krytyka Cuadrado ;-).

On ma w naszych barwach 1 gola i już 3 asysty, na nieco ponad 600 minut gry. Jasne, jego ostatnie podanie i skuteczność często pozostawiaja wiele do zyczenia, ale z drugiej strony jest to jeden z niewielu naszych pilkarzy, ktory potrafi w pojedynke stworzyc sytuację sobię albo kolegom. Cuadrado czy to na ławce czy w podstawowej jedenastce daje nam bardzo duze mozliwosci.

Jesli chodzi o Mandzukicia to on juz ciakawie wygladal w pierwszej polowie meczu z Milanem. Wyraznie powoli zaczyna lapac formę, bo nie wierze, ze to przypadek ;-).
Co do Palermo to obawiam sie tego meczu. Zawsze tam gralo sie ciezko i tylko za czasów Conte jakoś udało się przełamać tę "klątwe". Chciałbym zebysmy wygrali, ale wszystko sie moze zdarzyc w tym meczu, niestety.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 21:54

Nie gra Cuadrado, bo Sandro jest w dobrej formie :ok:


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2015, 21:57

Kurcze szkoda troche mi Khediry, chciałbym go zobaczyć w wymiarze kilku meczy i jak by już złapał forme...Cały czas liczę na niego, ale przyznaje że nie myśle już on nim jak o podstawowym pomocniku bo mało kiedy ,,da rade'' wybiegać choćby pól meczu. Chciałbym jednak w podstawie zobaczyc Cuadrado za Lichtstainera bo nie myślę żeby sie Palermo otworzyło a na autobus by się przydał.


Zablokowany