LM 15/16 (gr. D) [5]: JUVENTUS 1-0 M. City (Awans do 1/8)

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
mrowka423

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2006
Posty: 203
Rejestracja: 12 marca 2006

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 10:23

Mnie osobiście chyba najbardziej cieszy występ Pogby. Od paru spotkań miał już przebłyski dawnej formy, ale teraz wydaję mi się, że wrócił na dobre. Najlepszym potwierdzeniem może być rajd, który zapoczątkował akcje bramkową. Myślę, że teraz możemy się już spodziewać regularnych występów Francuza na takim poziomie. Oby, bo będzie to konieczne jeżeli zamierzamy jeszcze włączyć się do walki o Scudetto.
Co do samego meczu, to generalnie obie drużyny stworzyły sobie wiele szans bramkowych i wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Mieliśmy sporo szczęścia gdy Fernando/Fernandinho (ktoś ich rozróżnia?) strzelił nad bramką z 8 metrów lub gdy Buffon bronił po rogu czy blokował Aguero po piłkarskim kryminale w wykonaniu Marchisio. W ogóle jeżeli chodzi o minusy to właśnie występ Il Principino niezbyt przypadł mi do gustu. Sami też mieliśmy sporo okazji, choćny dwie setki Moraty. Tak czy siak, walczymy o pierwsze miejsce i wszystko zależy od nas więc nie jest źle, można z optymizmem patrzeć na fazę pucharową.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 10:43

@Cabrini_idol
Ok masz sporo racji w swojej wypowiedzi, jednak Sturaro jest jeszcze dosyć młody i może sporo poprawić (miejmy nadzieję, że tak będzie).
Jeśli chodzi jednak o wczorajszy mecz miał jasne zadania i wypełnił je znakomicie, a jego specyfika jako piłkarza doskonale się do tego nadawała, więc w sumie plus też dla Maxa za zestawienie linii pomocy.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 11:07

Sturaro zagrał wczoraj dobrze.W pierwszej połowie było przeciętnie, ale druga była już naprawdę dobra w jego wykonaniu.Ja ze Stefano wiąże duże nadzieje, chłopak jest kreowany na nowego Gattuso i ze tej roli wywiązuje się znakomicie.Wiadomo, w dzisiejszych czasach nawet mocno defensywny pomocnik musi potrafić rozegrać i myślę, że z czasem Sturaro poprawi się również w tym elemencie, ale nie wymagajmy naraz zbyt wiele.Stefano będzie się sprawdzał w meczach z mocnymi drużynami, w meczach w których my będziemy się bronić i kontrować, zaś w meczach z ligowymi średniakami będzie nas irytował swoją grą ofensywną. Niestety, nie przeskoczy swoich ograniczeń od razu, potrzeba mu czasu i gry.
Co do reszty zespołu, najbardziej jestem zadowolony z naszej dyspozycji w obronie, w końcu Giorgio zagrał na swoim najwyższym poziomie, po prostu czyścił wszystko.Ponadto cieszy mnie dyspozycja Pogby, Sandro, Dybali i (zlituj się Boże) Mandzukicia... :bravo:


psychol_sympatyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 87
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 11:10

Nie wiem skąd ten hejt na Sturaro, przecież to była wyróżniająca się wczoraj postać na boisku. Gość ma niesamowity doskok do piłki, zwinny i szybki na małym polu. Kilka razy z pozycji leżącej wyłuskiwał piłkę Jajcarzowi. Taki zawodnik to skarb, typowy pitbull. Wczoraj zanotował najwięcej odbiorów ze wszystkich zawodników.

Gość ma 22 lata, jak przychodził do nas Vidal to miał 24. Czyli zostały mu dwa lata żeby poprawić technikę i kondycję (vidal na pewno miał lepszą kondycję w pierwszym sezonie niż sturaro teraz, o technice nie wspominając), ale odbiór ma już na poziomie Vidala z tamtych lat. To takie moje luźne obserwacje.

Jak dla mnie to Sturaro i Pogba to zawodnicy meczu (noi Buffon wiadomo).

Jeszcze wrzucę kilka słów odnośnie Paula. Nie wiem czy zauważyliście, ale prawie wszystkie akcje bramkowe ostatnimi czasy zaczynają się/przechodzą przez niego. Może nie wali tylu sztuczek-magiczek co kiedyś, ale to przez to, że chyba powoli zaczyna rozumieć, że to właśnie on musi wieźć ten zespół. Nie ma już podawania na alibi, trzeba samemu coś konstruować.

Tak czy siak, jak go sprzedadzą za to miliard ojro, to wtedy będzie katastrofa jeszcze większa niż w tym sezonie po odejściu naszej trójcy.


Obrazek
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 11:19

Jedno zdanie na temat Sturaro. Mając w środku pomocy nie grzeszących umiejętnościami gry obronnej Pogbę i Marchisio ten typ jest niezbędny. Wczoraj z zadania, które postawił przed nim Allegri wywiązał się perfekcyjnie. Wymagać od niego kreatywności w grze ofensywnej to trochę tak, jakby narzucić Chielliniemu wyprowadzanie piłki poprzez kombinacyjnie rozwiązania w bocznych sektorach boiska.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 11:23

Co do Pogby to po prostu przedłożył efektywność nad efektowność...choć te podania w meczu z Milanem do Sandro oraz do Dybali wczoraj były zarazem efektowne jak i efektywne...


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 11:30

Zarowno w Manchesterze, jak i wczoraj w Turynie oba zespoly mialy swoje szanse i oba mecze mogly sie skonczyc zwyciestwem jednych, jak i drugich. I podobnie jak wtedy, tak i teraz z punktu widzenia neutralnego obserwatora dobrze sie stalo, ze wygral Juventus. Wtedy udalo sie skarcic City za kunktatorstwo, gre na dowiezienie 1:0, wczoraj natomiast zemscil sie na nich kolejny rak wspolczesnego futbolu czyli symulanctwo i padanie na ziemie przy kazdym kontakcie z rywalem.

Mi osobiscie wczorajszy Juventus calkiem sie podobal. Nie jest to rzecz jasna zespol, przed ktorym Barcelona czy Bayern mialyby trzasc dupami, City momentami za latwo dochodzilo do niezlych sytuacji strzeleckich a i za skutecznosc pod bramka rywala nalezy sie naszym reprymenda. Niemniej jednak widac bylo pewna swobode i polot w grze, w konstruowaniu akcji ofensywnych - czy to w ataku pozycyjnym, czy z kontry, czy srodkiem, czy skrzydlami. Nie wiem na ile to zasluga lepszej formy Pogby, ile dal Alex Sandro a ile jeszcz kto inny, ale na pierwszy rzut oka widac ze jest lepiej niz bylo chociazby w dwoch ostatnich meczach LM.


Patrol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 269
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 12:36

Buffalo pisze:Pragnę zauważyć, że te dwie prostopadłe piły do Moraty posłał właśnie Sturaro.
Wydaje mi się, że jedną posłał Barzagli.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 12:45

Sturaro posłał też ciekawą piłę do Cuadrado.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 12:51

Pierwszą na pewno posłał Barzagli. W 352 b2b nie masz prawa ograniczać się tylko do bronienia. On nie ma chronić Pogby, Paul sam się obroni:). Sturaro ma posłać dobrą piłkę do przodu kiedy jest okazja, podłączyć się i strzelić kiedy jest szansa... sorry, nowoczesny futbol. W drugiej połowie kiedy Anglicy się odsłonili była świetna szansa, Pogba schodził do środka, wzystko trwało wieczność, bardzo czytelne, korytarz na piłkę miał jakieś piętnaście metrów... skończyło się wrzaskiem na trybunach, frustracją Francuza i podaniem do Bonucciego.
Sturaro punktuje kiedy cała drużyna biega i walczy . Kiedy chcemy ograć ligowego ogórka, na stojąco i z palcem w tyłku, w cenie jest technika a Stefan pokazuje drugie oblicze.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 14:38

Całkiem nieźle to wyglądało. Jest zwycięstwo, każdy oglądał, nie ma co się rozwodzić.

Oczywiście Morata nie potrafi podać piłki tylko wszystko pod siebie. Ktoś powinien z nim odbyć poważną rozmowę... no i Marchisio, znów słabo i bezbarwnie. Wydaje mi się, że jeszcze parę lat temu był dużo szybszy (?). Rozegranie ma słabsze od Pirlo, a w obronie dawał wczoraj tyle co dziadek. Sturaro (o dziwo) nieźle, widać leży mu taka gra. Czasem brakowało go z tyłu, być może to Markiz powinien podpinać się pod akcje zamiast Stefanka? Wkrótce szansę dostanie Lemina, który zdążył pokazać jakieś podstawy rozegrania piłki. Może on nieco odciąży Marchisio, by ten mógł czasem się urwać. Cuadrado mnie wkurzał, co kontakt to strata. Nie nadaje się do gry w środku, niech spada na skrzydło i się nie wygłupia. 'Dobitka' z prawej nogi na poziomie A-klasy. Ja widzę to tak, że przy zdrowym Dybali będziemy grać dwójką z przodu. Wtedy Cuadrado może najwyżej zmieniać się z Lichym.
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2015, 16:02 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


psychol_sympatyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 87
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 15:27

Jakby iść twoim tokiem rozumowania Pluto, to wszyscy gracze w Juve grają źle. Nikt nie zbliża się nawet do poprawności. Ten twój jad, który wylewasz po każdym meczu jest zwyczajnie przykry.

Po co w ogóle kibicować zespołowi jak wszyscy wszystko robią źle?


Obrazek
Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 15:28

Wreszcie awans do 1/8 bez nerwów w ostatnim meczu ;))) ufff;);)

Grupa miała być ciężka a okazała się bardzo dobra dla nas;) Wydaję mi się, że City nie wygra u siebie z Gladbach i nawet nasza porażka z Sevillą da nam 1 miejsce;) FORZA JUVE !!!

Dziękuje Allegriemu, za to, że zrobił z nas wreszcie dobry zespół europejski. Jeszcze 2 lata temu to każdy mecz w LM to mordęga była, a teraz widać w Juve jak grają w Europie taką pewność siebie, wyrachowanie ;) GRANDE JUVE DO MEDIOLANU


TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 15:31

Mam przeczucie, że w tym sezonie zrobimy to, co nie udało się w poprzednim :whistle:


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 26 listopada 2015, 15:55

Ja mam również przeczucie, że będzie finał, jednak tym razem z Bayernem!
No i będziemy taką Valencią z roku 2000 i 2001. Zaś w 1/2 ponownie los skrzyżuje Barcelonę z Bayernem i dojdzie do rewanżu!
Sądzę że finał jesteśmy w stanie powtórzyć - podnieść nie podniesiemy - ale biorę to w ciemno! Nasza gra w Europie wygląda świetnie. Allegri rób z Pogby trequartiste! Swojego wymarzonego! Chłopak ma wszystko by grać na tej pozycji!

Edit: Znalazłem ciekawe Video - może jakość niska ale polecam obejrzeć - analizuje dość dokładnie nasze zagrania - w szczególności Pogby! - Mistrz!

Ostatnio zmieniony 26 listopada 2015, 17:20 przez CzeczenCZN, łącznie zmieniany 1 raz.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Zablokowany