Serie A 15/16 (9): JUVENTUS 2-0 Atalanta

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 21:22

Cabrini_idol pisze: Dybala ach ten Dybala, robi nam cała grę przedu i w polu karnym przeciwnika. Zamknął mordkę Maksiowi.
A może dzięki Maxowi zagrał dziś tak, a nie jak na przykład przeciwko Napoli?


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 21:25

Dla mnie to kapitalnie zagrał też Khedira:) Czyścił, nikomu nie przepuścił, wygrywał pojedynki - Tak jak myślałem, będzie z niego ogromny pożytek!
Marchisio znów świetna "niewidzialna" robota

On i Marchisio mogą zapewnić absolutny spokój w środku pomocy - takie 2 filary - na których możemy oprzeć destrukcje w pomocy - przecinaki które pomogą Pogbie, Dybali, Cuadrado i Moratcie konstruować ataki, asekurując i wspierając ich :)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 21:46

alessandro1977 pisze:Aby to zwycięstwo miało odpowiednią wartość teraz należy wygrać z Sassuolo a z nimi nigdy nam nie szło i obawiam się tego meczu...obawiam się, że dzisiejszy - cały mecz Dybali oznacza ławkę dla niego w środę i atak Morata - Zaza...oby Max nie odwalił znowu coś głupiego...
Faktycznie nam nie szło :smile: . 3 wygrane i 1 remis w zeszłym sezonie.


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 21:51

Tyrael pisze:
nieciale pol roku temu wiekszosc usnawała go za super trenera a dzisiaj za kretyna, nie neguje tego podejścia bo sam nie raz w niego wątpię ale póki co jakoś tam se radzi i nie nazwałbym go kretynem. Dajmy mu jeszcze chwile czasu, nawet jak ma być nieduża.

P.s Również prosiłbym o jakiś obszerny skrót bo na chrzcinach nie wypadało oglądać.
A ja zawsze go za kretyna uważałem, to sezonowcy jedynie za Boga go mieli.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 21:57

Cabrini_idol pisze:Arbuzini a widziałes 2 piłki ala Pirlo,Modrić w 2 połowie wykonane przez naszego murzyna ? No i ta półasysta do Dybali.
Widziałem. Kwestia tego, czy dobre będzie dla nas położenie na jego barkach ciężaru rozgrywania piłek. Tego, że potrafi posłać wypieszczone podanie mu nie odbieram i dlatego napisałem, że góruje nad konkurentami pod względem umiejętności ofensywnych.

Dziwi mnie, że uszczęśliwili Maksia Hernanesem, bo zawsze miałem go za trenera, który wychodzi z założenia, że lepszy klasowy zawodnik wciśnięty w trochę inną rolę niż średniak wywodzący się bezpośrednio z danej pozycji.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 22:00

Nie musi być trequa rozgrywającym typowo, może być bardziej takim ofensywnym środkowym pomocnikiem, gdzie będzie opierał się na sile, strzale a w momentach nieprzewidywalnych potrafiący przeszywającym podaniem otworzyć drogę do bramki kolegom i to właśnie widziałem w jego grze dzisiaj. Nie jest to typowy treq, ale czy musi być typowy aby tam grać ?? Musimy wydobywać z niego to co najlepsze. A więc strzał, drybling i niekonwencjonalne zagranie, a aby to zrobić musi grać bliżej bramki przeciwnika, wg mnie. Z tyłu mamy dobrych defensywnych piłkarzy jak Marchisio Khedira czy Sturaro ewentualnie.


Obrazek
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 25 października 2015, 22:09

Dybala to jest nasza przyszłość, jeżeli ta współpraca między nim a Pogba nabierze jeszcze rumieńców to możemy mieć niezłą frajdę oglądając mecze Juventusu. Genialny mecz Argentyńczyka, pierwszy raz w tym sezonie widać było zawodnika, który ciągnie zespół i to przynosi wymierne efekty jak za czasów Teveza. Dodatkowo Dybala ma gigantyczny atut w postaci stałych fragmentów gry, te dośrodkowania, jestem tego pewny, będą się już niedługo zamieniać się na bramki, bo tak właśnie powinny wyglądać. Gdy do tak grającego Dybali i idącego w górę choć jeszcze nie będącego na swoim pełnym poziomie Pogby dojdzie zadziorny i walczący Morata a także udałoby się w ten zespół wkomponować jednocześnie Cuadrado to będzie pięknie. Nie będzie to łatwe zadanie, szczególnie jeżeli chodzi o role Kolumbijczyka, który ewidentnie jest wolnym elektronem i nie za bardzo potrafi grać z resztą drużyny.

Nasz trener ma jedno podstawowe zadanie, które wypełniłby każdy nauczyciel w-fu, musi zaczynać ustawienie ofensywy od Dybali. Nie potrafię zrozumieć, że tak długo musieliśmy czekać na Argentyńczyka. Przyznam szczerze, to wygląda jakby Max stwierdził, ok na początku dam Wam trochę fory i pokaże wszystkim młodym adeptom fachu trenerskiego, że ustawianie dwóch podobnych zawodników w ofensywie jest pomysłem złym, a później przyjdzie mecz z Atalantą i pokaże Wam jak ustawić drużynę aby coś zaczęło funkcjonować. Teraz jest wiele do zrobienia, bo Dybala nie jest zbawcą i nowym Messim, na dodatek nie miał meczów gdzie mógłby zyskiwać pewność i zgranie w kluczowych momentach. Liczę jednak, że to będzie taki mały przełom dla Allegriego i zrozumie, że nasza ofensywa musi być zbudowana z jednego kreatywnego zawodnika i jednego silniejszego egzekutora.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 00:39

Juventus z Dybala na boisku strzelil 9 goli, a tylko 2 kiedy go nie bylo na murawie. I wszystko jasne :)


Marian50

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2006
Posty: 179
Rejestracja: 24 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 02:02

Boże ilu tu znawców,ilu trenerów światowej klasy!....Te komentarze,porady jak ma nasz trener ustawiać zawodników,których wystawiać na mecz...Wierzę, że każdy z Was doprowadziłby Juventus do zdobycia LM ! :P :D


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 11:42

Ten mecz pokazal, ze Dybala musi grac w podstawie. Fajnie schodzil z prawej strony do srodka. Pogba zagral wreszcie dobry mecz, mogl miec jeszcze dwie asysty, ale do karnych i wolnych to on niech juz nie podchodzi.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 26 października 2015, 11:58

Dybala super. Wchodzi na murawę bez kompleksów i robi swoje. Aż nie chce myśleć na jakim etapie będzie za 2 lata, jak dalej będzie się tak rozwijał. :dance2:
Pogba również świetny mecz. W końcu przełożył efektywność ponad efektowność. Asysta do Dybali; pół asysta przy bramce Mandżukicia; co najmniej 3 fantastyczne wypuszczenie Evry w pierwszej połowie; otwierające podanie do Chorwata, po którym powinien paść gol i w końcu prostopadła piłka do Dybsiego, który mimo wszystko mógł zachować się lepiej. Aż nie mogę uwierzyć, iż niektórzy twierdzą, że Francuz zagrał co najwyżej nieźle. Ciewak jestem, jak wygląda w ich mniemaniu dobry mecz w takim razie :smile:
Marchisio również się poprawił od ostatniego meczu. Był bardzo aktywny, pokazywał się do podań i brał ciężar rozgrywania na siebie. Aż przyjemnie się patrzy na jego grę z piłką przy nodze. Lewa, prawa - nie robi mu to różnicy.
I jeszcze jedno zdanie o cichym bohaterze ostatnich meczów - czyli Khedira. Facet jest bardzo inteligentny na boisku. Zna swoje mocne i słabe strony. Nie wdaje się w idiotyczne dryblingi, nie próbuje przerzucać piłki przez pół boiska. Świetnie się ustawia i przede wszystkim myśli. Nie jest może najszybszym i najzwrotniejszym obrońcą, ale zanim podejmie jakieś działanie, to analizuje to. Oby dograł sezon i nie trapiły go kontuzje.


Obrazek
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 27 października 2015, 11:42

Co z kontuzja Pereyra? Oby nic powaznego i szybko wroci na boiskach


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 października 2015, 11:45

juvemaroko pisze:Co z kontuzja Pereyra? Oby nic powaznego i szybko wroci na boiskach
40 dni przerwy.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 27 października 2015, 14:09

Poprostu pisze:
juvemaroko pisze:Co z kontuzja Pereyra? Oby nic powaznego i szybko wroci na boiskach
40 dni przerwy.
Dziekuje za info.
Niestety kolejna nie dobra wiadomosc dla nas z wzgledu na lice à spotkan przed nami oraz na umietnosc i mozliwsc Argentynczyka.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 października 2015, 15:50

CavAllano pisze:
Gandalf8 pisze:więc dlaczego ich nie przycisnąć i nie poprawić sobie bilansu bramkowego?
Nie wiem, czy oglądałeś do końca, bo cisnęliśmy aż miło. Fakt faktem mamy jeszcze problem ze skutecznością, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że niejednokrotnie ambitnie graliśmy pod polem karnym rywala, nawet w ostatnich minutach. Skutkowało to przejęciami piłek, choćby za sprawą Evry.
Tak, oglądałem do końca i uważam, że wcale aż takie super to "ciśnięcie" nie było. Dużo podań między obrońcami i racja, nie było typowej gry na czas, ale biorąc pod uwagę, że rywale grali w osłabieniu to można było zagrać bardziej odważnie.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Zablokowany