Serie A 15/16 (7): JUVENTUS 3-1 Bologna

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:00

W końcu wróciliśmy na ścieżkę zwycięstw w serie a :D
Co jak co, ale zwycięstwo znowu nie przyszło łatwo jakby się to przed meczem mogło wydawać. Wydaje mi się też, ze sędzia trochę skrzywdził zawodników Bologny dyktując tego karnego co jak co, ale ten upadek Moraty był mocno teatralny i byłem mocno zdziwiony gdy ostatecznie okazało się, że sędzia zarządził rzut karny. Mimo wszystko zwycięstwo zasłużone, MOTM chyba dla wszystkich wiadomy, no i oczywiście cieszy pierwsza bramka w JUVE Samiego.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:00

Ale syf na tym forum dzisiaj... Chiellini dzisiaj najlepszy w obronie i jeden z najlepszych na boisku a tu taki pocisk. Pogba w końcówce przypomniał swoje kocie ruchy.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:01

No coz, wygrana jak najbardziej zasluzona, dobra gra w defensywie (tak, mimo tej bramki w pierwszej polowie). Bologna oddala chyba jeden strzal na bramke, cieszy to, ze bylismy w stanie przelozyc sytuacje na gole.

Nie wiem, co mam napisac o Moracie, ktory z jednej strony zachowywal sie momentami jak dzieciak, zmarnował genialna sytuacje i w pierwszej polowie nie wylozyl futbolowki na pusta bramke Cuadrado. Z drugiej strony... strzelil gola, wywalczyl karnego i zaliczyl asyste po bardzo dobrej wrzutce przy golu Khediry.

Mam wrazenie, ze im Pogba mniej cuduje z pilka, tym gra lepiej. Dzisiaj w drugiej polowie znow byl zdecydowanie bardziej efektowny, niz efektywny. Moim zdaniem, bardzo slaby wystep. Calkiem fajnie Dybała, kilka swietnych pilek, zwlaszcza w pierwszej polowie. Fantastyczny mecz Khediry, dobry Cuadrado.

Wyraznie lepiej wygladamy fizycznie, niz jeszcze dwa tygodnie temu. Dybała i Morata nabrali swiezosci, miejmy nadzieje, ze ta druzyna powoli zacznie wchodzic na wyzszy level, bo trzeba gonic pierwszą trójkę w Serie A i wyjsc z grupy w LM.
Ostatnio zmieniony 04 października 2015, 20:02 przez jakku1, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:01

Nareszcie do przodu, bez zbędnych ceregieli. trudno się grę Pogny ogląda, ale obecność Hernanesa na boisku jeszcze więcej nic nie wnosi.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:02

Jaka była różnica pomiędzy pierwszą połówką a drugą, poza skutecznością? Nasz środek pola zaczął funkcjonować. Nie wiem czy to za sprawą świetnego w drugiej połowie Khediry czy z jakiegoś innego powodu, ale w końcu obrońca mógł wyprowadzić piłkę właśnie poprzez podanie do kolegi z pomocy a nie był zmuszany do bezpośredniego zagrania do napastnika, bo w środku dziura.

Po końcowym gwizdku Moracie trzeba oddać co jego - gol, wywalczony karny i genialna asysta - choć nie potrafię ukryć długiej irytacji jego grą. Koniec końców jednak za dzisiejszy występ, choć powtarzam: irytujący, należą mu się gromkie brawa :bravo:

Podtrzymuję ocenę występów Cuadrado i Dybali - raczej kiepskie, w porywach średnie. Gra Pogby to katastrofa z raptem jednym pozytywnym odstępstwem od tej mizerii.

Oby to zwycięstwo było jakimś momentem przełomowym. Tylko nie chciałbym przeczytać wypowiedzi Allegriego, który wszem i wobec obwieści powrót na ścieżkę zwycięstw. Zbyt wcześnie na takie trajkotanie.

FORZA!


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:05

Wykrystalizował nam się skład:

Dybala - Morata
Evra - Pogba - Marchisio - Khedira - Cuadrado
Chiellini - Bonucci - Barzagli
Buffon

Khedira i Cuadrado to mega transfery. Ci dwaj gracze z miejsca stali się naszymi liderami. U Dybali też widać ogromny potencjał, ale potrzeba mu czasu.


Flas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 59
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:09

Świetny mecz Khediry - na razie to nasze najlepsze letnie wzmocnienie. Może potrzeba nam 2 DS - Marotta robiłby wyłącznie zakupy niskobudżetowe/bezgotówkowe, a drugi dostałby większość budżetu transferowego i przeprowadziłby 2 góra 3 transfery :think: :prochno:


Kiss

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 marca 2004
Posty: 325
Rejestracja: 09 marca 2004

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:11

Pogbe zapakować i wyslac do cyrku.
Markiz za Hernanesa i będzie gitara.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:17

Tyrael pisze:Dla mnie Sami graczem meczu, biega jakos tak ociężale po tym boisku (...)
Typowy Khedira :D . Zdecydowanie nie jest to zawodnik do wyprowadzania kontr, ale on w pewnym sensie przyszedł jako zastępstwo Pirlo więc można mu to wybaczyć. Widać klasę i doświadczenie. Czekam na Marchisio i powrót do formy Asamoaha - niech sobie Hernanes z Pogbą trochę na ławce posiedzą.

Po strzeleniu przez nas trzeciego gola Bologna wyglądała jak sparing partner, a nie rywal o ligowe punkty.

Dybala jeszcze wkręci się na wyższy poziom, za wcześnie żeby go skreślać. Musi tylko grać i to sporo. Najlepiej u boku doświadczonych zawodników.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:30

Pierwa wygrana u siebie pomimo fatalnego startu, myslalem ze bedzie kolejna wpadka.
Widac juz ze Dybala, Khedira i Cuandrado to dobre transfere.
Hernanes niestety narazie slabo badz srednio ale dajmy mu czasu moze zacznie grac jak z czasow w Lazio.
Wazne bedzie wywalczyc conajmniej jeden punkt z Interem po tej przerwie zeby juz nie tracic za duzo dystansu do czolowki.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:31

Arbuzini pisze:
Tyrael pisze:Dla mnie Sami graczem meczu, biega jakos tak ociężale po tym boisku (...)
Typowy Khedira :D . Zdecydowanie nie jest to zawodnik do wyprowadzania kontr, ale on w pewnym sensie przyszedł jako zastępstwo Pirlo więc można mu to wybaczyć. Widać klasę i doświadczenie..
Czy wy wszyscy mówicie o tym samym Samim który wychodził na skrzydła do podań gdy środek był opanowany, a i zawsze był pierwszy w środku i polu karnym?? :prochno: Przecież to on ze skrzydła zagrał do Moraty- widział to ktoś?? To samo się tyczy opinii Dybali. Gościu ma lepsze staty niż Tevez w pierwszym sezonie ale zawsze się znajdzie krytyk.. Młodzian coraz bardziej się rozkręca. To on wykonał decykujące podanie do Kheriry. Jak i wcześniej do Cuadrado ktory jednak go nie wykorzystał.
No ale cóż tu pewnych rzeczy nie idzie wytłumaczyć. A na pewno nie " przyborom prosto z łazienki".


Gelo65

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2012
Posty: 70
Rejestracja: 14 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:32

Oprócz tragicznego w tym sezonie Pogby ostatnio zaczyna mnie trochę denerwować gra Cuadrado, ta lekkość wygrywania pojedynków jest imponująca, ale nie przekłada się to ani trochę na konkrety. W ciągu tych ośmiu meczów miał całą kupę akcji z których wynikła jedna asysta, jeden karny i kilka wolnych...


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:35

Pogba powinien usiąść na ławie i ochłonąć.. Nie podobał mi sie Cuadrado pod koniec meczu, który chciał na siłę wbiec w pole karne.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:43

Gelo65 pisze:Oprócz tragicznego w tym sezonie Pogby ostatnio zaczyna mnie trochę denerwować gra Cuadrado, ta lekkość wygrywania pojedynków jest imponująca, ale nie przekłada się to ani trochę na konkrety. W ciągu tych ośmiu meczów miał całą kupę akcji z których wynikła jedna asysta, jeden karny i kilka wolnych...
Jakby Morata trafił setkę z początku pierwszej połowy to Cuadrado by miał kolejną asystę. Często podejmuje złe decyzje, ale równie często reszta po prostu marnuje to co On tworzy.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 października 2015, 20:43

jakku1 pisze:Mam wrazenie, ze im Pogba mniej cuduje z pilka, tym gra lepiej
Problem może polegać na tym, że Pogba od dłuższego czasu dość mocno "zamulał" i przejęcie tej 10 i tym samym roli naturalnego lidera na boisku było chyba ostatnim napędzającym go czynnikiem w Juve, a teraz się okazuje, że najlepiej drużynie idzie, kiedy ustępuje pola innym.


Zablokowany