Serie A 15/16 (4): Genoa 0-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 09:29

namelessKING pisze: To teraz uważnie obejrzyj powtórki z meczu i zobacz na której nodze był bramkarz w momencie oddania przez Pogbę strzału. Rozumiem, że czekasz na pokazanie przykładu, jak facet leży już na trawie, a sędzia w gwizdek jeszcze nie dmuchnął.
To teraz uważnie obejrzyj powtórkę karnego i zobacz gdzie patrzy Pogba przed oddaniem strzału, na długo przed jakimkolwiek ruchem bramkarza.
Ostatnio zmieniony 21 września 2015, 09:30 przez bajbek17, łącznie zmieniany 1 raz.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 09:30

pumex pisze:
wojczech7 pisze:
pumex pisze:Słabo wykonany karny - jestem podobnego zdania. Gdyby bramkarz rzucił się w inny róg, miałby bardzo duże szanse na obronę.
Błagam Pumi, napisz, że to była ironia...
Bynajmniej, mimo iż faktycznie poprzedni post mógł zabrzmieć śmiesznie. Przyjmuję, że równolegle muszą zapaść dwie decyzje: wykonawca karnego wybiera róg w który strzela, bramkarz wybiera stronę w którą się rzuca. W przypadku takiego strzału Pogby jak ten wczorajszy pokrycie się obu kierunków praktycznie skutkuje obroną. Piłka była uderzona ni to w róg, ni w środek, na wysokości ciała rzucającego się golkipera. Po prostu słabo wykonany karny, maksymalnie zwiększający szansę bramkarza na udaną interwencję.
Sytuacja, w której bramkarz rzuca się w róg inny, aniżeli leci piłka, to rozwiązanie najlepsze z możliwych w przypadku karnego. Ta dyskusja jest jałowa i śmieszna.
pumex pisze:Jeśli chodzi o jego podanie do Pogby, po którym padła samobójcza bramka, to dla mnie jest to asysta Pereyry. Ale potem od początku do końca Roberto zachował się dobrze tylko raz - przy podaniu do Mandzukicia.
Czyli, według Ciebie, miał asystę, a powinien był mieć dwie. Oprócz tego kilkukrotnie rozrywał szyki obronne Genoi. Zdajesz sobie sprawę, że to oznacza dobry występ, prawda?

Jak wielu znasz zawodników, którzy (praktycznie) każdą dobrą akcję ofensywną kończą asystą/bramką? Messi? Ktoś jeszcze?

Zejdź na Ziemię chłopie, bo konstruktywna krytyka to jedno, ale to, co uprawiasz, ociera się o absurd momentami. ;)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 09:42

namelessKING pisze:
bajbek17 pisze:Wyczekać to może bramkarz i ewentualnie zamarkować skok, zmieniając kierunek. Jeszcze nie widziałem, żeby to bramkarz rzucił się przed oddaniem strzału.
To teraz uważnie obejrzyj powtórki z meczu i zobacz na której nodze był bramkarz w momencie oddania przez Pogbę strzału.
Obrazek

W momencie, kiedy jeszcze Pogba może wybrać kierunek strzału, bramkarz stoi bez ruchu. Klatkę później Francuz jest już na nodze postawnej. Chyba, że teraz JP będzie mi wciskać, że będąc już na nodze postawnej w przyszykowanej pozie do strzału dalej w ułamku sekundy można diametralnie zmienić kierunek uderzenia.. :roll:
wojczech7 pisze:Sytuacja, w której bramkarz rzuca się w róg inny, aniżeli leci piłka, to rozwiązanie najlepsze z możliwych w przypadku karnego
Jakie, kurna, rozwiązanie? A któż niby to rozwiązanie wybiera? :think: Pogba podchodzi do bramkarza i oznajmia mu: "teraz ja strzelę tu, a ty rzuć się tam" ? I Ty mówisz o jałowej i śmiesznej dyskusji?
wojczech7 pisze:Czyli, według Ciebie, miał asystę, a powinien był mieć dwie. Oprócz tego kilkukrotnie rozrywał szyki obronne Genoi. Zdajesz sobie sprawę, że to oznacza dobry występ, prawda?
Zdajesz sobie sprawę, że nie odbieram Pereyrze dobrego występu? Czy jeszcze nie doczytałeś?
wojczech7 pisze:Jak wielu znasz zawodników, którzy (praktycznie) każdą dobrą akcję ofensywną kończą asystą/bramką? Messi? Ktoś jeszcze?
Czyli jednak nie doczytałeś. Szkoda.


Obrazek
namelessKING

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 67
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 09:50

pumex pisze:W momencie, kiedy jeszcze Pogba może wybrać kierunek strzału, bramkarz stoi bez ruchu. Klatkę później Francuz jest już na nodze postawnej. Chyba, że teraz JP będzie mi wciskać, że będąc już na nodze postawnej w przyszykowanej pozie do strzału dalej w ułamku sekundy można diametralnie zmienić kierunek uderzenia.
Zdjęcie wybrane oczywiście na tyle wcześnie, żeby w ogóle nie miało znaczenia przy tej dyskusji. Polecam powtórkę zza bramki, która leciała w trakcie transmisji i widok bramkarza przechylonego na lewo w sytuacji zetknięcia się buta Pogby z piłką powinien być wystarczający.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 09:53

namelessKING pisze:Zdjęcie wybrane oczywiście na tyle wcześnie, żeby w ogóle nie miało znaczenia przy tej dyskusji.
To ja w takim razie poproszę zdjęcie, na którym widać, że bramkarz już wybrał kierunek ruchu, a Pogba nie skierował jeszcze swojej nogi postawnej ku ziemi ;) W momencie zetknięcia buta Paula z piłką już dawno jest po ptokach.


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 10:02

Pogba w końcowym etapie patrzył się na piłkę nie na bramkarza. Del Piero do końca patrzył na bramkarza i płaskim strzałem (przeważnie) oszukiwał bramkarza. Pogba uderzył słabo karnego, ALE strzelił i po co ta dyskusja ?


Mecz do zapomnienia. Tutaj liczyły się tylko 3 pkt, patrząc na naszą pozycję po 3 kolejkach w lidze. Teraz mamy beniaminka, który jest koszmarnie słaby. Mecz z Napoli szykuje się ciekawie, bo niebiescy złapali formę (skuteczność ?).

Bardzo ważne 7 dni. Najpierw możemy wskoczyć do 1 połówki Serie A, później możemy dostać kopa mentalnego wygrywając w Neapolu a na koniec zwycięstwo z Sevilla u siebie postawi nas w roli faworyta do wygrania grupy w LM, co zapewni nam słabszego rywala w 1/8, co jest bardzo ważne.


Obrazek
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 10:06

namelessKING pisze: Zdjęcie wybrane oczywiście na tyle wcześnie, żeby w ogóle nie miało znaczenia przy tej dyskusji. Polecam powtórkę zza bramki, która leciała w trakcie transmisji i widok bramkarza przechylonego na lewo w sytuacji zetknięcia się buta Pogby z piłką powinien być wystarczający.


Jak napisałem Ci wyżej to kamera z za bramki właśnie pokaże Ci na ile przed jakimkolwiek ruchem bramkarza Pogba kieruje wzrok na piłkę i w tym momencie jasne jest, że już nie będzie widział, w który róg rzuci się bramkarz. Rzut karny na pałę, ale udany.


namelessKING

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 67
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 10:08

pumex pisze:To ja w takim razie poproszę zdjęcie, na którym widać, że bramkarz już wybrał kierunek ruchu, a Pogba nie skierował jeszcze swojej nogi postawnej ku ziemi ;) W momencie zetknięcia buta Paula z piłką już dawno jest po ptokach.
Obrazek

Piłka na ziemi, bramkarz od pół sekundy ruchem ciała pokazuje gdzie się rzuca. Proście, a będzie wam dane.

Aha, a jak ktoś poprosi teraz o rozpisanie wektorów wzroku Pogby, żeby potwierdzić to i owo, to idę po bejsbola. Z mojej strony kończę. Może nic nie wiem o piłce. Może w Smoleńsku był zamach, a cycki Pameli były prawdziwe. Pozdrawiam.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 10:14

@namelessKING, tyle, że nie o to prosiłem.

Dajesz ujęcie gdy but Pogby styka się z piłką, czyli przedstawiasz moment, w którym Francuz już dawno wybrał kierunek strzału i przygotował sobie do niego odpowiednią pozę. Mając piłkę na nodze można co najwyżej nadać jej rotację, a nie diametralnie zmienić kierunek strzału. Przy większych kombinacjach można skiksować, potknąć się o drugą nogę lub nabawić się naciągnięcia więzadeł a nie kurde z prawego zrobić lewo. Dlatego jeśli chcemy rozpatrywać kierunek ruchu bramkarza to na pewno dużo wcześniej niż w momencie uderzenia piłki przez Pogbę - stąd mój screen. Na Twoim jest już dawno po ptokach.


Obrazek
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 10:18

namelessKING jak nazłość nie wyświetla mi grafik gad dam, ale oglądam powtórki i wyraźnie widać jak długo przed ruchem bramkarza Pogba nawet odwraca głowę w prawo. Nie ma szans, żeby nawet miał na czym oprzeć swoje podejrzenia, w która stronę rzuci sie bramkarz.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 10:47

Ludzie poważnie ? :rotfl:

Macie racje! Pogba mógł uderzyć w okienko, po czym przyznano by nam dwie bramki, za wrażenia estetyczne.

Strzelił to strzelił, koniec tematu. A wy tu się w Gmocha zabawiacie. Francuz nie jest nawet pierwszy do strzelania, gdyby na boisku był Dybala czy Morata, to by do piłki nie podchodził.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 11:02

Nie przerywaj im, czekam aż będą analizować ułożenie stopy, ciśnienie w piłce, materiał z którego wykonane były buty Pogby, godziny od ostatniego podlewania trawnika oraz najważniejszy czynnik ilość zdrowych zębów bramkarza.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 11:13

wloski pisze:Nie przerywaj im, czekam aż będą analizować ułożenie stopy, ciśnienie w piłce, materiał z którego wykonane były buty Pogby, godziny od ostatniego podlewania trawnika oraz najważniejszy czynnik ilość zdrowych zębów bramkarza.
Zapomniałeś o bardzo ważnym aspekcie ilości śliny na rękawicach bramkarskich, ma to decydujące znaczenie.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 11:28

Kucharius1 pisze:Strzelił to strzelił, koniec tematu. A wy tu się w Gmocha zabawiacie. Francuz nie jest nawet pierwszy do strzelania, gdyby na boisku był Dybala czy Morata, to by do piłki nie podchodził.
Myślę podobnie. Karny to karny, skoro gol to nie ma o czym dyskutować.
Prędzej przyczepiłbym się do pierwszej bramki. Z takiej odległości ustrzelić poprzeczkę to skandal... jak Morata z Malmo. Dobrze, że jakimś cudem wpadło - z Chievo Pogba nie dał rady dopchać na pustaka. Niech to będzie dla niego przełamanie. Konto bramkowe otwarte, czas zluzować portki i szlifować formę.
Trochę padaka w środku pola. Niestety, póki Claudio z Khedirą będą w szpitalu, nie spodziewam się wiele więcej. Najważniejsze, by wrócili w pełni sprawności, bo znów będzie fail. W następnym meczu pewnie zagra Hernanes. Może będzie jakaś gra do przodu.

Na Ferraris w poprzednich latach Juventus się bardzo męczył. Takie 0-2 to zawsze fajna odmiana.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 21 września 2015, 11:28

Omg nie wierzę, naprawde dyskutujecie o źle strzelonym karnym, kiedy został zamieniony na bramkę i to nie ledwo jakimś fuksem po dłoniach bramkarza ? :shock:


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Zablokowany