Serie A 15/16 (4): Genoa 0-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 16:56

Najlepiej Cuadrado i Pereyra. Najsłabiej Lemina, ale to nowy, młody zawodnik. Mecz trochę szczęśliwie się ułożył, bo bramka samobójcza, do tego czerwona kartka na własne życzenie Genoi, a później karny w sytuacji, kiedy nie było zagrożenia.

Czekam na Khedirę i Marchisio.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 16:57

Pumi, ja rozumiem jakąś krytykę w stosunku do Leminy. Ale zagrał on pierwsze 45 minut w nowym klubie (działa to jako jakieś usprawiedliwienie) i nie był jakoś dużo gorszy od reszty Naszych grających w pomocy czy ataku.
Obecnie problemem Juventusu jest fakt, że dwóch podstawowych pomocników jest kontuzjowanych, oraz to co mamy w ataku.
Zaza i Mandzukic to niestety na dzień dzisiejszy dno. Morata jak akurat nie jest kontuzjowany i się "rozbiega" to pewien poziom gwarantuje, Dybala też na chwilę obecną na plus. Niestety na dzień dzisiejszy mamy 1,5 napastnika. Gdyby nie Cuadrado to Nas w ataku praktycznie nie ma. Ważne 3 punkty na bardzo trudnym terenie i w końcu wygrana. Teraz powtórzyć to z beniaminkiem i zacznie być trochę spokojniej.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 16:57

No i jest pierwsza wygrana w serii A
Jesli chodzi o gra to jest duzo do poprawienia.
Dobra zmiana dal Pereyra bo po tym jak sie pojawil poprawila sie znacznie gra ofensywna.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 16:58

Mecz bez historii - i w sumie dobrze, bo 3 punkty były dziś celem nadrzędnym. W defensywie całkiem całkiem (choć gra w przewadze to ułatwiła), w ofensywie spleśniały pasztet.

Jeszcze trzy kwestie:
- Pereyra zagrał dziś na potwierdzenie mojej tezy
- powtarza się sytuacja z Milanu ery Allegriego - co mecz ktoś łapie kontuzje mięśniową. Dziś Morata+Mandzukić, a w końcówce problemy Sturaro. I co? I najprawdopodobniej zero wyciągania wniosków...
- Mandzukić ponownie zerowy w swojej przydatności. Absurdalna sprawa - poprzedni sezon pokazał, że klasyczna 9-tka nie ma racji bytu w założeniach taktycznych Allegriego, po czym Marotta sprowadza za 20 milionów.. klasyczną 9-tkę. Zmienia go Zaza (kupiony za 18 milionów), który notuje 8 kontaktów z piłką, kolejno: strata, desperacki strzał, faul na żółtko, spalony, strata, faul, podanie do najbliższego, strata

Wygrana, w końcu :ok: Grazie! Forza!


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:00

Słaba była nasza gra, słaba. Na plus oczywiście mega-aktywny Cuadrado :bravo: i chyba Pereyra.

Ale poza tym nędza. Szczególnie Mandżukić, mam nadzieję, że się poprawi. Sturaro pokopali dziś strasznie. A jego nazwisko kojarzy mi się ze stuleją :think:


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:00

Dobrze, że są 3 pkt i, że Roma traci swoje. Jest duzo do poprawy, ale zwycięstwo na trudnym terenie zawsze bardzo cieszy.
W następnym meczu Cuadrado musi odpocząć, bo się napracował dzisiaj znacznie.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:01

Odnoszę wrażenie, że Allegri nie widzi miejsca dla Dybali w tym swoim 4:3:3.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:01

Najważniejsze są pierwsze w tym sezonie 3 punkty a to, że cała druga połowa, niby grana w przewadze, tak naprawdę była na stojąco to już mniej istotne. Gol na 2:0 z rzutu karnego dał ten komfort, że można było stanąć w obronie, dać rywalom piłkę i czekać przez pół godziny na koniec meczu...

Gra w obronie wychodzi dobrze, gorzej z pomocą i atakiem, bo w tym sezonie w Serie A tylko 1 gol strzelony z akcji, 2 z karnego i 1 samobój - z Frosinone za 3 dni trzeba poprawić te statystyki.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:02

pumex pisze:- Pereyra zagrał dziś na potwierdzenie mojej tezy
A jakaż to mądrość jeśli wolno? Argentyńczyk rozruszał Juve,a później jak reszta , spacerował po boisku (po bramce na 2-0). Zaza strzelił :juve: :koszulka:


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:03

Niech Max zrezygnuje z tego pomysłu grania Moratą i Mandżukiciem razem, proszę :pray: Ta dwójka razem na boisku wygląda fatalnie :angry: (tak, wiem, strzelili po bramce City). Wystarczyło, że na boisku pojawił się Pereyra, który przecież nie jest jakimś wybitnym zawodnikiem, ale jakieś pojęcie o grze na skrzydle ma i gra od razu zaczęła się zazębiać. Może w środę będziemy mieli okazję obejrzeć i Cuadrado i Dybalę w wyjściowej XI?

Nasza pomoc na początku meczu wyglądała dramatycznie :facepalm:


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:05

Słabą formę Pogby potwierdza jego wykonanie rzutu karnego. Obawiam się, że z Allegrim to będzie jak z Benitezem w Liverpool`u...


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:07

annihilator1988 pisze:
pumex pisze:- Pereyra zagrał dziś na potwierdzenie mojej tezy
A jakaż to mądrość jeśli wolno?
Pumi uwaza, ze Pereyra dokonuje koszmarnego wyboru w kazdej akcji, w ktorej nie zaliczy asysty albo nie strzeli bramki. :prochno:

Gramy slabo, w kazdej formacji, nie liczac moze obrony, ktora dzisiaj zaprezentowala sie fajnie i niemal bezblednie. Wydaje mi sie, ze najbardziej optymalne zestawienie formacji ofensywnej na chwile obecna to: Dybała, Cuadrado, Mandzukic/Morata. Ewentualnie Cuadrado troche cofniety, a na jego miejsce Pereyra. W pomocy Marchisio, Pogba i Sturaro lub wlasnie Kolumbijczyk.

Inaczej, tego sie ustawic niestety chyba nie da.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:08

bajbek17 pisze:Słabą formę Pogby potwierdza jego wykonanie rzutu karnego.
wat? A co było złego w jego wykonaniu karnego Twoim zdaniem?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:18

Ważne pierwsze 3 punkty, na bardzo trudnym terenie, w odpowiednim momencie :juve: Styl jeszcze nie ten, ale z każdym meczem powinno być nam łatwiej, presja będzie mniejsza, a mam też nadzieję, że niebawem w składzie zobaczymy Khedirę (dziś na tuttojuve czytałem, że być może będzie już dostępny na... następny mecz).

Świetnie zaprezentowali się Cuadrado i Pereyra, przyzwoicie Hernanes (choć grał krótko), pozostali przeciętnie albo słabo. Widać wyraźnie, że Pogba jeszcze nie jest w formie, Mandżukić bezproduktywny (miał kilka dobrych piłek, a marnował dosłownie wszystko). Irytował na pewno Lichtsteiner, denerwował Zaza (ten koleś nie zanotował od przyjścia do nas chyba jeszcze ani jednego dobrego zagrania...). Podobała mi się generalnie gra defensywy, bo Buffon nawet nie musiał interweniować. :ok: Jest progres, tak ogółem.

Wiemy na pewno, że w kolejnym meczu obejrzymy na murawie Sandro, Bonucciego, Hernanesa i Dybalę (sugeruje to między innymi ich brak w dzisiejszym meczu, choć absencja Hernanesa wynikała raczej z wyboru taktycznego) Pytanie tylko, co z Mandżukiciem i Moratą, bo w 4-3-3 jednego z nich na szpicę potrzebujemy (nie chcę Zazy, choć przeczuwam, że z takim przeciwnikiem możemy go niestety na murawie uraczyć).

Odrabiamy 2 punkty do Romy i lecimy z interem.:spiteful:

FORZA JUVENTUS! :koszulka:


Deyvid

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2004
Posty: 148
Rejestracja: 10 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 września 2015, 17:22

Wojtek pisze:
bajbek17 pisze:Słabą formę Pogby potwierdza jego wykonanie rzutu karnego.
wat? A co było złego w jego wykonaniu karnego Twoim zdaniem?
Kolega zapewne się pomylił i miał na myśli rzut wolny, który był wykonany źle ;)


Zablokowany