Pre-season sparing (01.08.2015): Ol. Marsylia 2-0 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:38

Szkoda Khediry bo chłop miał się odbudować a tutaj taki zonk...ja nie dramatyzuję bo nasza gra wyglądała dobrze do momentu aż zawodnicy Juve zobaczyli, że maja do czynienia z dziczą i szkoda nóg...Superpuchar wiele nam powie ale nie ma co dramatyzować...a na marginesie - jeśli przyjdzie Draxler to wariant pesymistyczny zakłada, że może z nim być to co z Khedirą...historie obu zawodników są podobne...a były takie narzekania na to, że JoJo to szklanka... :wink:


Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:39

No i post powyżej (wagner) i kolejne dywagacje, narzekania i wymyślania. Przypomnij sobie poprzednie przygotowania jak wyglądały. Antek klnął na to kto zapisuje nas na te wszystkie z dupy wzięte turnieje w najdalszych zakątkach świata. I miał rację, bo lepiej grać w piłę z drużynami z Europy na różnym ich etapie przygotowania niż kopać za mln premii 3 spotkania w Azji. Spotkania nie widziałem i mocno żałuje, wkurza kontuzja Khediry, nie widziałem co się stało i jak się stało, ale trzymam kciuki za zdrowie, bo zamiast niektórych malkontentów lepiej trzymać kciuki za zdrowie niż wypinać, kto go sprowadził jak wcześniej grał i ile był w ogóle wart.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:42

Allegri poinformował po meczu, że Barzagli poleci z naszymi do Chin i kto wie, czy nie zdąży się wykurować na to spotkanie. :whistle: Czyżby jego kontuzja nie była aż tak poważna, jak się wcześniej wydawało?

To, że Dybala nie strzelił póki co żadnej bramki nie oznacza automatycznie, że jego gra nie zasługuje na pochwały. Wszędzie go pełno, jest przebojowy, w Gdańsku to on wrzucił piłkę na głowę Pogby. Gra ambitnie i widać u niego spory potencjał.


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:44

wagner pisze:Wiem, że do tego dochodzą też pieniądze, ale tylko mi się wydaje że wszystkie te wybory były nietrafione?
Najwyraźniej nie tylko Tobie, bo niemal takie samo pytanie zadali Allegriemu panowie ze Sky Sport w wywiadzie pomeczowym ;)


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:53

Ja nie mówię że od razu ma strzelać bramki, ale mnie jego gra jakoś nie powaliła,widać że ma potencjał ale na razie to wszystko. A na pewno nie pokazał niczego takiego, żeby można go było od razu rozpatrywać jako podstawowego zawodnika mającego grać za napastnikami.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:55

Chyba wszyscy w pierwszym rzędzie patrzą na kasę i to we wszystkim tak wygląda ale ten mecz z Marsylią teraz widzimy że był bez sensu.
Khedire tracimy i cieszmy się że tylko na tym się skończyło.

Póki co to tylko i wyłącznie sparing ale mały strach jest po tych sparingach, muszę przyznać że trochę jestem przejęty, dostaliśmy od Borussi i teraz od Marsylii, ja wiem że to okres przygtowawczy ale zawsze jest to ale...
W tym przypadku to Ale... to za dużo graczy nowych, za dużo pozycji wymieniamy naraz a w trakcie sezonu, jak już sezon ruszy to już nie będzie czasu na korekty, tam będziemy się przygotowywać z meczu na mecz bo nie mamy Teveza, Pirlo, Vidala żeby nowych wprowadzać z ławki i stopniowo, my odrazu te pozycje obstawiamy, oby wszystko ładnie wypaliło.

Dybala gra bardzo dobrze, przydałby mu się ktoś dobry technicznie w przodzie do pomocy, w meczu z Lechią to ładnie wyglądało momentami ale no właśnie, to tylko jakaś tam Lechia;)


mazi12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2009
Posty: 810
Rejestracja: 30 września 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:56

Co za zwierzęta :doh: Kopali naszych przy praktycznie każdej okazji. Nie po to się gra mecze towarzyskie :snooty: Do tego ta murawa przypominająca przekopany ogródek.

Co do meczu, nie ma się co zamartwiać w tym momencie. Max dużo rotuje, żeby zobaczyć dyspozycję każdego zawodnika. Pierwsze 10minut mega, później coraz słabiej. To co pisałem wcześniej, Mandzukić i Morata nie mogą grać koło siebie bo jeden drugiemu nic nie wykreuje. Dybala do pierwszego składu, bo po samym prowadzeniu piłki widać, że ten chłopak ma niesamowity talent. Musi jeszcze nabrać więcej pewności i brać grę na siebie, jak Tevez.
Przesłaby jest ten Zaza na razie. Nie pamiętam ŻADNEGO jego zagrania wartego uwagi. Pereyra, jak na tydzień treningów też na prawdę dobrze zagrał.
No i jeszcze jedno, Pogba :bravo: Siła, dynamika, strzał, przyspieszenie, podanie. Klasa, nasz najlepszy zawodnik presezonu do tej pory.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 23:03

wagner pisze:@szczypek napisał wszystko :ok:

Zastanawia mnie co innego. Te przedsezonowe mecze towarzyskie wydają się być nietrafione i to wszystkie. Na początek Borussia, która za tydzień ma ligę i już przyszykowała formę na start, Lechia - dobra dobra Polska to nie Albania, kamieniami nie rzucają, ale pewnie połowa naszych zawodników nie wiedziała przed tym meczem gdzie jest Gdańsk (pewnie przesadzam) i OM czyli "zabijemy was". Wiem, że do tego dochodzą też pieniądze, ale tylko mi się wydaje że wszystkie te wybory były nietrafione? Drużyny przeciwne jak i terminy były.. no jakieś takie, nie wiem panowie, no nie wiem.
Hmm... odpowiedzmy sobie na pytanie czego wymagamy od sparingpartnerów?

Czy mają to być rywale, którzy się przed nami położą czy może przeciwnicy, którzy będą dla nas wymagający.

Każdy z tych rywali jak słusznie zauważyłeś takowy był.

Mimo wszystko sparing z Olympique uważam za wartościowy sprawdzian. Podobnie jak mecze z Borussią Dortmund i Lechią Gdańsk. Każda z tych drużyn była na wyższym pułapie przygotowań do sezonu dlatego też z BVB oglądaliśmy mecz do jednej bramki, a z Lechią zatartą się różnicę klas.

Piszesz, że terminy były nietrafione, tylko, że zauważ, że piłkarze Juventusu przygotowania do sezonu rozpoczęli później, bo obok Barcelony najpóźniej ten sezon zakończyli. Była to więc specjalna okoliczność, która raczej nie zdarza się co sezon. Nie ma więc co narzekać na terminy.

Tym bardziej na przeciwników. Z kim byś chciał grać? Przecież najlepsze ekipy grają swoje sparingi na innych Kontynentach. Cud, że w ogóle udało się wstrzelić z terminami i takimi rywalami przed meczem o Superpuchar.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 23:24

Zgadzam sie z wagnerem w kwestii tego, ze wybory sparingpartnerow byly co najmniej watpliwe. To znaczy, ja bym teraz to okreslil dokladniej: totalnie od czapy. Marsylia dzisiaj grała jak o LM, ich trener przez ostatnie piec minut siedział na jakimś pseudo-stołku zrobionym na poczekaniu tuż przy linii boiska i niczym generał wydawał dyspozycje swoim piłkarzom. Piłkarze Marsylii grali tak jakby chcieli zabić. I to wszystko w meczu towarzyskim.

Juz abstrahuje od tego, ze po raz kolejny (tak jak w meczu z BVB) było widac, ze zupełnie odstajemy motorycznie. Sparing z Lechia rozumiem - fajny stadion, fajne miejsce, slabszy rywal ale wybiegany i juz przygotowany do sezonu. Sparingi z BVB i przede wszystkim ten z Marsylia to jednak nieporozumienie.

Na szczescie nikomu krzywdy nie zrobili. Szkoda Khediry, mam nadzieje, ze wroci chociaz na rozpoczecie ligi. Bo, przynajmniej w mojej opinii, Niemiec bardzo ciekawie wygladal w dotychczasowych meczach i na pewno bylby niezlym wzmocnieniem.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 23:31

Czy wy mistrzowie naprawdę nie zauważacie, że nasi piłkarze poruszają się boisku, jakby ciągnęli za sobą dwa wagony węgla? Ten Pogba mnie jedynie niepokoi, bo albo się opierdziela na treningach, albo ma za małe obciążenia. Jeśli ktoś nie zna specyfiki preseason i nie wie po co rozgrywa się mecze towarzyskie to sorki, ale bezsensowne nabijanie postów nic w tym zakresie nie zmieni.

Nie oczekujcie lepszej gry za tydzień i proszę nie popłaczcie się, że nie będzie kolejnego pucharu w gablocie.


Zizou_1989

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 grudnia 2009
Posty: 387
Rejestracja: 20 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 23:41

Ciekawy komentarz Allegriego po meczu. Widać ze wie co robi. Na kontuzje Khediry powiedział w dużym skrócie ze takie rzeczy w takim okresie sie zdarzają bo maja za sobą bardzo cieżko prace na treningach, Khedira na nich wypadł jako jeden z najciężej trenujących wiec mięśnie chcą odpoczynku, stad te urazy. Podkreślił ze musiał podjąć ryzyko żeby na sobotę wypaść dobrze stad tak ostra praca, która nie kazdy wytrzymuje. Jestem akurat pewny ze z Samiego będziemy mieli pociechę.
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2015, 23:42 przez Zizou_1989, łącznie zmieniany 1 raz.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 23:46

Nie znamy się na tym ale Juve zawsze zawalało okres przygotowawczy bo wiedzą że te najważniejsze mecze to nie w pre sezonie czyli 5,6 tylko 50 meczy na przełomie końcówki sierpnia a maja.

Nie przejmuje się wogóle tymi meczami, szkoda tylko Samiego, naprawdę szkoda bo fajnie grał, mi też się podobał, ten jego spokój, pamiętam jak wchodził jeszcze do reprezentacji, w kadrze jak grał i go Real sprowadził, świetny grajek naprawdę.

Jak narazie wielu z naszych asiorów jest wyraźnie pod formą, Morata to już tragedia, nic nie gra, fatalnie to wygląda ale to może celowe zagranie z Bielsą? Dać naszym w dupe przed meczem z Lazio?, może nasi chcieli chłopaków wysłać na niewiniątek i potem lekko zagrać z Lazio?
Wiem że bardzo dużo daje ta przesada, kiedy masz wyciągnąć z siebie więcej niż powinieneś [ tak jak dzisiaj i ostatnio z Borussią, czyli zespołami na moment przed ligą, przygotowanymi do sezonu] poźniej tobie jest łatwiej z zespołem na podobnym poziomie w tym przypadku kondycyjnym co ty.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 23:55

Żeby więc nieco uspokoić pesymistów dodam jeszcze tylko, że Lazio przegrało czwarty sparing z rzędu:
https://en.wikipedia.org/wiki/2015%E2%8 ... friendlies
...i co ciekawe kontuzjowanych piłkarzy też tam nie brakuje.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2015, 00:14

Gandalf8 pisze:Na plus to chyba jedynie Pogba - trzeci mecz i Francuz po raz trzeci gra świetnie :bravo: . W drugiej połowie również dobra gra Dybali i pewny w obronie Rugani - to on według mnie a nie Caceres powinien zagrać obok Bonucciego w meczu o Superpuchar.
Pogba owszen, na plus, ale jak to bylo jego swietne granie... Zagral w miare poprawnie, jak na siebie srednio, bo potrafi znacznie wiecej, lepiej i dokladniej.
Xerkses na srodku jest slaby. Nie wiem czy w ogole, czy przez to, ze po kontuzji. Latwo odpuszcza przeciwnikow, daje sie objezdzac i gubi krycie. Na bokach jeszcze obleci, ale nie na srodku.
LordJuve pisze:Zaza to jest tragedia. Kto mi przypomni za ile on przyszedł i dlaczego akurat on, a nie Berardi?
Zaza to tragikomedia. Przyszedl za 18mln. Kosztowal nas 8-10mln. ale to madre glowy Ci wyjasnia lepiej te zawilosci ksiegowo-finansowe. Berardi nie przyszedl, bo jest miekka faja robiony i stchorzyl przed wielka druzyna, jaka jest Juve i walka o pierwszy sklad.
west88 pisze:Dajmy czas Zazie, zobaczymy co pokaże w sezonie.
Nie rob jajec :smile:
Virgil pisze:A ja nie rozumiem tych zachwytów nad Dybalą
W dotychczasowych meczach prezetowal sie po prostu dobrze. Drybling, zwrotnosc, szybkosc, ma papiery na dobre bicie rzutow wolnych. Mam nadzieje, ze pokaze mi, ze wart jest tych 40bań...
Virgil pisze:Ja nie mówię że od razu ma strzelać bramki, ale mnie jego gra jakoś nie powaliła,widać że ma potencjał ale na razie to wszystko. A na pewno nie pokazał niczego takiego, żeby można go było od razu rozpatrywać jako podstawowego zawodnika mającego grać za napastnikami.
mazi12 pisze:Mandzukić i Morata nie mogą grać koło siebie bo jeden drugiemu nic nie wykreuje. Dybala do pierwszego składu, bo po samym prowadzeniu piłki widać, że ten chłopak ma niesamowity talent. Musi jeszcze nabrać więcej pewności i brać grę na siebie, jak Tevez.
Otoz to. Dybała nie ma grac na trequ, on ma byc cofnietym napastnikiem obok Mandzu lub Moraty, obojetnie ktorego z nich. Wtedy bramy sie beda sypac.
wloski pisze:wkurza kontuzja Khediry, nie widziałem co się stało i jak się stało,
Wracal do obrony, biegl, biegl, nagle zlapal sie za udo i tyle. Nie byla to zadna stykowa sytuacja z przeciwnikiem.
jakku1 pisze:Bo, przynajmniej w mojej opinii, Niemiec bardzo ciekawie wygladal w dotychczasowych meczach i na pewno bylby niezlym wzmocnieniem.
Jak dla mnie, wiadac bylo, ze dlugo nie gral w bale. Jakis taki ociezaly byl, niepewny z pilka przy nodze. Bedac w normalnej dyspozycji wcisnalby dzisiaj ta brame.

PS.
Isla miszcz! Pierwszy mecz i juz asysta :ok:
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2015, 00:14 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2015, 00:14

Pogba po prostu nie leżał plackiem na wakacjach, a sobie biegał i bawił się piłką. Dlatego tak wygląda na tle kolegów...


Zablokowany