Coppa Italia 14/15 (FINAŁ): JUVENTUS 2-1 Lazio / 10. PUCHAR!

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Prokson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2008
Posty: 282
Rejestracja: 24 września 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 13:09

Co Wy z tym Storarim?
Całe rozgrywki pucharowe bronił teraz ma dostać kopa w zad? bo co? Bo Buffon jest w kadrze? No opanujcie się....
To byłby jakiś szczyt zbydlęcenia
Już pomijając element lojalności w stosunku do Storariego to jeszcze fakt że jest bardzo pewnym punktem defensywy, zawsze był. W dodatku nigdy nie marudził. Należy mu się jak psu buda występ w tym finale


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 13:43

Standardowe pytanie w tematach meczowych (choć z mojej strony chyba pierwszy raz): czy leci gdzieś mecz na zagramanicznym kanale dostępnym na nc+? Co prawda linka do dobrej jakości z ruskim komentarzem na SopCasta nie problem znaleźć, ale taki mecz lepiej obejrzeć na większym ekranie jeśli jest taka możliwość :wink:

Co do Storariego, to choćby za ostatni mecz z interem zasługuje na grę.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Argonessar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 188
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 16:04

Zdecydowanie powinien zagrać Storari. Ten puchar to jego rozgrywki, odwalil kawał dobrej roboty i nie widzę powodu dla którego miał by nie zagrać. Już nie raz udowodnił, że jest dobrym bramkarzem. Należy mu się gra w finale i moim zdaniem nie podlega to dyskusji.

Forza Storari, udowodnij niedowiarkom, że są w błędzie.


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 19:05

20 lat… Dokładnie tyle czeka Juventus Turyn na triumf w rozgrywkach Pucharu Italii. Dzisiaj wieczorem, na Stadio Olimpico w Rzymie, stanie przed szansą przełamania złej passy. Pisaliśmy już dzisiaj o Lazio, piszemy też o Juve.

To był czerwiec 1995 roku. Juventus Marcello Lippiego miał za sobą świetny, aczkolwiek nie do końca spełniony sezon. W swoim pierwszym roku pracy w Turynie Lippi odzyskał dla Juve po dziewięciu latach Scudetto, ale przegrał też z Parmą wielki finał Pucharu UEFA. Szansą na drugie trofeum w sezonie był Puchar Italii. W finale "Bianconeri" mieli zagrać dwumecz z… Parmą.

Kilkanaście dni wcześniej przegrali z tą ekipą w Europie, a w 1992 roku ulegli jej także w finale Pucharu Włoch. Parma Nevio Scali, przynajmniej w rywalizacji pucharowej, była dla Juventusu prawdziwym przekleństwem.

Turyńczycy byli jednak pewni siebie. Pałali żądzą rewanżu za przegraną w Pucharze UEFA, a ponadto wiedzieli, że są w wyśmienitej formie. Ich gra wyglądała świetnie. W rywalizacji ligowej w sezonie 1994-95 Juve rozbiło Parmę 3-1 oraz 4-0. Drużyna Lippiego była prawdziwą machiną wojenną, opartą o świetne przygotowanie taktyczne i fizyczne. W ataku rotowali się natomiast prawdziwi mistrzowie. Roberto Baggio, Gianluca Vialli, Fabrizio Ravanelli i młodziutki Alessandro Del Piero. "Bianconeri" mieli w tamtym czasie w ofensywie prawdziwy kłopot bogactwa.

Pierwsze spotkanie finałowe Coppa Italia 1995 rozegrano na Stadio delle Alpi w Turynie. To był bardzo taktyczny, twardy i ciężki pojedynek, w którym najwięcej działo się w środkowej strefie boiska. Bohaterem tej batalii okazał się Sergio Porrini. Twardy defensor "Bianconerich" już w 10. minucie gry zdobył bramkę, która dała Turyńczykom skromną zaliczkę 1-0 przed rewanżem. Identyczną, jaką kilka tygodni wcześniej miała Parma w rywalizacji z Juve o Puchar UEFA.

W drugim meczu wszystko rozstrzygnęło się dosyć szybko. Bohaterem znowu był Porrini. W 26. minucie obrońca Juve dobił strzał Fabrizio Ravanellego i stało się praktycznie jasne, że Turyńczycy nie wypuszczą już z rąk krajowego dubletu. Porrini dosłownie na chwilę wyszedł z cienia wielkich gwiazd tamtego Juve, takich jak Baggio, Vialli, Ravanelli czy Deschamps i znalazł się w świetle jupiterów.

W drugiej połowie meczu, Parmę dobił jeszcze Ravanelli. Silny jak tur środkowy napastnik wygrał twardy, fizyczny pojedynek bark w bark z Alberto Di Chiarą i mocnym uderzeniem pokonał Lukę Bucciego. 2-0. Juventus wygrał Puchar Włoch po raz dziewiąty w swojej historii.

Tamta drużyna Juve dała początek wspaniałemu okresowi w historii klubu. Rok później "Bianconeri" byli już klubowymi Mistrzami Europy, a w kolejnych dwóch sezonach wygrywali jeszcze Scudetto, Puchar Interkontynentalny, Superpuchar Europy i dochodzili do finałów Ligi Mistrzów. Fantastyczny, niezapomniany dla turyńskich kibiców, czas drużyny dowodzonej przez Marcello Lippiego.

#juventus
Polecam lajknąć na fejsbuniu fanpage Duch Sportu bo poważni ludzie się nim zajmują, potrafią zrobić research i napisać dwa dobre, krótkie teksty w ciągu dnia.



Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 19:33

Uprzejmie donosze, ze pozostala lista kanalow nie zostala zaktualizowana 8). Akurat na dzis jest mi potrzebna.:wink:

Co do meczu, to mysle, ze chlopaki z Lazio bardziej sie postaraja niz zwykle, ale w koncu ich ugryziemy. Swoja droga, nie wiem czemu, ale jak widze bramkarza Lazio, to wydaje mi sie, ze facet ma strach w oczach. Nie wiem czy to tak wolnego Pirlo sie boi czy co.


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 19:49

Hołek pisze:Uprzejmie donosze, ze pozostala lista kanalow nie zostala zaktualizowana 8). Akurat na dzis jest mi potrzebna.:wink:
Lista kanałów: http://liveonsat.com/daily.php?start_dd ... _yyyy=2015 --> i wyszukaj mecz Juve (godz. 19:45)


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 19:53

W zasadzie wychodzimy najmocniejszym składem. Musimy to wywalczyć!!! Bedę zagryzał paluszki z nerwów! Kupiłem sobie specjalnie całą pakę. Forza Jvue.


Argonessar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 188
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 19:59

Juventus (3-5-2): Storari; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Vidal, Evra; Tevez, Llorente.

Dobry skład, czekam z niecierpliwością na pierwszy gwizdek.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 20:00

dobry dobry, tylko czemu nie 4-3-1-2? Chyba nie mamy zamiaru się bronić? :D


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 20:06

dobry dobry, tylko czemu nie 4-3-1-2? Chyba nie mamy zamiaru się bronić? Very Happy
nie ważna formacja, lepiej zacząć defensywnie i nie stracić gola, niż ofensywnie i go stracić. Widze ze Max zostawia sobie jokera na ławce Pereyra!
Forza Juve


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 20:08

Więcej obrońców niż pomocników, a w ataku Llorente który kulawemu by nie uciekł. Wziąłem wolne jutro także myślę, że się nie zawiodę i będzie co świętować :wink: Niech tą klątwę przełamią i zdobędą tą srebrną gwiazdkę!


cerb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2005
Posty: 307
Rejestracja: 22 lutego 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 20:22

Bedzie na jakims kanale na NC+ ?


koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 20:23

Ja się łudze, że Rai nie zakoduje


Argonessar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 188
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 20:28

Będzie na Polsat Sport jeśli ktoś dysponuje tym programem.


ma83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2004
Posty: 32
Rejestracja: 28 lipca 2004

Nieprzeczytany post 20 maja 2015, 20:33

Większość ma pewnie (tak jak ja) nc+ żeby ligi oglądać, fajnie jakby RAI nie zakodowali a jak nie to szukanie w necie :D


Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką.
Zablokowany