Coppa Italia 14/15 (FINAŁ): JUVENTUS 2-1 Lazio / 10. PUCHAR!

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 00:28

Chciałbym tylko nadmienić (jeżeli ktoś tego nie zrobił wcześniej), że to nasz trzeci dublet (1960, 1995), a statystycznie, łącznie z finałem Ligi Mistrzów, to najlepszy sezon w naszej 118 letniej historii.

Mamy prawo do czterech gwiazdek, czyli do do dwóch razy więcej niż pozostałe włoskie kluby razem wzięte.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 00:28

Obrazek

Jest i ona! Nasza piękna, cudowna, tak długo wyczekiwana! 8) Czekaliśmy 20 lat, ale w końcu jest nasza i nikt nam jej nie odbierze! Szykujcie się, bo niedługo na naszych trykotach nie będzie już miejsca - herb Scudetto, tarcza CI, 3 x gwiazdka złota, 1 x gwiazdka srebrna. :-D :ok:

Kompletnie nam ten mecz nie wychodził, cholernie się męczyliśmy, w 2 sytuacjach mieliśmy furę szczęścia, ale mimo nie najlepszej dyspozycji i przy naprawdę świetnie grającemu Lazio zdobywamy 2 pokal sezonu i czekamy na Triplettę! :pray: Byłoby cudownie, gdybyśmy ten sezon zakończyli tak pięknym akcentem, ale póki co świętujmy, bo cały zespół, Allegri i sezon 2014/15 przechodzą właśnie do historii klubu. :bravo: Conte gul skoczył, o czym świadczy jego udawany uśmiech po spotkaniu. Potwierdzone info.

Wiem, że w takim dniu nie należy narzekać, ale doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że to powinien być ostatni mecz Llorente w naszych barwach. Matri nie dość, że zdobył jakże ważną bramkę, to przede wszystkim rozruszał nasz atak i gdyby nie minimalny spalony, dołożyłby drugie trafienie. Bravo - Federica chyba ostatnio nie domaga, bo chłopina miał dziś sporo sił i energii. :cool:


Pepe i jego puchar! :rotfl:

Jeszcze 2 sezony temu kibice kombinowali, gdzie to wszystko umieszczą, a teraz temat wróci do łask. :D
Obrazek


LA DECIMA!!!
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 00:30 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 00:30

:bravo: :bravo:

Oby sie udalo 6 ego zeby ponownie swietowac


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 00:32

koki90 pisze:Myślę, że jeśli wstawią srebrną gwiazdkę to gdzieś symbolicznie na rękawach, bo nie wyobrażam sobie upchniętych wszystkich na raz nad herbem
Nie zapominaj o tarczy CI, która będzie pewnie póki co powiązana z tą gwiazdką.
Kamex22 pisze:A czy ktoś z zarządu Juve lub z Adidasa powiedział, że w przypadku wygrania 10. Pucharu, będziemy przyszywać gdziekolwiek srebrną gwiazdkę? To nie jest nigdzie usankcjonowane, więc równie dobrze może jej w ogóle nie być.
Będzie raczej na pewno. Jeszcze przed tym meczem pojawiło się info, że liga da nam zielone światło w tym temacie i nie będzie robić przeszkód.


Patrol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 269
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 00:43

Chyba niepotrzebnie rozpoczęliśmy dyskusje o tej gwiazdce :-D. Cieszmy się z tego co mamy, a to czy będzie dodatkowy symbol na koszulkach to pewnie będzie zależało od prezia i adidasa :)

Z taką grą jak dzisiaj nie ma co liczyć na wygraną w finale LM, ale mamy jeszcze sporo czasu, a do składu wróci Morata i przede wszystkim Markiz, którego brak był dzisiaj według mnie bardzo widoczny. Jestem optymistą i wierzę, że Max to ogarnie, a chłopaki zagrają mecz życia.


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 07:36

Patrol pisze:Chyba niepotrzebnie rozpoczęliśmy dyskusje o tej gwiazdce :-D. Cieszmy się z tego co mamy, a to czy będzie dodatkowy symbol na koszulkach to pewnie będzie zależało od prezia i adidasa :)
Osobiście nie wierzę w to, że Adidas dopiero od dzisiaj usiądzie nad tematem projektu koszulki ze srebrną gwiazdką. Takie scenariusze zakłada się dużo wcześniej i jestem niemal pewien, że mają taki wariant już opracowany. No chyba, że są mega nieprofesjonalni, to faktycznie dopiero wczoraj rozesłali sobie sms-y, że "chłopaki, trzeba jutro przysiąść do projektu" ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 07:48

mrozzi pisze:Conte gul skoczył, o czym świadczy jego udawany uśmiech po spotkaniu. Potwierdzone info.
Oj skoczył co bardzo mnie cieszy...dla niego szczytem ambicji było tylko scudetto chyba a teraz Juve pisze nową historię...Allegri w rok dokonał rzeczy, która Antka przerastała...zresztą...skład wypalony więc LM to marzenie a CI to piąte koło u wozu...radość zawodników po jego zdobyciu świadczy jednak o czym innym !
mrozzi pisze:Federica chyba ostatnio nie domaga, bo chłopina miał dziś sporo sił i energii. :cool:
A może właśnie domaga ? Federica to zabiegana celebrytka i rzadko chyba bywa w domu...może zwolniła nieco i zrobiła chłopakowi jazdę jakiej jeszcze nie miał przez co stał się podwójnie zmotywowany...faktem jest, że rozruszał zdecydowanie przód i nie wiedziałem,że on taki szybki jest... :shock:
Powera miał niesamowitego...

Uff...ile radości ostatnio było...a ile nerwów na dodatek, przez te wszystkie chude lata nieco odzwyczaiłem się od takiego stresu, który mógł spowodować u mnie tylko ukochany Juventus...
Gra nie powalała...miałem wrażenie, że grali dwa mecze w weekend zamiast odpoczywać , nie wiem skąd taka słaba dyspozycja...
Ale jak to powiedział Ś.P. Kazimierz Górski - "nie sztuka wygrać jak wszystko idzie ale sztuka wygrać jak nic nie idzie..." :-D

Ja już wspominałem...sukcesy Juve to nawet dla Adidasa zaskoczenie, że tak szybko będą widnieć na trykotach kolejnego giganta...nie ma co - świetny początek współpracy ze strony Juve a Nike może pluć sobie w brodę, że cenili wyżej Inter ! :lol:

Wiadomo Wam coś o tym czy to kolejna zwykła plota ?
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... i&id=59152
Media w Hiszpanii nadal pieją o transferze Pogby do Barcelony, który podobno chce grać tylko tam...nie bardzo chce mi się w to wierzyć ale czyżby ploty zamieniały się w coś grubszego ?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 07:59 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Argonessar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 188
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 07:57

Super sprawa, mamy puchar! :dance: W końcu, po tylu latach czekania jest nasza Decima. Jest ta upragniona srebrna gwiazdka. Wielkie gratulacje dla całego zespołu, meczy wyglądał jak wyglądał, ale ostatecznie nie ma to żadnego znaczenia.
Fajny gest Buffona, z tym że to Chiellini mógł wznieść puchar. :bravo:


Slyboots

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2007
Posty: 5
Rejestracja: 06 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 08:09

Nie wyobrażam sobie braku srebrnej gwiazdki na koszulkach. Oczywiście z historycznego punktu widzenia jedyne słuszne miejsce to nad tarczą CI. Podobnie jak dla trzech gwiazdek - nad tarczą Scudetto, nie nad herbem. Tak jak w złotych dla Juve i calcio latach 80-tych i 90-tych. Oczywiście na przodzie koszulki. Jeśli ma być gdzieś na rękawach to...lepiej żeby w ogóle jej nie dawali.

Dla niektórych to może i nieznaczące detale, ale dbałość o symbole i tradycje to dla mnie sprawa fundamentalna 8)


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 08:16

alessandro1977 pisze:Wiadomo Wam coś o tym czy to kolejna zwykła plota ?
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... i&id=59152
La Repubblica też o tym pisze. http://www.juvepoland.com/news.php?id=31790


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 08:21

Tak...właśnie zauważyłem...na zasadzie wolnego transferu miodzio !
Ostatnie mecze Juve i dokonania spowodowały zainteresowanie większej rzeszy zawodników z górnych półek... :wink:


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 08:41

mrozzi pisze:Jeszcze 2 sezony temu kibice kombinowali, gdzie to wszystko umieszczą, a teraz temat wróci do łask. :D
Obrazek
Tylko dojdzie jeszcze jeden problem, gdzie umieścić tarczę/emblemat za LM :think:

Trochę obawiałem się o Pirlo w dogrywce, tymczasem on był chyba najlepszy z naszych.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
The_Sickness

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 311
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 09:09

Fajnie że pokazali wczoraj podczas celebracji uśmiechniętą postać Gianluki Pessotto, bardzo wymowne i symboliczne, tak jak nasza Stara Dama od 2006 roku, kiedy skoczył z okna, potrafił udźwignąć ciężar swoich własnych problemów i koniec końców odnalazł szczęście i wrócił na właściwe tory.

Jakim fantastycznym człowiekiem jest Pepe ... chciałbym obejrzeć kompilację wszystkich jego "charakterystycznych zachowań". Ciekawe ile ich nie ujrzało światła dziennego. Trzymajmy go ile wlezie.

Szatnię mamy niesamowitą, atmosfera fenomenalna, dawno nie byłem tak szczęśliwy jak w obecnym momencie. Aż szkoda że sezon się już kończy :/


wojokamil

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 grudnia 2009
Posty: 121
Rejestracja: 10 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 09:45

mateo369 pisze:
Tylko dojdzie jeszcze jeden problem, gdzie umieścić tarczę/emblemat za LM :think:
Z tego co się orientuje, to za zwycięstwo Ligi Mistrzów wyszywa się na rękawach, a za zwycięstwo w "Klubowych Mistrzostwach Świata" (:lol:) na przodzie.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 10:13

Mecz słaby w naszym wykonaniu, widać że Lazio się bardziej chciało. Nasi chyba myślami już byli w finale LM. Cieszy ten puchar choć przez głowę przechodziły mi myśli, że możemy zostać tylko ze Scudetto. Fajnie było obejrzeć ceremonie po meczu, a jeszcze fajniejsze byłoby uczucie, gdyby wznieśli puchar LM :)

P.S Widać, że atmosfera w zespole jest wyśmienitą i chłopaki są zżyci ze sobą.


Zablokowany