Serie A 14/15 (19): JUVENTUS 4-0 Hellas Verona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Nadziej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 948
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2015, 22:58

I sprowadzic nominalnego trequartiste bo Pereyra na tej pozycji to, mimo wszystko, polsrodek, a wracajacy do pelni formy Vidal traci na niej czesc potencjalu.


Make friends for life or make hardcore enemies!
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 01:23

Makiavel nie oglądał meczu Juventusu w 1. kolejce Serie A :(


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 01:36

Don Paolo pisze:Makiavel nie oglądał meczu Juventusu w 1. kolejce Serie A :(
Oglądałem. Nie przypominam sobie żeby Coman przyczynił się do zwycięstwa w tym meczu. Były ładne dla oka dryblingi i tyle. Sporo strzałów, żaden groźny w światło bramki.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 07:44

ludzie nawet jeśli porównać występ Comana z 1. kolejki do Moraty z ostatniej to to jest poziom póki co nieosiągalny dla młodego Francuza i tyle ;]

zresztą każdy ma w głowie chyba tylko to, że dziennikarze wybrali go graczem meczu więc tu taka ciekawostka...
http://www.whoscored.com/Matches/865783 ... o-Juventus
wiem, że piłka nożna to nie statystyka ale statystycznie tak właśnie wyglądał jego występ


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 11:17

Noty za mecz z Hellasem pokazują, że jednak dobrze widziałem, jak grał Morata. Tak na zakończenie wątku porównawczego to przypominam, że kibice już raz wybrali młodego Hiszpana graczem miesiąca.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 13:39

Jestem bardzo miło zaskoczony występem zespołu. :bravo: Ładnie to wszystko wyglądało, naszym się chciało grać i wielokrotnie mogliśmy oglądać ciekawe, składne akcje. :ok: Cholernie bałem się tego pojedynku, przede wszystkim z 2 powodów. Po pierwsze mieliśmy szansę na odskoczenie Romie, a w przeszłości różnie to wyglądało, jeśli mowa o wykorzystywaniu nadarzających się okazji. Po drugie już przed meczem wiedzieliśmy dobrze, że Hellas postawi autobus (5 w obronie i wszystko jasne). Na całe szczęście zagraliśmy tak, jak z ogórami zawsze się grać powinno. Szybkie bramki, kontrolowanie meczu, dobicie rywala. Szło nam dobrze, chociaż rywal z przodu pozostawił jedynie Toniego...

Raz kolejny dobre wrażenie zrobił na mnie Pereyra. Jak tak dalej pójdzie przekonam się w końcu do tego gościa. Byłem zwolennikiem ściągnięcia go do Turynu, ale przyznam się szczerze, że potem mocno zwątpiłem w Argentyńczyka i najzwyczajniej w świecie byłem wściekły, że wykupimy go w lecie. Po 2 spotkaniach ze słabym Hellasem wiele się jeszcze nie zmieniło, ale chłopak się przełamał, strzelając 2 ładne bramki. Oby tak dalej. :ok:

Gry Pogby nie trzeba komentować. Koleś jest niesamowity, co po raz kolejny potwierdził nie tylko przedniej urody bramką, ale także kilkoma świetnymi zagraniami (ośmieszenie rywala i piękny strzał, który cudem wybronił bramkarz przyjezdnych; także przepuszczenie piłki do Teveza, który umieścił piłkę w siatce). Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później się z Francuzem pożegnamy, ale jak dla mnie jeszcze nie w lecie. Ma u nas idealne warunki do rozwoju, uwielbienie kibiców, jakby nie było walkę o najwyższe cele, nową umowę na poziomie najlepszych zawodników w klubie. Finansowo nie możemy się mierzyć z klubami, które lekką ręką są mu w stanie dać rocznie około 9 baniek, ale po naszej stronie jest fakt, że daliśmy mu szansę i zaufaliśmy. Fakty są takie, że nie byłoby tak dobrego Pogby bez Juventusu. Chłopak zdaje się mieć poukładane pod kopułą i jak dla mnie najbardziej prawdopodobne jest jego odejście po Euro we Francji (Francja jako gospodarz, Paul jako lider drużyny). Zmiana klubu w tym momencie byłaby obarczona pewnym ryzykiem, a u nas nie ma na szczęście mowy o hamowaniu rozwoju piłkarza.

Coraz bardziej przekonuję się, że prawdziwym wzmocnieniem Juve w okienku zimowym będzie... powrót Pepe. Chłopak po wejściu na murawę zaprezentował się z dobrej strony i należy się spodziewać jego występów w pojedynkach z ogórami. Morata miał swój udział przy bramkach i choć sam nie umieścił piłki w siatce, należą się mu brawa. Tevez, wiadomo, mistrz. Umocnił się w tabeli strzelców i, co ciekawe, nie wykluczył po meczu możliwości przedłużenia z nami kontraktu. Wszystko się może zdarzyć.

O Comana bym się nie martwił. Ktoś słusznie zauważył, że rok starszy Pogba także nie miał u nas zbyt wielu szans na grę w pierwszym sezonie. Młody potrzebuje czasu, może podpatrywać doświadczonych kolegów na treningach. Jeszcze nadejdzie jego era.

+5 w stosunku do Romy wygląda zacnie i szczerze powiedziawszy liczę na więcej w następnej kolejce. Ponownie się rozpędzamy i ponownie podejmujemy u siebie zespół z Werony (tym razem Chievo), będąca bez formy Roma jedzie z kolei do Florencji.

Ciekawostka. Pobiliśmy kolejny rekord. Do tej pory żadnemu zespołowi we Włoszech (od kiedy w rozgrywkach bierze udział 20 ekip) nie udało się zakończyć rundy jesiennej (czy też zimowej, jak mówią we Włoszech) ze stratą zaledwie 9 goli. Pod względem ilości zdobytych punktów Allegri pobił też osiągnięcia Conte z pierwszego i drugiego sezonu pracy u nas. Co prawda Antonio sam musiał ten zespół zbudować, ale jednocześnie nie możemy odbierać Maxowi tego, co jego. Zdecydowanie najlepsze w lidze atak i obrona także są godne pochwały.


Statystyki z ostatnich sezonów (po zakończeniu rundy jesiennej):

Conte: sezon 11/12; liczba punktów: 41; przewaga nad drugim w tabeli zespołem: +1 (Milan);
Conte: sezon 12/13; liczba punktów: 44; przewaga nad drugim w tabeli zespołem: +5 (Lazio);
Conte: sezon 13/14: liczba punktów: 52; przewaga nad drugim w tabeli zespołem: +8 (Roma);
Allegri: sezon 14/15; liczba punktów: 46; przewaga nad drugim w tabeli zespołem: +5 (Roma)


- Warto zauważyć, że do tej pory, po zdobyciu tytułu mistrza zimy Juventus z ledwie kilkoma wyjątkowi zawsze zdobywał mistrza na koniec sezonu. To tylko statystyki, fakt, ale warto zwrócić na nie uwagę.


Ili

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2015
Posty: 19
Rejestracja: 20 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 15:06

Po meczu Pucharowym z Veroną byłam pewna, że i w Lidze pójdzie łatwo. :) Ale nie przypuszczałam, że po 7 minutach będzie już 2-0 :)
Bardzo dobra gra. Poszli za ciosem, po szybkich bramkach nie zatrzymali się tylko dążyli do kolejnych goli. Forma jest dobra, oby utrzymała się jak najdłużej.
I ten remis Romy bardzo ucieszył. :-D


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 15:11

Ili pisze:Po meczu Pucharowym z Veroną byłam pewna, że i w Lidze pójdzie łatwo. :) Ale nie przypuszczałam, że po 7 minutach będzie już 2-0 :)
Bardzo dobra gra. Poszli za ciosem, po szybkich bramkach nie zatrzymali się tylko dążyli do kolejnych goli. Forma jest dobra, oby utrzymała się jak najdłużej.
I ten remis Romy bardzo ucieszył. :-D
Pomyśleć, że jeszcze tak niedawno byliśmy w ogóle innych nastrojach :prochno: dobrze, że po męczarniach z Napoli były 2 spotkania, gdzie mecz był kontrolowany od początku do końca. Niedługo będzie Borussia trzeba się rozpędzić, bo jak nie teraz to kiedy? :prochno:


Ili

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2015
Posty: 19
Rejestracja: 20 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 15:21

Eric6666 pisze:
Ili pisze:Po meczu Pucharowym z Veroną byłam pewna, że i w Lidze pójdzie łatwo. :) Ale nie przypuszczałam, że po 7 minutach będzie już 2-0 :)
Bardzo dobra gra. Poszli za ciosem, po szybkich bramkach nie zatrzymali się tylko dążyli do kolejnych goli. Forma jest dobra, oby utrzymała się jak najdłużej.
I ten remis Romy bardzo ucieszył. :-D
Pomyśleć, że jeszcze tak niedawno byliśmy w ogóle innych nastrojach :prochno: dobrze, że po męczarniach z Napoli były 2 spotkania, gdzie mecz był kontrolowany od początku do końca. Niedługo będzie Borussia trzeba się rozpędzić, bo jak nie teraz to kiedy? :prochno:
Wiesz do niedawna denerwował mnie w Juve minimalizm. Prowadzili i zamiast iść za ciosem, cofali się, a potem wychodziły głupie wpadki. Pewnie filozofia włoskiej piłki, ale była nieco irytująca.
Teraz widać różnicę w grze. Juve ofensywę ma bardzo dobrą i oby w formie do końca sezonu :) Aż miło patrzeć :-D

Co do meczu z Dortmundem to jestem w miarę spokojna, przynajmniej na razie, póki nie zobaczę jak Dortmund będzie w rundzie wiosennej grało. Ale postęp jest, Juve wyszło z grupy. :-D


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 15:22

Maly pisze:ludzie nawet jeśli porównać występ Comana z 1. kolejki do Moraty z ostatniej to to jest poziom póki co nieosiągalny dla młodego Francuza i tyle ;]

zresztą każdy ma w głowie chyba tylko to, że dziennikarze wybrali go graczem meczu więc tu taka ciekawostka...
http://www.whoscored.com/Matches/865783 ... o-Juventus
wiem, że piłka nożna to nie statystyka ale statystycznie tak właśnie wyglądał jego występ
:bravo:

Marotta to jest jednak geniusz.

http://www.whoscored.com/Regions/108/To ... asons/3054

Sprowadził jednego z dwóch najlepszych środkowych obrońców sezonu 2011/2012 za darmo :whistle:

To nic, że Inter pozbył się go bez żalu, a fani Interu co kolejkę wieszali na nim psy. Ważne, że nota w WhoScored się zgadzała.
Makiavel pisze:
Don Paolo pisze:Makiavel nie oglądał meczu Juventusu w 1. kolejce Serie A :(
Oglądałem. Nie przypominam sobie żeby Coman przyczynił się do zwycięstwa w tym meczu. Były ładne dla oka dryblingi i tyle. Sporo strzałów, żaden groźny w światło bramki.
Z piłkarzy ofensywnych kto zagrał wtedy lepiej?

Coman tym jednym występem zasłużył przynajmniej na ogony.


Ziółi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2009
Posty: 266
Rejestracja: 04 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 16:12

wojczech7 pisze:
Ziółi pisze:Popłakałem się przy tej ostatniej kontrze w wykonaniu Moraty. Atletyczna Maszyna Martinez jest chyba nie do ruszenia, ale daję Hiszpanowi duże szanse na drugie miejsce wśród majstersztyków Marotty.
Nie przyszło do głowy, że chłopakowi zwyczajnie zabrakło sił po takiej ilości sprintów, jakie wykonał?
Zobacz może raz jeszcze tę akcję. On nie przegrał pojedynku sprinterskiego, tylko biegł z piłką, jakby robił to pierwszy raz w życiu, by w końcu uruchomić (hehe) lewe skrzydło.
ewerthon pisze:
Ziółi pisze:Popłakałem się przy tej ostatniej kontrze w wykonaniu Moraty. Atletyczna Maszyna Martinez jest chyba nie do ruszenia, ale daję Hiszpanowi duże szanse na drugie miejsce wśród majstersztyków Marotty.
Masz rację. Zamiast sprowadzać Malakę ten nieudacznik Marotta powinien zostawić top playera Diego, który po odejściu z Juve otarł się o zdobycie Złotej Piłki i biły się o niego najlepsze kluby Europy.
ale co ty w ogóle... tu pasuje tylko jeden wyraz. Ja piszę, że w Polsce jest zimno, a ty do mnie, że "masz rację, na Antarktydzie trwa wieczne lato".


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 17:51

Po prostu dopasowałem się do ciebie poziomem wypowiedzi.


Ci, którzy nie żałują Comana niech mi dadzą jeden powód dla którego Giovinco powinien wychodzić na boisko przy stanie 4:0.

Ziółi pisze:Aha, w takim razie przydałby się jeszcze sens. Jakikolwiek.
No właśnie o to chodzi, żeby sensu nie było.
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2015, 18:26 przez ewerthon, łącznie zmieniany 1 raz.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Ziółi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2009
Posty: 266
Rejestracja: 04 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 18:21

Aha, w takim razie przydałby się jeszcze sens. Jakikolwiek.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 18:59

Ziółi pisze:
wojczech7 pisze:
Ziółi pisze:Popłakałem się przy tej ostatniej kontrze w wykonaniu Moraty. Atletyczna Maszyna Martinez jest chyba nie do ruszenia, ale daję Hiszpanowi duże szanse na drugie miejsce wśród majstersztyków Marotty.
Nie przyszło do głowy, że chłopakowi zwyczajnie zabrakło sił po takiej ilości sprintów, jakie wykonał?
Zobacz może raz jeszcze tę akcję. On nie przegrał pojedynku sprinterskiego, tylko biegł z piłką, jakby robił to pierwszy raz w życiu, by w końcu uruchomić (hehe) lewe skrzydło.
Twoim zdaniem jedyną objawą braku sił byłoby przegranie sprintu? Wstań czasem od kompuetera, poruszaj się, pograj w piłkę - będziemy rozmawiać... :wink:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2015, 19:24

Wojtek, ale po co ty mu dajesz te rady? On od transferu "wersji basic Zidane'a" do Wolfsburga nie wstał od komputera i cały czas zajmuje się jedynie tym samym. Prześledź sobie jego posty.

http://www.forum.juvepoland.com/search. ... =Zi%F3%B3i

Hejt, hejt, hejt. Mam z niego polewkę od kilku lat, dlatego zawsze śmieję się jak napisał jakiegoś posta, bo wiem, że na 95% będzie to pojazd po Marotcie, trenerze, zarządzie albo jakimś zawodniku.


Moim zdaniem Alvaro Morata wypadł w ostatnich meczach lepiej niż jego konkurent do pierwszej jedenastki.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Zablokowany