Serie A 14/15 (19): JUVENTUS 4-0 Hellas Verona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 10:42

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 19 kolejki Serie A 14/15: JUVENTUS - Hellas Verona

Czas:

18.01.2015 (niedziela), godzina 20:45

Pozostało:

Obrazek

Miejsce:

Turyn - Juventus Stadium (41 254)

O przeciwniku:

Rok założenia: 1903
Barwy: Żółto-niebieskie
Przydomek: Mastini, Gialloblu
Prezes: Maurizio Setti
Dyrektor sportowy: Sean Sogliano
Menedżer: Andrea Mandorlini
Oficjalna strona Hellas Verona FC

Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 2
Remisów: 4
Przegranych: 3


Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 3
Remisów: 2
Przegranych: 4



Ostatnie mecze:
(15.01.2015) – JUVENTUS 6:1 Hellas Verona (Coppa Italia)
(11.01.2015) – Hellas Verona 3:1 Parma (Serie A)
(06.01.2015) – Empoli 0:0 Hellas Verona (Serie A)
(21.12.2014) – Hellas Verona 0:1 Chievo (Serie A)
(14.12.2014) – Udinese 1:2 Hellas Verona (Serie A)


Najlepszy strzelec:
Luca Toni (6 goli w Serie A, 1 gol w Coppa Italia)
Obrazek

Najlepszy asystent:
Lazaros Christodoulopoulos (3 asysty w Serie A)
Obrazek

Aktualna sytuacja w tabeli SerieA:

Obrazek


JUVENTUS:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: 6
Remisów: 2
Przegranych: 0


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 7
Remisów: 2
Przegranych: 1



Ostatnie mecze:
(15.01.2015) – JUVENTUS 6:1 Hellas Verona (Coppa Italia)
(11.01.2015) – Napoli 1:3 JUVENTUS (Serie A)
(06.01.2015) – JUVENTUS 1:1 Inter (Serie A)
(22.12.2014) – JUVENTUS 2:2 (k. 5:6) Napoli (Supercoppa Italiana)
(18.12.2014) – Cagliari 1:3 JUVENTUS (Serie A)


Najlepszy strzelec:
Carlos Tevez (11 goli w Serie A, 3 gole w Champions League, 2 gole w Supercoppa Italiana)
Obrazek

Najlepszy asystent:
Carlos Tevez (5 asyst w Serie A), Stephan Lichtsteiner (4 asysty w Serie A)
Obrazek Obrazek



HISTORIA SPOTKAŃ Z HELLASEM



Przewidywane składy

Wg LGDS:

JUVENTUS

Hellas Verona

Obrazek



mecz na żywo w TV:

Orange Sport

Arena Sport 4 (serbia)
Arena Sport 4 HD (cro)
AzTV (azerbaijan)
beIN Sports FR 1 / HD
beIN Sports Mena 13 HD
beIN Sports Mena 3 HD
BT Sport 1 / HD
C More Fotball (nor) / HD
C+ Fútbol (esp) / HD
Canal 8 Sport (den)
Digi Sport 1 (hun) / HD
Digi Sport 1 (svk) / HD
Digi Sport 2 (rom) / HD
Dolce Sport / HD
Fox Sports 2 HD (ned)
GO Sports 2 / HD
NTV Plus Futbol 2 / HD
OTE Sport 1 HD
Premium Calcio
Ring.bg / HD
Setanta Sports Eurasia
Sky Calcio 1 / HD
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Super Calcio / HD
Sport 1+ HD (germany)
Sport 2 (israel)
Sport TV5 (portugal)
SuperSport 1 HD Kosovo
SuperSport 2 HD (alb)
SuperSport 3 (za) / HD
TeleClub Sport 1 / HD
TeleClub Sport PPV / HD
Tivibu Spor 1
TV12 (sweden) / HD
ViaPlay (denmark) / HD
ViaPlay (finland)


mecz w Internecie:

Oglądaj mecz Juventus - Hellas Verona za darmo na STS TV! Po założeniu konta na www.sts.pl otrzymuje się bezpłatny dostęp do ponad 100 transmisji sportowych na żywo tygodniowo. W zakładce https://www.sts.pl/pl/video-/ zawsze można odnaleźć aktualne transmisje, w tym bogatą ofertę spotkań Serie A. Mecze można oglądać bezpłatnie bez obowiązku posiadania środków pieniężnych na koncie.

Kilknij, żeby dowiedzieć się więcej o transmisjach przez internet! (szczegóły, linki do spotkań, porady)



źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it , www.stadiony.net

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


Wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki.


Pessos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 grudnia 2014
Posty: 156
Rejestracja: 09 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 10:49

Obstawiam że gra będzie wyglądać gorzej niż półrezerwowym składem bo strzelą 1:0 i odechce im się grać. (O ile strzelą)


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 11:02

Proszę zwrócić też uwagę na to, że innym składem (prawdopodobnie nie gorszym) na to spotkanie wyjdzie także Hellas. Także osoby, które zechcą porównać ten mecz z tym czwartkowym, powinny mieć to na uwadze, a myślę (ba, wiem), że jeżeli wynik nie będzie tak okazały jak w poprzednim spotkaniu, to znajdą się tacy, którzy przestaną myśleć.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 11:07

Boże...

Znowu 4-3-1-2 i znowu Pirlo, Pereyra i Llorente.

Ja chyba sobie odpuszczę ten mecz.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 12:53

Ostatnio grał Stefan wiec teraz powinien Caceres na PO.

Doszedłem do wniosku że ustawienie 4-3-1-2 jest dla Pirlo bo jakbyśmy grali 4-3-3 to dziadek na ławkę bo jest najsłabszy z środkowych pomocników ale Allegri nie ma jaj na taki ruch.

Buffon
Caceres Bonu Chiellini Evra
Pogba Marchisio Pereyra
Pepe(Giovinco) Tevez Coman

Na początku sezonu Llorente grał cały czas w 11 mimo że grał słabo.Wchodził za niego naładowany pozytywną energią Morata.Zachęcano go do transferu,przyjdź do nas a będziesz ważną częścią zespołu a nie to co w Realu. Różnica była widoczna gołym okiem ,schodził wolny , drewniany zawodnik a za niego młodszy , szybszy , bardziej mobilny który w te kilkanaście minut zrobił więcej niż ten pierwszy przez nieco ponad godzinę gry.

Potem nie wiedzieć czemu Allegri nie dokonał zmiany , nie zrobił czegoś co widzieli wszyscy tylko konsekwentnie do dziś stawia na LLorente,który obecnie jest tak samo beznadziejny jak we wrześniu.

Taki obrót spraw musiał załamać młodego Hiszpana. Klub nie dotrzymał obietnic,które złożył przy transferze zawodnika.Wychodząc na boisku widać że jest strasznie niepewny,nie może poradzić sobie z presją i pokazać pełni swych możliwości bo wie że co by nie zrobił to w następnym meczu i tak od początku w wyjściowym składzie zagra Llorente. Dodatkowo gdy gra LLorente to Morata wchodzi w 80 minucie a kiedy od początku zaczyna młodszy Hiszpan to zmiana następuje wcześniej ok 60 minuty.

Teorię tą potwierdza mina Moraty po strzeleniu gola w ostatnim meczu oraz wypowiedź Pepe o oddaniu mu karnego,bo młody Hiszpan bardziej potrzebował gola od zawodnika co nie grał dwa lata.

Wniosek: Obecnie obaj Hiszpanie są tak samo beznadziejni i żaden nie zasługuje na grę w 11. Klub powinien bardziej postawić na Comana bo ma większe umiejętności od nich i aż żal patrzeć jak chłopak marnuje się na ławce. Argument że jest jeszcze za młody to największa bzdura jaka padła na tym forum.Mamy prawdziwy talent i trzeba go rozwijać a nie czekać aż LLorente się obudzi po beznadziejnej połowie sezonu.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 13:12

Buffon
Caceres Bonu Chiellini Evra
Pogba Marchisio Pereyra
Pepe(Giovinco) Tevez Coman
Też chciałbym coś takiego zobaczyć jednak z mała zmianą. Za Pepe dałbym Morate. Chłopak ma drybling, szybkość i fajna technikę. Oczywiście nie jestem ani trenerem ani żadnym ekspertem ale wydaję mi się, że dałby on nam dużo więcej dobrego niż jak gra na "9".


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 13:24

Sorek21@
A nie pomyślałeś może,że Morata wchodząc z ławki miał łatwiej? Obrońcy już byli po 60-70minutach przepychania się z Ferdkiem co fizycznie na pewno ich osłabiło.Grając te kilka meczu od początku to dużo go od Ferdka nie różniło, jeżeli w ogóle coś. Zgadzam się z tym,że teraz szanse powinien dostać Coman.


Imi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2014
Posty: 38
Rejestracja: 02 maja 2014

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 15:07

Moim zdaniem zespół lepiej się prezentuje, gdy w wyjściowej 11 wychodzi Morata, a w okolicach 60-70minuty zostaje zmieniony przez Llorente.

Młodszy Hiszpanów potrzebuje strzelić 'ważniejszą' bramkę, aby się odblokować - póki co strzela tylko na podwyższenie wyniku, a nawet i takie okazje potrafi pokpić - np. z Malmoe, poprzeczka z centymetrów... T.T

Gościowi brakuje nie tyle umiejętności, co poczucia własnej wartości, pewności siebie, że potrafi być ważnym ogniwem ofensywy, chociaż mogę się mylić :)

Co do samego meczu, czasami zastanawiam się czy Allegri nie ma przypadkiem tylko jednego jaja - potrafił zmienić ustawienie z trzech na czterech obrońców, przyszła chociażby wizualna poprawa gry, to na plus, a co do drugiego jaja... Jego mina przy niektórych meczach kiedy Juventus gra przeciętnie, poziom środka serie A, wygląda jak by aktualnie myślał 'nie mam zielonego pojecia co ja tutaj robie'

Pierwsze skrzypce na środku gra Pirlo (ostatnie 5 meczy - nie liczę tego czwartkowego - Andrzej 5x w wyjściowym składzie, 4 razy 90 minut, 1x zmieniony przez Marchisio). Wytypuję plusy i minusy Pirlo:

Minusy:
- w defensywie strasznie delikatny i bierny
- latwe straty pilek, podania do przeciwnika, nie jest to Vidal który jak straci pilke to bedzie lecial jak wsciekly pies po nia
- gosc ma 35 lat - kondycyjnie to raczej 28 letni Marchisio wygląda lepiej
- kiedy Pirlo jest na boisku to większość naszych rzutów rożnych wygląda przekomicznie, kończą się u Buffon

Plusy:
+ rzuty wolne
+ niektóre asysty
Jednak plusy to raczej błyśnięcia zachodzącej gwiazdy, nie wschodzącej. Podsumowując myśl, chciałbym żeby środek pola w ujęciu czasowym wyglądał chociaż Pirlo 50:50 Marchisio, a nie 90:10.

Co do samego ustawienia w meczu, 7 zmian w wyjściowej jedenastce. Gramy z podłamanym po czwartkowym wyniku Hellas'em, u siebie, czy na prawdę potrzebujemy prawie najmocniejszego (według Maxa) składu? Jedynym wytłumaczeniem jest to, że chce sprawdzić jak zawodnicy pierwszego składu przeniosą treningi na mecz.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 15:15

Imi pisze:Moim zdaniem zespół lepiej się prezentuje, gdy w wyjściowej 11 wychodzi Morata, a w okolicach 60-70minuty zostaje zmieniony przez Llorente.
To niezwykle ciekawe co piszesz. W tym sezonie były dokładnie dwa spotkania, w których Morata rozpoczynał w pierwszym składzie i koło 60-70 minuty został zmieniony przez swojego rodaka: remis z Sampdorią Genua u siebie oraz wymęczone zwycięstwo z przesłabym na wyjazdach Olympiakosem, również w Turynie. Mógłbyś rozwinąć temat? Co konkretniej wyglądało w tych dwóch meczach solidniej, niż w pozostałych i dlaczego akurat tą drogą należy podążać?


Imi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2014
Posty: 38
Rejestracja: 02 maja 2014

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 16:04

Faktycznie, może powinienem napisać 'lepiej by się prezentował', gdyż niewiele było tych okazji jak słusznie zauważyłeś.
Napisałem tak, dlatego że Morata jest zdecydowanie widoczniejszym, bardziej ruchliwym napastnikiem w ataku - gdzie pod tym względem gorzej wypada Llorente. Fakt faktem, Ferdek może i robi dużą robotę zastawiając się, biorąc zawodników na plecy, ale sytuacji strzeleckich w meczu to on ma... niewiele. Morata jest lepiej skoordynowany ruchowo (zamieszania w polu karnym, intuicyjne strzały), o grze głową to nie piszę bo niewiele zaprezentował do tej pory. Szybkościowo Morata również lepiej się prezentuje.
Obrońcy bardziej się meczą biegając za zawodnikiem i odcinając go od piłek, niż stojąc i się przepychając, takie moje zdanie.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 17:45

Imi pisze: Obrońcy bardziej się meczą biegając za zawodnikiem i odcinając go od piłek, niż stojąc i się przepychając, takie moje zdanie.
W tym momencie żałuję, że nie mam dostępu do czegoś, co zapewne za kilka lat będzie można w pięć sekund znaleźć w internecie, a mianowicie statystyk ilości i długości sprintów, które obrońcy rywali wykonują średnio na mecz goniąc Moratę, czy to z piłką czy bez piłki. Muszę zatem swoją opinię opierać na tym, co zaobserwowałem, a jest to obarczone pewnym błędem. Zwłaszcza kiedy większość spotkań ogląda się w telewizji i skazanym jest się na patrzenie tylko na to, co pokazuje realizator.

Otóż nie wydaje mi się żeby Morata grając od pierwszej minuty, kiedy to najczęściej Juventus stara się kontrolować grę, a rywal czeka cofnięty na własnej połowie, zmuszał defensorów do wykonania tylu gonitw za nim, żeby wystarczało to do zmęczenia zawodowego piłkarza bardziej, niż przepychanie się cały czas z silnym Llorente. Bardziej wybieganie młodszego z Hiszpanów mogłoby być wykorzystywane przy zakładaniu bardzo wysokiego pressingu, ale to jest takie gdybanie.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 17:45

Morata potrzebuje moim zdaniem minut, pewności siebie, paru udanych akcji i wiary zespołu, że to on powinien być pierwszym wyborem. Przecież widzi jak LL się prezentuje, to też musi być strasznie deprymujące, że w takiej sytuacji dostaje wciąż tak mało szans.

Przede wszystkim LL znacznie gorzej prezentuje się przy aktualnej taktyce Juve. Morata potrafi rozpędzić akcję, urwać się na paru metrach i oddać strzał, LL bez wsparcia skrzydeł (ktorych nie mamy) lub gry na odgrywającego, nie daje drużynie zbyt wiele.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 18:46

Szykują się potrójne okopy Hellasu. Mandorlini ponoć planuje ustawić swój zespół w 5-3-2 i bezwzględnie zabronić bocznym obrońcom opuszczać swoją połowę w momencie gdy Juventus będzie w posiadaniu piłki. Także przebieg meczu chyba łatwo możemy sobie rozpisać.

O ile w pewnym sensie rozumiem stawianie na Llorente oraz na Evrę, tak kompletnie nie kumam, dlaczego Pirlo jest w zespole podstawowym registą :doh: Marchisio za każdym razem w roli cofniętego rozgrywającego spisuje się jakieś 12,5 raza lepiej od Andrei. Zawsze gdy Il Principino jest ustawiony w centrum środka pola akcje Juve wyglądają na szybsze o jakieś 2,5 raza i o 3,5 raza składniejsze. Co ciekawe, z Marchisio jako registą najpierw wytarliśmy Parmą podłogę, a minioną środę przejechaliśmy walcem po Hellasie. Ja wiem - stałe fragmenty (wróć, rzuty wolne, bo reszty Pirlo bić nie potrafi) i tak dalej - ale jednak człowiek czuje lekką frustrację mając w perspektywie oglądanie nieco zdziadziałego Il Maestro.

Liczę na wygraną!


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 19:53

Uważam, że idealnie byłoby znowu zagrać 4-3-3, jak w czwartek, ponieważ:
- Wystawiając Teveza na środku ataku nie będziemy musieli oglądać Moraty/Llorente.
- Wiem, że Giovinco miał już wiele szans, ale póki jest nasz, dałbym mu kolejną, żeby mógł udowodnić, że te 2 gole to nie był przypadek (jeśli Giovinco nie przeszkadza rola 5-ego napastnika, to wolę żebyśmy mieli w tej roli wychowanka, niż Pazziniego czy Osvaldo). 4-3-3 to optymalne ustawienie dla Giovinco (błyszczał w nim w Parmie), a my w tej taktyce go praktycznie w ogóle do tej pory nie sprawdzaliśmy. Nie żebym wierzył, że nagle stanie się podstawowym bocznym napastnikiem, ale mógłby być na tym lewym skrzydełku takim killerem zespołów z dna tabeli.
- Na podobnej zasadzie moglibyśmy sprawdzić Pepe.
- Jak w lato wykupimy Berardiego to chyba i tak przejdziemy na 4-3-3, bo chłopak nie pasuje chyba ani do roli wieży, ani na zmiennika Teveza.
- To też chyba optymalne ustawienie pod Comana, który podobnie jak Berardi jest bocznym napastnikiem.

Fajnie byłoby zobaczyć coś takiego:
Buffon
Lichtsteiner/Caceres - Bonucci - Ogbonna - Evra/Padoin
Pereyra - Marchisio - Pogba
Pepe - Tevez - Giovinco


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2015, 21:08

Tak jest.Giovinco i Pepe mają kontrakty do końca sezonu ,kase biorą więc mają grać bo za to im klub płaci. Nie ma sensu ich pomijać i sprowadzać nowego napastnika w styczniu.


Zablokowany