Coppa Italia 14/15 (1/8): JUVENTUS 6-1 Hellas Verona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 11:29

Makiavel pisze: Po pierwsze to piszesz bzdury. Morata zaliczył już w tym sezonie asystę i miał kilka świetnych podań, których nie wykorzystali koledzy. Po wtóre z dotychczasowych 211 minut Comana w Serie A wynika tyle, że chłopak bardzo lubi dryblować i jak minie jednego czy drugiego to trzeci mu piłkę zabierze. Nic więcej. Po trzecie skoro Morata jest "przesłaby" to w tych kategoriach Coman nie mieści się na skali, wystarczy zerknąć na to ile dał drużynie w tym sezonie jeden a ile drugi. Jak ktoś chce dyskutować o piłce to musi patrzeć na nią w dojrzałych kategoriach a nie "wow, robi sztuczki techniczne to jest bogiem futbolu". Owszem, jak na swój wiek Coman robi wrażenie ale to nie jest piłkarz na grę w 1. składzie. Morata zaś jak najbardziej, bo na dziś jest znacznie lepszy od Llorente.
Aha, czyli jak Morata ma prawie 700 minut na boisku i jedną asystę to jest ok, ale Coman (grający 3 razy mniej) z takim samym dorobkiem już nie.
@Tom_my Jeśli przyjmiemy, że taka akcja Comana była efektem wyniku 5-1 i chciał sobie strzelić, to ok. Ale ja oglądając go w Juve mam wrażenie, że on inaczej nie potrafi, musi iść w drybling i na siłę szukać strzału. Przy wyniku na styku wolałbym, żeby w takiej akcji zagrał klepkę z kolegą z ataku a nie oddawał strzał "zawsze są dwa uda: albo się uda albo się nie uda".
ale co, po klepce to zawsze bramki wpadają? ja w tym sezonie jedyną taką akcję przypominam sobie w meczu z Milanem :think: Naprawdę ręcę opadają. Chłopak ładuje zza pola karnego w okienko, ale: "za lekko", "zła trajektoria lotu piłki", "wolałbym żeby jednak nie próbował"


Nie chcę tu udowadniać, że młody Francuz powinien z biegu dostać miejsce w pierwszej jedenastce, nic z tych rzeczy. I zgadzam się też, że jego styl gry jest mocno "pod siebie", ale z tą Parmą choćby to powinien mieć jeszcze jedną asystę (gdyby Pogba miał lepszy refleks) świetnym podaniem w pole karne obsłużył też wtedy Moratę (nie chodzi mi o akcję bramkową), w meczu z Chievo też kilka razy ciekawie podawał. Chłopak jest młody i jeszcze do oszlifowania, ale widać że to taka charakterystyka absolutnie unikalna na ten moment u nas w zespole, tymczasem mam wrażenie, że niektórzy tutaj na miejscu Allegriego zabronili by mu kiwać, tylko kazali pykać sobie na skrzydle z Chiellinim lub Pogbą, w końcu tak by bardziej do nas pasował.

Aha, trochę śmieszne też, że zawsze po wejściu Morata chwalony jest za zdobywanie kartek na przeciwnikach, tymczasem jak Coman w każdym meczu faulowany jest tak, że wióry lecą, to krytkuje się go za zbytnią tendencję do dryblingu ;)
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2015, 11:46 przez Tom_my, łącznie zmieniany 4 razy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 11:35

@AdiJuve: ale Coman oddał wczoraj 3 strzały z czego 2 nie nadają się do komentarza...

@Tom_my: Morata wczoraj wystawiał piłkę pomocnikom na 20 metr kilka razy ;] trudno żeby wrzucał piłkę z boku jak Coman skoro w zasadzie gra na środku, zresztą na Moracie w 2 ostatnie jego występy obrońcy złapali 3 kartki za przerywanie kontrataku, 3 w ten sam sposób gdy obracał się na naszej połowie i starał się pędzić na bramkę rywala... ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 11:38

Tom_my pisze:
Makiavel pisze: Po pierwsze to piszesz bzdury. Morata zaliczył już w tym sezonie asystę i miał kilka świetnych podań, których nie wykorzystali koledzy. Po wtóre z dotychczasowych 211 minut Comana w Serie A wynika tyle, że chłopak bardzo lubi dryblować i jak minie jednego czy drugiego to trzeci mu piłkę zabierze. Nic więcej. Po trzecie skoro Morata jest "przesłaby" to w tych kategoriach Coman nie mieści się na skali, wystarczy zerknąć na to ile dał drużynie w tym sezonie jeden a ile drugi. Jak ktoś chce dyskutować o piłce to musi patrzeć na nią w dojrzałych kategoriach a nie "wow, robi sztuczki techniczne to jest bogiem futbolu". Owszem, jak na swój wiek Coman robi wrażenie ale to nie jest piłkarz na grę w 1. składzie. Morata zaś jak najbardziej, bo na dziś jest znacznie lepszy od Llorente.

@Tom_my Jeśli przyjmiemy, że taka akcja Comana była efektem wyniku 5-1 i chciał sobie strzelić, to ok. Ale ja oglądając go w Juve mam wrażenie, że on inaczej nie potrafi, musi iść w drybling i na siłę szukać strzału. Przy wyniku na styku wolałbym, żeby w takiej akcji zagrał klepkę z kolegą z ataku a nie oddawał strzał "zawsze są dwa uda: albo się uda albo się nie uda".
Aha, czyli jak Morata ma prawie 700 minut na boisku i jedną asystę to jest ok, ale Coman (grający 3 razy mniej) z takim samym dorobkiem już nie
Tak możesz tylko porównywać Moratę z Ferdkiem, Morata z Camanem względem minut nie przejdzie:smile: Niektórzy twierdzą,że Morata nie dostał jeszcze prawdziwej szansy, to co w takim razie powiedzieć o Camanie,który nawet połowy tego co Alvaro nie zagrał?
Maly pisze:ale Coman oddał wczoraj 3 strzały z czego 2 nie nadają się do komentarza...
Morata oddał też 2 podobne strzały, nie nadające się do komentarza:)
Coman jest młody i w taki meczu powinien próbować takich akcji tym bardziej przy takim wyniku, ja w tym strzałach nie widzę nic złego, co innego jakby ta robił cały mecz, ale tego na razie się nie dowiemy, bo po prostu Kingley gra bardzo mało.

Maly pisze:@Tom_my: Morata wczoraj wystawiał piłkę pomocnikom na 20 metr kilka razy ;] trudno żeby wrzucał piłkę z boku jak Coman skoro w zasadzie gra na środku, zresztą na Moracie w 2 ostatnie jego występy obrońcy złapali 3 kartki za przerywanie kontrataku, 3 w ten sam sposób gdy obracał się na naszej połowie i starał się pędzić na bramkę rywala... ;]
No i co w związku z tym, te kartki przełożyły się jakoś na gole?
Fajnie strzelił 5 bramek na 6-0,7-0,3-0,2-0 i 5-1. Nie strzelił żadnej kluczowej bramki, ani nie zaliczył żadnej kluczowej asysty. Tyle mamy z gry Moraty, bo to,ze obrońcy łapią na nim kartki to owszem jakiś plus, ale nie taki by ciągle to wspominać, obrońcy często łapią te kartki bezmyślnie i gra napastników się do tego mało przyczynia.
Zobaczymy jak to będzie z nim dalej, ale na razie nie widać sygnałów by można powiedzieć,że był wart tych 20 baniek.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2015, 11:54 przez AdiJuve, łącznie zmieniany 2 razy.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 11:50

AdiJuve pisze:
Tom_my pisze:
Makiavel pisze: Po pierwsze to piszesz bzdury. Morata zaliczył już w tym sezonie asystę i miał kilka świetnych podań, których nie wykorzystali koledzy. Po wtóre z dotychczasowych 211 minut Comana w Serie A wynika tyle, że chłopak bardzo lubi dryblować i jak minie jednego czy drugiego to trzeci mu piłkę zabierze. Nic więcej. Po trzecie skoro Morata jest "przesłaby" to w tych kategoriach Coman nie mieści się na skali, wystarczy zerknąć na to ile dał drużynie w tym sezonie jeden a ile drugi. Jak ktoś chce dyskutować o piłce to musi patrzeć na nią w dojrzałych kategoriach a nie "wow, robi sztuczki techniczne to jest bogiem futbolu". Owszem, jak na swój wiek Coman robi wrażenie ale to nie jest piłkarz na grę w 1. składzie. Morata zaś jak najbardziej, bo na dziś jest znacznie lepszy od Llorente.

@Tom_my Jeśli przyjmiemy, że taka akcja Comana była efektem wyniku 5-1 i chciał sobie strzelić, to ok. Ale ja oglądając go w Juve mam wrażenie, że on inaczej nie potrafi, musi iść w drybling i na siłę szukać strzału. Przy wyniku na styku wolałbym, żeby w takiej akcji zagrał klepkę z kolegą z ataku a nie oddawał strzał "zawsze są dwa uda: albo się uda albo się nie uda".
Aha, czyli jak Morata ma prawie 700 minut na boisku i jedną asystę to jest ok, ale Coman (grający 3 razy mniej) z takim samym dorobkiem już nie
Tak możesz tylko porównywać Moratę z Ferdkiem, Morata z Camanem względem minut nie przejdzie:smile: Niektórzy twierdzą,że Morata nie dostał jeszcze prawdziwej szansy, to co w takim razie powiedzieć o Camanie,który nawet połowy tego co Alvaro nie zagrał?
Adi Dyskusja z Tom_my i Makiavel nie ma raczej sensu. Tak jak napisałeś jeżeli chodzi o porównanie czasu spędzonego na boisku Llorente i Moraty to ok ale Moraty i Comana to już nie. Moim zdaniem więcej wynika z akcji Comana niż Moraty (jeżeli musimy już założyć, że obaj grają egoistcznie), choć moim zdaniem Coman stwarza dużo okazji dla kolegów, gdy już gra. A o tej sile uderzenia, opadającej piłce i czy ma parę w nodze Coman nawet nie będę dyskutował. Co do Moraty mimo tego, że według mnie jest mierny i gra egoistycznie to i tak wole jego w pierwszym składzie niż drewnianego Llorente.


zippo01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2010
Posty: 248
Rejestracja: 01 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 12:44

No nie mogę, wchodzę na forum i co czytam? Jeden gorszy od drugiego mimo, że chłopaki klepnęli Verone 6:1.Jeden nie ma siły kopać piłki, drugi za dużo kiwał, trzeci nie miał siły biegać. Wygrywaliśmy 2:0 po 20 minutach, rywal nam nie zagrażał, to chłopaki zaczęli grać pod siebie. Co w tym dziwnego? Dla nich, to szansa się pokazać, zwrócić na siebie uwagę, że może jednak zasługują na trochę częstsze występy.


Hubert_bn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2012
Posty: 80
Rejestracja: 21 marca 2012

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 13:25

Polecam trochę realizmu... przydaje się w życiu codziennym. Morata(22lata) przeniośł się z Realu do najbardziej wymagającej ligi dla napastników i oczekujecie, że z miejsca wkomponuje się do drużyny? przy 5-1, Coman miał jak najbardziej prawo do samolubności, chciał się pokazać i dla mnie wykazał się świetną techniką i położył wisienkę na torcie super bramką. Chłopak ma 18 lat i jeszcze dużo przed nim.


Morgesztern

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2014
Posty: 452
Rejestracja: 15 lipca 2014

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 14:03

Świetnie zagrali nasi z wyjątkiem Moraty, niestety...
COMAN! Bramka palce lizać. :ok:.
Giovinco :dance:. Pepe bardzo prawidłowo :ok:, Pereyra i bramka :bravo:
Oczywiście - w naszym stylu - straciliśmy bramkę, ale co tam. :wink:
PS: Nenê po bramce cieszył się jakby co najmniej zremisowali. :-D


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 14:23

Hubert_bn pisze:Polecam trochę realizmu... przydaje się w życiu codziennym. Morata(22lata) przeniośł się z Realu do najbardziej wymagającej ligi dla napastników i oczekujecie, że z miejsca wkomponuje się do drużyny? przy 5-1, Coman miał jak najbardziej prawo do samolubności, chciał się pokazać i dla mnie wykazał się świetną techniką i położył wisienkę na torcie super bramką. Chłopak ma 18 lat i jeszcze dużo przed nim.
Od gracza zakupionego za 20 mln wymaga się chociaż tego żeby grał. Już wiele razy było wspominane, że Juve nie stać na wydawanie grubej kasy, na zawodników rezerwowych.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 14:25

Maly pisze:to był jego strzał życia, przez poprzednie 28 lat nie potrafił i później też nie potrafił strzelać mocno ;)
Tak, i dlatego zdobył kilka podobnych bramek w Bundeslidze. Mały, skończ pan pierduszyć.

Nie czepiacie się ciut za mocno niespełna dziewiętnastoletniego zawodnika? Czekam tylko aż się zacznie: "Hurr, durr! Marotta kmiocie, coś ty nam za talenta sprowadził, co kopać nie potrafi i tylko biega jak kurczak bez głowy. I to za ILE? Za darmo! Wstyd na całą Europę!!!111one".


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 14:49

:o

Zazwyczaj nie ma komu w Juve dryblować, zwłaszcza ze skrzydeł. Wchodzi Coman, bierze obrońców rywali w swoje tryby, więcej z tych prób jest udanych niż nieudanych - źle, bo to świadczy o jego samolubności. Wniosek? Coman = Giovinco - obaj grają pod siebie, podobnie jak np. Robben.

Ileż to było zarzutów pod adresem Juventinich, że Ci nie mają jaj by zdecydować się na strzał z daleka tylko albo bezsensownie klepią po obwodzie, albo chcą wejść z piłką do bramki. Wchodzi Coman, na pełnym biegu mija rywala ścinając do środka i genialnie pakuje futbolówkę pod poprzeczkę - źle. Mógł podać, albo chociaż uderzyć trochę mocniej, żeby Mały mógł mieć polucję. Zresztą dla niego spadający liść to oznaka permanentnego braku siły przy strzale - kij z tym, że pewnie 30-40% strzałów na bramkę C. Ronaldo to właśnie spadające liście.

...i mówią: pumex płacze :D


mazi12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2009
Posty: 810
Rejestracja: 30 września 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 15:34

Jak w ogole mógł komuś do głowy wpaść pomysł krytykowania Comana po tym meczu, po prostu w głowie sie nie miesci. Przecież właśnie takich bramek brakuje w grze Juve brakuje, typowy europejski styl. Otwórzcie oczy co niektórzy.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 15:54

Ciekaw jestem, czy Max się otworzy na 433 w następnym meczu ligowym albo w ogóle w najbliższym czasie. Czy spróbuje ustawić szerzej Teveza i Pereyrę albo da więcej szans (musi!) Comanowi. Wspominał, że Pereyra gra przed Pirlo (teraz Vidal tam gra), by go ubezpieczać, więc może wyglądać na to, że 433 z Pirlo nie pogramy :think:


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 16:43

mazi12 pisze:Jak w ogole mógł komuś do głowy wpaść pomysł krytykowania Comana po tym meczu, po prostu w głowie sie nie miesci. Przecież właśnie takich bramek brakuje w grze Juve brakuje, typowy europejski styl. Otwórzcie oczy co niektórzy.
Tak to właśnie później jest, jak ludzie oglądają tylko Juve, a potem nie wiedzą jak się gra w Europie :D


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 18:23

Chyba wypada nam Vidal na nadzielę.. bardzo niedobrze :/

Powiedzcie mi, co decyduje o tym kto jest gospodarzem w pojedynczym meczu PW. Dlaczego z Parmą gramy na wyjeździe?(28.01) Wcześniej słyszałem, że decydowało miejsce w tabeli z poprzedniego, później, że kto zaszedł dalej w CI w poprzednich rozgrywkach. Nie rozumiem... :think:

Z takimi głodnymi gry rezerwowymi mamy szansę coś zwojować :wink:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2015, 18:25

@pumex: jakby oni mieli nogę jak Robben to chyba nikt by nie narzekał ale tak niestety nie jest i jeden z najdrożej kupionych zawodników za czasów Marotty odchodzi za darmo bo nikt nie chciał wyłożyć choćby piątaka ;]

mi też się podoba jak Coman fajnie biega z piłką ale no widać jakie ma koleś braki i tyle, nie pisałem, że jest słaby tylko ile brakuje mu do gry w klubie jak Juve 8) w sytuacji gdzie minimalnie stał na spalonym dużo bardziej by się pokazał gdyby podał do kolegi który miałby pustą bramkę zamiast walić z trudniej piłki ale tego właśnie mu brakuje - przeglądu pola, coś co pomocnik po prostu MUSI mieć a czego mu brakowało wczoraj kilka razy i tyle

a dla ludziach piszących, że można porównywać Moratę z Llorente ale Comana z Moratą to już nie proponuję tabliczkę mnożenia - niech sobie obliczą stosunek minut w obu parach ;] pominę tu już nawet fakt, że obaj młodzi napastnicy wyszli w 1 składzie w lidze tyle samo razy, zaś Hiszpan tylko dwa razy częściej z ławki ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zablokowany