Serie A 14/15 (18): Napoli 1-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 00:08

Tengen pisze:
Robaku pisze:
Tengen pisze:No i Morata się na coś przydał, choć do tej kontry grał kape.

Są 3 pkt i forza! :ok:
jesli kapa to dwa zoltka rywali i kilka fajnych akcji obronnych,
to co mozna powiedziec o innych?
Napisałem, że nasi napastnicy nawet solidnie dzisiaj nie zagrali. Wydawało mi się, że Morata raczej nic specjalnego do czasu kontry nie pokazał. Zaraz po wejściu tracił tylko. Później było lepiej, acz poza jeszcze tym urwaniem się, czego efektem było żółtko, to jakoś nic nie pamiętam.
Widziałeś jakieś akcje ofensywne od jego wejścia na boisku w których mógłby coś pokazać? Chłopak dostał, jak prawie zawsze, szansę na grę gdy zespół tylko się broni, odgrywa kluczową rolę w kontrze i asystuje a ludzie na niego narzekają. Nie rozumiem tego.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 00:08

mrozzi pisze:Byłem niemal przekonany, że był spalony, ale po przeanalizowaniu całej sytuacji nie mam już pewności. Pomiędzy Chiellinim a Caceresem nie znajdował się przypadkiem Maggio? :think:

Anulowanie drugiej bramki Napoli jak najbardziej prawidłowe. Buffon miał piłkę w rękach, sam jej nie upuścił.
Te niebieskie piksele to chyba Maggio:)
Jak to jest z tymi spalonymi?Liczy się gdzie gracz stoi i patrzy po stopach czy całe ciało?


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 00:10

Przed meczem narzekają, po meczu narzekają. Jak nie wynik to styl, jak nie styl to sędziowie, jak nie sędziowie to zmiany, etc. LITOŚCI...

Niektórzy to się chyba nie potrafią cieszyć, tak po prostu cieszyć, bez żadnego ALE.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 00:12

AdiJuve pisze: Jak to jest z tymi spalonymi?Liczy się gdzie gracz stoi i patrzy po stopach czy całe ciało?
Część ciała, którą można strzelić bramkę. czyli wszystko oprócz rąk.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 00:12

szczypek pisze:Przed meczem narzekają, po meczu narzekają. Litości...
Polać mu.

Po meczu płacz w obozie Neapolu. De Lamentiis narzeka, że się nam pomaga (mecz się zakończył wynikiem 3-1 Panie reżyserze :smile: ), Maggio to samo. Co za ludzie... Oni się nigdy nie nauczą przegrywać.


Pessos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 grudnia 2014
Posty: 156
Rejestracja: 09 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 00:20

Jesli ktoś zagrał słabo w wygranym meczu to trzeba go chwalić?
Oglądałem tylko 2 połowe i była bardzo pasywna w wykonaniu Juventusu pomijając kontrę z ostatnich minut.


JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 00:25

Mecz może głowy nie urywał, ale jak My wszyscy, jestem bardzo zadowolony!!!

Buffon grał całkiem dobrze, faul na nim był. Mi się wydaje, że zawodnik Napoli ruszył łapskiem, aby wybić piłkę... I tak, zahor, piłka została wybita z rąk Buffona (nie pewnie trzymał, ale była w jego rękach). Co by nie patrzeć, chciał czy nie, wybił (chyba) łokciem, więc faul/ręka powinna być.

W obronie o dziwo spoko, Caceres (wydaje mi sie, że minimalny spalony przy golu mógł być) grał super jak na powrót po długiej przerwie, chociaż wydaje mi się po jego pierwszym kontakcie z piłką, że był spięty. Bonu sie w sumie nie wyróżniał, miał robić to co mu kazali i dobrze sie spisywał, Kielon raz zaszalał, ale więcej miał dobrych akcji, które nas ratowały^^ No a Evra starał się pomagać przy kreowaniu akcji. Szkoda, że zwłaszcza przez pierwsze 20-30 minut miał mało okazji, zeby coś zagrać szybciej, bo widać, że chciał grać. No a Lichy dał fajną zmianę, facet jest warty tego kontraktu i mam nadzieję, że jeszcze trochę pogra na tym poziomie :) Ogbonna też szacun, nie wiem czemu tak często siedzi na ławie :/

Pomoc radziła sobie spoko, Marchisio jest mistrzem, Pogba(jak na jego umiejętności) bez szału i mógł więcej robić w defensywie, ale jego gol to mistrzostwo^^ Vidal pierwsze 10 minut lamił, ale potem pokazał, ze wraca do formy, ale jednak nie jest OŚP i tylko Pirlo pozostawił złe wrażenie. Dużo niecelnych podań, zwalnienia akcji kiedy nie było to potrzebne...

A w ataku o dziwo dla mnie najlepiej Llorente wraz z Moratą. Dawno nie było, żeby Tevez był najmniej widoczny. Llorente fakt, wpadł w strzał Teveza, ale weź kurczę zrób coś, żeby nie wpaść :D Tak z mojego punktu widzenia ;p Morata znowu wypracował kartki, ale fakt jest taki, że gra na zawodników zmęczonych, więc jak nie mają siły go gonić to faulują. Wpuścić Morate od 1 minuty i zmienić Ferdkiem i będzie odwrotnie. Więc podniecanie się, że Morata znowu wywalczył 2 żółte nie jest niczym obiektywnym. Szkoda Teveza, bo miał gorszy mecz, a z drugiej strony się cieszę, bo Nasi w końcu pokazali, że bez niego też potrafią wygrywać!
I nie ubliżam Tevezowi, że nie robił nic, bo wszyscy wiemy, że jego poruszanie się po boisku robi baaaardzo duuuużo!

I tylko jedna sprawa co do straconego gola. Czy zawinił Chiellini któremu Britos wbiegł w jego pole (czy jak to fachowo nazwać) czy Marchisio, który początkowo był blisko gracza Napoli, ale w chwili dośrodkowania nic za nim nie poszedł? Wiem, że Markiz jest jedyem z naszych lepszych graczy, ale według mnie, Kielon mógł być pewny, że Marchisio go pilnuje.

Sama zmiana na 3-5-2 gdize Evra i Lichy bardizej sie skupiali na defensywie to chyba najlepszy pomysł Allegriego w tym sezonie!!!



Co by nie patrzeć!
FORAZ JUVE!!!
Neapol jest nasz po prawie 15 latach :)


Tengen

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2012
Posty: 289
Rejestracja: 29 lipca 2012

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 00:26

Makiavel pisze:
Tengen pisze:
Robaku pisze: jesli kapa to dwa zoltka rywali i kilka fajnych akcji obronnych,
to co mozna powiedziec o innych?
Napisałem, że nasi napastnicy nawet solidnie dzisiaj nie zagrali. Wydawało mi się, że Morata raczej nic specjalnego do czasu kontry nie pokazał. Zaraz po wejściu tracił tylko. Później było lepiej, acz poza jeszcze tym urwaniem się, czego efektem było żółtko, to jakoś nic nie pamiętam.
Widziałeś jakieś akcje ofensywne od jego wejścia na boisku w których mógłby coś pokazać? Chłopak dostał, jak prawie zawsze, szansę na grę gdy zespół tylko się broni, odgrywa kluczową rolę w kontrze i asystuje a ludzie na niego narzekają. Nie rozumiem tego.
Jaka afera. Napisałem o udziale w kontrze. Moim zdaniem w ogóle w meczu nie mieliśmy jakoś dużo akcji ofensywnych. No chyba, że liczyć jakieś niedokładne próby na połowie Napoli. Może lepiej byłoby jakbym napisał, że się nie wyróżniał znacząco do czasu asysty.


lysy1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 lutego 2013
Posty: 30
Rejestracja: 21 lutego 2013

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 00:28

Mecz kiepski, wynik świetny. Niestety do kiepskiego widowiska wszyscy kibice Juve powinni być przyzwyczajeni.

Mecz Roma-Lazio był o wiele przyjemniejszy dla oka, niemniej cieszą 3 punkty. Gdzieś to pisałem , ale napiszę jeszcze raz, sprzedać Vidala, kupić Candrevę, Andersona, a może i na Darmiana styknie, zmienić taktykę i mamy Juve na poziomie sprzed 2006


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 01:18

lysy1983 pisze:sprzedać Vidala, kupić Candrevę, Andersona, a może i na Darmiana styknie
I przedłużyć kontrakt z Pirlo. Koniecznie.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 01:21

Arbuzini pisze:
lysy1983 pisze:sprzedać Vidala, kupić Candrevę, Andersona, a może i na Darmiana styknie
I przedłużyć kontrakt z Pirlo. Koniecznie.
I z Giovinco, bez tego projekt się nie powiedzie.


lysy1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 lutego 2013
Posty: 30
Rejestracja: 21 lutego 2013

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 01:29

Makiavel pisze:
Arbuzini pisze:
lysy1983 pisze:sprzedać Vidala, kupić Candrevę, Andersona, a może i na Darmiana styknie
I przedłużyć kontrakt z Pirlo. Koniecznie.
I z Giovinco, bez tego projekt się nie powiedzie.
Moglibyście wyłączyć sarkazm.
sorry , jestem kibicem Juve od 94r i nie podoba mi się to co widzę. Oglądałem meczyk z bratem i dość już mam narzekań na nudną grę Starej damy. Pomocników ci u nas na pęczki i nie ma spadku jakości przy braku Vidala czy Pogby,a dobre skrzydła pomogłyby wynieść klub na wyższy level


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 01:38

Co Ty nie powiesz... nie ma spadku jakości gry bez Pogby i Vidala. A listę strzelców Pan dzisiaj widział?

Jednego skrzydłowego na 90% na przyszły sezon mamy - Berardiego. Jeszcze większą pewność mam, że Pirlo będzie grał jeszcze gorzej. Minus dwóch środkowych pomocników - sam przyznasz, że to trochę zmienia obraz tej formacji. Znając Lolito za Andersona to chciałby tyle, że kasy z Vidala ledwo by starczyło, a ja w stosunku do ofensywnych gwiazdek Lazio jestem mocno ostrożny.


lysy1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 lutego 2013
Posty: 30
Rejestracja: 21 lutego 2013

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 01:48

Co do "gwiazdek" Lazio też boję się ceny, bo Lotito napewno dużo zażąda. Asamoah spokojnie może grać w środku, Pereyre też napewno wykupimy, więc po co trzymać tylu pomocników? Jeden spokojnie do odstrzału. Na ten moment Juve nie stać na utrzymanie Pogby czy Vidala na dłuższy okres, więc czemu nie zaryzykować przy ofertach 60mln+ za pogbe i 40mln+ za Vidala? wiem, że to raczej temat na mercato, a nie mecz, więc to mój ostatni post tutaj


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 01:59

Faktycznie tak trochę głupio w komentarzach do meczu w którym bramki strzelili Vidal i Pogba pisać, że trzeba ich sprzedać i zastąpić graczami, którzy w tym sezonie (z różnych względów) nic nie pokazali. Ten mecz wyraźnie pokazuje coś wręcz odwrotnego: Vidala i Pogbe trzeba trzymać, ewentualnie sprzedać za kosmiczne pieniądze, które pozwolą nam na taki manewr jak swego czasu ze sprzedażą Zizou.


Zablokowany